Sağlık için hangi deterjan daha iyi?

RumuzPembe

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
9
1
26
Hanımlar merhaba. Ben uzun zamandır kimyasal içeriği az olan çamaşır ve ev temizliyiceleri araştırıyorum.
Yıkadığımız çamaşırlardan günde 3 mg vücudumuza kimyasal deterjan alıyomuşuz. Bunu öğrenince şok geçirdim.
Şu an 7 ay önce aldığım omo deterjanı kullanıyorum. İçindeki kimyasalı azaltmak için çamaşır sodası döktüm ama asla içime sinmiyor içeriğindeki ağır kimyasallardan dolayı.Çamaşırlarımda ve bulaşıklarımda a kullanabilceğim kimyasal mümkünse olan kullanıpta memnun kaldığınız yerden temizlik markalarını yazar mısınız? Hamileyim ve ne bebeğim ne kendim ne eşim için kimyasalı kullanmak istemiyorum.
Farmasi ürünlerini kullanan var mı
Yeşil anne Veya The Elit Home ürünlerini kullanan?
Veya çok çok memnun kaldığınız başka markalarda olabilir.

Şimdilik diğer yerlerde kullandığım hepinizin bildiği klasik ama organik bir kaç malzeme yazacağım.

Yer ve kapılarda yüzey temizleyiciyi bıraktım 1 buçuk yıldır beyaz sirke kullanıyorum. O yoksa elma sirkesi..
Tuvalet ve banyo temizliğinde arap sabunu kullanıyorum. Çok mecbur kalırsam çamaşır suyu döküyorum. Ama genelde ihtiyacım olmuyor.
Mutfak dolapları için sulandırılmış arap sabunu ve karbonat kullandım bir süre.
Bazen beyaz sirkeylede siliyorum. Çok yağlanmadığı sürece oldukça memnun kalıyorum.
Ama mecbur kalırsam yine yağ çözücüyü kullanıyorum.
Kireç içinde tabiki sitrikasit yani limon tuzu kullanıyorum.
Sizinde tavsiyelerini bekliyorum.

Merhaba canım temizlik ürünü olarak her alanda kullanabileceğiniz gayet doğal bir deterjan söyleyeyim sana meşe odunu külü sadece meşe odunu olması yeterli istersen internetten de bakabilirsin çok eskiden beri kullanılan bir yöntemdir.Ben de yapmayı düşünüyorum bu aralar hep aklımda hemde gayet tasarruflu 150 200 lira deterjana para verene kadar bu hem daha sağlıklı hemde denenmiş bir araştır derim.

Hanımlar merhaba. Ben uzun zamandır kimyasal içeriği az olan çamaşır ve ev temizliyiceleri araştırıyorum.
Yıkadığımız çamaşırlardan günde 3 mg vücudumuza kimyasal deterjan alıyomuşuz. Bunu öğrenince şok geçirdim.
Şu an 7 ay önce aldığım omo deterjanı kullanıyorum. İçindeki kimyasalı azaltmak için çamaşır sodası döktüm ama asla içime sinmiyor içeriğindeki ağır kimyasallardan dolayı.Çamaşırlarımda ve bulaşıklarımda a kullanabilceğim kimyasal mümkünse olan kullanıpta memnun kaldığınız yerden temizlik markalarını yazar mısınız? Hamileyim ve ne bebeğim ne kendim ne eşim için kimyasalı kullanmak istemiyorum.

Şimdilik diğer yerlerde kullandığım hepinizin bildiği klasik ama organik bir kaç malzeme yazacağım.

Yer ve kapılarda yüzey temizleyiciyi bıraktım 1 buçuk yıldır beyaz sirke kullanıyorum. O yoksa elma sirkesi..
Tuvalet ve banyo temizliğinde arap sabunu kullanıyorum. Çok mecbur kalırsam çamaşır suyu döküyorum. Ama genelde ihtiyacım olmuyor.
Bazen beyaz sirkeylede siliyorum. Çok yağlanmadığı sürece oldukça memnun kalıyorum.
Deterjanlar hakkında bir bilgim yok en doğalı beyaz sabun rendesi olabilir. Bu ay viking marka aldım doğal olduğu yazıyor ama bilemeyeceğim. Kokusu güzel olsada kokuya karşıyım iki kez durulama yapıyorum. Çıkmayan lekeler için doğal bir leke çıkarıcı bulundurun evinizde. Uzak duramıyoruz bir yerde ama ne kadar azaltırsak o kadar iyi. Asıl hasta eden bu deterjanlar zaten mikrop falan değil. En güzelini yapıyorsunuz.

Bende çok takıntılıydım. Annemde benim aksime yeterki deterjan olsundu. Evlenir evlenmez kendi düzenimi kurdum. Hep temiz içerikli içerikli deterjanlar aldım(iyi markalar) ama çamaşırlar taş gibi oluyordu eşim kafayı yedi. Bulaşık makinem asla güzel yıkamıyordu kaç kere makine bozuk sanıp servis çağırdım meğer deterjandanmış. Lavabolarım hep sap sarıydı. Bardaklarım puslu pusluydu. 2 sene kadar dayandım ama en son vazgeçtim. Yine gidip fairy falan almıyorum çamaşır suyu cif almıyorum ama bitkiselde almıyorum. Mesela finish in %0 diye bir bulaşık deterjanı var. Diğerlerine nispeten daha temiz. Domestosun klorsuz çamaşır suyu var onu alıyorum. En azından ortasını buldum

X