Saç Kesim Şekilleri Saçımı bob modeli kestirdim ve şu an berbat halde :((((

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Pinky9

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
560
149
kızlar bir hafta kadar önce uzun olan saçlarımı gittim kuaförüme bob modeli kestirdim. Saçlarım çok yanmıştı mısır püskülü gibiydi ve kuruydu kesitiriyim dedim. Kalın telli ve dalgalı saçlara sahibim kabaran türden. O yüzden fazla katlı kestirmedim hiç şimdiye kadar ve kuaföre özellikle söledim kısaltalım ama arkası katlı olmasın dedim.
Hernese işte kesti bi şekil verdi falan ilk başta o kadar yakıştırmıştım ki kendime ve tüm kırıklar gitmişti saçlarım mükemmel gezikiodu resmen, eve geldim yıkadım saçımı gene az uğraştım ve çok güzl çok bakımlı duruodu saçlarım tüm arkadaşlarım falan bayılmıştı saçıma bende çok hoşuma gidiyodu. Tek sorun kuaför kat atması nedeniyle tam boynumun orda biten arka kısın dışa doğru böle öğretmen saçı gibi kıvrılıyodu ve hep düzleştirdim gene uğraştım yani arkası boynumda bittiği için şekil vermei daha zor göremiosun çünkü. Ama saçım hiç bu kadar bakımlı gözükmemişti bu 3 gün içinde ve yüzümü fln çok güzel ortaya çıkarmıştı kısa saç.

ama 2.yıkamamdan sonra o bayıldığım saç gitti gene şekil vercem uçlarını düzeltcem falan diye yaktım sanırım 3 günde anlamadım ki:KK43:moralim çok bozuk yaaa hiçbir şekilde model veremiyrum saçıma ve o capcanlı ve düzgün duran önleri bile gene mısır püskülü gibi cansız ve uçları bi değişik gözüküyo böle çok bakımsız duruyo gene saçım. 1 haftada bu kadar değişir mi saç yaa :KK43:(

ne kadar sevinmiştim hayatım boyu kullanabileceğim bi model buldum hem de bakımlı duruo die off ağlıcam:KK5:

kızlar bir hafta kadar önce uzun olan saçlarımı gittim kuaförüme bob modeli kestirdim. Saçlarım çok yanmıştı mısır püskülü gibiydi ve kuruydu kesitiriyim dedim. Kalın telli ve dalgalı saçlara sahibim kabaran türden. O yüzden fazla katlı kestirmedim hiç şimdiye kadar ve kuaföre özellikle söledim kısaltalım ama arkası katlı olmasın dedim.
Hernese işte kesti bi şekil verdi falan ilk başta o kadar yakıştırmıştım ki kendime ve tüm kırıklar gitmişti saçlarım mükemmel gezikiodu resmen, eve geldim yıkadım saçımı gene az uğraştım ve çok güzl çok bakımlı duruodu saçlarım tüm arkadaşlarım falan bayılmıştı saçıma bende çok hoşuma gidiyodu. Tek sorun kuaför kat atması nedeniyle tam boynumun orda biten arka kısın dışa doğru böle öğretmen saçı gibi kıvrılıyodu ve hep düzleştirdim gene uğraştım yani arkası boynumda bittiği için şekil vermei daha zor göremiosun çünkü. Ama saçım hiç bu kadar bakımlı gözükmemişti bu 3 gün içinde ve yüzümü fln çok güzel ortaya çıkarmıştı kısa saç.

ama 2.yıkamamdan sonra o bayıldığım saç gitti gene şekil vercem uçlarını düzeltcem falan diye yaktım sanırım 3 günde anlamadım ki:KK43:moralim çok bozuk yaaa hiçbir şekilde model veremiyrum saçıma ve o capcanlı ve düzgün duran önleri bile gene mısır püskülü gibi cansız ve uçları bi değişik gözüküyo böle çok bakımsız duruyo gene saçım. 1 haftada bu kadar değişir mi saç yaa :KK43:(

ne kadar sevinmiştim hayatım boyu kullanabileceğim bi model buldum hem de bakımlı duruo die off ağlıcam:KK5:

canim biz bayanlar uzun sactan kisa saca gecince hep hayal kirikligi moral bozuklugu yasariz:KK43:alisirsin merak etme,daha cok yeni sacin zamanla kendi seklini yakalarsin,fone filanda gerek kalmaz....biraz dogal birak bi sure fon filan tutma kendine gelsin once saclarin...resmini koyarsan daha guzel yorumlar gelecektir.

