Erkek İnfertilitesi Sadece 1,5 ayda 8 milyondan 15 milyona...

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

muzzy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
235
11
Merhaba arkadaşlar,
eşim bundan 1,5 ay önce spermiogram yaptırdı sonuçlar iyi değildi hem sayı hem hareket hem de morfoloji sorunumuz vardı. ileri hareket %16, morf %1 sayı ise 8 milyondu. hemen kolları sıvadım ve bal, tarçın çörekotu arı sütü ve poleni içeren bir macun yaptım, bunun yanında da her akşam ve her sabah keçiboynuzu kürü yaptım , bugün test yaptırdık tekrar ve toplam 15 milyon sperm, %35 ileri hareketli ve morfoloji %6 idi, bize umut oldu :) doktorlar bitkisel yollara pek inanmıyor ancak yaşayıp gördük, bu ay çakşır da katacağım macuna, havuç kürüne de başlayacağım, ayrıca bir de gnc den mens arginmax vitamin alacağım sonuçları yazarım size..

Merhaba arkadaşlar,
eşim bundan 1,5 ay önce spermiogram yaptırdı sonuçlar iyi değildi hem sayı hem hareket hem de morfoloji sorunumuz vardı. ileri hareket %16, morf %1 sayı ise 8 milyondu. hemen kolları sıvadım ve bal, tarçın çörekotu arı sütü ve poleni içeren bir macun yaptım, bunun yanında da her akşam ve her sabah keçiboynuzu kürü yaptım , bugün test yaptırdık tekrar ve toplam 15 milyon sperm, %35 ileri hareketli ve morfoloji %6 idi, bize umut oldu :) doktorlar bitkisel yollara pek inanmıyor ancak yaşayıp gördük, bu ay çakşır da katacağım macuna, havuç kürüne de başlayacağım, ayrıca bir de gnc den mens arginmax vitamin alacağım sonuçları yazarım size..

hayırlı olsun değerlerin arkadaşım şu macunun tarifini ayrıntılı olarak anlatabilirmisin

hayırlı olsun değerlerin arkadaşım şu macunun tarifini ayrıntılı olarak anlatabilirmisin

tabii canım, 300 gr bal, 1 tatlı kaşığı arı sütü, 2 tatlı kaşığı arı poleni, 1 tatlı kaşığı çörekotu, yeteri kadar ceviz ve 1 tatlı kaşığı da tarçın koydum. bu ay bununn içine 1 tatlı kaşığı çakşır tozu da katacağım. akşamları yedirebildiğim kadar yedirdim :) ama 2 tatlı kaşığı da yeterli. doktorlar ilk testi görünce direk tüp bebek dedi şimdi denemeye devam edin diyorlar bakalım hayırlısı.

maşallah ya süper...bizim sperm sayımızda milyon değil bin değil tane çıktı düşün.bende bir sürü şey içiriyorum eşime.inşlh bizimde bukadar çok artışımız olur...

tabii canım, 300 gr bal, 1 tatlı kaşığı arı sütü, 2 tatlı kaşığı arı poleni, 1 tatlı kaşığı çörekotu, yeteri kadar ceviz ve 1 tatlı kaşığı da tarçın koydum. bu ay bununn içine 1 tatlı kaşığı çakşır tozu da katacağım. akşamları yedirebildiğim kadar yedirdim :) ama 2 tatlı kaşığı da yeterli. doktorlar ilk testi görünce direk tüp bebek dedi şimdi denemeye devam edin diyorlar bakalım hayırlısı.

