Doğal Saç Bakım Kürleri saçlarımda yarattığım değişim

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

moonlight88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
9
1
merhaba kızlar, kadınlar kulübüne yeni üye oldum sürekli takip edip birçok şey öğrendiğim bir site artık bende katılayım dedim:)
neyse başlıyım, 2 ay önce saçlarımın çok kötü durumda olduğunu farkettim, çalıştığım için çok fazla ilgilenemiyodum saçlarımla,düzleştirici,boya derken saçlarımın uçları kırıklarla dolmuştu,kafam attı oturdum önce kırıklarla başladım elime bir makas aldım saçlarımdaki kırıkları temizledim kestirmeyi gözüm yemedi(bu lise ünv yıllarında yaptığım bi yöntem),sonra saçlarım kırıklardan arındıktan sonra saçlarımıa can kazandırmam gerekiyodu bunun için kendim bir karışım hazırladım 2 aydır kullanıyorum çok faydasını gördüm saçlarım canlandı,parladı. sizlere saçıma uyguladığım maskeyi tarif ediyim

1 yumurta sarısı
saçınızın uzunluğuna göre zeytinyağı
1 kapak badem yağı
1 bemiks ampül
1 evigen ampül
1 kapak sarımsak yağı
1 kapak çam terebentin yağı
2-3 damla sirke
uygulanışı: haftada 1 kez uyguluyorum,saçlarımı yukardan toplayıp saç diplerime yediriyorum masaj yaparak sonra saçımı açıp kalan maskeyi tüm saçıma uyguluyorum,streçle sıkıca sarıp 3 saat bekletip yıkıyorum, maskeyi yıkarken saçınıza hemen su vurmayın önce direk şampuan sürün sonra ILIK SUYLA yıkayın(bunu tvde bir uzman söylemişti saçtan çıkarmak için) 2 şampuan yeterli oluyor.kesinlikle çok sıcak yada soğuk suyla yıkamayın.sonra saç uçlarıma birazcık güzel kokulu saç kremi sürüp duruluyorum. bukadaaar

1,5 2 ayda cansız saçlarımı güçlendirdim , yalnız şunu söyleyim ben buzamana kadar saçımı hiç açtırmadım yani oryal falan, ama sürkli kendim kahve kumral tonlarında boyarım yani aşırı yıpranmış yanmış saçlar için faydası olurmu bilemem ama benim şaç uçlarımda feci kırık doluydu öncelikle onlardan kurtulmalısınız.

birde artık saçlarımı düzleştirmeden önce ısıya karşı koruyucu serum kullanıyorum harika bişey marka vermenin sakıncası varmı bilmiyorum yoksa söyleyebilirim.

yumurta sarısının etkisi büyük sanıyorum bende 2-3 yıl önce yapardım tekrar denemem gerek sanırım :) bende yağ karışımlarıyla sprey hazırladım o da yumuşacık ve oldukça güçlü yapıyo içindeki yağlar;

menekşe yağı
badem yağı
argan yağı
çam terebentin
sarımsak yağı
bemiks ampul
ceviz yağı

canım ısıya karşı koruyucu ürünün adını söyleyebilir misin reklam olmaz :KK1:

normal sarımsak varken neden yağına gerek duyuyosunuz ki emin olun sarımsak yağı daha beter kokuyo şampuana yada küre bi diş sarımsağı ortadan ikiye bölüp atın olmadı kokusu için de lavanta yada menekşe yağı eklersiniz en olmadı lavanta suyuyla durularsınız saçlarınızı kızlar:KK31:

Merhaba,
Ben verilen formülü denedim. E vitamini yerine bende olan C vitamini ampulunü kullandım, sarımsak suyunu tazeden kullandım, saçımda maskeyi 2 saat zor bekletebildim koku çok beterdi. Ama saçımı yıkarken ölü gibi yok gibi bir is olurdu yıkarken farkettim diri durduğunu, sonuç çok hacimli ve canlı saçlar.. ben de haftada 1 kullanmaya karar verdim.

3. kere yapıyorum, saçlarım sönüktü, cansızdı. Yıkasam bir gece uyusam ertesi gün yapışırdı, toplamak zorunda kalırdım şimdi yıkadıktan sonra 3. gün bile toplamasam oluyor. Şu an canlı dalgalı ve havalı Çok mutluyum:))

moonlight88 sana tüm gönlümle tarif için çok teşekkür ederim.

uzuuun zamaandır giremiyodum bu maskeden fayda gören arkadaşlar adına çok sevindim. bu arada sarımsak yağı çok zorunlu değil katmasanızda olur kokusu rahatsız ediyorsa. Bir de bu maskeye bir tatlı kaşığı bal da ekleyebilirsiniz saçlarınız iki kat daha yumuşak olacaktır

X