Sadece İçimi Döktüm

OrangeKedi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2023
202
236
Merhaba herkese, çok bunaldığım için bu aralar buraya kayıt olarak içimi dökmek istedim. Ben kendi mesleğimi istediğim koşullar olmadığı için bıraktım ve uzun süredir kendimi geliştirerek yeni bir meslek edindim. Şimdi bu meslek ile uzun süredir iş arayışındayım. Ne yazık ki hala hiç dönüş alamadım. Umarım bu sene sonuna kadar bir yere girmiş olurum. İşim olmadan da evlenmeyi düşünmüyorum Türkiye şartları belli zaten. 7 yıllık bir ilişkim var inişli çıkışlı ayrılıklı birleşmeli bugüne kadar geldik. Ta ki kedimi kaybeden kadar.
Kedim 9 yıl sonra aramızdan kalp rahatsızlığından ani bir ölümle ayrıldı. Ne yapacağımı bilemedim. Hemen erkek arkadaşımı aradım ve geldi. Yardımcı oldu. O sırada ki yardımları için ne kadar teşekkür etsem az. Bu olayı atlatmak için birkaç gün onda kaldım fakat bu sefer onun kedisi hastalandı. Ve benimle iletişimi kesti. Kedim ölmeden önce de iş sebebiyle yavaş yavaş uzaklaştığını hissediyordum.
Evime döndükten sonra kedimin eksikliği ile hiçbir şey yapasım gelmiyordu ama bu sırada da erkek arkadaşım bir kere bile ne aradı ne sordu. Bir hafta sonra da babannem kötüleşti ve şehir dışına gitmem gerekliydi. Ona mesaj attım bir durum mu var diye. Soğuk davrandı ve beni suçlamadığını söyleyerek ama suçlayarak kedimden bir hastalık taşıdığımı söyledi. Ve yine önceki konular diyerek bu ilişki bana ne katıyor diye sorgulamaya başladı. Sürekli her tartışmamızda bu şekilde davrandığı için artık bıkkınlık geldi. Ben döndükten sonra oturur konuşuruz dedim bakarız dedi. İyice bana karşı soğuk olunca tüm içimi boşaltmak zorunda kaldım mesaj ile çünkü telefonu da açmıyordu. Bana böyle davranacaksan mutlu edemiyorsam sana bir şey katmıyorsam seni zorla tutacak değilim dedim. O da şu an düşünecek durumda değilim elleme beni dedi. Aradan 1 hafta geçerken ben babannemi kaybettim. Ama o sırada ona kedisini sormak için mesaj attım. Sürekli aynı olduğunu söyledi. Ve son mesajıma cevap vermedi. Şimdi başka bir mesajlaşma sitesinden arkadaşlarıyla normal konuşmalarına devam ediyor. Fakat biz 1 haftadır konuşmuyoruz. Benim içimden de mesaj atmak gelmiyor. Seviyorum, özlüyorum ama ben de yapışıyor gibi olmak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum daha da soğuyoruz böyle birbirimizden gibi hissediyorum. Ya sessiz kalıp kendi hayatımı yoluma sokmam gerekiyor. Ya onun bir adım atmasını beklemem ya da konuşup bitirmek gerekiyor. Ben bitirmek istemiyorum ama hoşnutsuz bir insanı da zorla hayatımda tutacak değilim. Bilemiyorum.

+Dün ilişkimi bitirdim bir mesajla. Ne yazık ki üstünde bile durmadı. Her yerden çıkardım ama engellemedim. Gerek yok o kadarına. Önüme bakmam en iyisi benim için. İyi yorumlarda bulunan arkadaşlar için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Adam kafasında bitirmiş sizi.
Kısacık 1-2 satırlık bir mesaj yazın, "hayatında mutluluklar" filan diyip engelleyin, ulaşamasın size.
Yaptığının adı "ghosting". Yani hiçbir açıklama yapmadan ortalıktan toz olmak. 7 senelik ilişkiye bunu layık görüyorsa, sizin de kendi sınırlarınızı çizmenizin vakti gelmiş. Geriye bakmayın.