çok sağol canım ya ben bugün hazır olarak aldım şişede arı sütü bal polen karışımı diye şimdi senin yaptığın gibi içine çakşır otu da koyayım. oda olur heralde ha birde aktardan keçiboynuzlu ginseng macunu diye biryey vardı kadının biri almış ve memnun kalmış diye bnde aldım isterseniz onuda alın denemekte fayda var

birde çörekotu ve tarçın ekliyim o zaman

Arkadaşlar dün eşimle üroloğa gittik çok hafif varikosel dedi ultrasonu eğer isterseniz çektirin şu anda sorun yaratmaz dedi. Sayı 14.000.000 iyi ama yerinde hareketli %30 ileri hızlı hareket %10 bu az dedi toplam hareketli spermde 2.800.000 bunun 7.000.000 olmasını isteriz dedi. Morfoloji %4 buna pek takılmadı. Ama yine bu değerlere göre mikroenjeksiyon önerdi:KK43: Takviye vitaminlerin kanıtlanmış sonuçları yok ama yazayım dedi. Evikap 400 ml, Trental 600 ve Quenzim Q10 önerdi en çok Q10 iyi geliyor dedi. Bu bahsettiğiniz karışım da çok işe yaramış sizde çok sevindim. bu vitaminlere ek olarak keçi boynuzu kürü de yapsak başarı elde eder miyiz acaba?

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
Likefaksiyon Süresi (dk) 20
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Lökosit <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Eritrosit <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Non germ hücresi <1.000.000/ml <1.000.000/ml
Konsantrasyon ( /ml) 14,000,000 20-100 milyon/ml
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
TPMSS (Total progressif motil sperm sayısı) 2,800,000
MORFOLOJİ (Kruger kriterlerine göre değerlendirilmiştir)
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

Arkadaşlar dün eşimle üroloğa gittik çok hafif varikosel dedi ultrasonu eğer isterseniz çektirin şu anda sorun yaratmaz dedi. Sayı 14.000.000 iyi ama yerinde hareketli %30 ileri hızlı hareket %10 bu az dedi toplam hareketli spermde 2.800.000 bunun 7.000.000 olmasını isteriz dedi. Morfoloji %4 buna pek takılmadı. Ama yine bu değerlere göre mikroenjeksiyon önerdi:KK43: Takviye vitaminlerin kanıtlanmış sonuçları yok ama yazayım dedi. Evikap 400 ml, Trental 600 ve Quenzim Q10 önerdi en çok Q10 iyi geliyor dedi. Bu bahsettiğiniz karışım da çok işe yaramış sizde çok sevindim. bu vitaminlere ek olarak keçi boynuzu kürü de yapsak başarı elde eder miyiz acaba?

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

bu değerlere mikroenjeksiyon denirmi ya özel hastahaneye gitmiş olmalısınız bence burada okuduklarınızı bir yapın sayı fena değil üstelik hız da iyi bence doğal yolla olur

evet aslında sayınız bize benziyor, bence kesinlikle keçiboynuzunu deneyin, çakşır da iyi hem afrodizyak hem de sayı artırıcı,
morfoloji için de havuç kürü, taze sıkıp için bikaç damla zeytinyağı damlatıyorum ben, nisan gibi tekrar test yapacağız bakalım ne olacak. tabi çalışmalara devam :)))
benimde eşimde hafif varikosel var, ameliyata gerek yok dedi doktorumuz.

Spermogram+Kruger
Cinsel Perhiz 4 GÜN
NORMAL DEĞERLER
Volüm(ml) 2 2-6 ml
Viskosite NORMAL
pH 7.6 7.2-8.0
Agglutinasyon YOK
Motilite 52%
Prg.Hızlı(+4) 10%
Prg.Yavaş(+3) 30%
Yerinde (+2) 12%
Hareketsiz 48%
Normal 4
Baş anomalileri 66
Boyun anomalileri 16
Kuyruk anomalileri 12
Stoplazmik droplat 2

çörekotunu aslında dövüp hemen teketmek daha iyi ama o zor dövüp hemen yedirmek denk gelmiyor bazen bi de tek başına tadı acı sanırım eşim yemek istemedi bende bütün olarak bala karıştırdım. içindeki yağlar çabuk uçuyor o yüzden döverseniz çörekotunu hemen yemek lazım.

