Saçlarda erkek beyazlama ve psikoloji

Sizdeki büyük ihtimalle genetik. Benim için yaşlılık evde kaldığı için diyorlar. Benim de pek taktığım yoktu, bu sohbetleri duyana kadar.
Evet annemin de babamın da beyaz, yani devamlı insanlar saç diplerime bakıyor farkediyorum biraz beyazlarım çıkınca. Artık umursamıyorum 🙈

18den sonra beyazlamaya basladı ve son 5 yıldır da boyuyorum maalesef. Yani bu beyazlama olayı tamamen genetik benim anladıgım. Evet cok fazla sıkıntım var su an ama gecmişte yok idi. Yani genel manada stresimi yöneten bir insanım.

30 a yeni girdim ve ilk 1 adet beyazımı gördüm :/
Hayırlısı bakalım..
Gerçi ben 14 yaştan beri herhafta saç boyatan biri olarak iyi iyiymiş diyorum

Demek sizde de otuzda başladı. Normal kabul edilebilir o zaman.

genetik sanıyorum; benim de 20'lerin başlarında beyazlamaya başlamıştı. boyatmamak için kendince sebepleriniz ne bilmiyorum. kimyasal korkusuysa tamamen bitkisel saç boyaları var. felsefi bir tercihse tabii ki bişey diyemem. ama genel estetik algıda beyaz saç insanı çok yaşlı gösteren birşey maalesef. benim bir arkadaşım da sizinle aynı durumda o da saç boyatmak istemiyor. rasta yaptırdı saçlarına. beyazlar hiç belli olmuyor böylece.

Kardesimin saçları 15 yaşından itibaren beyazlamaya başlamıştı hem de tek tük değildi.genetik önemli anne tarafımın saçı çok erken beyazlamaya başlıyormuş zaten.

Aman dertlenmeyin. Aslinda beyaz sacta boyalar daha iyi tutuyor tam renk tuturabiliyorsuunuz aralarda ise de golgeli gibi tutuyor cok da guzel duruyor. Ve ayrica silver sac modasi var. Yani hic dertlencek bir durum degil bosverin. Caniniz cok sikiliyorsa alin bir boya degiaik renkler deneyin nolcak. O konusanlar hep konuscak hep bir kusur bulcak bosverin.

ERKEN Saç beyazlaması (başlık) (Tablet klavyesini kullanmak zor!!!)

Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum, saçlarınız kaç yaşında beyazlamaya başladı?

29 yaşındayım, birkaç ay sonra 30 olacağım. Ama saçımda haddinden fazla beyaz görmeye başladım. ilk beyazları 23- 24 yaşlarında görmüştüm, tek tük ama baya arttı. Normal mi bilmiyorum ama benden iki yaş büyük abimin saçları bile beyazlamaya başlamadı. (boyatmıyorum, nedenlerim var)

Neyse o işin o kısmı bir yana saçlarım beyazlıyor diye akrabalar arasında sohbetinin geçtiğini gördüm bunun. Tabi olumsuz bir şekilde. Hiç kafama takmadığım bu konu ( o kadar dert arasında saçımı düşünecek halim yok, yıllarıdr işsiz ve elini hangi işe atsam kurutan bir insanım) kafamı kurcalamaya başladı. Normal de bu yaşlarda beyazladığını bilsem kafaya takmayacağım.
Stres, uzuntu yapabiliyor. Insanlar dis gorunuse gore yargiladiklari icin kimyasal boya sevmiyor/kullanamiyorsaniz kinayi tavsiye ederim. Kina karisimini bir gun once cam bir kapta (kavanoz olabilir) hazirlayin 1.5-2 saatte beyazlarin rengi donuyor. Tek renk olsun derseniz kina tasi ile koyultabilirsiniz. Sizi tanimayan insanlarin sacma laflarini duymak bir yerden sonra patlamaniza sebep olur. Bu verdigim tarifi eskiden amerikan kadinlari kullanirmis. Kafanizda 8 saat tas gibi kinali sac duracagina 2-3 saatte mis gibi saciniz oluyor. Tavsiye ederim. Bir de gidaniza dikkat edin. En ucuzu her gun yumurta tuketmek.