Adam kafasında bitirmiş sizi.
Kısacık 1-2 satırlık bir mesaj yazın, "hayatında mutluluklar" filan diyip engelleyin, ulaşamasın size.
Yaptığının adı "ghosting". Yani hiçbir açıklama yapmadan ortalıktan toz olmak. 7 senelik ilişkiye bunu layık görüyorsa, sizin de kendi sınırlarınızı çizmenizin vakti gelmiş. Geriye bakmayın.
Yine de bu kadar soğuk olamadım ama oturup konuşmayı belirsizliğin sonuçlanmasını istedim. Eğer bir dönüş alamazsam zaten durum buna evrilecek.

Yine de bu kadar soğuk olamadım ama oturup konuşmayı belirsizliğin sonuçlanmasını istedim. Eğer bir dönüş alamazsam zaten durum buna evrilecek.
O belirsizliği SİZ sonuçlandıracaksınız.
Bir mesajla bitireceksiniz, ve "ben böyle belirsizlikle bırakılmayı hak etmiyorum, sana hayatta başarılar" sinyali vereceksiniz. Ama hala "dönüş alamazsam" diyorsunuz...

O belirsizliği SİZ sonuçlandıracaksınız.
Bir mesajla bitireceksiniz, ve "ben böyle belirsizlikle bırakılmayı hak etmiyorum, sana hayatta başarılar" sinyali vereceksiniz. Ama hala "dönüş alamazsam" diyorsunuz...
Dışarıdan bu duruma bakınca gerçekten size hak veriyorum ve eminim ben de başkasına bu şekilde söylerdim. Ama o duygusallık durumu beni bitiriyor. Yine de haklısınız yazdım artık. Bu zor zamanlarda kendimi düşünmem daha önemli.

Kedisi hastalandığı için bu duygu durumuna girmiş olabilir mi? Ona aynı duyguları yaşadığımı ve yanında olmak istediğimi soylerdim önce ben alacağım tepkiye göre karar verirdim. Anlayışlı yaklaşmama rağmen hala aynı şekilde devam ediyorsa da bunu haketmediğimi ve ayrılmak istiyorsa bitirebileceğimi söylerdim heralde.

Malesef adam iliskiyi bitirmis gibi duruyor ustune dusen sizsiniz kediyi bahane edip ayrilmak nedir siz zor durumdayken arayip sormuyor mesajlara aramalara cevap bile vermiyor zaten sizin artik tamamen kopmaniz gerekir seven sadece sizsiniz gibi duruyor sevdigini biliyorum demissiniz ama bence oyle birsey yok ortada

Maalesef sizi sevmiyor. Bir haftadır sizi aramayan, sormayan, merak dahi etmeyen
Konu sahibi şu an hassas döneminde buyuzden çok sert yorum yapmayacağım,ama kadın yahut erkeğin özlemesine fırsat verilmeli.Bir hafta mı kayboldu canı cehenneme üstüne düşme,adam daha sensizliği idrak edemedi ki durmadan mesaj geliyor.
böyle havada asılı kalan ilişkilerde bazen kendi haline bırakmak gerek (bence). En etkili yöntem no contact. Ya dank edecek ya etmeyecek en azından sonuca bağlanır. Seven duramaz özler endişe eder.
Aramayın sormayın yokluğunuzla terbiye edin.7/24 ulaşılan olmayın.
Sürekli etrafında dolanırsanız hangi ara özlesin veya niye merak etsin iyi olduğunuzu biliyor ya.No contact çook gideni geri getirmiştir

Konu sahibi şu an hassas döneminde buyuzden çok sert yorum yapmayacağım,ama kadın yahut erkeğin özlemesine fırsat verilmeli.Bir hafta mı kayboldu canı cehenneme üstüne düşme,adam daha sensizliği idrak edemedi ki durmadan mesaj geliyor.
böyle havada asılı kalan ilişkilerde bazen kendi haline bırakmak gerek (bence). En etkili yöntem no contact. Ya dank edecek ya etmeyecek en azından sonuca bağlanır. Seven duramaz özler endişe eder.
Sürekli etrafında dolanırsanız hangi ara özlesin veya niye merak etsin iyi olduğunuzu biliyor ya.No contact çook gideni geri getirmiştir
Çok haklısınız…

