Maske Tarifleri SAF,GÜVENİLiR,ETKİLİ bitki yağları markaları?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
kızlar her derdimiz için bir bitki yağı kullanıyoruz çoğumuz fakat aldığımız yağlardan fayda görebildik mi?suna dumankaya aktardaki yağları labaratuvarda analiz ettirmiş çıkan sonuç üzücü...yağların %90'ı parafinliymiş.yani likit bir petrol türevi olan parafinin içine biraz esans al sana naturel yağ!!!
bir ton bitkisel yağ markası var..alc doğadan,shiffa home,tala,karden,awe cemre,tabiat.....bu markalardan yada başka markalardan hangilerinden fayda gördünüz yada hiçbir fayda görmediniz?kendimden örnek verecek olursam neredeyse 2-3 yıl karden buğday yağı kullanmama rağmen ne cildimdeki renk tonu düzensizlikleri ne de gözaltı morluklarında bir değişim oldu.hiçbir fayda göremedim...ama zerdali markasınn kayısı çekirdeği yağını düzenli olarak kullandığımda(yaklaşık 2 yıl kadar)gözle görülür neticeler aldım...
peki siz hangi yağlardan düzenli kullanımda memnun kaldınız yada hayal kırıklığına uğradınız ?paylaşabilir misiniz kızlar?
Ben yüzüme ''awe Cemre'' yağlarını kullanıyorum, elimde, üzüm çekirdeği, buğday yağı, avokado yağı, yasemin yağı gibi yağları var. Kısa bir süre oldu alalı, yaklaşık 1 ay kadar ve bir hafta içerisinde bile etkisini gördüğümü söyleyebilirim, daha önce pek çok marka denedim, mecitefendi, karden, gold, krk ,doğaldan, shiffa home gibi. ''awe cemre'' dışında shiffa homa'dan da memnun kaldığımı söyleyebilirim ancak diğerleri pek bir işe yaramıyor. Awe cemre biraz pahalı ama şuan için güvendiğim tek marka diyebilirim, etkilerini bir hafta sonra bile çevremdekiler fark edip ne kullandığımı sordular. Shiffa home'un ''calendula''(aynısefa yağı) ve mavi anemon çiçeği yağından memnunum. Elimde kalan diğer markaların yağlarını da artık saç bakımımda kullanıyorum, ziyan olmasın diye... Ancak henüz iyi bir ''nar çekirdeği'' yağı bulamadığımı düşünüyorum, awe cemre nar çekirdeği yağı üretmiyor, sizin bir tavsiyeniz var mı?

Ben yüzüme ''awe Cemre'' yağlarını kullanıyorum, elimde, üzüm çekirdeği, buğday yağı, avokado yağı, yasemin yağı gibi yağları var. Kısa bir süre oldu alalı, yaklaşık 1 ay kadar ve bir hafta içerisinde bile etkisini gördüğümü söyleyebilirim, daha önce pek çok marka denedim, mecitefendi, karden, gold, krk ,doğaldan, shiffa home gibi. ''awe cemre'' dışında shiffa homa'dan da memnun kaldığımı söyleyebilirim ancak diğerleri pek bir işe yaramıyor. Awe cemre biraz pahalı ama şuan için güvendiğim tek marka diyebilirim, etkilerini bir hafta sonra bile çevremdekiler fark edip ne kullandığımı sordular. Shiffa home'un ''calendula''(aynısefa yağı) ve mavi anemon çiçeği yağından memnunum. Elimde kalan diğer markaların yağlarını da artık saç bakımımda kullanıyorum, ziyan olmasın diye... Ancak henüz iyi bir ''nar çekirdeği'' yağı bulamadığımı düşünüyorum, awe cemre nar çekirdeği yağı üretmiyor, sizin bir tavsiyeniz var mı?
saraçoğlu' nun soğuk sıkım nar çekirdeği yağı var %100 saf diyor saraçoğlu 'nun kendi internet sitesinde ama ben de kullanmadım almak istiyorum nar çekirdeği yağını bir de incir çekirdeği yağını, kullanan bilen var mı kızlar?

saraçoğlu' nun soğuk sıkım nar çekirdeği yağı var %100 saf diyor saraçoğlu 'nun kendi internet sitesinde ama ben de kullanmadım almak istiyorum nar çekirdeği yağını bir de incir çekirdeği yağını, kullanan bilen var mı kızlar?
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
nar çekirdeği yağını daha önce mecitefendi'ninkini kullanmıştım, güzel bir nemlendirme sağlıyor tüm cilde ve göz altları için uygun, incir çekirdeği yağını hiç kullanmadım ama yaklaşık bir yıldır (düzenli olmasa da) kuşburnu çekirdeği yağını kullandım gözaltı kırışıklıkları için, bunu iyi bir nar çekirdeği yağı ile karıştırarak kullanırsanız çok faydasını görürsünüz, göz altlarım iki yıl öncesine nazaran çok daha gergin, kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda sonradan oluşmuş cilt lekeleri için de çok iyi geliyor, akşamları yatmadan önce 3 damla kadarını (daha çoğunu göz altı ve çevresine gelecek şekilde) tüm yüzüme masaj yaparak yediriyordum ve yıkamadan yatıyordum çok faydasını gördüm gerçekten. Yaptığım araştırmalara göre, kuşburnu çekirdeği yağı retinoik asit barındıran tek bitkisel yağ. Retinoik asit yağın vücutta dönüşmüş hali aslında ve bunu dışarıdan hazır halde almak çok zor, bunu da kuşburnu çekirdeği yağı karşılıyor, dediğim gibi incir çekirdeği yağını denemedim ama kalitesinden emin olduğunuz incir çekirdeği, kuşburnu çekirdeği ve nar çekirdeği yağlarını karıştırarak kullanabilirsiniz, pek çok cildi besleyici yağ bulunduruyorum elimde ancak kuşburnu çekirdeği yağı benim vazgeçilmezim.

