Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

sea123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
690
49
50
BELİRLİ SEBEPLERDEN DOLAYI HESABIMI KAPATIYORUM . SAÇ KONUSUNDA SORULARINIZ OLURSA BU KONUNUN SAYFALARINA BAKIN. HER SORUNUZA CEVAP OLABİLCEK NİTELİKTE CEVPLAR YAZDIM

MERAK ETTİĞİNİZ TÜM SAÇ RENKLERİNİ VE RENK TUTTURMA İLE İLGİLİ SORULAR ANINDA CEVAPLANIR.

------------- Merhabalar ben deniz ; burada 2 sene önce tüm sorularınızı yanıtlıyordum. Ancak annemin sağlık sorunları ile uğraştığım için 2 senedir foruma giremedim. YAKIN ZAMANDA SİZLERLE İLGİLENECEĞİM TEKRARDAN. ------------

Merhaba Canlarım , Ben Deniz

Size saç hikayemi anlatmak istiyorum , hikayemi daha düzgün anlatmak icin baştan yazıyorum.

İlk olarak görümcemin zoruyla 18 yıl önce kızıla boyattım. Ama ne nar ne bordo kızılıydı. Yanılmıyorsam kolestonun aşk alevi serisi yeni çıkmıştı.

Sonra 4-5 sene gölge kullandım. Balyaj röfle felan derken saçım çok açıldı ve yıprandı ve kestaneye boyatıp erkek gibi kestirmiştim. (Bu arada saç uzatmak için hint yağı kullanmıştım)

2007 ye kadar dokunmadım saçlarıma 8 sene önce yani ilk defa saçımı baştan aşağı platin röfle ile sapsarı renk elde ettim. Eşim beğendi bende beğendim ama kendime yakıştıramadım 1 sene kadar öyle dolaştım ve maalesef yıllarca uzattığım saçlarım yandı ve koptu.

Boyaya korkar oldum ama 3 sene önce deniz uğurun sarı saçlarına özenmiştim çok ve şimdilerde dore kumral diye gecen o zamanlar fındık kabuğu denilen renge geçtim.
O yılın yazında türlü türlü yöntemler denedim ve saç boyamanın altın kurallarını öğrendim. Sonra saçımı şarap kızılı , küllü kumral gibi renklere çevirdim hatta hürrem bakırı bile yapmıştım buraya da yazdım. Sonrasında buraya hiç uğrayamadım. 2 senedir saçlarımı boyamadım arkadaşlar ancak geçen ay çikolata kahveye boyadım . Bir boyama daha sonra renk oturucak ve ombre yaptırıcam. Hikayemi güncellemiş oldum.

Merak ettiğiniz renk numarası , tonu varsa söyleyin yardımcı olurum. Ancak şu kuralları asla unutmayin ;

#BOYALI BİR SAÇI ASLA BİR BOYA AÇMAZ (BİR TON AÇIK DAHİ OLSA RENK DEĞİŞMEZ SADECE ALTINLIK KIZILLIK VEYA SOĞUKLUK VERİR)

#EĞER SAÇINIZI BOYADINIZ VE HİÇBİR DEĞİŞİM OLMADIYSA BOŞUNA PİGMENT YÜKLEDİNİZ VEYA SAÇINIZIN BOYA KTİKÜLLERİ DOLU SAÇINIZIN AÇILMASI LAZIM ! (Açmaktan korkmayin düşük peroksit ve mavi tozu karıştırın ve sadece 5-10-20 dk bekleyin gereği kadar açarsanız ve doğru marka toz kullanırsanız saçınız yanmaz yıpranmaz)

#SAKIN BOYALARI KARIŞTIRMAYİN O İKİ RENK KARIŞMAZ ASLINDA SADECE VERDİĞİ EFEKT DEĞİŞİR. Açık bakır istiyosanız ama kop koyu olmasın diye de 8/43 ile 6/43 Ü KARIŞTIRMAK YERİNE 7/43 ' ü 9 oksidan ile boyayın SAÇINIZ KENDİNE GÖRE HARİKA BİR RENK VERECEKTİR.

#KIZIL BOYA ÖNCESİ SAÇI ÇOK AÇMAYİN , ÖRN : kumral kahvesi tonlarda saçınız varsa kızıla geçiyorsanız saçınızı önce açın ve sadece 10-20 dk ve %3 veya %6 oksidan ile sonrasında kızılın en yoğun tonlarını seçin.

