Saç Rengi ve Saç Boyama Saçımı nasıl turunculuktan kurtarırım?

Glntceynl

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
17
5
23
geçenlerde saçımı boyadım kuaförde boyatıcaktım normalde ama emin olamadım istediğim renk tutmaz diye gerçi kendiminde tutturucağı belli değildi ama yinede yapıcaksam kendim yapıyım dedim. Boyayı aldığım kıza söyledim kumral bi saç istediğimi bana saçlarımın koyu olduğundan 9 numara boya verdi yani çok açık kumral bunu boyayınca istediğin gibi olur dedi boyadım ve saçım bildiğiniz turuncu oldu. Hemen yıkadım bende yarım saat 40 dk flb olmuştu. Benim istediğim küllü kumral orta açıklıkta bi saçtı ama pek bilgimolmadığı için kadına göre aldım ve saçımı açıp yıpratmak istemedim hala istemiyorum her neyse şuan saçlarım turuncu yeniden boyamak istiyorum 8.1(açık küllü kumral) ve 7.1(küllü kumral) karıştırmayı düşünüyorum ve birazda mavi boya koymayı çünkü turunculuğu alıyormuş diye duydum. Aslında sadece 8.1 kullanıcaktım ama açık renk olduğu için belki saçımı kapatmaz diye düşündüm sizce ne yapmalıyım lütfen bilgisi olan varsa söylesin orta açıklıkta küllü kumral saç istiyorum kendi saç rengim koyu kahverengi gerçi pek bi önemi yok. Ve saçımı ilk defa komple boyuyorum ondan önce bi kere uçlarını boyamıştım o yüzden sürekli saçlarımı boyayıp yıpratmak istemiyorum akıp yeniden turunculuğu ortaya çıkar mı?

Malesef saclariniz koyu renkse acmadan kullu renk boyarsaniz turunculasir. 8.1 ile 7.1i karistirip turunculugu bir nebze azaltabilirsiniz ancak tabi boya kalitesine de bagli ama zaman icnde yine yikadkca sacma bir renk alacaktir. Benim de saclarim koyu kumral ama renk yakinligindan dolayi acmama gerek kalmiyor ben 8.1ile boyuyorm 15gun sonra da ayni boya ile cila yapiyorum. Ona ragmen yine turunculasiyor. Anca oyle turunculuk gidiyor. Tabi surekli ugrasarak🤦🏼‍♀️
Size 9.1 boya veren hangi kafayla onu tavsiye etmis merak ettim yani :olamaz:

Bende bilmiyorum saçlarım koyu diye o rengi verdiğini söyledi ama gerçekten açmak Çok yığrattığı için bende istemiyodum ama 9.1le boyamadım 9 numarayla çok açık kumralla Boyadım küllü kumralla değil sonra çoğu kişi açıcı yerine geçmiş oldu saçın komple açıldı en azından şimdi küllü kumral daha iyi tutar fln dediler bilmiyorum nasıl olucak. Daha önce hiç iki boyayı karıştırmadım o yüzden emin olamıyorum ama çok koyu bi renk istemiyorum

Sekerim youtubede bununla ilgili tonla video var. Bence ordan izle gayet net anlatiyorlar. Ben ordan izleye izleye kuaforle yarisacak kadar oldum :KK53:
Ayrica sac acma ile sacinin boyayla acik renk olmasi ayni sey degil mesela. Acilmis saca her renk duzgun uygulandiginda gider ama acik renk boyanmis saca baska boya farkli renk cikarabilir. Sen benm yaptgm gbi yap bence. 8.1 in hepsini 7.1in de ceyregini kullan. Tabi oksidani da ona gore ayarla fazla koyu olmaz. Ama 9 tonu sana tutmaaz :KK12:

eglenceli yaa sacla ugrasmak ben cok seviyorre:KK76:

