Saçlarda erkek beyazlama ve psikoloji

17-18 yaşlarında başladı benimki gittikçe çoğaldı hep makasla keserdim şimdi saçımın yarısî beyaz boyatıyorum sürekli yaşlarımız yakın sizinle ama benden 3 yaş büyük ablamda 3 4 tane anca beyaz var

Benimde 24te beyazladi canim ve ailemde genetik falan degil suan 27yim oda bu ay biticek.
Uzuntu stres kendime nasil bunu yaptim bilmiyorum :KK43:

B12 baktırın eksikliği beyazlama yapıyor tamamlanınca normale dönüyor ,

29 yaşındayım, hiç beyazım yok. Ama çok sıkıntılı olduğum bir dönem birkaç ay arayla 2 tel beyaz gördüm ve çok çok kalındı, bir gariplerdi. Kopardım attım, şu an yok.
Benimle yaşıt birkaç arkadaşımın normal renkten çok beyaz saçları var.
Genetikle alakalı ama stres de etkiliyor sanırım.
Kafanıza takacak bir şey yok bence. Boyamak istiyorsanız boyayın ama boyamayıp çok karizmatik duran insanlar da var.

ERKEN Saç beyazlaması (başlık) (Tablet klavyesini kullanmak zor!!!)

Arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum, saçlarınız kaç yaşında beyazlamaya başladı?

29 yaşındayım, birkaç ay sonra 30 olacağım. Ama saçımda haddinden fazla beyaz görmeye başladım. ilk beyazları 23- 24 yaşlarında görmüştüm, tek tük ama baya arttı. Normal mi bilmiyorum ama benden iki yaş büyük abimin saçları bile beyazlamaya başlamadı. (boyatmıyorum, nedenlerim var)

Neyse o işin o kısmı bir yana saçlarım beyazlıyor diye akrabalar arasında sohbetinin geçtiğini gördüm bunun. Tabi olumsuz bir şekilde. Hiç kafama takmadığım bu konu ( o kadar dert arasında saçımı düşünecek halim yok, yıllarıdr işsiz ve elini hangi işe atsam kurutan bir insanım) kafamı kurcalamaya başladı. Normal de bu yaşlarda beyazladığını bilsem kafaya takmayacağım.
16 yaşımda başladı genetik. 28 yaşımdayım röfle kullanıyorum.

Bir öğrencim var ortaokul çocuğu, 13 yaşlarında ve saçlarında tek tük beyazlar var. Bunlar genetik yatkınlıkla ilgili. Eşim benden 1 yaş büyük. Ben 24 o 25. Eşimde 15 20 tel beyaz var. Bende henüz yok. Çok da takılmayın derim. Olacağı varsa beyazlıyor saç.

29 yaşındayım, birkaç ay sonra 30 olacağım. Ama saçımda haddinden fazla beyaz görmeye başladım. ilk beyazları 23- 24 yaşlarında görmüştüm, tek tük ama baya arttı. Normal mi bilmiyorum ama benden iki yaş büyük abimin saçları bile beyazlamaya başlamadı. (boyatmıyorum, nedenlerim var)

Neyse o işin o kısmı bir yana saçlarım beyazlıyor diye akrabalar arasında sohbetinin geçtiğini gördüm bunun. Tabi olumsuz bir şekilde. Hiç kafama takmadığım bu konu ( o kadar dert arasında saçımı düşünecek halim yok, yıllarıdr işsiz ve elini hangi işe atsam kurutan bir insanım) kafamı kurcalamaya başladı. Normal de bu yaşlarda beyazladığını bilsem kafaya takmayacağım.

Benim saclarim da 20'li yaslarda beyazlamaya basladi. Ben de boyatmaya basladim. Benimkisi genetik. Anne tarafim hep erkenden beyazlamis. Su anda hamile oldugum icin boyatmiyorum surekli (6 ayda sadece 1 kez boyattim henuz, cunku kendimi cok bakimsiz hissediyorum beyazlar bu kadar gorunur olunca. Simdi tektar boyatacagim. Bir kez de dogumdan once boyatmayi dusunuyorum). O kadar cogalmis ki beyazlar. Ama napayim. Bunun icin oturup uzulemem. Benden 2 yas kucuk kizkardesim baba tarafina cekmis mesela, boyatacak kadar beyazi yok henuz.

