Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlar ve kolajen?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

girlinred

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
15.027
29.382
Saçlarım çok dökülmeye başladı yine. Zaten ince telli ve seyrek saçlarım var. Sorum şu: likit kolajen saça iyi gelir mi? Kullanan ve marka önerebilecek olan var mı? Nutraxin aldım iki kutu. Ama cildimde veya saçımda etkisini göremedim sanki, o yüzden devam etmedim. Başka marka ya da aynı marka kullanıp etkisini gören var mı?

Saçlarım çok dökülmeye başladı yine. Zaten ince telli ve seyrek saçlarım var. Sorum şu: likit kolajen saça iyi gelir mi? Kullanan ve marka önerebilecek olan var mı? Nutraxin aldım iki kutu. Ama cildimde veya saçımda etkisini göremedim sanki, o yüzden devam etmedim. Başka marka ya da aynı marka kullanıp etkisini gören var mı?
Ben de yeni aldım kolajen saç dökülmem ve tırnak kırılmam için.. bi ara kullandım ve gayet ii geldi özellikle tırnak kırılmam gitmişti. Sonra bıraktım bi kaç ilaç kullanmam gerekti kolajeni bıraktım. Suan yine tırnak kırılmam var tekrar baslayacagım ama işe yarıyor bunu söyleyebilirim

Saç dökülmelerine böyle şeylerin faydası tabiki vardır ama saç dökülmesi vücudun içerisinden geldiği için ne yapsanız içeriyi düzeltmeden dökülme azalmaz kan tahlili yaptırmanızı öneririm belki vitaminleriniz kan değerleriniz düşmüş olabilir

Saç dökülmelerine böyle şeylerin faydası tabiki vardır ama saç dökülmesi vücudun içerisinden geldiği için ne yapsanız içeriyi düzeltmeden dökülme azalmaz kan tahlili yaptırmanızı öneririm belki vitaminleriniz kan değerleriniz düşmüş olabilir
Yok benimki genetik. Her şeye bakıldı, sağlık sorunum yok. Beslenmeye ihtiyacı var saçlarımın. İşe yarayacaksa üç ay kullanmayı düşünüyorum. Şu marka iyidir, ben kullandım iyi geldi diyen varsa alacağım

Ben de yeni aldım kolajen saç dökülmem ve tırnak kırılmam için.. bi ara kullandım ve gayet ii geldi özellikle tırnak kırılmam gitmişti. Sonra bıraktım bi kaç ilaç kullanmam gerekti kolajeni bıraktım. Suan yine tırnak kırılmam var tekrar baslayacagım ama işe yarıyor bunu söyleyebilirim
Markası nedir? Piyasada çok ürün var, hepsi başarılı değildir herhalde

Yok benimki genetik. Her şeye bakıldı, sağlık sorunum yok. Beslenmeye ihtiyacı var saçlarımın. İşe yarayacaksa üç ay kullanmayı düşünüyorum. Şu marka iyidir, ben kullandım iyi geldi diyen varsa alacağı
Anladım canım benim inşallah etkili bi ilaç bulabilirsin eczanelerden de öğrenebilirsin onlar bitkisel ürünler satıyo ve önerebilecekleri ürün mutlaka vardır

Ay konu acmamak icin arastirdim cidden. sac dokulmenize cozum bulabildiniz mi. Bu yaz 6 kilo falan verdim. Su son bir kac haftadir acayip dokuluyo sacim. Annem de cok dokuluyo dedi korktum🤣🤣ise yarayan bir cozum var mi? Kan degerlerim dusuk degildir vitaminime dikkat ederim

Ay konu acmamak icin arastirdim cidden. sac dokulmenize cozum bulabildiniz mi. Bu yaz 6 kilo falan verdim. Su son bir kac haftadir acayip dokuluyo sacim. Annem de cok dokuluyo dedi korktum🤣🤣ise yarayan bir cozum var mi? Kan degerlerim dusuk degildir vitaminime dikkat ederim
Kolajen kullan bak bakalım işe yarayacak mı 😂

voonka bende kullandım 3 ay sonra ara verdim şimdi tekrar başladım
Ara verdiğm dönem zinco c vitamin çinko olan bir takviye kullandım
dökülmen durdu mu derseniz hayır çok üzülüyorum
ben bulamadım siz bulursunuz insallah çözüm
Mevsimsel mi acaba. Cinko bile kullanmissiniz. Ben su bioblas forteden almayi dusunuyorum.

Bendede genetik dökülme var, bir dönemde ilaç kullanımına bağlı çok arttı dökülmem yani şöyleki saç volümüm yarıya indi. Saç tipim ince telli, yağlıdır,ailede yaşla birlikte sça hacminde azalma ve seyrelme var anne ve babamda.
Yaptıklarım şu dökülme için Ducray Anaphase marka şampuan ve Ducray Neoptide losyon kullanıyorum. Kolajen takviyesi 1 aydır alıyorum toz formda olanlardan saç içşn net birşey diyemem ama tırnaklarım güçlendi, tırnaklarım ve kıllarım hızlı uzamaya başladı (Ekstra kıllanmam yok).Birde New Life B12 takviyesi alıyorum içinde biotin ve folik asitte var saça da faydası olduğunu düşünüyorum.
Saçımı duş sonrası ve sabah tarıyorum, genelde kendi halinde kuruyor. Maşa düzleştirici falan çok sık kullanmıyorum, boyama işlemini de ayda 1 yapıyorum ve ben saç tipimden ötürü her gün duş alırım. Dökülmem de her tarayışta 20 tel kadar şu an.

Kizlar nascitanin 3d pro taragini soyledim netten. Mukemmel😍denemeniz lazim. En karisik saci bile yag surmus gibi aciyor dokmeden. Dokulmem hala devam ediyor. Kolajen kullanmaya baslayinca yazicam gelismeleri.

X