Sağlıklı beslenelim, kilo verelim...

selam kızlarr,hamişlerr
sinemım cok az kaldı yewrumm bu ay sonu gelır gibi sankı bebiş
yada eylulun ılk hafta ama sankı agustos annesı olacaksın hadı bakalım hayırlısı
allahtan herşeyin hazır
aslında evde şöyle boş bir anında bi liste çıkarsan neler aldın hem bebek için hem kendın için
bende ona baka baka yapsam alışverişimi
şimdi ben cahılım bu hususta:)
eda sende yapabılrsen lıste sanada bakayım..:)
doktorların miniklerin gelecegi tarihle ilgili bir düşüncesi varmı?kasıma falan kalır gibi gelıyo bana ama sımdı karı koca ıkınızde 7 aylık olunca bilemedım:)

selam kızlarr,hamişlerr
sinemım cok az kaldı yewrumm bu ay sonu gelır gibi sankı bebiş
yada eylulun ılk hafta ama sankı agustos annesı olacaksın hadı bakalım hayırlısı
allahtan herşeyin hazır
aslında evde şöyle boş bir anında bi liste çıkarsan neler aldın hem bebek için hem kendın için
bende ona baka baka yapsam alışverişimi
şimdi ben cahılım bu hususta:)
eda sende yapabılrsen lıste sanada bakayım..:)
doktorların miniklerin gelecegi tarihle ilgili bir düşüncesi varmı?kasıma falan kalır gibi gelıyo bana ama sımdı karı koca ıkınızde 7 aylık olunca bilemedım:)

aslında ilk doğumu olacak kimselerin yardımına da güven olmaz ama ben sana hastane çantama neler koydum onu yazayım... ayırca doğum tarihimi yaklaşık hesaplayıp bebiş 6. ayında hangi mevsimde olacağız filan gibi hesaplamalara girdim hatta ay ay yazdım... kıyafet alırken çok yardımı oldu tabi küçük bir ayrıntı bebişin erken gelmesi ama erkende gelirse küçük gelir yine ay ay yaptığım hesaplar tutar diye umuyorum bakalım...

hastane çantam:

1 tane sabahlıklı lohusa gecelik takımı üst önü düğmeli
1 tane üst önü düğmeli gecelik
1 tanede pijama takımı koyacağım ama 7. ve 8. ayda 100 kg olabilme ihtimaline karşı bekletiyorum onu :)))
2 büyük hamile kilodu, 2 lazer kesim dikişsiz geniş kilot
2 tane pamuklu emzirme sütyeni
1 kutu göğüs pedi
3 adet en kalınlarından çorap (doğumdan sonra herkes üşüyormuş)
1 polar battaniye doğuma giderkene suyun gelirse arabaya akmaması için altıma açılacak...
hasta pedi alacaktım aslında tek kullanımlık üşendim bebişin pedlerinden kullanmayı planlıyorum...
diş fırçası diş macunu... kuru kullanım için keratin serum aldım... saçımı yıkarsam kazık gibi olmasın diye şampuan hastanedeki olur taşıyamam extra...
1 hastane çıkış seti bebişe
1 adet tulum, 1 adet iç zıbın, çorap... bunlar extra
yeni doğan bebek bezi
pudra, pişik kremi, şampuan
sarılık olmasın diye sarı birşey örterlermiş bebişin üstüne bende sarı yelek koydum...

çıkış saatimiz geldi yarın hatırlarsam yazarım devamını :)

Günaydın kızlar
Esram aldıklatımı listelemiştim iş yerınde kalış ama sırayla sölim
Sebamedin tüm ürünleri pişik kremi şampuan v.s
Aventin tüm ürünleri emZik biberon
Tırnak makası burun için pompa gibi şey var adını unuttun ondan 1 tane
Yenidoğan bez,unibaby ıslak mendiller
C&a dab emzik ziinciri
E bebekten oyuncak ve dönence aldım
İkeadan güneşli avize aldım
Confettiden halısı,
Mobilya
2adet hastane cıkısı
0-3 ay kadife tulum ay ay pijama pantolon gömmlek aldım c@a dan lcw den mother care carters dan
En glish homa dan nrvresim takımı
C@a dan polar battanıye ve havlularını aldım
Yatak odasın ahşap beşik
Çorap bolca ince,polar karışık
Kendime sabahlıklı gecelık pijama takımı marılyndan
Lohusa terliği tacı aldım hatırlıyosundur bunları
Bebeğe uyku tulumu
Kış oldugu için astronot mont
Bebek arabası ve puset aldık kraftınki
Gögüs pedi kadınlar için kilot şeklinde ped
Lanshıon gögüs kremi şimdiden sürmeye başladım
Medela nın gögüs pompası elektrıklı
Banyosu için küvet kovası maşrapası süngeri ,küvet içi filesi
Emzirme sütyeni hamilr külotu
Aklıma gelenlet bunlat şimdilik canımcım

