Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımı Nasıl Kurtardım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

QUEENofTURKEY

Garson masa iyi, manzarayı değiştir.
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
3.816
7.462
31
Herkese merhaba arkadaşlar. Tek tek özelden anlatmak yerine saçlarımı kurtarmak için çabaladığım uzun yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. İnşaALLAH faydam dokunur lütfen uygulayın.

Saçlarım önceleri çok gürdü daha sonra o kadar azaldı ki bir tutam bile saç kalmadı kafamda. Sabah uyanıyordum yastık saç dolmuş, duşa giriyorum tutam tutam geliyor neredeyse. Bu insanın daha çok psikolojisini bozuyor. Daha sonra sinirden saçlarımı kazıttım yine de tam olarak istediğim sonuçları elde Edemiyordum. Ne bulsam denedim inanın. Daha sonra şu işlemlerle saçlarımı kurtardım, gür bir hale geldi, belime kadar uzadı, inanılmaz hızlı uzadı, gürleşti. Herkes çoook şaşırıyor.

Önce bu güzel tarifi vereceğim, sonra maddeler halinde saç bakımımız için önemli olan noktaları yazacağım.

Eczaneden aldığımız Evigen, Bepanthen, Bemiks ampuller. Bu ampülleri 2 evigen, 2 bepanthen, 1 bemiks şeklinde ayarlıyoruz. Ben her ampulden 5 er kutu alıyorum. Bir kavanoza ya da fısfıslı bir kutuya hepsini tek tek kırıyoruz. 2 bepanthen, 2 evigen, 1 bemiks şeklinde. Daha sonra her bir 2 bepanthen, 2 evigen, 1 bemiks ampule denk gelecek şekilde 2 yemek kaşığı TATLI badem yağı döküyoruz. Karışıma 1 ya da 2 tatlı kaşığı çörekotu yağı, 2 tatlı kaşığı biberiye yağı ve bolca zeytinyag ekliyoruz. Bu kürü karıştırarak haftada her gün aynı günlerde 2 gün olmak üzere sacımıza uyguluyoruz masaj yaparak, ardından streç film ile sarıyoruz. Sabaha kadar bekletip yıkıyoruz. Farka inanamayacaksınız.

Diğer mucizevi olmazsa olmazımız, hindistan cevizi yagı. Katı halde satılıyor aktarlarda, Gratis ve Watsons ta da bulabilirsiniz. Haftada 1 kez olamk üzere de bu yağı uygulayıp sçreç film ile sarıp, en fazla 1 SAAT bekletip yıkıyoruz.

Önemli olan bunlardı. Şimdi gelelim diğer maddelere. Şampuanımız mutlaka bitkisel olmalı. Bioblası, restoreksi, revox u aralarında en iyisi revox ve bioblasın speed long hair olan kırmızı yüzlü şampuanı. Bu şampuanın içine 15 damla çam terepentin yagı döküp öyle kullanıyoruz. Fazla dökmeyin.

Saçlarımızı her gün yıkamıyoruz. Haftada en fazla 3 gün. Alıstırın az yıkamaya. Fazla ısı uygulamak yok, saçlar toparlayana kadar. Cok mecbur değilseniz bir kaç ay saclarınızı boyatmayın. Ayrıca sacınızı sürekli yumusak uclu bir tarakla tarayınz aklınıza geldikce, inanın! Sürekli ısı uygulamayın. Günde mutlaka en az 2 litre su için ki saclar inanılmaz toparlanıyor.

Ben saclarımı coook iyi bir hale getirdim. En basta inandım arkadaslar. İnanın. Ayrıca hamileyken kullandıgım demir, magnezyum, b vitamini, balık yagı vitaminleri tüm vücudumdaki eksiklikleri giderirken saclarımı mükemmel gürleştirdi. Mutlaka saglık ocagına gidin, ben vitamin değerlerimi, kan değerlerimi ölctürmek istiyorum deyin. İçerden ve dışardan sacınıza ikram edin ki o da size etsin. Doğum yapmama ragmen neredeyse tek bir tel bile dökülmüyor saclarımdan.

Daha fazla ayrıntı için özelden yazabilirsiniz. Lütfen Dediklerimi uygulayın. Saçın izi kaybetmekten iyidir. Olan sacınızı korursunuz en azından. Denemekten zarar gelmez. İnanın, ugrasın. Bir kez iki kez yapıp vazgeçmeyin. Sacsız bir hayata deger mi bunları yapmamak? Lütfen sonucları da benimle burada paylaşın. Bol uzun ve saçlı günler dilerim.

