Saçlarım yandı kopuyor ve lastik gibi saçımı boyayabilir miyim?

melikeys

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2021
38
6
21
Merhaba arkadaşlar saçım açıcıdan ötürü komple yandı 1 hafta oldu göğüs hizamda olan saçlarımı çene hizamda kestim ama saçımda hâlâ büyük yanmalar var çünkü komple yandı ve tarakla tarayınca bugün baya saç geldi. Bu psikolojiyle yaşayamayacağıma karar verdim ve saçımı resim ekledim böyle kestireceğim saçım çok kötü bir renkte organik boya ile kahve yapsam saçımı kopar mı yine çok korkuyorum 3 ay falan boya sürmeyi düşünmüyorum bitkisel bile 3 ay sonra bitkisel boya ile kahve yapsam elimde kalır mı saçlarım?

Eklentiler

• D9E55F6D-B35A-406E-AC6C-FC4895D887EA.png
    D9E55F6D-B35A-406E-AC6C-FC4895D887EA.png
    508,8 KB · Görüntüleme: 90
Saçı koyultmak yıpratmaz diye biliyorum. Net düz bir renge boyayin ve bakim yapmaya baslayin. Hindistan cevizi yagı gibi dogal yaglar ile, saçin kendi yagı ile. Şule Karaok'un bununla ilgili videosu var. Izleyip uygulayabilirsiniz.

Saçı olabilecek en kısa şekilde kestirin bir daha boyamanızı gerektirmeyecek şekilde de orjinal renginize boyatın (resimde eklediğiniz gibi) bu süreçte uzayana kadar Micro kaynak yaptırabilirsiniz. Benim de basıma aynı durum gelmişti yaklaşık 9 ay civarı micro kaynak kullandım her ay bakımlara gittim ve bu süreçte 2 ayda 1 kez saçımı (yaklaşık 1 hafta) kaynaksız bir şekilde dinlendirdim. O süreçte yoğun bakım uyguluyordum. Ayrıca yanmış bir saça uygulayacağınız bütün işlemler saçı yıpratır.

Saçı birkaç ton koyultmak açma işlemi kadar yıpratıyor maalesef. İlk başta daha açık renkleri tercih edin, 8.1 gibi mesela. Sonra yavaş yavaş koyultursunuz.

Benimde yanikti, argan yagi yumuşacık yapiyor. Daha oncede yazmıştım boyayınca daha kotu oluyor. Sadece önerimi soyliycem siz karar verin. Hint kınası vurun, hem zarar vermez hemde açtıkları icin boyadiginiz renk direk akicak akma derdi olmaz. Bunu yapıp argan yağını denedikten sonra kesmenizi öneririm.

Yanığı duzeltmiycek argan yagi ama yanmamış gibi durmasını sağlıycak. Uzadıkça uçlarından kesersiniz. Ben kestikten sonra argan yagini öğrenince pişman oldum

Saçı olabilecek en kısa şekilde kestirin bir daha boyamanızı gerektirmeyecek şekilde de orjinal renginize boyatın (resimde eklediğiniz gibi) bu süreçte uzayana kadar Micro kaynak yaptırabilirsiniz. Benim de basıma aynı durum gelmişti yaklaşık 9 ay civarı micro kaynak kullandım her ay bakımlara gittim ve bu süreçte 2 ayda 1 kez saçımı (yaklaşık 1 hafta) kaynaksız bir şekilde dinlendirdim. O süreçte yoğun bakım uyguluyordum. Ayrıca yanmış bir saça uygulayacağınız bütün işlemler saçı yıpratır.
Mikrp kaynak saçınızı yıpratıyor mu acaba

Mikrp kaynak saçınızı yıpratıyor mu acaba
şu an saçlarım sağlıklı bu yüzden asla yaptırmam ama saçlarım 2 parmak uzunluktayken çok rahatsız olduğum için yaptırmak daha mantıklı gelmişti iyi ki de o dönem yaptırmışım. Ama normal sağlıklı bir saç sırf daha gür ve uzun dursun diye yaptırılmalı mı? Bence yaptırılmamalı. bunun yerine saç bakımına başvurmalı. ister istemez kopmalar vs meydana geliyor kuaför o kopan saçların zaten normalde dökülen saçlar olduğunu söylüyor ama bence saçları zayıflatıyor 🤷🏻‍♀️

X