canim biz bayanlar uzun sactan kisa saca gecince hep hayal kirikligi moral bozuklugu yasariz:KK43:alisirsin merak etme,daha cok yeni sacin zamanla kendi seklini yakalarsin,fone filanda gerek kalmaz....biraz dogal birak bi sure fon filan tutma kendine gelsin once saclarin...resmini koyarsan daha guzel yorumlar gelecektir.

canım ama ben uzun saçlarım gittiği için flan üzülmüyorumki, ilk yıkadığımda harika duruyodu ama katlı kısımları biraz kabardğı için orları şekiillendiriodum sadece bu kadar kısa sürede yanmış olabilirmi düzleştiriciden ya?? arkadaşlarım bile bayılmıştı ama bugün hiçbirinin hoşuna gitmedi.
Arkasını göremediğim için şekillendiremiyorum ve zaten saçımın garip bi dalgası var,hele bide boynumda dışa doru dönmesi yok mu çıldırıcam ya. ve hele bugün sabah berbattı, uzun saç gibi yatarken toplayamadığın için bu saç her uyandığında farklı bi tarafı kalkık oluo ve sonra düzleştirmekten mat mat cansız saçlar oluyo gene. ilk hafta böle değildi ama.
2.yıkamamdan sonra bambaşka oldu gene püskül püskül duruo yaa o kadar sinirimi bozdu ki. tel tel ve elektirklenmiş halde iğrenç duruolar.

resim koymaya çalışıyım ben en iyisi

belkide sen saçını yapamıyorsundur bir kaç ay boyunca sürekli kuaföre gidersen alışırsın bence

belkide sen saçını yapamıyorsundur bir kaç ay boyunca sürekli kuaföre gidersen alışırsın bence

canım anlatamadım ama bak ilk yıkamamda kendim yapmıştım ve harika duruyordu. Ya o kadar sevinmiştimki yıka çık modeli tam harila duruyo demiştim ve minyon tipli de olduğum için yakışmıştı acayip havalı duruoduu resmen hayal kırıklığı yaşıorum 3 günde yanmış gibi duruo ya :KK43:((

Kuaför kestikten sonra hemen yaptığında böleydi bak

$2012-11-28 19.49.29.jpg

ve ben bunu yıkayıp aynı şekilde fazla uğraşmadan kendim yapabildim ilk yıkamadan sonra çok güzeldii.

Ama 2.yıkamamdan beri şekil veremiorum saçlarım tül tül gözüküyo aynen böle

Eklentiler

• $2012-12-04 23.30.46.jpg
    $2012-12-04 23.30.46.jpg
    18,1 KB · Görüntüleme: 194
  • $2012-12-04 23.31.02.jpg
    $2012-12-04 23.31.02.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 253
  • $2012-12-04 23.31.27.jpg
    $2012-12-04 23.31.27.jpg
    22 KB · Görüntüleme: 223
Son düzenleme:
ilk fotoğraf iyi ama diğerleri için aynı şeyi söyleyemiyorum sanki alelade bir şekilde kurutmuş gibisin yapılmış saça benzemiyor gerçekten düzgün durmuyor. ama nedenini bilemedim

Son düzenleme:
ilk fotoğraf iyi ama diğerleri için aynı şeyi söyleyemiyorum sanki alelade bir şekilde kurutmuş gibisin yapılmış saça benzemiyor gerçekten düzgün durmuyor. ama nedenini bilemedim

evet işte aynen öle duruyor bende nedenini çözemedim :KK43:

Bir günde bile yıpranır saç, fark etmezsin. İlla düzleştireceğim diyorsan düzleştirici yerine, fön çek veya çektir. Öyle daha az ısı görüyor.
Ben senin gibi yaptım, yaptım ve o güzelim saçlarım yok oldu birden. Çok da pişmanım.
Kestir istersen ama daha sonra yine aynı hataya düşme.
Her düzleştirdiğinde canlılığını kaybedecek, unutma bunu.

