Saç Kesim Şekilleri Saçlari Ütülemek Hakkinda Genel Bilgi

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
nasıl kullandığınız çok önemli.philips düzleştiricide 150 dereceyi geçmiyorum.saçlarımda fazla bekletmeden 5 saniye içinde indiriyorum aşağıya, hafif soğuduktan sonra tekrar tekrar 4-5 kere.bilinçli kullanmaya çalışıyorum.haftada 1 gün düzleştiriyorum.ama saçlarımın bakımını ihmal etmiyorum.bakım kürümü uyguluyorum,ardından 1 litreye yakın en son durulama suyuma 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ve 1 yemek kaşığı limon damlatıyorum(kokar demeyin hiç kokmuyor),daha sonra saçlarımın diplerini kurutma makinesinin soğuk bölümüne ayarlayıp kurutuyorum(sıcaklıkta matlaşmaması için).sonra düzleştirme işlemini yapıyorum,saçlarım kayıyor adeta yumuşacık oluyor ve çok parlak. böylelikle düzleştirirken kırılmalarıda önlüyorum,dediğim gibi saç ilgi ister bakım ister....saçlarım boyalı ve röfleli olduğu halde onları canlandırdım.dediklerimi uygularsanız saçlarınız mükemmel ve göz alıcı olur.

canım bende sımbonun duzlestırıcısını kullanıyodum ama utuden hıcbı farkı yok mahvedıyo sımdı daha ıyı bı duzlestırıcı almak ıstıyorum hanı su seramıklı ıyonıze falan dıyolar ne derece dogru kırmıyo nemlendırıyo falan dıyo sen phılıpsten memnunmusun ? bıde en ucuza nerden bulabılıırım genelde ıyılerı pek bı pahalı oluyo

bende çok ütületirdim bi ara
saçlarım matlaştı kırılmaya başladı ve çok cansızlaştı
kuaförüme gittiğimde bana şampuanımı deiştirip deiştirmediğimi sordu
saçların çok berbat olmuş dedi
en son ütületttiğim aklıma geldi
böyle yapmaya devam edersen saçlarını yakında tamamen kaybedersin dedi,
o gn bugündür yaptırmam
saçlarım 2 ay oldu anca kendine geldi
sakın denemeyin kesinlikle çok sakıncalı bencede

bi kere lisdeyken saç ütüliycem diye kafa derimi yakmiştim şakkıdı
daha düz olsun diye buhar düğmesine basınca cossss :icecream:

valla bende cok utuluyordum diplerine kadar yanmisti kestire kestire kurtuldum kiriklardan ama ozel gunlerde yine arada utuluyorum cok guzel oluyor utuleyincede canimjeyyar

bıraktım sene başından beri çok nadir kullanıyorum bi süre sonra alışıyosunuz ztn
saçlarımı ütülesemde rahat durmuyo illa ucu 90 derece kıvrılcak :)

valla arkadaşlar benim kardeşim sürekli ütülüyor yıllardan beri herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadı saçlarıda sarı boyalı renktede değişim yok aksine çok çabuk uzuyor nasıl oluyor anlamıyorum

saç ütülemek düz fön çektirdiğimiz gibi güzel oluyomu?ben hiç ütülemedim korkuyorum yakarım diyeşutarafagitti

valla benim saçlarım korkunç yani hayal bile edilmicek kadar kabarık. iki günde bir düzleştriyorum düzleştiriciyle ve görenler saçların ne kadar güzel diyolar. düzleştirmeyenlerinde kırılıyo zaten saçları. kırıksız olsun diye kabarık bonus kafayla mı gezelim hem yeni ütüler artık seramikli dikkatli olunursa ve bakımları yapılırsa zarar vermez diye düşünüyorum.

ben de bi ara (13-14 yaşlarındayken) ablama ütületirdim saçlarımı. bigün ütülerken daha düz olsun diye buharı bastı kafama kafa derim yandı tabi şuan bölüm bölüm yanıklar var saç çıkmıo o kısımlarda allahtan belli olacak kadar büyük değil farkedilmio. aman derim ütüden uzak durun. şimdi düşündükçe ben napmışım saçlarıma göz göre göre nasıl yıpratıp zarar vermişim diorum. neyseki braun'un düzleştiricisini aldım onu kullanıorum şimdi.. ürün kaliteli olunca saça verdiği zarar da en aza inio. tabi bilinçli kullanmak ve bakım yapmak şart.

Valla ben yaklasik 1 yildir ütülüyorum. Haftada 2-3 kere hemde. Hic yakmadim daha. Matlasmada olmadi ama dokulmesi baya fazlalasti.
Sacim cok oldugu icin dokulmesinide fazla sorun yapmiyorum aslinda. Ama gitgide azaliyo. Kel kalicam yakindakafamçokkarıştı

benim desıra arkadaşım ütülüyo sacını v sacı çok mat duruyo ve çok ırık ve kötü gözüküyo üzülür diye hiç söylemiyorum

benim de liseden mezun olduğumda dalgalı hatta kıvırcık saçlı bi arkadaşım yapmıştı kendine, hayran kalmıştık, yıllarca ütü yaptım, sinbonun ilk çıkan düzleştiricilerinden aldım, o da mahvetti saçımı ve şimdi saçlarım o kadar seyreldi ki, sürekli mat ve kırık olması da cabası!!! vitaminler, yağlar herşeyi deniyorum saçlarımın sağlığını kazanabilmek için artık, ama çookkk geç.. annemin ne demek istediğini şimdi anlıyorumm

arkadaşlar mantıklı düşünün tüt diyorum saç düzleştirici değil onunda zararı vardır ama o saç için yapılmış birşey ütü ise, saç için yapılmamış bişey ben artık asla ütü yapmıorum 3-4 aydır ve bakım yapıorum artık çok daha güzel saçlarım var!

ben sacımı senledir ütülüyorum boyamadan önce baya bi gür ve parlaktı saclarım hiçte bişi olmadı ütüden dolayı boyadan sonrada yapıyorum bişey yok valla saclarımda uzuyo bi güzel nedense :)) bu konuda doktora tezi yazabilirim yerimseniben ben nice kişiler biliyorum okulda orada burda sacıma ütü degdirmem iğğ falan diyip ütüleyen.. yapmayanda cok az tanırım... cok gür saclı olanlar düzlestiriciyle nasıl ugrasıyolar anlamıyorum sıkıntı cok zaman alıyo.. ama ütü cok pratik gelio bana..:icecream:

ama ütüden daha hızlı saç düzelştirici görmedim bence en hızlı düzleştirici ütüdür ama zararları da çok fazla

X