Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçımda açılma var, bildiğiniz işe yarar bir yöntem var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba herkese öncelikle.

Benim saçımın sol yanında açılma olmaya başladı. Ve saçım her yıkamada dökülüyor... Sık yıkadığımda dokulmeler daha az oluyor ancak yikamalarin arasındaki süre arttıkça buna paralel olarak dökülen saç miktarı da artıyor. Ve saçımın aralarında seyrelmeler var.

Sacimdaki dökülmenin resimleri, şekildeki gibi...

Biliyorum ki bu bir başlangıç, önüne geçmezsem bu kelliğe kadar varabilecek bir şey belki de.

Sizde böyle bir şey oldu mu, veya olan tanıdığınız oldu mu, ne gibi önlemler aldınız?

Medikal tedavi olabilir, ilaç-damla önerisi olabilir, bitkisel karışım olabilir, her türlü öneriye açığım.

(Ben de arada bir saçıma evdeki yağları karıştırıp sürüyorum, faydası olur mu? Evde çam terebentin yağı, hindistan cevizi yağı, Hint yağı ve a101'den aldığım 'saç bakım yağı' gibi yağlar var.)

Şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20200103_204433-01.jpeg IMG_20200103_204415-01.jpeg

Doktora gittiniz mi? Stresle gelişen saçkıran ya da saci tepeden sıkı baglamaktan dolayı olabilir. Ya da hormonel bir sorun...

Öncelikle saçınızı bağlamayı bırakın... Evde açık kalsın, tesettürlüyseniz yine aynı şekilde (mümkün olduğu kadar) evde saçınızı açın hava alsın. Yağlar/bakımlar bir anda fayda etmez, uzun süreli ve düzenli kullanım gerektirir. Yağ bakımını haftada 1 yapmanız yeterli.

Doktora gittiniz mi? Stresle gelişen saçkıran ya da saci tepeden sıkı baglamaktan dolayı olabilir. Ya da hormonel bir sorun...

Maalesef şu an için doktora gitme imkanım yok. Evde bir çare düşünmek durumundayım.

Ama en kısa zamanda, fırsat bulur bulmaz doktora gitmeyi planlıyorum.

Saçkıran değil de aslında saç mantarından şüpheleniyordum, acaba aranızda yaşayan var mıdır?

Evet, saçımı çok sık atkuyruğu yapıyorum, ama pek sıkı da yapmamaya çalışıyorum, ama gene de etkisi oluyor mudur? Gevşek bir toka ile en fazla 2 kere dolandırarak bağlamaya çalışıyorum.

Öncelikle saçınızı bağlamayı bırakın... Evde açık kalsın, tesettürlüyseniz yine aynı şekilde (mümkün olduğu kadar) evde saçınızı açın hava alsın.

Genelde saçımı çok sıkı bağlamamaya çalışıyorum, ama gene de etkisi oluyordur sanırım, anlattıklarınıza bakılırsa...

Evde saçımı ne yazik ki açık bırakamıyorum çünkü ev ahalisi kızıyor, saçımda dökülme de olunca...

Yağlar/bakımlar bir anda fayda etmez, uzun süreli ve düzenli kullanım gerektirir. Yağ bakımını haftada 1 yapmanız yeterli.

Anlıyorum. Teşekkür ederim... 🌹🌹💐

Maalesef şu an için doktora gitme imkanım yok. Evde bir çare düşünmek durumundayım.

Ama en kısa zamanda, fırsat bulur bulmaz doktora gitmeyi planlıyorum.

Saçkıran değil de aslında saç mantarından şüpheleniyordum, acaba aranızda yaşayan var mıdır?

Evet, saçımı çok sık atkuyruğu yapıyorum, ama pek sıkı da yapmamaya çalışıyorum, ama gene de etkisi oluyor mudur? Gevşek bir toka ile en fazla 2 kere dolandırarak bağlamaya çalışıyorum.
At kuyruğu yapmak yerine gevşek bir şekilde örün. Daha rahat.

Bende strese bağlı saçımda kepeklenme ve dökülme vardı doktora gittim bi sprey ve sampuan verdi çok iyi geldi şuan ses yapmıyım diye isimlerine bakamadım yarın yazıcam

X