Son düzenleme:
günaydın hatunlarrr
ay ne kadar cok malzeme varmıs yahuuu bunları parça parça aldnız dimi
valla ben sanırım hemen hemen herseyı 1 haftada falan alıcam
eylul ayında bir hafta yada 3 gün falan rapor yazdırayım dıyorum o süreçte gider hallederım bu işleri hem haftaiçi daha sakin olur heryer
offf ne cok iş varmış:)
bunları liste şeklınde hazırlayıp öyle gidicem artık alışverişe
bide dogumdan sonra bu kanama için o kulot seklındekı ped yeterlı olurmu acaba
bana herkes hasta bezı al cocuk bezı gibi olanlardan kanama yogun olur dedıler

günaydın hatunlarrr
eylul ayında bir hafta yada 3 gün falan rapor yazdırayım dıyorum o süreçte gider hallederım bu işleri hem haftaiçi daha sakin olur heryer

Halledersin canım rapor alsan ama ğarça parça gezip alsan daha iyi bence magaZalarda değişik ürünler oluyor aklın kalıyor diğer aldıgın aynı ürünü begenmıyor insan 😄
Kızçeler için neler var neler insanın içi gidiyoor yaww alıcagın cok sey var senın cicili bicili

günaydın hatunlarrr

canımcım kendin almadığın takdirde içine sinmeyecek olanları tamamla sadece gerisini bırak ben bıraktım seninki de benim eşim gibi o zamanlarda birşeyler yapmak için çırpınacak gerek oldukça gönderirsin alır işe yaradım diye sevinir :KK1: bende hasta bezini duydum ama bazısına hiç gerek olmamış bazısına gerekmiş kuzenimde ebe ya öyle şeylerle evi doldurma zaten hastane çantanı alıp gelecekler koca valiz olmasın gerektikçe hemşirelerin tarif ettiği şekilde eşin alır dedi. belki tarihi belli olursa kuzenimde burada olacak normal doğum olması için uğraşırım ayrıca doğuma da girerim dedi çok umutlu değilim bizimkilerin tarihinin kesin olacağına yada yaklaşık neyse kısmet artık onlar...

ben hala odasını hazırlamak için kararsızım ne bileyim içimde bir tedirginlik var sanki birşeyler ters gitse oturup odasında aylarca ağlarım... birde bebişin doğduğu kilo önemli özellikle bebek arabaları için... annemde diyor herşeyini alma sanki bebişler doğunca eve kamp mı kuracağız internetten bakarsın 1 aydan sonra rahat rahat gezeriz bebişlere uygun uygun şeyler alırız diyor neyse bana bakmayın siz yaa ben biraz negatifim ya o yüzden çok hazırlanmıyorum sanırım... dert etme eylül ayı çok iyi zamanlama hem kilonda daha belli olur kendine alacakların için... ben mesela gittim 3 aylıkken aldım 1,5 tane benden girecek şekilde geceliği yine doğru tahmin etmişim doğuma kadar herhalde dar olmasa bile cuk otururum o vaktiyle çok bol dedikleri geceliklere :KK1:

ay anam bugünde ayrı bir negatifim hareketli müzikler dinliyim birkaç mucize doğum videosu izliyim belki kendime gelirim sabah ağlayarak uyandım duygusal olma modlarım mı başlıyor nedir... saçma sapan şeylerden senaryo yazıyorum. yakında 3 adım sonra düşüp ölebilme ihtimalim var diye ağlayacağım hadi hayırlısı... :KK5:

canımcım kendin almadığın takdirde içine sinmeyecek olanları tamamla sadece gerisini bırak ben bıraktım seninki de benim eşim gibi o zamanlarda birşeyler yapmak için çırpınacak gerek oldukça gönderirsin alır işe yaradım diye sevinir :KK1: bende hasta bezini duydum ama bazısına hiç gerek olmamış bazısına gerekmiş kuzenimde ebe ya öyle şeylerle evi doldurma zaten hastane çantanı alıp gelecekler koca valiz olmasın gerektikçe hemşirelerin tarif ettiği şekilde eşin alır dedi. belki tarihi belli olursa kuzenimde burada olacak normal doğum olması için uğraşırım ayrıca doğuma da girerim dedi çok umutlu değilim bizimkilerin tarihinin kesin olacağına yada yaklaşık neyse kısmet artık onlar...