Sekerim youtubede bununla ilgili tonla video var. Bence ordan izle gayet net anlatiyorlar. Ben ordan izleye izleye kuaforle yarisacak kadar oldum :KK53:
Ayrica sac acma ile sacinin boyayla acik renk olmasi ayni sey degil mesela. Acilmis saca her renk duzgun uygulandiginda gider ama acik renk boyanmis saca baska boya farkli renk cikarabilir. Sen benm yaptgm gbi yap bence. 8.1 in hepsini 7.1in de ceyregini kullan. Tabi oksidani da ona gore ayarla fazla koyu olmaz. Ama 9 tonu sana tutmaaz :KK12:

9tonu istemiyorum zaten 9 tonunu da birinin tavsiyesi üzerine aldım orta ıklıkta bi kumral istiyorum 8.1 boya aldım ama kapatır mı bilmiyorum boyayı satan kadın kapatır dedi emin olamadım 8.1le 7.1 mi kullansaydım diye bide saçlarım gür olduğu için iki tüp anca yetiyo ondan iki tüp 8.1 aldım bi kaç gün boyunca sürekli yıkatıp akıttıktan sonra bunu sürebilirmişim ama dediğim gibi çok mu açık olur kapatmaz mı kaşlarımı da mı açmak zorunda kalırım çok sırıtır mı bilmiyorum bide mavi boya olayı var turunculuğu kapatmak için kadın o riske girme bence dedi ama bilemiyorum deneyen var mı bide açıcıyla boyanın aynı olmadığını biliyorum ama saçı çok yıpratıyo ve onlarda turuncu açıyo çok bekletmekte riskli yanabilir ve akma da olmuyo ondan o riske giremedim

Anladm sekerm. 8.1coknacik bir renk degil merak etme. Ama 7.1le karstrrsan turunculk dha iyi gider. Dedgm gbi video falan izleyerek yardm al bu defa da yesillenme olmasin dikkat et 😊 kolay gelsin 🥰

geçenlerde saçımı boyadım kuaförde boyatıcaktım normalde ama emin olamadım istediğim renk tutmaz diye gerçi kendiminde tutturucağı belli değildi ama yinede yapıcaksam kendim yapıyım dedim. Boyayı aldığım kıza söyledim kumral bi saç istediğimi bana saçlarımın koyu olduğundan 9 numara boya verdi yani çok açık kumral bunu boyayınca istediğin gibi olur dedi boyadım ve saçım bildiğiniz turuncu oldu. Hemen yıkadım bende yarım saat 40 dk flb olmuştu. Benim istediğim küllü kumral orta açıklıkta bi saçtı ama pek bilgimolmadığı için kadına göre aldım ve saçımı açıp yıpratmak istemedim hala istemiyorum her neyse şuan saçlarım turuncu yeniden boyamak istiyorum 8.1(açık küllü kumral) ve 7.1(küllü kumral) karıştırmayı düşünüyorum ve birazda mavi boya koymayı çünkü turunculuğu alıyormuş diye duydum. Aslında sadece 8.1 kullanıcaktım ama açık renk olduğu için belki saçımı kapatmaz diye düşündüm sizce ne yapmalıyım lütfen bilgisi olan varsa söylesin orta açıklıkta küllü kumral saç istiyorum kendi saç rengim koyu kahverengi gerçi pek bi önemi yok. Ve saçımı ilk defa komple boyuyorum ondan önce bi kere uçlarını boyamıştım o yüzden sürekli saçlarımı boyayıp yıpratmak istemiyorum akıp yeniden turunculuğu ortaya çıkar mı?
eger sacin turuncuya kadr acilip lahverengi yaptysan alina turuncu ortaya cikicaktir alt ton turuncu old. icin onu bir dahakine sariya kadar ac ki alt tonun sari kalsin ozmn 8.1 veya 7.1 boyadiginda 20 vplum oksidan yada 10 volum oksidanla cila yaparrak ozmn turuncuyla karşılaşmazsin.sonrada dip boyan geldiginde ayni sekilde yaparsin acmk istemiorm diosan diplerin icin her ay geldiginde 8.11 beyazin varsa 8.0 ve 8.11 karistirarak eger yasin kucukse yoksa beyazin 8.11 20 volum oksidan ile boyama yapman 30 volumle yaparsan sacin kahveyse 30 volum ile turunculuk daha sonra ortaya cikabilir

