Bebek Beslenmesi Sağdığınız sütünüz ne kadar geliyor?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Merhaba sağarak o kadar süt çıkaran anneler hayran kaldım sütünüz daha da artsın inşallah ben bir premature annesiyim, 32 haftada doğum yaptım malesef bebğimin kuvezde kaldıği sürede (36gün) sagim yapsamda ten teması olmadigindan bir türlü sütüm artmadı şimdide bebeğime zor yetiyo sanki ( daha düzeltilmis 3 günluk oglum ) günde 2 kere mama takviyesi yapıyorum. Sütünüzün bol gelmesi için özel birsey yapıyor musunuz? Bendede lansinoh çiftli elektrikli makine var ama emdikten sonra memelerim öyle bosalıyoki sağim yapmiyorum.

Merhaba Hanımlar 😌
4 aylık anneyim 4 aydır göğüslerimi sağıyorum fakat hiç 100-200 ml süt sağamadım .
Yakında işe başlayacağım , sağıyorum 10-20 dk da 30 ml çıkıyor. 2 saatte sadece 60-70 ml sağabiliyorum

Sizler nasıl sağım yapıyorsunuz, ne kadar çıkıyor?
Acaba bilmediğim bir püf noktası mı var öneride bulunabilir misiniz?
Merhaba,
Aslında sütünüz normal.
100-200 ml sağılmış süt herkese denk gelmiyordur sanıyorum ki bende başka başlıkta annelere danıştım genelde rakamlar sizin yazdığınız gibi.
Belli bir aydan sonra memede süt birikmiyor,anlık üretiliyor,memeler terbiye oluyor. Sakin bir şekilde,bir yandan su içerek ve bebeğinize bakarak sağım yapabilirsiniz.
Mutlaka sağmadan önce ve sağım esnasında su içmelisiniz.
Anne sütünün %90ı sudur. Susuz anne sütü olmaz.

Ben wee elektrkli pompa,lansinoh elektrkli pompa,ameda hastane tipi pompa(kiralık) ve manuel el pompası denedim. En çok lansinohtan memnun kaldım.

Eğer bir damla bile sütünüz varsa,rahat olun. Sağmak çok zor,devamlı yıkayıp,dezenfekte etmek herşeyi çok yorucu. Ama ne kadar çok sağarsanız/emzirirseniz süt o kadar çok gelecektir.

Merhaba sağarak o kadar süt çıkaran anneler hayran kaldım sütünüz daha da artsın inşallah ben bir premature annesiyim, 32 haftada doğum yaptım malesef bebğimin kuvezde kaldıği sürede (36gün) sagim yapsamda ten teması olmadigindan bir türlü sütüm artmadı şimdide bebeğime zor yetiyo sanki ( daha düzeltilmis 3 günluk oglum ) günde 2 kere mama takviyesi yapıyorum. Sütünüzün bol gelmesi için özel birsey yapıyor musunuz? Bendede lansinoh çiftli elektrikli makine var ama emdikten sonra memelerim öyle bosalıyoki sağim yapmiyorum.

Kullandığınız makineyi bende kullanıyorum denediklerim arasında en iyisi o . Emzirdikten sonra bol su içip,süt çok gelmesede sağmayı deneyebilirsiniz. Azıcıkta olsa sağdığınızı bebişe vermenizi tavsiye ederim. Bir sonra ki öğün içinde süt siparişi vermiş olursunuz sağarak.

23 günlük daha.Bir defa da 90 100 ml, ya da bı saat arayla iki tane 90 ml bitirio üstüne de meme veriyorum.İkinci kontrolümüzde 8 günde 470 küsur gram almıştı.Hic mama vermemiştim o dönem. Mama vermemin aslında sebebi ben kendimim.Belki mamayla sakinler meme düşkünlüğü gider dedim ama değişen bişey olmadı.Cok yorgunum 24 saat mememde ne uyku uyuyabiliorum ne yemek yiyebiliorum.Bugun bütün gün toplasan bı saat anca uyumustur.Gece uykusuna da bı saat önce memede daldı.

Bende yaşadıklarınızı yaşadım,gerçekten çok zordu,allak bullak olmuştum. Ama daha şimdiden o günlerimizi özledim,şimdi kıpır kıpır mememde durmuyor bile adam akıllı. Tadını çıkarmaya çalışın🥰

Bu arada doktorlarınız mutlaka tavsite etmiştir ama anneler de d vitamini kullanmalı,dengeli beslenmeli,evde turşu yapıp tüketmenizi tavsiye ederim. İçme suyu ile yapıp suyunuda içmelisiniz bol bol.

X