Sağlık Yönetimi Bölümü bitirmiş, okuyan veya okumayı düşünenler??

Alara96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2019
64
19
Merhaba arkadaşlar . Sağlık yönetimi bölümünü okuyaniniz ,bitirip işe girebileniniz var mı? Bölüm nasıl bir bölüm önü açık mi? Bitiren biri iş bulamaz sürünür mü veya kıymeti bilinmeye başlandı mı? Okudum araştırdım. Herkes pişman iş imkanı ataması yok. Okuyorsun düşük pozisyonlarda çalışıyorsun torpil lazım vs demiş. Siz ne düşünüyorsunuz???

Merhaba arkadaşlar . Sağlık yönetimi bölümünü okuyaniniz ,bitirip işe girebileniniz var mı? Bölüm nasıl bir bölüm önü açık mi? Bitiren biri iş bulamaz sürünür mü veya kıymeti bilinmeye başlandı mı? Okudum araştırdım. Herkes pişman iş imkanı ataması yok. Okuyorsun düşük pozisyonlarda çalışıyorsun torpil lazım vs demiş. Siz ne düşünüyorsunuz???
atama ıcın her bolum beklemede zaten.. Yıllardır bı suuru mezun acıkta.:) ozel sektorde calıscam dersen o da kısıtlı.. Sehrıne bakar. :) artık 3 bolumden mezun olsan da acıkta kalabılıyosun..

Üniversite bitince açıktan 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği okumaya heves ettim. Dedim KPSS ile atanamazsam bari özelde hastaneye filan girer çalışırım. Bu arada öğretmen(d)im. İlk dönem bir hırsla okuyup başarı belgesi aldım ve zirvede bıraktım 😬 ikinci dönem KPSS’ye hazırlandım. Sonra özelde öğretmen olarak çalıştım filan derken 3 sene önce memur olarak atandım ve bu yaz gidip kaydımı sildirdim.

eğer bahsettiğin bölüm benim anladığım bölümse ilk dönem dersleri kolaydı. Gerçi sağlık terimleri vardı ama benim gibi bu tarz şeylere uzak olan bir insan için bile çalışınca yapılacak şeylerdi. Özel hastanede kapıda vatandaşı karşılayan memur Bile tanıdık vesilesiyle alınıyorsa bir daha düşün derim.

Üniversite bitince açıktan 2 yıllık sağlık kurumları işletmeciliği okumaya heves ettim. Dedim KPSS ile atanamazsam bari özelde hastaneye filan girer çalışırım. Bu arada öğretmen(d)im. İlk dönem bir hırsla okuyup başarı belgesi aldım ve zirvede bıraktım 😬 ikinci dönem KPSS’ye hazırlandım. Sonra özelde öğretmen olarak çalıştım filan derken 3 sene önce memur olarak atandım ve bu yaz gidip kaydımı sildirdim.

eğer bahsettiğin bölüm benim anladığım bölümse ilk dönem dersleri kolaydı. Gerçi sağlık terimleri vardı ama benim gibi bu tarz şeylere uzak olan bir insan için bile çalışınca yapılacak şeylerdi. Özel hastanede kapıda vatandaşı karşılayan memur Bile tanıdık vesilesiyle alınıyorsa bir daha düşün derim.

Bende şuan ikinci üni kapsamında sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum aoften aynı şekilde yüksek Onur belgesi alarak ikinci deneme geçtim ve şimdi DGS yapacağım zaman geldi geçiş bölümlerinde sağlık yönetimi bölümü için açıktan sağlık kurumları işletmeciliği bölümünü tercih etmiştim aslında. Çünkü kendi işim için hastaneye başvuru da bulunduğum sırada cv mi alan kızla sohbetimiz olmuştu sağlık yönetimi mezunuyum diyince hoşuma gitti bölüm masabasi işi olması rahatı vs benlik geldi. DGS ile okumayı düşünüyorum düşünmesine de okuduğum araştırdığım kadarıyla çok içimi açacak yorumlara rastlamadım karamsarlığa düştüm. Yani bu bölümü okuyup hastaneyi işletecek. Eksikleri belirleyecek organize işini vs artık doktorlar değilde senin yapman gerekirken durum sandığım dan farkliymis sanırım hakettiğin değeri tam goremiyormussun . Ve çalışman gereken pozisyon dışında calisiyomussn torpilin varsa ne âlâ tabi. Gerçi her bölüm için bu geçerli birazda insan kendini gelistirince özellikle rakiplerinden 1-0 önde olursan değerin anlaşılıyor dil bilmek veya bölümü uzmanlığa tamamlamak gibi .

Ben kendim için bir meslek olarak geleceğimi göremediğimden bölümü okumadım. Dediğin gibi belki birkaç dil bilmen, uzmanlık/yüksek yapmış olman filan gerekir bunun üzerinde yoğunlaşıp kariyerini ilerletmek istersen ancak tüm bunlar da ortalama 4 seneni alır. Ha aynı anda birkaç tanesini yaparsan 2 senede geliştirmiş olursun kendini. Şimdilerde sadece tek dil bilmenin özelde yeterli olmadığını düşünüyorum. Ülkemizdeki Arap uyruklu kişi sayısını düşünürsek kesinlikle Arapça da öğrenmelisin bence. İstanbula gittiğimde kendimi bazen Arap ülkesinde bir ilçede gibi hissediyorum. Çapa’dan başlayıp Laleli, Sultanahmet, Eminönü tarafları filan tabelalarda Türkçe ifade yok denecek kadar az.

Tavsiye etmem, doktorlar bu bölümü özel unilerde ilerleyen yıllarda özel hastanelere yönetici vs olmak için okuyor mesela. Hastanelerin ilk tercihi onlar oluyor.

4 yıllık mezunlar 2 yıllık kpss sınavına girebiliyor mu 🤔

4 yıllık mezunlar 2 yıllık kpss sınavına girebiliyor mu 🤔
Ben çok emin olmamakla birlikte girebileceğini düşünüyorum ancak aldığı puan bir işe yaramaz. Belki açıktan atamalar için KPSS puanı geçerli olabilir. Mesela ben öğretmenlik bitirdim, açıktan 2 yıl okudum. Sonra 2 yıllıktan KPSS’ye girdim. Güzel bir puan aldım. (Tamamen uyduruyorum) açıktan bir kamu kurumu 2 yıllık bir bölümden mezun alıyor. Bence o puanla mülakata gidebilirim. Ama normal Merkezi atamada şansım olmaz.

Ben çok emin olmamakla birlikte girebileceğini düşünüyorum ancak aldığı puan bir işe yaramaz. Belki açıktan atamalar için KPSS puanı geçerli olabilir. Mesela ben öğretmenlik bitirdim, açıktan 2 yıl okudum. Sonra 2 yıllıktan KPSS’ye girdim. Güzel bir puan aldım. (Tamamen uyduruyorum) açıktan bir kamu kurumu 2 yıllık bir bölümden mezun alıyor. Bence o puanla mülakata gidebilirim. Ama normal Merkezi atamada şansım olmaz.
Ben de hem iki hem dört yıllık mezunum ama sistem beni 2 yıllık kpss için giriş yetkisi yok diye almadi :KK43:

X