ben hala odasını hazırlamak için kararsızım ne bileyim içimde bir tedirginlik var sanki birşeyler ters gitse oturup odasında aylarca ağlarım... birde bebişin doğduğu kilo önemli özellikle bebek arabaları için... annemde diyor herşeyini alma sanki bebişler doğunca eve kamp mı kuracağız internetten bakarsın 1 aydan sonra rahat rahat gezeriz bebişlere uygun uygun şeyler alırız diyor neyse bana bakmayın siz yaa ben biraz negatifim ya o yüzden çok hazırlanmıyorum sanırım... dert etme eylül ayı çok iyi zamanlama hem kilonda daha belli olur kendine alacakların için... ben mesela gittim 3 aylıkken aldım 1,5 tane benden girecek şekilde geceliği yine doğru tahmin etmişim doğuma kadar herhalde dar olmasa bile cuk otururum o vaktiyle çok bol dedikleri geceliklere :KK1:

ay anam bugünde ayrı bir negatifim hareketli müzikler dinliyim birkaç mucize doğum videosu izliyim belki kendime gelirim sabah ağlayarak uyandım duygusal olma modlarım mı başlıyor nedir... saçma sapan şeylerden senaryo yazıyorum. yakında 3 adım sonra düşüp ölebilme ihtimalim var diye ağlayacağım hadi hayırlısı... :KK5:

dunde aynı olumsuzluk bende vardı
ya sezeryan dogurursam narkozda bayılamazsam
ya normal dogum olurda cocuk kanalda sıkışır kalırsa bişey olursa falan filan 50 tane senaryo yazdım
ama sonra dedım bu bebek allahtan geldi herseyi o bilir
rızkı varsa öyle yada böyle dogacak
benımde yasayacak gunum varsa dogumdan saglıklı cıkıcam
tevekküle bıraktım yine işimi
dun aksam gittim volkana diyorum bak bana bişey olursa bebege iyi bak bi süre sonra evlen annesız hayata baslayacak bir kız çocugu babasına daha cok muhtac olur.
yawrumun bı kolu kanadı kırık olacak zaten sakın üvey ana zulmu yaşatma kızıma
oda baktı boş boş sonra çemkırdı bana,yok artık bu ne senaryo yaa diye:)

bide boyle mesela sıze yazarken yanımda herhangi bişey için bekleyen müşterinin gözlerını gözlerime dikişi resmen benı delı edıyo yahu
oncedende gıcık olurdm ama şimdi resmen çıglık atarak üstün ezıplayıp kulagını falan ısırasım var
adam gözlerını dikip bön bön bakıyor arkadaass

Kızlarrr nekadar negatıfsınız yahu
Düşünmeyin böyle şeyler hayırlısıyla alıcaz bebişlerimizi kucağımıza
Bende cok duygusaldım ama hiç böyle olumsuzluk senaryoları yazmadım :) güZel düşünün pozitif olun
Sevin karnınızı aylar cabuk geçiyo bı bakmışsınız doğmuş :)
Ben 8 ayı bitirdim bugun bakalım ne zaman gelicek minikim

Alışveriştede haklısınız ama ben ve kocacığım cok acelecıyız herseyımız eksıksık kalmasın dıye aldık
Bide indirimleri takip ettik oyuzdende boyle acele oldu