Biz kadınlar kendimizde kusur aramaya bayılıyoruz zaman geçtikçe de kendimizi suçluyoruz neden?ne yaptım?
Dediğiniz gibi havada asılı kalan ilişkilerde ne yapacağımızı bilmiyoruz oysa karşı tarafı tedirginlik/merak içinde bırakmak daha sağlıklı ama bu süreçte de içimiz içimizi yiyor.. ( kendini suçlamayı seven hatunları temsilen ben) 😵‍💫

Aranıza kara kedi girmiş pfjkf bu espriyi yapmak zorundaydım sorry
Bence sizi hak etmiyor önünüze bakın

Merhaba herkese, çok bunaldığım için bu aralar buraya kayıt olarak içimi dökmek istedim. Ben kendi mesleğimi istediğim koşullar olmadığı için bıraktım ve uzun süredir kendimi geliştirerek yeni bir meslek edindim. Şimdi bu meslek ile uzun süredir iş arayışındayım. Ne yazık ki hala hiç dönüş alamadım. Umarım bu sene sonuna kadar bir yere girmiş olurum. İşim olmadan da evlenmeyi düşünmüyorum Türkiye şartları belli zaten. 7 yıllık bir ilişkim var inişli çıkışlı ayrılıklı birleşmeli bugüne kadar geldik. Ta ki kedimi kaybeden kadar.
Kedim 9 yıl sonra aramızdan kalp rahatsızlığından ani bir ölümle ayrıldı. Ne yapacağımı bilemedim. Hemen erkek arkadaşımı aradım ve geldi. Yardımcı oldu. O sırada ki yardımları için ne kadar teşekkür etsem az. Bu olayı atlatmak için birkaç gün onda kaldım fakat bu sefer onun kedisi hastalandı. Ve benimle iletişimi kesti. Kedim ölmeden önce de iş sebebiyle yavaş yavaş uzaklaştığını hissediyordum.
Evime döndükten sonra kedimin eksikliği ile hiçbir şey yapasım gelmiyordu ama bu sırada da erkek arkadaşım bir kere bile ne aradı ne sordu. Bir hafta sonra da babannem kötüleşti ve şehir dışına gitmem gerekliydi. Ona mesaj attım bir durum mu var diye. Soğuk davrandı ve beni suçlamadığını söyleyerek ama suçlayarak kedimden bir hastalık taşıdığımı söyledi. Ve yine önceki konular diyerek bu ilişki bana ne katıyor diye sorgulamaya başladı. Sürekli her tartışmamızda bu şekilde davrandığı için artık bıkkınlık geldi. Ben döndükten sonra oturur konuşuruz dedim bakarız dedi. İyice bana karşı soğuk olunca tüm içimi boşaltmak zorunda kaldım mesaj ile çünkü telefonu da açmıyordu. Bana böyle davranacaksan mutlu edemiyorsam sana bir şey katmıyorsam seni zorla tutacak değilim dedim. O da şu an düşünecek durumda değilim elleme beni dedi. Aradan 1 hafta geçerken ben babannemi kaybettim. Ama o sırada ona kedisini sormak için mesaj attım. Sürekli aynı olduğunu söyledi. Ve son mesajıma cevap vermedi. Şimdi başka bir mesajlaşma sitesinden arkadaşlarıyla normal konuşmalarına devam ediyor. Fakat biz 1 haftadır konuşmuyoruz. Benim içimden de mesaj atmak gelmiyor. Seviyorum, özlüyorum onun beni sevdiğini de biliyorum ama ayrılmak istiyor mu anlamıyorum ben de yapışıyor gibi olmak istemiyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum daha da soğuyoruz böyle birbirimizden gibi hissediyorum. Ya sessiz kalıp kendi hayatımı yoluma sokmam gerekiyor. Ya onun bir adım atmasını beklemem ya da konuşup bitirmek gerekiyor. Ben bitirmek istemiyorum ama hoşnutsuz bir insanı da zorla hayatımda tutacak değilim. Bilemiyorum.
Kedinize üzüldüm, yeni bir tane daha edinebilir misiniz, belki bu dönemde size iyi gelir. İş durumunuz da yolunda gitmedigi için muhtemelen ilişkinize sardiniz ama ayrıl barış ilişkiler maalesef bir yerde bitmiş, tıkanmış oluyor. Siz de bunu kabullenip zamanla hayatınıza bakın.
Yaşınızı bilmiyorum ancak 7 yıl ilişki yaşamak için çok uzun bir süre, bu güne kadar ciddi bir adım atilmadiysa bundan sonra da olacağını pek zannetmem. Dışardan gözüken durum bu, siz kendi hayatınıza yolunuza bakin. Karşınıza sizi mutlu eden insanlar çıkacaktır

