Sağlık ocağında hpv testi

Nurdane cglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
65
17
31
Herkese merhaba. 31 yaşında 2 çocuk annesiym .sağlık ocağında Ucrersiz test yapıldığını duyunca dedim yaşım yetiyor bir yaptirayim. Geçen cuma sağlık ocağında hpv testimi yaptırdim. Ama sonra çok pişman oldum . Sıra bana gelipde test için odaya geçtiğimde oturalucak yerdeki peçete kırışıkti. Yani kullanikti. ebe hemşireye peceteyi değiştirdin mi? Dedi. Bnde o sırada çantamı telefonumu masaya koymakla uğraşıyordum. Arkamı döndüğümde peçete düzgun duruyordu . Bnde değiştirmisler diye oturdum artık .hiç sormak aklıma gelmedi. Bir an önce eve döneyim diye acele ettim. Sonra akşam içime kurt düştü. Bı haftadır hastalık hastasi oldum . Ya kirliyse bana bulas olursa diye sürekli aklıma gelip duruyor. başkalarinin tuvaletini vs kullanmayan bir insanım neden test yaptırdım diye pişman oldum . İçim içimi yiyor. Aslında buraya yazdigimada utanıyorum. Aa bu kadın takıntılı diye düşünürler diye. Ama inanın son 9 ay içinde o kadar çok hastalık çıktı ki başıma buna da elhamdülillah geçecek İnşallah. Ben sadece böyle bulaşıcı olur mu bana bulaşmış mıdır bunu merak ediyordum lütfen yardımcı olur musunuz? İçim rahatlamiyor...😞 birde testten ertesi gün adet oldum zamanı gelmişti zaten. Bu teste sıkıntı yaratır mı ?

Son düzenleme:
Gecen hafta ben de yaptirdim saglik ocaginda. Kullanilan kitleri hemsire gozumun onunde acti cikardi. Pecete de ben odaya girdigimde seriliydi. Kalktigim anda alip cope atti. Kafaniza takmayin dikkat ediyorlardir mutlaka.

Gecen hafta ben de yaptirdim saglik ocaginda. Kullanilan kitleri hemsire gozumun onunde acti cikardi. Pecete de ben odaya girdigimde seriliydi. Kalktigim anda alip cope atti. Kafaniza takmayin dikkat ediyorlardir
Sağolun bende böyle takmak istemiyorum. 😞 Birde ben ertesi gün adet oldum yani zmani gelmişti zaten adetimin. Bu sıkıntı yaratır mı sizce testte

Merhaba,
Herhangi bir bulaş olmaz, o tip hastalıklar dış materyallerden zaten bulaşmıyor. Tek bulaş yolu cinsel ilişkidir.
Adetiniz henüz gelmediği için testiniz de bir yanlışlık olmaz, sonuçlarınız 21-30 gün arası çıkar.
Bu arada önlem ve hpv den korunma amaçlı hpv aşınızı yaptırmanızı öneririm.
Geçmiş olsun🌸

Merhaba,
Herhangi bir bulaş olmaz, o tip hastalıklar dış materyallerden zaten bulaşmıyor. Tek bulaş yolu cinsel ilişkidir.
Adetiniz henüz gelmediği için testiniz de bir yanlışlık olmaz, sonuçlarınız 21-30 gün arası çıkar.
Bu arada önlem ve hpv den korunma amaçlı hpv aşınızı yaptırmanızı öneririm.
Geçmiş olsun🌸
Çok teşekkür ederim sağolun. İnanın Ücretini cikabilsem hemen olucam ama malum fiyatları çok pahalı geliyor bütçeye

Pecete degismediysede peceteden bulas olmaz, sakin olun.

Sonucu ogrenmek icin testi yapan doktor / hemsirenin size verdigi barkodu kullanacaksiniz bu arada.

X