nar çekirdeği yağını daha önce mecitefendi'ninkini kullanmıştım, güzel bir nemlendirme sağlıyor tüm cilde ve göz altları için uygun, incir çekirdeği yağını hiç kullanmadım ama yaklaşık bir yıldır (düzenli olmasa da) kuşburnu çekirdeği yağını kullandım gözaltı kırışıklıkları için, bunu iyi bir nar çekirdeği yağı ile karıştırarak kullanırsanız çok faydasını görürsünüz, göz altlarım iki yıl öncesine nazaran çok daha gergin, kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda sonradan oluşmuş cilt lekeleri için de çok iyi geliyor, akşamları yatmadan önce 3 damla kadarını (daha çoğunu göz altı ve çevresine gelecek şekilde) tüm yüzüme masaj yaparak yediriyordum ve yıkamadan yatıyordum çok faydasını gördüm gerçekten. Yaptığım araştırmalara göre, kuşburnu çekirdeği yağı retinoik asit barındıran tek bitkisel yağ. Retinoik asit yağın vücutta dönüşmüş hali aslında ve bunu dışarıdan hazır halde almak çok zor, bunu da kuşburnu çekirdeği yağı karşılıyor, dediğim gibi incir çekirdeği yağını denemedim ama kalitesinden emin olduğunuz incir çekirdeği, kuşburnu çekirdeği ve nar çekirdeği yağlarını karıştırarak kullanabilirsiniz, pek çok cildi besleyici yağ bulunduruyorum elimde ancak kuşburnu çekirdeği yağı benim vazgeçilmezim.
ilk defa sizden duydum kuşburnu çekirdeğinin yağını acaba yıllar içinde yüzümüzden kaybettiğimiz yağ yerine dolgu görevi mi görüyor ? ilginç teşekkür ederim bunu da deneyeceğim

Aslına bakarsanız retinoik asit cildin yağ dengesini düzenliyor, Akneye karşı yapılmış birçok krem retinoik asit içerir ve pek çoğu laboratuvar ortamında hazırlanır. Çok da bilimsel açıklama yapacak yetkinğe sahip olmadığımı belirtmeliyim bu yazdıklarım araştırmalarım sonucudur, bilinçsiz tüketim ve uygulamalar cildimize fayda yerine zarar verebilir. Kuşburnu çekideği yağını tavsiye etmemin sebeblerinden biri, her cilt tipine uygundur ve yüzdeki yağ salınımını dengeler, cilt tarafından kolay emilen bir yapıya sahiptir ve kaliteli bir kuşburnu çekirdeği yağı herhangi bir yağ ile inceltmenize gerek kalmadan rahatlıkla kullanılabilir. Düzenli kullanımda gözaltı morluklarını giderir, göz altı ve çevresinin kaybettiği nemi geri kazandırır. Kırışıklıkların en büyük sebeplerinden biri cildi nemsiz ve güneşe maruz bırakmaktır. Birkaç uygulamadan sonra bile farkı göreceksiniz. güzel günler dilerim :)

Arkadaşlar, "BÜKAŞ" marka bitki yağlarını kullanan ve sonuç alan var mı? Çörekotu yağını almak istiyoruz ve içilecek. Birde "Mecitefendi" hakkında ne düşünüyorsunuz?

Shiffa home,mecitefendi ve arifoğlu bi ara doanınkilerdende kullanmıştım,şimdilerde shiffa home unkileri kullanıyorum

Mecitefendiden iyi sonuç alabildiniz mi?
Kullandığım dönemde güzeldi ama şimdilerde hakkında bikaç bişey duydum merdivenaltı üretime geçtiler falan diye tabi nasıldır gerçekmidir bilemem ama artık fazla tercih etmiyorum ama çok çeşitli yağlarını kullanmıştım

Kullandığım dönemde güzeldi ama şimdilerde hakkında bikaç bişey duydum merdivenaltı üretime geçtiler falan diye tabi nasıldır gerçekmidir bilemem ama artık fazla tercih etmiyorum ama çok çeşitli yağlarını kullanmıştım
Anladım, peki Shiffa home dan memnun musunuz, farkı belli oluyormu?

merhaba bayanlar bitki yagi almak istiyorum markada kararsız kaldım shiffa home.arifoglu gibi markalar söylenmiş sizin memnun oldugunuz hangi marka var

shiffa home sarı kantaron yagını hiç sevmedim.

Balen çok daha iyi ve etkili

Yıllardır mecit efendinin saç bakım yağını kullanırım, çok memnunum

Oneva 'nın hindistan cevizi yağını kullandım gayet güzeldi. Şimdi de üzüm çekirdegi yağını aldım cildim için, ama yeni başladım yorum yapamam.

Misbahce
Homemade aromaterapi
The premium organics
Olive farm

Yağları araştırırken buldugum tavsiye edilen markalar. Hepsi soğuk sıkım yapıyormuş. Olive farmın organik sertifikası var. Ama hiçbirinden ürün almadım henüz.

Simya evinin urunlerını kullanıyorum cok memnunum tamamen doğal tavsıyen ederım.Özellikle gozeneklı ciltler için bakım toniği 1 hafta gibi bir surede etkı sagladı.

X