Stres, uzuntu yapabiliyor. Insanlar dis gorunuse gore yargiladiklari icin kimyasal boya sevmiyor/kullanamiyorsaniz kinayi tavsiye ederim. Kina karisimini bir gun once cam bir kapta (kavanoz olabilir) hazirlayin 1.5-2 saatte beyazlarin rengi donuyor. Tek renk olsun derseniz kina tasi ile koyultabilirsiniz. Sizi tanimayan insanlarin sacma laflarini duymak bir yerden sonra patlamaniza sebep olur. Bu verdigim tarifi eskiden amerikan kadinlari kullanirmis. Kafanizda 8 saat tas gibi kinali sac duracagina 2-3 saatte mis gibi saciniz oluyor. Tavsiye ederim. Bir de gidaniza dikkat edin. En ucuzu her gun yumurta tuketmek.

Kına taşını ilk defa sizden duydum. Araştıracağım, tavsiyeniz için teşekkürler.

Kına taşını ilk defa sizden duydum. Araştıracağım, tavsiyeniz için teşekkürler.
Ben tercih etmiyorum. Beyazlari kirmizi, turuncu tonlari olarak gozukmesini istemeyenler genelde tercih eder. Koyu bir renk veriyor. Bir de saglikli oldugunu pek sanmiyorum. Bir sogan kabugu degil ama kimyasal boya icerigi de degildir.

genetik sanıyorum; benim de 20'lerin başlarında beyazlamaya başlamıştı. boyatmamak için kendince sebepleriniz ne bilmiyorum. kimyasal korkusuysa tamamen bitkisel saç boyaları var. felsefi bir tercihse tabii ki bişey diyemem. ama genel estetik algıda beyaz saç insanı çok yaşlı gösteren birşey maalesef. benim bir arkadaşım da sizinle aynı durumda o da saç boyatmak istemiyor. rasta yaptırdı saçlarına. beyazlar hiç belli olmuyor böylece.
Tamamen felsefi nedenler. Rasta iyiymiş bu arada. Teşekkürler tavsiye için.

Benim bembeyaz. Her ay dip yaptırıyorum. Lisede iken vardı. O zamandan beri boyuyorum. Şuanki 35 yaşındayım. Kafana taktığına değmez. Ben de çok takardım eskiden. Şuanki o kadar çok şey var ki takacak, aklına bile gelmiyor. Kimyasal boyalar zararlı diyorsan bitkisel olanlar var. İnan bu yaşıma kadar kaç maaş harcamışımdır boya için. Ama değmez canını sıkma.

Ben tercih etmiyorum. Beyazlari kirmizi, turuncu tonlari olarak gozukmesini istemeyenler genelde tercih eder. Koyu bir renk veriyor. Bir de saglikli oldugunu pek sanmiyorum. Bir sogan kabugu degil ama kimyasal boya icerigi de degildir.
Kina tasini kullanmadim ama siyah kina ve normal kinayi karistiriyorum. Tek renk oluyor.

Normal kinayla ana rengim koyu oldugu icin, beyazlar golge gibi duruyor.

Bazen sadece siyah yapiyorum. :KK53:

31 yaşındayım saclarimin onu beyaz doldu hep cocuklardan sonra oldu sinir stresten 26 li yaslarimda yoktu tek tuktu benimde

Kina tasini kullanmadim ama siyah kina ve normal kinayi karistiriyorum. Tek renk oluyor.

Normal kinayla ana rengim koyu oldugu icin, beyazlar golge gibi duruyor.

Bazen sadece siyah yapiyorum. :KK53:
Siyah kina dediginiz hint mali kutulu urun ise aman kullanmayin. Kanserojen madde iceriyor. Yuzu gozu sisenler, anaflaktik soka girenler, aman dikkat. Su ana kadar olmamasi olmayacagi anlamina gelmez.

Siyah kina dediginiz hint mali kutulu urun ise aman kullanmayin. Kanserojen madde iceriyor. Yuzu gozu sisenler, anaflaktik soka girenler, aman dikkat. Su ana kadar olmamasi olmayacagi anlamina gelmez.
Hayir oyle degil , normal kinanin siyah olani. Organik aliyorum zaten ama ben yurt disindayim.

Bu tip şeyler irsi olabiliyor. Çözümü var.
1. 40 gün boyunca her sabah aç karnına sarımsak tutmak
2. Biyotin kullanmak
3. Ceviz suyu ile yıkamak
4. Patates kabuklarını kaynatıp düzenli bir şekilde saca sürmem. ( bunun kürü var. Ben özet yazdım. Ilgini çekerse araştır. )

X