Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar SAÇLARIM...

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

voyvoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2022
61
80
Merhaba. Benim saçlarım kıvırcık ve uzun sayılır. Eskiden çok sık ve kalındı ama yavaş sıklığı azaldı. Eskisinden daha iyi.. Ama bugün şunu farkettim ki saçlarımın bazı telleri biraz değişik.Kök kısımları ince ama saçlarımın uçlarına doğru kalınlaşıyor ve kahverengiden siyaha dönüyor neden sizce? Saçlarımın kalınlaşmaması için ne yapayım?

Son düzenleme:
Saçınız çok yoğundur, özel kesim teknikleriyle gürlüğü azaltılır anlarım;ama saç telinizin kalınlığını değiştiremezsiniz. Benimki de genetik olarak kalın telli, gür ve pırasa gibi dümdüz. Ben bunu değiştiremem.

Bende kalın ve kıvırcık olmasını çok isterdim.
Gel gör ki incecik ve düz(genetikle alakalı tabii) Kökleri inceldi diyorsunuz acaba bakım falan yaparken yanlış bir şey mi uyguluyorsunuz ,ya sa stresten de olabilir, dökülme de varsa.

Genlerini degiştirmelisin ki bu da şuanki teknolojide mümkün görünmüyor.

Merhaba. Benim saçlarım kıvırcık ve uzun sayılır. Eskiden çok sık ve kalındı ama yavaş sıklığı azaldı. Eskisinden daha iyi.. Ama bugün şunu farkettim ki saçlarımın bazı telleri biraz değişik.Kök kısımları ince ama saçlarımın uçlarına doğru kalınlaşıyor ve kahverengiden siyaha dönüyor neden sizce? Saçlarımın kalınlaşmaması için ne yapayım?

İyi de herkesin saçı kök kısmı daha kalın uçları daha ince değil midir? Yani ben bunda anormal bir durum görmedim.

Saçlarının kalınlığını değiştiremezsin kıvırcık saçlı biri olarak söylüyorum saçlarını duslestiriyorsan uçları incelmistir rengine gelirsek mevsimsel olarak değişebilir sampuanlardanda kaynaklaniyor

saç dipleri ince boy ve uçlar kalınsa saçınız inceliyor olabilir. kimisi d vit, demir yani ferritin eksikliğinden inceldiğini söyler ama benim saç tellerim hep çok çok inceydi ve eksik bir şey yok, genetik. zaten kalınlığından şikayet ediyorsanız zamana bırakın. yaşlandıkça incelecek. bariz fark varsa saç derisini inceletin. bazı problemler saç boyunun beslenmesini engelleyebilir.

Anlık olarak kaynak taktırmaktan gelen ben kökünün inceligi ve ucunun kalınlıgı ile bile saclariniza talibim konu sahibi😌
Kök kısmı ince ise zaten yolunda gitmeyen birşeyler var demek ki ki incelmis.Degerlerinize baktirin.Kalın telli sac candır.

Keşke benimde saçlarım kalın telli olaydı :KK53:kel kalmama ramak kala yanlış mi okuyorum acaba millet kalınlaşsinnister sakamisiniz acaba 😒

X