Bazen gerçekler çok can yakıcı olabilir ama bu adam sizden ayrılmaya çalışıyor ve sevmiyor.Engellemeyin ama hiçte arayıp sormayın.Kendi haline bırakın sadece.
Kedisini sordum ve daha fazla devam edemeyeceğimi de yazdım. Sadece kedisinin iyi olduğunu söyledi ve diğer mesajıma cevap vermedi. Bu ilişkide burada bitti. Zaten 2 haftadır sadece 2 gün kedisi dışında bir şey yazmadım sormadım. Haklısınız diğer arkadaşlar bitmiş bir ilişkiyi gerçekten uzatmanın bir mantığı yok. Önüme bakmam benim için en güzeli olacak yoksa kendimi daha üzgün hissedeceğim belirsizlik içinde. Zaten kedimi kaybedeli 3 hafta oldu, babannemi kabedeli 1 hafta oldu. Bunun için bile beni düşünmeyip yanımda olmadı yetmedi kendi kedisi hastalanınca da haber vermedi bu insanı daha hayatımda tutmama gerek yok. Ben umursamaz bir insan değilim ne yazık ki. Öyle taktikleri yapamam.

Kedinize üzüldüm, yeni bir tane daha edinebilir misiniz, belki bu dönemde size iyi gelir. İş durumunuz da yolunda gitmedigi için muhtemelen ilişkinize sardiniz ama ayrıl barış ilişkiler maalesef bir yerde bitmiş, tıkanmış oluyor. Siz de bunu kabullenip zamanla hayatınıza bakın.
Yaşınızı bilmiyorum ancak 7 yıl ilişki yaşamak için çok uzun bir süre, bu güne kadar ciddi bir adım atilmadiysa bundan sonra da olacağını pek zannetmem. Dışardan gözüken durum bu, siz kendi hayatınıza yolunuza bakin. Karşınıza sizi mutlu eden insanlar çıkacaktır
Teşekkür ederim. İşimi yoluna sokarsam ben de istiyorum. Bunların hep ben de farkındaydım ama bir türlü kendime kabullendiremiyordum. Yaşım 29 ilk ciddi ilişkimdi. Evet hiç adım atmadık. 2 kere ayrılığımız oldu. Barışma zamanında dile getirdiğimde kabul etti ama sonra kaçmaya başladı. Yapacak bir şey yok hayat devam ediyor. Üzüldüm evet ama bu durumu haketmiyorum. Hele de böyle bir zamanımda.

Kedisini sordum ve daha fazla devam edemeyeceğimi de yazdım. Sadece kedisinin iyi olduğunu söyledi ve diğer mesajıma cevap vermedi. Bu ilişkide burada bitti. Zaten 2 haftadır sadece 2 gün kedisi dışında bir şey yazmadım sormadım. Haklısınız diğer arkadaşlar bitmiş bir ilişkiyi gerçekten uzatmanın bir mantığı yok. Önüme bakmam benim için en güzeli olacak yoksa kendimi daha üzgün hissedeceğim belirsizlik içinde. Zaten kedimi kaybedeli 3 hafta oldu, babannemi kabedeli 1 hafta oldu. Bunun için bile beni düşünmeyip yanımda olmadı yetmedi kendi kedisi hastalanınca da haber vermedi bu insanı daha hayatımda tutmama gerek yok. Ben umursamaz bir insan değilim ne yazık ki. Öyle taktikleri yapamam.
Başınız sağ olsun ve bundan sonra hakkınızda hayırlısı olsun inşallah🙏.

