Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç uçlarında kırık

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

kimliksizkedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2019
627
805
Merhaba belki konunun yeri bdv değildir ama burada daha fazla fikir gelir diye düşündüm
Dünyada bu olayın sadece benim başıma geldiğini düşünüyorum ve neden böyle olduğuna dair tek bir fikrim bile yok
Saçlarımın ucu çatallaşıp kırılmıştı
Bulunduğum şehirdeki en meşhur yere gittim çok tuzlu bir fiyata “modelli” kestirdim
Ve baya kestirdim ama 1-2 gün geçtikten sonra saçlarımın önlerinin ucu yine eskisi gibi oldu
Saçlarımın ön tutamlarının ucu kestirmeme rağmen Tel tel görünüyor ve çatallaşmış bir şekilde duruyor
Kırık aldırmak için yapılan saç kesimi bende etki etmedi ve yine çatallaşmış görüntüsü mevcut
Eskisi gibi duracaksa daha neye kestirdim saçımı?
Aşşşşırı üzgünüm saçımı nasıl düzeltebilirim lütfen çok zor durumdayım
Not: özellikle saçımın önündeki 2 tutamdaki uçlarım çok kötü duruyor.Kabarmış, tel tel olmuş ve uçları çatallaşmış

Merhaba belki konunun yeri bdv değildir ama burada daha fazla fikir gelir diye düşündüm
Dünyada bu olayın sadece benim başıma geldiğini düşünüyorum ve neden böyle olduğuna dair tek bir fikrim bile yok
Saçlarımın ucu çatallaşıp kırılmıştı
Bulunduğum şehirdeki en meşhur yere gittim çok tuzlu bir fiyata “modelli” kestirdim
Ve baya kestirdim ama 1-2 gün geçtikten sonra saçlarımın önlerinin ucu yine eskisi gibi oldu
Saçlarımın ön tutamlarının ucu kestirmeme rağmen Tel tel görünüyor ve çatallaşmış bir şekilde duruyor
Kırık aldırmak için yapılan saç kesimi bende etki etmedi ve yine çatallaşmış görüntüsü mevcut
Eskisi gibi duracaksa daha neye kestirdim saçımı?
Aşşşşırı üzgünüm saçımı nasıl düzeltebilirim lütfen çok zor durumdayım
Not: özellikle saçımın önündeki 2 tutamdaki uçlarım çok kötü duruyor.Kabarmış, tel tel olmuş ve uçları çatallaşmış
Yaptırdığın yere git neden böyle diye sor o kadar para vermişsin sonuçta

Fazla düzleştirici saçı yakan aletleri kullanıyorsun.
Saclarini ıslak taraması dene

Çünkü saçların yanmış yani ne kdr da kestirsen. Yapacağın şey düzleştirici maşadan kesinlikle min6 ay uzak durmak. Bakım yağları ile toplamaya çalışmak. Fön bile çektirme. Kendi doğal haliyle bırak ve topla yani düzeliyor. Sonra alışıp öyle seviyorsun özel günler harici yaptırmıyorsun ki en sağlıklısı

Saclarinizi yikarken sac kremi kullaniyor musunuz? Resim atsaniz daha iyi yardimci olmaya calisirdik

kozmetik ürün kullanma.
benimkiler mahvolmuştu. kurutma ve düzleştiriciyi değiştirdim
sadece ev yapımı bitkisel sabunları kullandım , şampuan ,saç kremi , yağ kesinlikle sürmedim .
saçımı gene şekillendirdim . ona rağmen çok iyi toparlandı

X