birde çörekotu ve tarçın ekliyim o zaman

ben çok inandım bunları yaparken çok dua ettim allaha, eşim ilk başta inanmadı ama o da sonuçları görünce şimdi kendisi soruyor nerde benim macunlar keçiler diyo :)))) hayırlısı inancını kaybetme, keçiboynuzunu kesinlikle dene, çakşıra yeni başladık bakalım ama faydasını görenler var. inşallah yüzmilyon olur sayımız :)

maşallah ya süper...bizim sperm sayımızda milyon değil bin değil tane çıktı düşün.bende bir sürü şey içiriyorum eşime.inşlh bizimde bukadar çok artışımız olur...

çörekotunu aslında dövüp hemen teketmek daha iyi ama o zor dövüp hemen yedirmek denk gelmiyor bazen bi de tek başına tadı acı sanırım eşim yemek istemedi bende bütün olarak bala karıştırdım. içindeki yağlar çabuk uçuyor o yüzden döverseniz çörekotunu hemen yemek lazım.

ay öylemi bende hazır dövülmüşünü almıştım neyse bunu kullansın bir dahakine taze yaparım artık ne yapalım çok sağol canım ya

bu değerlere mikroenjeksiyon denirmi ya özel hastahaneye gitmiş olmalısınız bence burada okuduklarınızı bir yapın sayı fena değil üstelik hız da iyi bence doğal yolla olur

Valla bizde anlamadık direk mikroenjeksiyon diyince moralimz bozuldu:KK43: burada 1,5yıldır deniyoruz eşim 35 ben 32 yaşındayım sanırım bunları da göz önünde bulunduruyo ama ben yine de düzeltmek için bir süre uğraşmaktan yanayım bakalım inş bizimde yüzümüz güler

Valla bizde anlamadık direk mikroenjeksiyon diyince moralimz bozuldu:KK43: burada 1,5yıldır deniyoruz eşim 35 ben 32 yaşındayım sanırım bunları da göz önünde bulunduruyo ama ben yine de düzeltmek için bir süre uğraşmaktan yanayım bakalım inş bizimde yüzümüz güler

ya bizim hareket sıfır yinede kimse mikroenjeksiyon demedi yaşta geç değilki bence burada ne kadar kür varsa uygula 3 ay kadar sonra artmazsa yaptırırsın ama baktın artış iyi bir süre daha denemende fayda olur

ya bizim hareket sıfır yinede kimse mikroenjeksiyon demedi yaşta geç değilki bence burada ne kadar kür varsa uygula 3 ay kadar sonra artmazsa yaptırırsın ama baktın artış iyi bir süre daha denemende fayda olur

Çok teşekkürler desteğin için bende bir süre kür ve ilaçları denemekten yanayım. İnş hepimiz kısa zamanda sağlıklı kavuşuruz bebeklerimize.

sayı artışı için keçiboynuzu iyi epey zaten forumdaki diğer başlıklarını okursanız çok fayda gören var. bu ay böyle devam edip tutturamazsak önümüzdeki aya soğan kürü yapacağım bende, ne kadar çok yumurta o kadar şans :)))

sayı artışı için keçiboynuzu iyi epey zaten forumdaki diğer başlıklarını okursanız çok fayda gören var. bu ay böyle devam edip tutturamazsak önümüzdeki aya soğan kürü yapacağım bende, ne kadar çok yumurta o kadar şans :)))

ay bende bu ay yapacaktım soğan kürünü ama çok üşendim artık bir daha ki aya inşallah .benim kendi doktorumda bana yeşil çay gibi antioksidan içeren maddeler hem kadında hemde erkekte kaliteyi arttırıyormuş ama tadı çok kötü bana artık zorakide olsa içelim inşallah

olsun arkadaşım zoraki fln deme iç sonucu düşün :))) bal çörekotu ve tarçında deneyebilirsin o da yumurta sayısını artırıyor.

X