Canim cok tesekkur ederim bizlerle paylastigin icin Allah razi olsun. Ben bu ampulleri ve cam terebentini sampuana karistirip denedim bir sonuc alamadim ama senin dedigin sekilde de bir deneyeyim. Vitamin degerlerimi vs.olcturdum kansizlik var bende ilaclarimi kullaniyorum ama pek bir sey degismiyor.
Sac yikama olayina gelince sabah aksam muhakkak yikiyorum dayanamiyorum:)
Denemedigim sampuan da kalmadi sonuc ayni:)
Dedigin sekilde uygulayip hindistan cevizi yagini da deneyecegim.
Bu sefer de olmazsa kesin kel kalicam :KK43:

Canim cok tesekkur ederim bizlerle paylastigin icin Allah razi olsun. Ben bu ampulleri ve cam terebentini sampuana karistirip denedim bir sonuc alamadim ama senin dedigin sekilde de bir deneyeyim. Vitamin degerlerimi vs.olcturdum kansizlik var bende ilaclarimi kullaniyorum ama pek bir sey degismiyor.
Sac yikama olayina gelince sabah aksam muhakkak yikiyorum dayanamiyorum:)
Denemedigim sampuan da kalmadi sonuc ayni:)
Dedigin sekilde uygulayip hindistan cevizi yagini da deneyecegim.
Bu sefer de olmazsa kesin kel kalicam :KK43:
Canım düzenli şekilde denedin mi?

Saçını sürekli yıkamak her gün yıkamak saçın nem, yağ dengesini bozuyor. Saç derideki yağdan besleniyor. Sen sabah akşam yıkıyormussun. Ben her gün yıkardım bir gün yıkamasam yaglı hissederdim. Ama dayandım, yıkamadım sonra sonra sac alıstız yaglanmıyor.

Ayrıca kan ilacını mutlaka almalısın, baska doktora git gerekirse etkili bir ilac al. Vitaminlerinin hepsine baktır bence ki en önemli olan içten destek. Kan cook etkili, kanı düzelt.

Butun vitaminlerimi kullaniyorum canim hepsine baktirdim.
Dedigin karisimlari da sampuanda kullandigim icin belki sonuc alamadim soyledigin yontem cok mantikli hemen baslayacagim.
Sac yikamayi da nasil alisirim bilmiyorum ama az yikayacagim kuaforum de ayni seyi onermisti. Cok tesekkurler :KK200:

Diğer kürün yanında hindistan cevizi yağınımı tekmi uyguladınız? Yoksa o kürün içine dahil mi ettiniz?
Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Umarım bu sıkıntıyı çeken herkes sağlıklı ve güzel saçlara kavuşur.

İnanmiyorum. Sac dokulmenizin gercek sebebi ciddi degilmis. Eger genetikse, bitmis o is. Gitmedigim doktor, yapmadigim ampuller vs kalmadi. 8 ay etg tedavisne girdim isin verildi sac koklerine. 5 bin lira bayildim unlulerin gittigi bir doktorda ameliyat oldum. Vucudumdan yag alindi, islendi vitaminlerle, sacli derime enjekte edildi. Organik sac ekimine basvurdum. Hekimler senin olayin genetik, ekeriz qma yine dojulur dediler. Dedim yok mu bunun hicbir yolu? Var ameliyat ama riskli .sac dojulmesine neden olan genle oynuyorlar Amerika'da. Fakat baska bir yetinizi kaybedebilirsiniz. Kimse yanasmiyor dediler. Vazgectim .Kendi haline mi biraktim? Asla hala ya minoxil, ya karanfil kaynatir suyunu surerim, ya serumlar alirim. Ama yaziniz yaniltici olmus. Genetikse yapacak hicbir sey yok. Olsaydi bugun Dunya da kellik olmazdi.

Diğer kürün yanında hindistan cevizi yağınımı tekmi uyguladınız? Yoksa o kürün içine dahil mi ettiniz?
Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Umarım bu sıkıntıyı çeken herkes sağlıklı ve güzel saçlara kavuşur.
İnşaALLAH canımm.
Faydalı olacağına kesinlikle inanıyorum.

Hindistan cevizi yağını tek ayrı kullandım canım.

İnşaALLAH canımm.
Faydalı olacağına kesinlikle inanıyorum.

Hindistan cevizi yağını tek ayrı kullandım canım.
Çok teşekkürler cevap için. Son bir şey daha soracağım hindistan cevizi yağını saç uçlarınamı diplerinemi sürüyorsunuz? Daha önce hiç uygulamadığım için sormak istedim .