# EN ÖNEMLİSİNİ SONA SAKLADIM , KÜLLÜ KUMRAL , KÜLLÜ SARI , PLATİN SAÇ RENGİNİN SIRRI SAÇI DOĞRU RENKLENDİRMEKTİR.
Eğer saçınıza bin bir küllü şey karıştırıp sürüp yada daha önce bir sürü küllü boya sürüp hep turuncu olduysanız saçınız artık dolmuştur. Saçı açmak reset atmak gibidir. Saçınıza reset atarsanız her rengi kabul eder. Saçınızı DÜŞÜK VOLÜMLÜ ORİAL İLE VEYA AMONYAKSIZ BİR AÇICI İLE AÇIP , DİREK KÜLLÜ BOYAMAYIN. SİZE TAVSİYEM LOREAL MAJİBLOND DUR. (AMERİKADAN GETİRME ŞANSINIZ VAR İSE WELLA COLOR CHARM SIVI SAÇ BOYASINI KULLANSANIZ EN DOĞRU SONUCU ALIRSINIZ )

# son olarak saçı açarken NE KADAR GEÇ AÇILIYORSA SAÇINIZ O KADAR AZ YIPRANI , NE KADAR HIZLI AÇILIRSA O KADAR TURUNCU OLUR. BUNU ASLA UNUTMAYİN.

Bunlarla ilgili veya başka sorularınız varsa yazın ben buradayım. Ancak çalıştığım icin yoğunum cevap vermeyi unutursam üzgünüm.

Son düzenleme:

Size saç hikayemi anlatmak istiyorum , resimleri telefondan atamıyorum ama istediğiniz rengi atabilirim.

Şimdi kızlar ben 1998 de ilk kez görümcemin aklına uyup saçlarımı siyaha boyattım 2 sene sonra yoğun kızıl istedim marjinal bir şey olsun dedim gittim 6.60 a boyattım , sonra gençlik yıllar derken 2007 de aklıma esti saçlarımı platin yaptım. Tabi en çok eşim beğendi , ancak ben kendime yakıştıramadım. Sonuçta tam 35 yaş krizindeydim -ah o sene - sonrasında saçıma dokunmadım çünkü doğal koyu kumral saçlarım bana çok yakışıyor. Arada röfle yaptırdım . Sonra saçlarımın yanmasından sonra bu yaza kadar dokunmadım , bana ilham veren Deniz Uğur oldu . Adını Feriha Koydum vardı ozamanlar , gayet beğeniyordum saçlarını hele sarıya boyatınca tamamen istedim ancak cesaret edemedim 7.3 boyattım. Tabi beğendim ama çabuk sıkıldım. Dedim zaten 40 yaşına geldim bundan sonra saçımı boyatmassam ne olcak tuttum platine kadar açıp küllü açık kumral boyattım. Birde ombre yaptırdım sonra her gün onları papatya suyuyla açtım ve sarışın bayan oldum . Belirsiz bir mutluluk vardı . Tabi hazirandan beri Thaila490 arkadaşım sayesinde bir sürü bilgi edindim benim öğretmenim de diyebilirim :))) sonra boya konusunda oldukça bilgi sahibi oldum . Kuaförümü değiştirdim , ve saçlarımı vişne rengine boyattım . Sonra kızım bana anne kızılı kullanmıştın diyince boya sildirme yaptım. Koyu kumral a döndüm. Ama kızıllarım alttan gözüküyordu. Ve çok hoştu. Sonra İntikam izlerken Şahikanın saç rengi dikkatimi çekti ve çok beğendim. Gittim kızıl çikolata kahve boyattım. Şimdi diplerim çıktı . Yine boyatıcam ama yıllardır bir türlü sevemediğim hoşlanamadığım bakır saç şu aralar beni kendine çekiyor ama bir marjinallik yapıp saçlarımı bakıra boyatacağım. Hürrem rengi istiyorum veya Emel Acar saç rengi . Biraz daha çıkınca boyatacağım.

