Sadece Kendini Düşünen Bencil Ve Menfatcı Anne

İnsanlar ebeveyn olunca bi takım olumlu duygular direk yüklenmiyor kişi neyse hala o olarak kalıyor işte bencilse bencil, fesatsa fesat. Bizde ebeveynleri kutsallaştırmanın amacı milletvekilleri tek dönemde emekli eden kanunların olmasıyla aynı mantık, kanun koyucuyu kayırma mantığından başka bişe değil. Ailemden en büyük bencilliği zamanında görenlerden biriyim, eşimin annesinden de evlatlarına karşı yoğun fedakarlığı da gören bi kadınım. Kayınvalide olarak ehh bi kadın ama anne olarak bence on numara kadın. Ne yazık ki her anne iyi anne olmayabiliyor, benim bunu hazmetmem yıllar sürdü öfkelendim eşimi kıskandım vs vs. Hayat telaşesi devam ederken bi kenarda geldi gecti günler, şuan benim için ailem sadece görüştüğüm yakın akrabalarım, onlar güvenip de yola çıkacağım insanlar değiller. Velhasıl welcome the real dünya diyor çekiliyorum 🥸
Ne güzel siz hazmetmişsiniz yolunuza bakmıssnz belli ki benimde böyle olmam için zaman geçmesi lazım.. ama en mutlu günlerimi zehir ettiğini unutmam her şeyi unutabilirim ama fakat bunu asla

ya bırakın kanser falan olmaz kendinizi suçlamayın o kpss süreci ne demek ben bilirim atandı atanamadı stresi sizi kanser etmediyse sizin uzakta olmanızda annenizi kanser etmez hayırlı olsun işiniz inşallah güzel insanlarla çalışırsınız

Ne güzel siz hazmetmişsiniz yolunuza bakmıssnz belli ki benimde böyle olmam için zaman geçmesi lazım.. ama en mutlu günlerimi zehir ettiğini unutmam her şeyi unutabilirim ama fakat bunu asla

Eskisi gibi olmuyorsunuz zaten de zamanla herşey sindiriliyor merak etmeyin. Benim de küsmelerim barışmalarım yıllar sürdü.

ben kalbullenemiyorum canm hazmedemiyorum.. bir anne bu kadar bencil menfaatçi olamaz diye inan yedim bitirdim kendimi sevincimi yaşayamadım
Neden inanamiyorsun? Bu ülke (hatta açılan bir konuda gördüğüm yorumlarla) bu forum bile çocuğunun başka şehirde üniversite kazanmasına izin vermeyen , dört yıllık başka şehir kazanacak kızına zorla - baskıyla iki yıllık kendi yaşadığı büyükşehir yazdıran / 'tekrar çalışır seneye girersin' diye tercih hakkını elinden alan - bir nevi çocuğunun geleceğini 'ya devir kötü,ben onsuz kalmaya dayanamam. O benim en kiymetlim' zirvalariyla yakan insanlarla dolu. Hatta bu tercih döneminde bile çevremde duydum,kazanan çocuğunu göndermemek için akla karayı seçeni .
Senin durumun da aynı onlar gibi. Yanımda olsun da, mutlu olmasa - sürünse de olur
Malesef Türk aile yapısı toksik değerler üzerine kurulmuş,adına da sevgi diyorlar (yersen)

ya bırakın kanser falan olmaz kendinizi suçlamayın o kpss süreci ne demek ben bilirim atandı atanamadı stresi sizi kanser etmediyse sizin uzakta olmanızda annenizi kanser etmez hayırlı olsun işiniz inşallah güzel insanlarla çalışırsınız
aklı sıra böyle yapıp vazgeçirmeye çalştı fakat yemedi eşimi aradı oda yemedi saydı sayd kapattı... demek ki biz burada sefil bir şekilde gözünün önünde yaşasaymsz kanser olmayıp göbek atacakmış
ama bizim orada iyi şartlarda yaşayacak olmamz kanser ediyor.. tezatlıgın bu kadarı gerçekten

Neden inanamiyorsun? Bu ülke (hatta açılan bir konuda gördüğüm yorumlarla) bu forum bile çocuğunun başka şehirde üniversite kazanmasına izin vermeyen , dört yıllık başka şehir kazanacak kızına zorla - baskıyla iki yıllık kendi yaşadığı büyükşehir yazdıran / 'tekrar çalışır seneye girersin' diye tercih hakkını elinden alan - bir nevi çocuğunun geleceğini 'ya devir kötü,ben onsuz kalmaya dayanamam. O benim en kiymetlim' zirvalariyla yakan insanlarla dolu. Hatta bu tercih döneminde bile çevremde duydum,kazanan çocuğunu göndermemek için akla karayı seçeni .
Senin durumun da aynı onlar gibi. Yanımda olsun da, mutlu olmasa - sürünse de olur
Malesef Türk aile yapısı toksik değerler üzerine kurulmuş,adına da sevgi diyorlar (yersen)
çok güzel noktarala değinmişsiniiz o kadar haklısınız ki yersen işte..

