Sadece sağım yapmakla sütüm azalır mı?

gns gulu

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2022
361
117
28
Merhaba hanımlar
Yeni Doğum yaptım. Bebeğimi emziriyordum fakat göğüs uclarım çok kötü yara oldu. Bir haftadır sadece sağarak sütümü veriyorum. Peki sadece sağım yapmak sütü azaltır mı? Bu konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim🙏

Bir arkadaşım bir buçuk yaşına kadar sağarak verdi sütünü ve çok boldu düzenli saatli yaptığı için. 🤗

Merhaba hanımlar
Yeni Doğum yaptım. Bebeğimi emziriyordum fakat göğüs uclarım çok kötü yara oldu. Bir haftadır sadece sağarak sütümü veriyorum. Peki sadece sağım yapmak sütü azaltır mı? Bu konu hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim🙏
Canım temasını eksik etme sonradan çok özlüyorsun o günleri benim en çok özlediğim şey 😕 ben kanaya kanaya emziriyordum ki benim bebegim asla emmiyordu zorla 6 ay emzirdim tavsiyem göğsüne tutman

Azaltır. Bebekle temasa ihtiyacı vardır prolaktin hormonunun. Doktorlar hemşireler de böyle söyler bu sadece benim yorumum değil.
Canım temasını eksik etme sonradan çok özlüyorsun o günleri benim en çok özlediğim şey 😕 ben kanaya kanaya emziriyordum ki benim bebegim asla emmiyordu zorla 6 ay emzirdim tavsiyem göğsüne tutman
Evet haklısınız ama bebeğim memeyi de unuttu. Çok denedim tekrar ama emmek istemiyor artık. Sanırım biberona alıştı. 😟

Evet haklısınız ama bebeğim memeyi de unuttu. Çok denedim tekrar ama emmek istemiyor artık. Sanırım biberona alıştı. 😟
Bu bebekler çok fena yemin ederim maşAllahları var öyle inatçı oluyorlar akııllarıa kurban olurum 🥹Olsun en azından yine anne sütü alıyor ama dediğim gibi uykuda da yapabilirsiniz

Biberondan içmek bebeklere daha kolay geliyor, memeden biraz zorlanarak alışması gerekiyordu. Anne sütü ilk emzirmeye başladığınızda öncelikle bebeğin susama ihtiyacını gidermesi için su oranı yüksek gelmeye başlar, ardından bebeğin doygunluğunu artırmak için de yağ oranı yüksek gelmeye başlar. Bebek kendi iştah kontrolünü öğrenir bu şekilde. Sizinle çok yakından temas ettiği için de psikolojik olarak iyi hisseder güvende hisseder. Biberonda bunlar mümkün olamıyor malesef. Eğer alıştırabilirseniz günde birkaç kez deneyin yine en azından. Sürekli sağmak sizin göğüslerinize de bir süre sonra sıkıntı verir mekanik olarak.

Biberondan içmek bebeklere daha kolay geliyor, memeden biraz zorlanarak alışması gerekiyordu. Anne sütü ilk emzirmeye başladığınızda öncelikle bebeğin susama ihtiyacını gidermesi için su oranı yüksek gelmeye başlar, ardından bebeğin doygunluğunu artırmak için de yağ oranı yüksek gelmeye başlar. Bebek kendi iştah kontrolünü öğrenir bu şekilde. Sizinle çok yakından temas ettiği için de psikolojik olarak iyi hisseder güvende hisseder. Biberonda bunlar mümkün olamıyor malesef. Eğer alıştırabilirseniz günde birkaç kez deneyin yine en azından. Sürekli sağmak sizin göğüslerinize de bir süre sonra sıkıntı verir mekanik olarak.
Evet biraz daha bebeğimi zorlamaya çalışıcam bunun için. Çok sagolun tavsiyeniz için🙏

Kendinize stres yapmayın. Siz annesisiniz. Yine temasa devam edersiniz bolca elbette. Kucağınızda verirsiniz biberonu. Biberonla devam etmek çok zor sürekli sterilizasyon sürekli süt hazırlama telaşı çok çok zor. Ama bazen olabiliyor. Dünyanın sonu değil. Allah yardım etsin. Telaşlanmayın yeter.

Merhaba hanımlar
Bebeğim hiç emmedi. 14 gün küvezde kaldı ve hep sağarak süt verdim. 7.5 aylık şu anda . Birgün bile mama vermedim. Hiç azalmadı. Hatta dondurdum bir sürü süt.

Merhaba hanımlar
Gece gündüz demeden emziriyor gibi 2 saatte 1 sağdım. Su an saat 2 ben süt sagıyorum mesela😀 sürekli düzenlisağımla bir şey olmaz

Merhaba hanımlar
Biberon markanız nedir? Alıştı mı acaba

İlk 20 gün bu psikolojideydim o kadar hassastı ki sağmak bile istemiyordum birkaç kez mama verdik zaten.
Lansinoh göğüs ucu kremi üç dört kullanımdan sonra hemen geçti hassasiyet mucize gibi geldi.
Emzirirken canımın acısından kızarıyordum resmen… sana tavsiyem kesinlikle bunun geçici bir süreç olduğunu bil ayva çekirdeği yağını da çok öneriyorlar göğüs ucuna ben direkt lansinohla çözdüm ama inan emzirmek büyük konfor sağımla biberonla uğraşmak zor

Merhaba hanımlar
Benimde yara oldu 2 ay ağlayarak emzirdim sonra düzeldi. Gümüş kapak iyi geldi. Yara yanlış emzirme den kaynaklanıyor.eger doğru pozisyonda ve bebeğin ağzı doğru bir şekilde emerse yara olmuyor. Sen emzirmeye odaklan. Bebeğinin başı memene dönük karnı karnına dönük olsun. Memenin siyah bölgeyi mümkün olduğunca ağzına almalı almıyorsa sen sokuştur alttan üstten. Dudakları dışa dönük olmali değilse sen döndür. Arkana yaslanıp rahat pozisyonda emzir. Bende bu hayat böyle gecmez diye isyan ediyordum. Ama bunlari okuyup uygulayinca gördüm ki sorun benden kaynaklanıyormuş. Biberon verme meme reddi yapar. kaşık biberon verebilirsin takviye veriyorsan. Biberonu unutur daha çok yeni sen pes etme ver memeni arabada ,banyoda , anne karnı sesi, beyaz gürültü açabilirsin. Kardeşim 40 günden sonra döndürdü memeye.
Ve evet hergun1- 2 saatte bir sağmak zor geliyor bebekle ilgilenirken her zaman vakit ayırmaya biliyorsun. zamanla süt azalıyor . Emerek daha fazla geliyor ve her daim zahmetsiz gece gunduz sık sık emerse artiyor.

Son düzenleme:
X