İşte kızlar hikayemi sizle paylaşmak istedim. Her türlü sorunuzu ve yorumlarınızı bekliyorum. Renk tutturma , merak ettiğiniz saç renklerinizi sorabilirsiniz cevaplarım.

ozaman ben soruyorum hemen :))) burengi nasıl elde edebilirim

Eklentiler

• $Tasarim-Yuzuk3.jpg
    $Tasarim-Yuzuk3.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 1.701
bikaç renkte kararsızım bi resim daha koyuyorum cnm

Eklentiler

• $serenay-sarikaya-8.jpg
    $serenay-sarikaya-8.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 8.565
Saç boyası konusunda bir konu var ama hiçkimse birbirine yardımcı olmuyor..
Bu konuda sorulara cevap bulunur umarım..

Canm saçlarındaki değişimlerin fotoğraflarınıda koyarsan dahada yardımcı olursun bence :) mesela ben 7.3 boyattığındaki rengi çok merak ettim :)

Size saç hikayemi anlatmak istiyorum , resimleri telefondan atamıyorum ama istediğiniz rengi atabilirim.

Şimdi kızlar ben 1998 de ilk kez görümcemin aklına uyup saçlarımı siyaha boyattım 2 sene sonra yoğun kızıl istedim marjinal bir şey olsun dedim gittim 6.60 a boyattım , sonra gençlik yıllar derken 2007 de aklıma esti saçlarımı platin yaptım. Tabi en çok eşim beğendi , ancak ben kendime yakıştıramadım. Sonuçta tam 35 yaş krizindeydim -ah o sene - sonrasında saçıma dokunmadım çünkü doğal koyu kumral saçlarım bana çok yakışıyor. Arada röfle yaptırdım . Sonra saçlarımın yanmasından sonra bu yaza kadar dokunmadım , bana ilham veren Deniz Uğur oldu . Adını Feriha Koydum vardı ozamanlar , gayet beğeniyordum saçlarını hele sarıya boyatınca tamamen istedim ancak cesaret edemedim 7.3 boyattım. Tabi beğendim ama çabuk sıkıldım. Dedim zaten 40 yaşına geldim bundan sonra saçımı boyatmassam ne olcak tuttum platine kadar açıp küllü açık kumral boyattım. Birde ombre yaptırdım sonra her gün onları papatya suyuyla açtım ve sarışın bayan oldum . Belirsiz bir mutluluk vardı . Tabi hazirandan beri Thaila490 arkadaşım sayesinde bir sürü bilgi edindim benim öğretmenim de diyebilirim :))) sonra boya konusunda oldukça bilgi sahibi oldum . Kuaförümü değiştirdim , ve saçlarımı vişne rengine boyattım . Sonra kızım bana anne kızılı kullanmıştın diyince boya sildirme yaptım. Koyu kumral a döndüm. Ama kızıllarım alttan gözüküyordu. Ve çok hoştu. Sonra İntikam izlerken Şahikanın saç rengi dikkatimi çekti ve çok beğendim. Gittim kızıl çikolata kahve boyattım. Şimdi diplerim çıktı . Yine boyatıcam ama yıllardır bir türlü sevemediğim hoşlanamadığım bakır saç şu aralar beni kendine çekiyor ama bir marjinallik yapıp saçlarımı bakıra boyatacağım. Hürrem rengi istiyorum veya Emel Acar saç rengi . Biraz daha çıkınca boyatacağım.

İşte kızlar hikayemi sizle paylaşmak istedim. Her türlü sorunuzu ve yorumlarınızı bekliyorum. Renk tutturma , merak ettiğiniz saç renklerinizi sorabilirsiniz cevaplarım.

slm 2 hafta önce kuföre gıttım ben kullu ıstedgım halde onlara bakıra boyadılar sımdıde boyası aktı turunculasıyor ben saçımı kullu kumral ıstıyorum nasıl yapabılıırım

Merhaba. Ben beyaz tenliyim, doğal saç rengim açık kumral ama şuan koyu sar boya var saçlarımda. Kaş rengim de kumral gibi ne açık ne koyu bir renk. Kafamda bir kaç saç rengi var sence benim rengimde birine hangisi daha çok yakışır? ve bu renkleri evde nasıl elde edebilirim?

biraz fazla oldu biliyorum =))

Son düzenleyen: Moderatör:
ozaman ben soruyorum hemen :))) burengi nasıl elde edebilirim

Bu saça çok kolay ulaşırsın canım evde bile ulaşırsın . Marketten alacaksan 7 numara boya alabilirsin biraz daha koyu istersen 6 ama sakın 5 alma canım 5 ile 6 arasında uçurum var 5 siyah kahve tutuyor. Bu arada marka önerim her zaman loreal ve palette dir ama palette pek yetmiyor. Küçük yapmışlar.