Her anne üzülür evladının uzağa gidecek olmasına bu kısmı normal. Ve hüzünlü iken de tebrik ederim gibi resmi ifadeler kullanmayabilir evladına. Yani evladın da hüzünlü bir anneden, diğer eş dost gibi beni tebrik etmedi beklentisine, alınganlığına girmesi doğru değil

Fakat bu hüznü gitmeyin baskısına dönüştürmesinde tabii ki haksız. Damadını gidilmemesi için iknaya uğraşması gerçekten bencilce, bencillikten öte bir nevi annelikten çıkıp kv liğe evrilmiş kendisi. Siz de haklı olarak patlamışsınız

Genelde anneler uzakta da olsa iyi olsun mutlu olsun evladım der. Hem ağlar hem özler hem de gönderir. Sizinki bencillikte zirve yapmış, üstelik artık beni üzdü beni kırarak gitti diye daha çok üzülecek arkanızdan. Gerçek bir üzüntü yaratmış bencilliğinden

Bence kafanıza takmayın fazlaca. İşinize gücünüze odaklanın. Annedir yine de, gideceğiniz gün uğrayıp elini öpün, çirkinleşirse de fazla kalmadan, kırıp dökmeden ayrılın yanından. Yıllar geçtiğinde vicdanen bir üzüntünüz olmasın, gittiğiniz yerde huzurlu olun, ben evlat olarak görevimi yaptım diyebilin diye..

tabiki öyle fakat bizi vazgeçirmeye çalışması eşimi araması bana siz orada rahat etmişsiniz geleceğiniz kurtulmuş benim için önemli değil demesi üzüntü mü bencillik mi ?

annen bencil olması onun sorunu sen yoluna bak ,

çok sevindim atanmana seni kocamn sarıyorum darısı isteyen herkese nasip olsun inşallahhh

kimse işsiz kalmasın allahım

Hayırlı sabahlar en mutlu olmam gereken günlerde uyku tutmadı yine.. Bazı şeyleri hazmedemiyorum sevincimi yaşayamıyorum.
7 yıldır evliyim, bir tane çocuğum var evliliğimz boyunca çok sıkıntılar çektik özellikle maddi anlamda çocuğum için 4 yıl özel sektöre boyun eğdim, onun için çalıştım çabaladım bir anda kapının önüne koyuldum işsiz kaldım, çok zor günler geçirdik kimseler yoktu yanımızda.
Canımı dişime taktım kpss hazırlandım daha iyi bir geleceğimiz olsun istedim ve Rabbime Şükürler olsun 1 hafta önce Atandım Rabbim Bu duyguyu emek veren isteyen herkese nasip etsin 🤲
Çok mutluyum, çok sevinçliyim artık yepyeni bir hayata başlıyoruz herşey geride kaldı..
Fakat annem her zaman ki gibi mutluluğumu gölgede bıraktı, bütün bencilliği ile halbuki kendisi bizim durumumuzu iyi bilen birisi. Çektiğimiz sıkıntıları zorlukları..
Annem ve babam yıllar önce ayrıldı herkes kendi yolunda annem yeni bir yuva kurdu çok da iyi bir hayatı var..
Benim atandığım günden beri bana bir hayırlı olsun kızım diyemedi.. çoluğum çocuğum hayatını kurtardı diyemedi.. Çok üzgünüm yinede onunla konuştum her özlediğinde gelirsin anne biz geliriz çok uzağa gitmiyoruz senin sevinmen gerekir neden böyle yapıyorsun dedim.
Sadece kendini düşündü ben dayanamam sana ve torunuma dedi.. Onuda anlıyordm elbet üzülecek ama evladım kendini kurtardı diye üzüntüsünü bir kenara bırakması en azından benim sevincimi paylaşması gerekmezmiydi?
Bana blöfler yaptı vazgeçirmek için ben dayanamam hasta olurum kanser olurum diyerek aklınca beni vazgeçirmeye kendini acndrmaya çalıştı ağladı sızladı!! O dayanamaz diye ben hayatımdan geleceğimizden memurluğumdan vazgeçekmişsim
Sadece kendini düşündü, burada olsunlar gitmesinler de ne halleri varsa görsünler gerekirse perişan olsunlar mantığından gitti
Beni vazgeçiremeyince eşimi aramış onu vazgeçiremeye çalışıyor muş düşünebiliyormusunuz gitme onunla bırak kalın burada olanı yersiniz demiş ? Herkes beni arayıp hayırlı olsun diye sevincimi paylaşırken eşim ailesi bile seviniyor kurtuldunuz yolunuz bahtınız açık olsun biz hasretinde razıyız dediler.
Eşimi aradığını ve vazgeçirmeye çalıştığını öğrenince sinirlendm! içimden gelen herşeyi söyledm gerçekleri duyunca üste çıkmak için bağırdı çağırdı saydı saydı kapattı.
Bir Anne nasıl sadece bu kadar kendini düşebilir bu kadar bencil olabilir
Biz burada kalalım da gerisi önemli değil miş onun için inanamıyorum gerçekten..
Ona karşı buz gibi oldum sogudum ve şu an bu bencilliğini hazmedemiyorum..
ve bana söylediği en son kelime sizin orada iyi olacak olmanız benim için hiçbir şey ifade etmiyor dedi.. şimdiye kadar yaptıklarını üzüntüsüne saymıştım.. alttan almıştım.. lakin bu sözünden sonra artık sayamıyoruoku