Çok teşekkürler cevap için. Son bir şey daha soracağım hindistan cevizi yağını saç uçlarınamı diplerinemi sürüyorsunuz? Daha önce hiç uygulamadığım için sormak istedim .
Canım sacımın her yerine bolca sürüyorum. Ben sana ayrıntılı bir video atayım bir dakika

İnanmiyorum. Sac dokulmenizin gercek sebebi ciddi degilmis. Eger genetikse, bitmis o is. Gitmedigim doktor, yapmadigim ampuller vs kalmadi. 8 ay etg tedavisne girdim isin verildi sac koklerine. 5 bin lira bayildim unlulerin gittigi bir doktorda ameliyat oldum. Vucudumdan yag alindi, islendi vitaminlerle, sacli derime enjekte edildi. Organik sac ekimine basvurdum. Hekimler senin olayin genetik, ekeriz qma yine dojulur dediler. Dedim yok mu bunun hicbir yolu? Var ameliyat ama riskli .sac dojulmesine neden olan genle oynuyorlar Amerika'da. Fakat baska bir yetinizi kaybedebilirsiniz. Kimse yanasmiyor dediler. Vazgectim .Kendi haline mi biraktim? Asla hala ya minoxil, ya karanfil kaynatir suyunu surerim, ya serumlar alirim. Ama yaziniz yaniltici olmus. Genetikse yapacak hicbir sey yok. Olsaydi bugun Dunya da kellik olmazdi.

Karanfil suyu ise yariyor mu? Son gunlerde surekli karsima cikiyor.

İnanmıyorsan yapma arkadaşım. Ben isteyen arkadaşlara resim de atıyorum, video da. Herkese bir umut. Belki insanların saçı düzelecek, belki iyi gelecek neden olumsuz düşüncelerinle insanları unutsuzlaştırıyorsun?ay gına geldi sizin olumsuz sürekli negatif düşüncenizden.
Nerden biliyorsun sen ciddi olup olmadığını? Hayırdır?

BEN YAPTIM VE OLDU. Kimseye yalan borcum yok. İsteyen yapar saçına faydası olursa olur. İsteyen yapmaz. Gelip inanmıyorum şu bu! Yalancı mıyım ben? Neden gelip burada umut pazarlığı yapayım bana ne? İyilik yapıp yazıyoruz, inanmıyorsanuz denemezsiniz. Milletin umuduny baltalamayın. Sizde fayda etmediyse o sizin olumsuz, umutsuz, negatif olmanızdan. Beyne sürekli olumsuz sinyal gidiyorsa ne olacak.

Yazım yanıltıcı falan değil. İnsanlar doktoruna gidecek, vitaminlere baktıracak. Herkes tamamen kel değil ya! Olan saçı korur, güçlendirir en kötü. Saça bakım yapmanın zararı mı olur? Herkesin ki genetik de değil. Bende bu yazıyı sadece genetik olanlar için yazmadım.

Aslında ben #her şeye# inanırım. ALLAH isterse olur derim. Ötesi yok. Umutluyumdur. Her şey düşüncede ve inanmakta. Sizin gibi umutsuz, sürekli şikayet olursa başaramaz kimse. Saçı en çok etkileyen strestir. Olumsuz düşüncedir.

Senelerce uğraştım ben ve SONUÇ ALDIM. yalan borcum da yok, resim de atarım kanıtlarım da! Gelip burada boş yorumlar yapıp, kimsenin umudunu kırmayın. İnanmıyorsanız size kalmış.

Son düzenleme:
5 erli dozda yaparsak 10 kasik tatli badem yagi mi oluyor? Benim icin gurlesmesi onemli aslinda uzamaktan ziyade...etkisi oldu mu gorunur sekilde?
Görünür şekilde etkili oluyor. Siz direk 15, 20 kaşık katın, fazla olması önemli değil tatlı badem yağının. Sonuçları görünce de lütfen gelin yorum yapın, arkasaşları yanıltan beni de durduk yere itham edenlere cevap olsun.
Paylaştığıma pişman ediyorlar. Sevap olur dedim milletin içi fesat ya. Bırakacan dökülsün, kel kalsınlar.

Görünür şekilde etkili oluyor. Siz direk 15, 20 kaşık katın, fazla olması önemli değil tatlı badem yağının. Sonuçları görünce de lütfen gelin yorum yapın, arkasaşları yanıltan beni de durduk yere itham edenlere cevap olsun.
Paylaştığıma pişman ediyorlar. Sevap olur dedim milletin içi fesat ya. Bırakacan dökülsün, kel kalsınlar.
Bu tarifi badem yagsiz olani bana bizzat eczaci tavsiye etmisti ve yaptirmistim yillar once fakat hersey gibi buni da 2 kere yapip birakmistim :) yani bos bir tarif oldugunu dusunmuyorum...keza cam terebentin ve hindistan cevizi de oyle...
Not:duzelteyim malum o kadar yil gecti ...zeytinyagli degildi tarif sirf badem yagi koymustu 30 veya 50 ml senin yazdigin her doz icin

Son düzenleme:
X