Bir günde bile yıpranır saç, fark etmezsin. İlla düzleştireceğim diyorsan düzleştirici yerine, fön çek veya çektir. Öyle daha az ısı görüyor.
Ben senin gibi yaptım, yaptım ve o güzelim saçlarım yok oldu birden. Çok da pişmanım.
Kestir istersen ama daha sonra yine aynı hataya düşme.
Her düzleştirdiğinde canlılığını kaybedecek, unutma bunu.

doğru diyorsun canım, bugün kuaföre gittim saçımı kestirdiğim kuaföre, ben çok düzleştirdim gene yandı galiba saçım dedim , baktı saçıma allahtan yanmamış ama düzleştirici kullanma canlılığı gider dedi.

Föne de hergün gidememki kuaföre, kendim nası fön çekebilirim evde? güzel bi saç kurutma-fön makinem var ama e fırçam yok ve nası çekilceğini bilmiyorum ://

bence saçını ortadan ayırma yanlama ayırırsan daha hoş olur

doğru diyorsun canım, bugün kuaföre gittim saçımı kestirdiğim kuaföre, ben çok düzleştirdim gene yandı galiba saçım dedim , baktı saçıma allahtan yanmamış ama düzleştirici kullanma canlılığı gider dedi.

Föne de hergün gidememki kuaföre, kendim nası fön çekebilirim evde? güzel bi saç kurutma-fön makinem var ama e fırçam yok ve nası çekilceğini bilmiyorum ://
Çok kolay aslında.
İlk zorlanmalar olacak tabi.
Acilen bir fön fırçası (kalın, ince nasıl istersen) almalısın.
Saçlarını ortadan ikiye ayır, biri sol omzunda, diğeri sağ omzunda olacak şekilde.
Sol omzunda bulunan saçın birazını bırak, gerisini tokayla tuttur.
O bırakmış olduğun saça fırçayla fön çek. Fırça nereye giderse, fön de oraya gitmeli.
Böyle böyle devam ediyorsun.
Aynı düzleştiricide yaptığın gibi, elin alışması gerekiyor sadece. ^^

bence saçını ortadan ayırma yanlama ayırırsan daha hoş olur

zaten ortadan değil ki canım, sağ tarafa daha fazla saç ayırıorum, resimde öle mi çıkmış :/

Çok kolay aslında.
İlk zorlanmalar olacak tabi.
Acilen bir fön fırçası (kalın, ince nasıl istersen) almalısın.
Saçlarını ortadan ikiye ayır, biri sol omzunda, diğeri sağ omzunda olacak şekilde.
Sol omzunda bulunan saçın birazını bırak, gerisini tokayla tuttur.
O bırakmış olduğun saça fırçayla fön çek. Fırça nereye giderse, fön de oraya gitmeli.
Böyle böyle devam ediyorsun.
Aynı düzleştiricide yaptığın gibi, elin alışması gerekiyor sadece. ^^

anladım canım sağol, fırça olarak fön fırçası dersem bulabilirim demi ?

kızlar bide duştan sonra arkasını şekillendirmek havaya kaldırmak için fazla sertleştirmeyen köpük-krem vs bişi önerebilirmisiniz bana ? arkasına fön çekemem çünkü kısa ve göremiorum:)

zaten ortadan değil ki canım, sağ tarafa daha fazla saç ayırıorum, resimde öle mi çıkmış :/

anladım canım sağol, fırça olarak fön fırçası dersem bulabilirim demi ?

kızlar bide duştan sonra arkasını şekillendirmek havaya kaldırmak için fazla sertleştirmeyen köpük-krem vs bişi önerebilirmisiniz bana ? arkasına fön çekemem çünkü kısa ve göremiorum:)
Evet, rahatlıkla bulabilirsin.
Bir şey öneremeyeceğim sanırım, bunun için ayrı bir konu açabilirsin tatlım. Bilenlerden öneriler gelecektir.

X