Hayırlı sabahlar en mutlu olmam gereken günlerde uyku tutmadı yine.. Bazı şeyleri hazmedemiyorum sevincimi yaşayamıyorum.
7 yıldır evliyim, bir tane çocuğum var evliliğimz boyunca çok sıkıntılar çektik özellikle maddi anlamda çocuğum için 4 yıl özel sektöre boyun eğdim, onun için çalıştım çabaladım bir anda kapının önüne koyuldum işsiz kaldım, çok zor günler geçirdik kimseler yoktu yanımızda.
Canımı dişime taktım kpss hazırlandım daha iyi bir geleceğimiz olsun istedim ve Rabbime Şükürler olsun 1 hafta önce Atandım Rabbim Bu duyguyu emek veren isteyen herkese nasip etsin 🤲
Çok mutluyum, çok sevinçliyim artık yepyeni bir hayata başlıyoruz herşey geride kaldı..
Fakat annem her zaman ki gibi mutluluğumu gölgede bıraktı, bütün bencilliği ile halbuki kendisi bizim durumumuzu iyi bilen birisi. Çektiğimiz sıkıntıları zorlukları..
Annem ve babam yıllar önce ayrıldı herkes kendi yolunda annem yeni bir yuva kurdu çok da iyi bir hayatı var..
Benim atandığım günden beri bana bir hayırlı olsun kızım diyemedi.. çoluğum çocuğum hayatını kurtardı diyemedi.. Çok üzgünüm yinede onunla konuştum her özlediğinde gelirsin anne biz geliriz çok uzağa gitmiyoruz senin sevinmen gerekir neden böyle yapıyorsun dedim.
Sadece kendini düşündü ben dayanamam sana ve torunuma dedi.. Onuda anlıyordm elbet üzülecek ama evladım kendini kurtardı diye üzüntüsünü bir kenara bırakması en azından benim sevincimi paylaşması gerekmezmiydi?
Bana blöfler yaptı vazgeçirmek için ben dayanamam hasta olurum kanser olurum diyerek aklınca beni vazgeçirmeye kendini acndrmaya çalıştı ağladı sızladı!! O dayanamaz diye ben hayatımdan geleceğimizden memurluğumdan vazgeçekmişsim
Sadece kendini düşündü, burada olsunlar gitmesinler de ne halleri varsa görsünler gerekirse perişan olsunlar mantığından gitti
Beni vazgeçiremeyince eşimi aramış onu vazgeçiremeye çalışıyor muş düşünebiliyormusunuz gitme onunla bırak kalın burada olanı yersiniz demiş ? Herkes beni arayıp hayırlı olsun diye sevincimi paylaşırken eşim ailesi bile seviniyor kurtuldunuz yolunuz bahtınız açık olsun biz hasretinde razıyız dediler.
Eşimi aradığını ve vazgeçirmeye çalıştığını öğrenince sinirlendm! içimden gelen herşeyi söyledm gerçekleri duyunca üste çıkmak için bağırdı çağırdı saydı saydı kapattı.
Bir Anne nasıl sadece bu kadar kendini düşebilir bu kadar bencil olabilir
Biz burada kalalım da gerisi önemli değil miş onun için inanamıyorum gerçekten..
Ona karşı buz gibi oldum sogudum ve şu an bu bencilliğini hazmedemiyorum..
ve bana söylediği en son kelime sizin orada iyi olacak olmanız benim için hiçbir şey ifade etmiyor dedi.. şimdiye kadar yaptıklarını üzüntüsüne saymıştım.. alttan almıştım.. lakin bu sözünden sonra artık sayamıyorum
Okudum hepsini bu arada hayirli olsun size haksizsınız demiyorum sizde haklisniz anneniz duygusalikla yonunden bunu yaptigini düsünüyorum yoksa hic bir anne bunu yapmaz sizde cok agir konusmussunuz bana gore annenize bunlari soylemeyin olum var pisman olursunuz bunu soylediginize

