Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarım turunculaştı beni kurtarınn

Fbuse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
121
1
adszod.jpg

Arkadaşlar ben saçımı perhidrolle açmıştım biraz kızıllaştı ama yazın bir iki kez papatya suyu sürdüm güneş falan derken resimdeki gibi çok güzel bir renk oldu ama şu 2-3 haftada yine çingene gibi kızıllaşmaya başladıki bu hiç hoşuma gitmiyor
doğal sarı boya gördüm bir başlıkta soğan suyu falan onu denesemmiki annem diyor yıknadıkça akar kendi haline bırak bak aktı bile diyor ama ben sarı istiyorum ya off napsam bi yardım edin şu güzel kardeşinize zaten saçlarımda yıprandı,yandı :gitme: mafoldumben

kızıl aktıkca zaten turunculasır ve sarılık olusur.sen smdi sarıya boyarsan turuncu olur.bence braz ara ver saclrn kendıne gelsn.akıtmak istiıosan da sabunla yıka sclarını ben denedm gercekten akıyor kızıl.tabi snrasnda sampuanla kremle.saclrn kazık gibi olr.

cnm saçındaki kızıllık boya kızılı olsa akar, ama perhidrol-peroksit-oksidasyon sütü ile açınca saçının kimyası değişmiş oluyor, oksijen bazlı açıcılar saçı kızıl yapıyor.o artık senin kendi saç rengin, akma olmaz kesinlikle. ben de aynısını yaşadım ama çok şükür kurtuldum yazın. resmini göremiyorum ama evet papatya ve papatya bazlı karışımlar o kızıllığı alıyor. papatya bazlı karışımdan kastım tamamen bitkisel olanlar, piyasada papatya özlü diye satılan ve peroksit içeren bi çok ürün var çünkü. ben de senin gibi doğal yoldan kurtuldum o kızıllıktan ama senin kızıllar nasıl geri döndü onu anlamadım. benimkiler hala sarı-sarımtrak.
bi de başka bi konuda gördüm,avonun açıcısını arıyormuşsun, arama, hatta bulsan da alma,o da peroksit içeriyor. hem kızıllığına kızıllık katar,hem de saçın iyice yanar. soğan kabuğu da kızıl bazlıdır, verdiği renk küllü yapmaz yani saçını. hatta anneannemler çocukken yumurta boyarlarmış soğan kabuğunun suyuyla, turuncu olurmuş.
kızıllı renklerden kurtulmanın yolu küllü tonlarla boyamaktır. koyu küllü sarı ile boyayabilirsin. fakat saçın zaten peroksitten yıpranmıştır baya, boyamanı öneremem. ama battı balık yan gider dersen önce saçını bi bakıma al yağlarla, biraz toparlansınlar, öyle boyaa.s.

Son düzenleme:
neden herkes turuncu saçtan bu kdr nefrt edio anlamıom bnde aksine çok beğeniomm doğal saç rengim sarı ama kırmızıı kına sürüomm ben turuncu oluo çok hoşuma gidio bnce turuncu saçta çok gzl duruo ve beyaz tndeşakkıdı

turuncu saçı ben de severim, mesela burda demothy nickli bi üye yaptırmıştı, çok da güzel olmuştu. hatta Avrupa Yakasındaki Yaprak'ın saçları da çok güzeldi. ama bu bahsettiğimiz renk hani yol kenarlarında çiçek satanlar olur ya, onların saç rengindenyerimseniben

aynı dertten bende muzdaribim saçım turuncu oldu ama bence beklemeliyiz zaten senin saçında çok yıpranmış. ben boya biraz aksın siyah yapcam.. umarım düzelir canım:Saruboceq:

bende bugün palettenin yoğun renk açıcısını aldım saçlarım turumcu olduuu yarın ilk işim siyah alıp o görüntüyü kapatmakkk

bende bugün palettenin yoğun renk açıcısını aldım saçlarım turumcu olduuu yarın ilk işim siyah alıp o görüntüyü kapatmakkk

hata üstüne hata yaparsın, siyaha boyama sakın. küllü bi renk al, küllü kumral olur, küllü koyu sarı olur. koyuya boyamak istersen kestane, çikolata kahve fln al, ama siyah alma, sonra siyahtan nasıl kurtulcam diye çare ararsın buralarda.

yok canım boyamam saçımı asla ya turuncu saçı bende çok beğeniyorum ama bu bildiğin çingene yani aslında arkadşlarım güzel gözüküyor elleme diyor ama bilmiyorum yaa annemde dedi soğan kabuğu daha beter turuncu yapar bırak saçını kendi haline daha fazla yıpratma dedi biraz daha beklemliyim sanırım sabır sabır sabır :/

yok canım boyamam saçımı asla ya turuncu saçı bende çok beğeniyorum ama bu bildiğin çingene yani aslında arkadşlarım güzel gözüküyor elleme diyor ama bilmiyorum yaa annemde dedi soğan kabuğu daha beter turuncu yapar bırak saçını kendi haline daha fazla yıpratma dedi biraz daha beklemliyim sanırım sabır sabır sabır :/

upppsss, bak aklıma ne geldi. bi arkadaş saçındaki boyayı akıtmak için papatya sabunu kullanmış, ve başarmış. sen papatya suyuyla o kızıllığı akıttın di mi, aynı işleme papatya sabunuyla devam etsen nasıl olur? daha önce deneyen olduğuna göre demek ki saçta kullanılabilen bişey. o turunculuğun kendiliğinden geçmesini bekleme, hayatta geçmez. bence dene, bişey kaybetmezsin, yalnız sabundan dolayı saçların kabarabilir, ama kremler niye üretilmiş ki:lepi:

evet bu gerçekten mantıklı ben o paptya sabununa bakıyım bi o zaman

küllü renkler deneyebilirsin (pek önermesemde) turunculugu alır cok acık küllü sarıya boyayabilirsin

X