Saç boyası konusunda bir konu var ama hiçkimse birbirine yardımcı olmuyor..
Bu konuda sorulara cevap bulunur umarım..

Aslında thaila vardı o çok yardımcı oluyordu da hepsi bir yerde bırakıyor. Umarım ben bıkmam bu işten zatem seviyorum. Ben bilincliysem bütün kadınlar da bilmeli.

Canm saçlarındaki değişimlerin fotoğraflarınıda koyarsan dahada yardımcı olursun bence :) mesela ben 7.3 boyattığındaki rengi çok merak ettim :)

Aslında daha öncelerde yüklemiştim , şimdi telefondan beceremedim. Bilgisayardan atacağım. $image.jpg şimdilik ekran kaydı yapıp atabiliyorum daha önce atmıştım çünkü.

slm 2 hafta önce kuföre gıttım ben kullu ıstedgım halde onlara bakıra boyadılar sımdıde boyası aktı turunculasıyor ben saçımı kullu kumral ıstıyorum nasıl yapabılıırım

Küllü boyamıştır yinede ancak içine turuncu azaltıcı koymadığından saçınız bakır durdu. Külllü ile alakası yok ve git gide çiğ bir bakır oluyor dimi ? Şimdi saç açılırken pigmentler biraz canlığı artar ama bir yandan kopmaktadır. Biz türkler kahve saç pigmentini taşıdığımız için istediğimiz kadar küllü boyayalım tam küllüyi tek seferde tutturamayız. Şimdi sana 7.1 yada 8.1 boyadılar ve 9 oksidan kullandılar eminim. Şimdi yapacağın dibin çıkmadan saçını güzelce dinlendir boyadan arınsın şöyle. Eğer istanbuldaysan eminönünde tahtakale de zazahan var ordan en fazla 15 tl ye Koleston Perfect yada Loreal Majirel al. (Koleston genelde koyu tutar) bunlardan eğer saçına 7.1 boyadılarsa bir daha 7.1 boya bakırlığını alacaktır. Eğer 8.1 boyadılarsa 8.1 al. Ancak iki kutu al birini bakırlık gidermek için diğerini ise 2 hafta sonra dipte yada daha küllü yapmak için kullanırsın. Birde yanında sakın başka marka oksidan krem alma majirelde biraz fark ediyor ama kolestonda özellikle söylüyorum 1 litrelik oksidan kremlerden al. Oda 15 lira. Sonuç yine bakır oluyorsa mavi boya al sadece boyaya 1 cm koy. Turunculuğu alıcaktır. Bak eğer kuaföre bunları dersen "aaa o pahalı 115 tl " felan diyorlar ama 45 tl ye kendin hallediyorsun zaten :))

Merhaba. Ben beyaz tenliyim, doğal saç rengim açık kumral ama şuan koyu sar boya var saçlarımda. Kaş rengim de kumral gibi ne açık ne koyu bir renk. Kafamda bir kaç saç rengi var sence benim rengimde birine hangisi daha çok yakışır? ve bu renkleri evde nasıl elde edebilirim?

biraz fazla oldu biliyorum =))

Esmer değilsen baştaki harika olur. 7.77 koleston perfect çikolata kahvesidir. Dikkat ışıltılı kahve değil çikolata kahve yani profosyonel kuaför boyası. Az önce arkadaşa tarif ettiim özellikle kendi oksidan bu renkte şart. 2. Si sarı balyajdır hatta 3.sü favorim 7.si doşında hepsi 9.1 sarı küllü dür. Biraz zor ulaşılır ama kuaförsüz biraz zordur. 7. Si tam küllü olduğu için pek tutmaz hatta hiç olmaz diyebilirim eğer sana gümüş tonları , mavi kıyafetler yakışıyor ama sarı tonları yakışmııyorsa sondaki ve baştaki dışında hepsini deneyebilirsin hele 1. Si çok yakışır ama sonuncu favorilerimden sana 3 dde yakışır ancak yoğun küllüler sıcak ciltlere pek oturmuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
benim şu an bakır rengi saçım ... seviyorum ben bu rengi ama çabuk soluyor . birde sormak istiyorum hangi boyayı tavsiye edersin bakırda ?bakır çabuk solar ama söyleyyeim . ben kuaförde yaptırıyorum her ay boyatıyorum . aslında şimdide jennifer lopez rengi istiyorum ama nasıl döneri bilmiyorum . daha önce açtırma yaptırdım o yüzden yine yaptırırsam saçlarım yanıcak diye korkuyorum açıkcası onsan bakırdan vazgeçmiyorum . eğer açık tenliysen bakır güzel oluyor şeftali tonlarda makyajla ...