Tabi kalırız anne , her ay bana 7-8 bin ver kalalım diyin.
Ne diye utanıyorsunuz ? Olanı yiyin ne demek yahu ? Anneniz ciddem hem bencil hem vurdum duymaz.

Bazı anneler ne yazık ki böyle. Kendisinin evladına yakın olmasını, evladının mutluluğu ve iyiliğinin üstünde tutuyor. Yani bana bu aşırı şımarıklık geliyor, evladını kaybeden insanlar varken hayırlı bir iş için, görüşme imkanlarının bu kadar arttığı, görüntülü aramaların vızır vızır uçakların otobüslerin olduğu dönemde bu karalar bağlamayı anlayamıyorum. üzülmeyin alışacak.
Benim kardeşim yurtdışına gitmişti pandemi koptu anam iki yılı geçkin yüzünü görmedi. Hala iyi olsun o bana yetiyor diyor, ne yapsın?

maalesef ki bazı anneler böyle
içinizdekileri söylediğiniz çok çok iyi olmuş
gidin çalışın güzel güzel
bu arada eşiniz ordan mı iş bulacak?
acaba benim kızım çalışacak kocası yiyecek falan diye mi düşünüyor?

Of aynı benim annem.. bir kaç yıl önce iş gereği yurt dışına geldik. Sırf kendisi tek başına kalmamak için ; bana boşan , bırak gel diyor . İki çocuğum, on yıllık mutlu evliliğim varken ve eşimle hiç bir sorunum yokken..

Tabii yıllarca yakın oturalım diye ağladı sızlandı, başka semte dahi gitmeyelim diye duygu sömürüleri yaptı . Şimdiki duruma gücü yetmeyince ayrıl gel demek çok kolay oldu .
Hangi aklı başında anne, çocuğunun yuvasının durduk yere yıkılmasını ister ya hu?
bence ya zır deli , ya aşırı kötü bir insan. Ben bu gözle bakıyorum artık kendisine
Ha , annem olduğu için yine ona karşı az da olsa merhametim var . Gerektiğinde yardımımı yaparım ama cidden çok soğudum
Bu dünyada hep kendini düşünmemeli bir insan . Özellikle anneler

siz yolunuza bakın. Ciddiye bile almayın annenizin sözlerini,
Fikrimce size söz geçirememenin kızgınlığı içinde ne dediğini bilmiyor
Dediğim gibi bana çok tanıdık konular
Allah yardımcınız olsun
Yeni işinizde başarılar, yeni şehrinizde mutluluklar diliyorum

İster duygu sömürüsü de ister manipülasyon de...
Farkındasın ve farkında olmaya devam et kendi yoluna bak.
Annenizin bencilliği için kendinizi kurban etmeyin. Annenizin bencilliği için kendi çocuğunuzun geleceğinden fedakarlık etmeyin.

Okudum hepsini bu arada hayirli olsun size haksizsınız demiyorum sizde haklisniz anneniz duygusalikla yonunden bunu yaptigini düsünüyorum yoksa hic bir anne bunu yapmaz sizde cok agir konusmussunuz bana gore annenize bunlari soylemeyin olum var pisman olursunuz bunu soylediginize

Sizin özelinizde şu cümleye itiraz etmek istiyorum, ölümün yaşı yok ki aynı ölüm konusahibine de var, annesi üç gün sonra gidecek dur üzmeyeyim kırmayayım kızımı bunaltmayayım niye demiyor, böyle insanlara çat çat söylemek lazım. Belki anlamaz ama gelecek tepkiden korkar da susar

X