Bacımm tek cözüm saclari komple acıcaksın acicı ile sonra hangi renk istiyorsan boyayabilirsin cunku zemin acik renk olmus olucak. Boyayacagin rengin icine iki nohut tanesi kadarda mavi boya katı ver turunculuk murunculuk kalmiyor siyaha boyalı saça denendi onaylandı :kahve:

Selam canim bana da cevap verir misin
Ilk defa boya yapacagim da

Bacımm tek cözüm saclari komple acıcaksın acicı ile sonra hangi renk istiyorsan boyayabilirsin cunku zemin acik renk olmus olucak. Boyayacagin rengin icine iki nohut tanesi kadarda mavi boya katı ver turunculuk murunculuk kalmiyor siyaha boyalı saça denendi onaylandı :kahve:
Banada yardimci olur musunuz

Banada yardimci olur musunuz
Canim saclarini acici ile ac toz mavi acicilar var yada sac boya markalarinin acicilari ilk actiginda eger sacinda boya var ise turuncu olacaktir bir kac gun dinlendir sacini ilk acma isleminden sonra tekrar aç ama bu sefer icine igora 0.22 mavi boyadan bir findik buyuklugnde at icine turuculugu tamamen aliyor sonra istedigin renge boyarsin. Tabindaha sonra bol bol bakim yap koplar olusabilir

Canim saclarini acici ile ac toz mavi acicilar var yada sac boya markalarinin acicilari ilk actiginda eger sacinda boya var ise turuncu olacaktir bir kac gun dinlendir sacini ilk acma isleminden sonra tekrar aç ama bu sefer icine igora 0.22 mavi boyadan bir findik buyuklugnde at icine turuculugu tamamen aliyor sonra istedigin renge boyarsin. Tabindaha sonra bol bol bakim yap koplar olusabilir
Senin yazi nerde ki sekerim goremedim? Ona gore cevaplayayim✌🏻😊
Yeni yazı açmadım canım burdan direk konuşalım mi
Ilk defa boya yapacağım oryal şart mı saçım siyah Sarı olsun istiyorum deneme yaptım bir parçasına alerjim yok

Saç boyalarinin acicilari ni nerden temin edebilirim ben kuafor bir arkadaş tan azıcık oryal istemeyi düşünüyorum bir defa yapacağım

Yeni yazı açmadım canım burdan direk konuşalım mi
Ilk defa boya yapacağım oryal şart mı saçım siyah Sarı olsun istiyorum deneme yaptım bir parçasına alerjim yok
Canim saclarin siyahsa mutlaka acmak gerek ssriya donmek icin. Ama sari fazla renk tonu bulunan bir renk nsiyahtan sariya geciste hem acarken hem boyarken yipratmanihtimalinncok fazla. Hele ki ilk defa yapiyorsan. Cunku acma isleminibyaoarken hizli ve pratik olmalisin saclarn yanmamasi icn🤢 o yuzden bence ilk seferlik kuafore yaptir,ardindan dip boya zamabb geldkce kendin boyarsin😊

Canim saclarin siyahsa mutlaka acmak gerek ssriya donmek icin. Ama sari fazla renk tonu bulunan bir renk nsiyahtan sariya geciste hem acarken hem boyarken yipratmanihtimalinncok fazla. Hele ki ilk defa yapiyorsan. Cunku acma isleminibyaoarken hizli ve pratik olmalisin saclarn yanmamasi icn🤢 o yuzden bence ilk seferlik kuafore yaptir,ardindan dip boya zamabb geldkce kendin boyarsin😊
Siyah değil kahve ama açık bi renk değil ve sarı da istemiyorum orta kumral istiyorum ama tabi açtırma işlemi çok korkutuyo beni ondan kuaföre gitmedim yazıyı yazdıktan sonra saçımı yine boyadım şuan istediğim renk oldu ama bakalım yine akıcak turuncu yansımalar gelicek mi mor şampuan kullanıcsm bi taraftan bi şekilde idare edicem

X