Aslında daha öncelerde yüklemiştim , şimdi telefondan beceremedim. Bilgisayardan atacağım. Eki Görüntüle 842901 şimdilik ekran kaydı yapıp atabiliyorum daha önce atmıştım çünkü.

tşkkrler cnm fotoğraf için. Bende siyahtan döndüm aslında kızıllı doreli renkleri sevmiyorum ama merak ettim 7.3ü güzel bir renkmiş. Ben en son loreal excellence 8.1 le 9.1 karıştırdım boyadım ama hiç küllü olmadım yani olduysamda aktı gitti zaten. Şimdi majirel alıcam bi dahaki boyamaya &6lık oksidan kullanıcam boyayı hazırlarken içine ne kdar oksidan eklemeliyim sanırım majirelin oksidanı fazla konuluyormuş ve igora turuncu azaltıcı alıcam. saçımın fotolarını koyuyorum bana majirelden ne önerirsin ve turuncu azaltıcıdan ne kadar eklemeliyim tşkkrler şimdiden :)

Eklentiler

• $ööl.jpg
    $ööl.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 1.022
  • $öö.jpg
    $öö.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 1.117
  • $mm.jpg
    $mm.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 1.705
  • $lllll.jpg
    $lllll.jpg
    29,2 KB · Görüntüleme: 981
  • $lllli.jpg
    $lllli.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 1.277
Bu saça çok kolay ulaşırsın canım evde bile ulaşırsın . Marketten alacaksan 7 numara boya alabilirsin biraz daha koyu istersen 6 ama sakın 5 alma canım 5 ile 6 arasında uçurum var 5 siyah kahve tutuyor. Bu arada marka önerim her zaman loreal ve palette dir ama palette pek yetmiyor. Küçük yapmışlar.

peki köpük boya alıp 6 ya boyasam olur mu kendim boyayamam ki şampuan boya nasıldır 6.0 alıp boyasam beren saatin ki gibi tutar mı renk??

peki köpük boya alıp 6 ya boyasam olur mu kendim boyayamam ki şampuan boya nasıldır 6.0 alıp boyasam beren saatin ki gibi tutar mı renk??

Köpük hiç ama hiç tavsiye etmem , gerçekten ilk yıkamada su gibi akıyor. Koleston kit al bence zaten köpük boya ile hazırlanışında bir fark yok ki

benim şu an bakır rengi saçım ... seviyorum ben bu rengi ama çabuk soluyor . birde sormak istiyorum hangi boyayı tavsiye edersin bakırda ?bakır çabuk solar ama söyleyyeim . ben kuaförde yaptırıyorum her ay boyatıyorum . aslında şimdide jennifer lopez rengi istiyorum ama nasıl döneri bilmiyorum . daha önce açtırma yaptırdım o yüzden yine yaptırırsam saçlarım yanıcak diye korkuyorum açıkcası onsan bakırdan vazgeçmiyorum . eğer açık tenliysen bakır güzel oluyor şeftali tonlarda makyajla ...

Ay canım ya ben buğdayım , bakır saçlı olanlar da hep beyaz tenli be mübarek , ayy aman bana her şey yakışır yakışmak zorunda felan dermişim ama yaparsam emel acar gibi istiyorum. yoğun bakırda tavsiyem majirel dir. Aslında majirel ile koleston perfect in arasındaki fark majirel çabuk akmıyor , koleston perfect renklerinin canlılığı ve çeşitliliği çok. Ama koleston türk kadınlarının saç yapısına göre değil malesef :KK43: o yüzden koleston hep kaşıntı yapıyor ve renkler çok koyu oluyor.

Son düzenleme:
X