Sizce Ne Yapayım?

Özellikle memur sitelerinde karşılaşmıştım bu tarz söylemlerle ama çalıştığınız ortamda böyle şeylerin olmaması sevindirici. Peki orda yaptığınız iş değişti mi yoksa maaaşınıza artış olarak mı yansıdı hemşire olmanız? Kusura bakmayın ben çok soru sorarım meraklıyım :) anneannem de diyalize giriyor bu arada 1 senedir, bütün hastalarınız anneannem gibiyse şayet size bol bol sabır ve kolaylıklar diliyorum :KK70:
Sorabilirsiniz merak ettiklerinizi :) Maaş olarak fark oluyor iş aynı. Hasta profili genel olarak zor olduğu için tahmin edersiniz:)))

Açıköğretim yönetim bilişim sistemleri bölümünü kazandım , kazandım diyorum kontenjanlı bir bölümdü çünkü. Ben de sistem destek uzmanıyım mesleğime paralel bir bölüm seçtim. Şu an 4. Sınıftayım. KPSS’ye mi girsem diye düşünmeye başladım. Ama araştırınca kadroların az olduğunu puanların çok yüksek olduğunu (87-95 civarı) olduğunu öğrendim.Uğraşmaya değer mi bilmiyorum çünkü devlette bilgisayar işletmeni (yani özel sektördeki Bilgi işlem uzmanı ) olarak yada vkhi olarak atanabiliniyormuş.ama bilgisayar işletmeni olarak atanan biri de yine düz memur olarak çalışabiliyormuş.
Bolumler hakkinda bilgim yok, dolayisiyla derslerinde içeriğini bilmiyorum . Okumanın yasi yok fakat cok ters bir bölüm hemşirelik gibi secmezdim. Daha teknik ve sağlık içeren bölümleri seçebilirsin ama istek cok onemli. Yarin obur gun birakmamak ve ne olursa olsun devam etmek...

Ben yazilim ve istatistik okudum. Bu insan profilleri(laf sokan, dedikodu yapan, torpiline güvenen vs.vs.)arasinda çalışmak bana gore degil. + bu dunyaya bir cop bile birakmak istemiyorum ama benim çocuğum yok. Karnim doysa yetiyor. O yuzden kendi işini kurmak taraftariyim. Hali hazirda olan isinizi genişletmeye bakın derim.

X