Erken beyazlaması normal değil canım. Stresten beyazlamış olabilir. Ya da başka bir şey

Ama bu erken beyazlama sorunu çok arttı yediklerimizden kullandığımız şampuanlardan havadan vs de kaynaklanıyor olabilir. Tahmin sadece

Benim küçücük çocukken bile bir iki tel beyazım vardı. değil 30, 18 yaşında bile diplerde aşırı beyazlama vardı. Çok üzdüler beni de o yüzden. Erken yaşta beyazladı saçım.

Canım ben 28 yaşındayım sol kasimda beyaz var 😂😂😂 üç ay önce de sağ şakagimda beyaz olduğunu gördüm. Sadece gülüyorum şimdilik. Saçım sorun değil de kaslarimin beyaslamasini istemiyorum . Beyaz gri saçları kadinlara yakistiriyorum ben ama kaş benim için sorun olacak gibi

30 yaşındayım henüz beyaz yok. Annem 40 yaşını geçmişti birkaç tane beyazı vardı sadece. Ben genetik olduğunu düşünüyorum.

Canım ben 28 yaşındayım sol kasimda beyaz var 😂😂😂 üç ay önce de sağ şakagimda beyaz olduğunu gördüm. Sadece gülüyorum şimdilik. Saçım sorun değil de kaslarimin beyaslamasini istemiyorum . Beyaz gri saçları kadinlara yakistiriyorum ben ama kaş benim için sorun olacak gibi
Bende de 25 ten bu yana beyazlamaya başladı. Sülalede kimsede erken beyazlama olmadığı için ucube muamelesi görüyorum. Olur olmaz her şeyi bunun nedeni yapıyorlar. Ben de gülmek istiyorum ama hayat işte. Herkese farklı muamele yapıyor.

Bende de 25 ten bu yana beyazlamaya başladı. Sülalede kimsede erken beyazlama olmadığı için ucube muamelesi görüyorum. Olur olmaz her şeyi bunun nedeni yapıyorlar. Ben de gülmek istiyorum ama hayat işte. Herkese farklı muamele yapıyor.
Benim de abim var onda beyaz yok sulalede de erken beyazlama yok ama bende kasimda bile var napiyim yani rahatsız olan bana bakmasın ☺️

Yooo erken değil. Ben de 32 yaşındayım ama bembeyaz, bayamasam ohooo

Beyazlamanın önüne geçilir mi bilmiyorum ama bir tavsiye vereyim. Kozmik bakımda (blog sayfa) saç kesim günlerini takip edin. Bazı kesimlerde saçın erken beyazladığı için kesim önerilmiyor. En azından kalan saçların beyazlamasını önlersiniz.

24 yaşındayım. Bu sene şakaklarım ve üst kısımlar bembeyaz oldu :) Boyatmıyorum da. Yaşadıklarımız ve tabiki genetik yatkınlık etkiliyor.

Üniversiteye geçtiğimde ilk kez boyadım saçlarımı, sarı karamel koyu kahverengi renkten renge döndüm. 1 tel beyazım yoktu ve aşırı gürdü saçlarım misler gibiydi kıskanırlardı resmen.
Şimdi 26 yaşındayım 2 senedir beyazlarım var ve artarak çoğalıyorlar:)) Strese bağlıyorum ve stres kontrolum yok takıntılarım var ve bunlardan dolayı saçlarım dökülmeye de başladı hadi hayırlısı diyorum.
Boyuyor muyum şuan ?
Hayır :KK70: beyazlarla geziyorum insanlar direk boyasana diyip beyazlarıma odaklanıyor.
Benim kararım böyle seviyorum diyorum ve alıştım da.

Yooo erken değil. Ben de 32 yaşındayım ama bembeyaz, bayamasam ohooo
32'de beyazlaması normal değil yapmayın. Benim ailemde erkekleri geçtim kadınlarınki 40'dan sonra beyazlamaya başlar. Hatta annem 43'de iken tek tük beyazı vardı. Stres ve genetik herhalde diyorum.

X