Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç gürleştirme hikayem(resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
benim saçlarım çok yağlı ve ince telli umarım bu yağ bakımları daha fazla dökmez ağır gelmez:KK43:

bnmde saçlarım çok yağlı ve ince denemediim yağ kalmadı saçlarımı daha da yağlı hale getirdi duştan çıktıktan 5-6 saat sonra tkrar saçlarım yağlanıodu o yzden yağ kullanma derim ben :KK19:

sarımsak zeytinyağı karışımını denedim iyi sonuç vericek gibi görünüyo..çam terebendini denemek istiyorum ins. ise yarar tesekkürler bilgiler içn :)

çam terebentini ve sarımsağı yalnız başına kullanmayın sakın. ters etki yapıp saçları yakma riski var.

doğum kontrol hapını kullanmak çok riskli. Hormonlarınızı bir anda bozuyor. Bitkisel şeyler evet, ama saç gürleştirmek amacıyla dengelerinizi bozmayın...:KK20:​

doğum kontrol hapını kullanmak çok riskli. Hormonlarınızı bir anda bozuyor. Bitkisel şeyler evet, ama saç gürleştirmek amacıyla dengelerinizi bozmayın...:KK20:​

Canım sen yanlış anlamışsın. Doğum kontrol hapını icmiyorlar. Sampuanin içine katıyorlar bir karışım yapılıyor o şekilde saça sürülüyor :)

Son düzenleme:
konu sahibi yokmu :KK43: benim cilt doktorumun yazdığı bi karışım var cırtlak sarı bi karışım :) şuan bile saçımda hatta :) bileklerim kadar saçım vardı şimdi kedi kuyruğu gibi boyadan orielden :KK43: umarım faydası olur bende başlicam deneyen varmı peki bunu konu sahibi haricinde ??

kızlar sarmısak özlü şampuan kullandım feci saç döktü şimdi ise BIOBIS şampuan kullanıyorum benim saçım yağlı o nedenle yağlı saçlar için olanını kullanıyorum.complex 7 olarak geçiyor.ve saç dökülmessine karşı etkili.gerçektende tarayınca tarakta saç teli kalmıyo.tavsiye ederim.:)

bu arada bemix ve evigen ampullerinide kullandım.buradan duymuştum.çok iyi saç uzatıyorlar.ben şampuanıma katıyordum tabi o zaman şampuanım elidordu.

FOTOĞRAFLAR ALBÜMLERıMDE

ben 18 yaşındayım ve çok erken yaşta başladım saçlarımla uğraşmaya ve şuana kadar kafamda denemediğim hiç bi formül kalmadı.

saçlarım gün içinde oriele ve boyaya girdi defalarca.ve saçlarım lastik gibiydi kopuyodu çıt çıt parmağımda kalıyodu.3 yıldır saçlarım kısa belki ama şuan çok sağlıklı ve kafamda iki insana yeticek kadar saç var. sizin yapmanız gereken ilk olarak sağlıksız saçı kesmek kırırkları gidicek kadar sonra bakıma başlıyoruzz.

birinci kür:

zeytin yağını ısıtıp sürüyoruz saçımıza ve bekletiyoruz.zeytin yağının içine değişik bakım yağlarıda ekleyebilirz bunlar ne olabilir; badem yağı,hint yağı sarmısak yağı,çam terebenti yağı.bu karışımı max 4 saat bekletiyoruz.

ikinci kür:

bir kafa sarmısağı rendeleyip has zeytinyağının içie atıyoruz.bu karışımı iki gün bekletip sarmısaklarla birlikte saç derimize uyguluyoruz.bu karışımı max 4 saat bekletiyoruz.

üçüncü kür:

zencefil kökünü kırabilidiğimiz kadar küçük parçalara kırıp kaybatıp suyu sürüyoruz.karışımların hepsini en fazla 4 saat beklettiğim için buda max 4 saat saçta bekletiliyo.

dördüncü kür:

şampuanımızın içine doğum kontrol hapı, çam terebenti esansı, badem yağı, eczanelerde satılan ampüllerden koyuyoruz(evigen,bemix vs.) ve karanfil suyu koyuyoruz. şampuanı saçımızda bekletip normal bi şekilde sürüyoruz.

ben ayriyetten bu ara sürekli karanfil suyu sürüp bi dahaki banyoya kadar bekletiyorum.şimdi resimlerimi ekliyorum.​

canım bu drdüncü kürü direk saçımıza sürsek olmaz mı birde miktarlarını yazmamışsın onlarıda yazarsan sevinirim :nazar:

Uyguladığınız kürler benzer tarzda bu kadar fazla kür uygulayıp saçı yormaya gerek yok zeytinyağını ısıtıp sarımsak da koyarsanız özü yağa geçiyor ve kokusu olmuyor ben kullanıyorum.

X