Kedisi hastalandığı için bu duygu durumuna girmiş olabilir mi? Ona aynı duyguları yaşadığımı ve yanında olmak istediğimi soylerdim önce ben alacağım tepkiye göre karar verirdim. Anlayışlı yaklaşmama rağmen hala aynı şekilde devam ediyorsa da bunu haketmediğimi ve ayrılmak istiyorsa bitirebileceğimi söylerdim heralde.
Evet olabilir onu da anlıyorum anlayışlı da oldum. Ama böyle davranması gerekmezdi konuştuğumuzda. Doğrudan ilişkiyi sorgulamaya başlaması normal değil. Şimdi kedisi için ve devam edemeyeceğim mesajı attım. Sadece kedisinin iyi olduğunu söyledi o kadar. Böylelikle ilişkimizde bir mesajla bitmiş oldu.

Teşekkür ederim. İşimi yoluna sokarsam ben de istiyorum. Bunların hep ben de farkındaydım ama bir türlü kendime kabullendiremiyordum. Yaşım 29 ilk ciddi ilişkimdi. Evet hiç adım atmadık. 2 kere ayrılığımız oldu. Barışma zamanında dile getirdiğimde kabul etti ama sonra kaçmaya başladı. Yapacak bir şey yok hayat devam ediyor. Üzüldüm evet ama bu durumu haketmiyorum. Hele de böyle bir zamanımda.
Asıl böyle zor zamaninizda size arka çıkması, destek olması gerekirdi biliyorsunuz. Bu durumda bile yanınızda degilse ne zaman olacak ki.
Belki de sadece alışkanlık kalmıştır geriye, sevgi de bitmiştir. Kim hakediyor ki, bu dönemde iş aramaya farklı alternatifler bulmaya devam edin, ihmal ettiğiniz arkadaslarinizla görüşün, yürüyüşler yapın, ailenize vakit ayırın. Sizi seven insanlar da var. Kendine geldiginde, hayatını yoluna sokup aramadiginda busefer o yoklayacak seni. Ama o zaman da senden geçmiş olacak

İlişkimiz sürekli arama sorma durumunda değildi rahattık zaten. Ama 1 haftada geçiyorsa sorun olduğunu hatta 2 hafta geçiyorsa yazdıklarıma cevap vermiyorsa bitirmek istediğini zaten anlıyorum. Sadece konduramama durumu. 1 ay 2 ay bir ilişki değil sonuçta. Ama bitti zaten bir mesajla. Görmüş oldum.

Asıl böyle zor zamaninizda size arka çıkması, destek olması gerekirdi biliyorsunuz. Bu durumda bile yanınızda degilse ne zaman olacak ki.
Belki de sadece alışkanlık kalmıştır geriye, sevgi de bitmiştir. Kim hakediyor ki, bu dönemde iş aramaya farklı alternatifler bulmaya devam edin, ihmal ettiğiniz arkadaslarinizla görüşün, yürüyüşler yapın, ailenize vakit ayırın. Sizi seven insanlar da var. Kendine geldiginde, hayatını yoluna sokup aramadiginda busefer o yoklayacak seni. Ama o zaman da senden geçmiş olacak
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Böyle bir zamanım daha önce olmamıştı ama olunca görebiliyoruz sadece nasıl davrandığını. Belki de benimki de alışkanlıktır olabilir. Çünkü kendimi sorgular oldum, şimdiden buna üzülüyorsun yıkılıyorsun tüm ömrün geçtiğinde bu değişmeyecek yine olacak niye devam ediyorsun diye. Biraz gözümü açmam gerekiyormuş

X