He bu araada phılıs telsiz aldık 2 adet telsizi var bıde odada durması için mikrofonu onuda hepsiburadadan almıstık

dunde aynı olumsuzluk bende vardı
ya sezeryan dogurursam narkozda bayılamazsam
ya normal dogum olurda cocuk kanalda sıkışır kalırsa bişey olursa falan filan 50 tane senaryo yazdım
ama sonra dedım bu bebek allahtan geldi herseyi o bilir
rızkı varsa öyle yada böyle dogacak
benımde yasayacak gunum varsa dogumdan saglıklı cıkıcam
tevekküle bıraktım yine işimi
dun aksam gittim volkana diyorum bak bana bişey olursa bebege iyi bak bi süre sonra evlen annesız hayata baslayacak bir kız çocugu babasına daha cok muhtac olur.
yawrumun bı kolu kanadı kırık olacak zaten sakın üvey ana zulmu yaşatma kızıma
oda baktı boş boş sonra çemkırdı bana,yok artık bu ne senaryo yaa diye:)

bide boyle mesela sıze yazarken yanımda herhangi bişey için bekleyen müşterinin gözlerını gözlerime dikişi resmen benı delı edıyo yahu
oncedende gıcık olurdm ama şimdi resmen çıglık atarak üstün ezıplayıp kulagını falan ısırasım var
adam gözlerını dikip bön bön bakıyor arkadaass

aynen canım yaa bende böyleyim işte... sonra kendimi teselli eden yine benim engel olamıyorum yaaa :KK5:

:)) hamilelik vasfından yararlan huysuzluk et hiç birşey demiyorlar :21: gerçi seninde her dakika ayrı müşteri hangi biri anlayacak... dışardan belli olmaya başladımı esra???? benim artık belli geniş birşeyler giyersem kapanıyor ama hamile tşörtleri giyersem bariz hamile görünümü oldum...

kız bende kavga çıkarsam birine diklensem durumuna sahibim de hani direk ben çıkarmak istemiyorum eşimin üstüne gidiyorum bazen hemen kaçıyor eyvaah daha çok var 1 ay sonra ne olur sana filan diyip geçiştiriyor kavgayı belki etsek rahatlarmıyım ki gerçi eşimin tarzı farklı tamamen rahatlama olmuyor gerçi tarzını da unuttum yaa kaç aydır hiç parlamıyor :KK50:

Bende cok duygusaldım ama hiç böyle olumsuzluk senaryoları yazmadım :) güZel düşünün pozitif olun

Alışveriştede haklısınız ama ben ve kocacığım cok acelecıyız herseyımız eksıksık kalmasın dıye aldık

He bu araada phılıs telsiz aldık 2 adet telsizi var bıde odada durması için mikrofonu onuda hepsiburadadan almıstık

ah sinemim ne bileyim işte arada böyle gelip gidiyorlar bana :KK5:

seviyorum karnımı hatta güzelim senaryolarımı sessiz kurguluyorum diye içten içe bebişleri koruduğumu bile düşünüyorum biraz çatlaklaştım sanırsam :KK37:

ben netten çok alışveriş yapıyorum yaa annemde alıştı oturursun pc ye seçer alırız gerektikçe diyor :))) vaktiniz varsa ve hevesiniz bencede tamamlayın...evet geçenlerde bizde çok ucuz diye arabamızı alıyorduk frenledik biraz... ikiz arabası zor yanyana olunca asansöre bile sığmıyoruz... bakalım ne yapacağız herhalde tekli 2 tane alırız

aynen canım yaa bende böyleyim işte... sonra kendimi teselli eden yine benim engel olamıyorum yaaa :KK5:

:)) hamilelik vasfından yararlan huysuzluk et hiç birşey demiyorlar :21: gerçi seninde her dakika ayrı müşteri hangi biri anlayacak... dışardan belli olmaya başladımı esra???? benim artık belli geniş birşeyler giyersem kapanıyor ama hamile tşörtleri giyersem bariz hamile görünümü oldum...

kız bende kavga çıkarsam birine diklensem durumuna sahibim de hani direk ben çıkarmak istemiyorum eşimin üstüne gidiyorum bazen hemen kaçıyor eyvaah daha çok var 1 ay sonra ne olur sana filan diyip geçiştiriyor kavgayı belki etsek rahatlarmıyım ki gerçi eşimin tarzı farklı tamamen rahatlama olmuyor gerçi tarzını da unuttum yaa kaç aydır hiç parlamıyor :KK50:

benımde bellı oluyor canım yaa devasa bişey oldum bırazda ondan psıkolojım bozuk heralde
hayatımda görmedıgım kıloyu görüyorum
volkanla dalaşıyorum oda bana gayet güzel cevap verıyo ben çıldırıp aglarsam anca ozaman susuyo
onun dışında dil papuç,sen anadolu kadınısın sana bişi olmaz diyo:)
hamıle tşörtü giyersem gayet belırgın ama sankı bol giyersemde cıkıyo yahu gecen ay yoktu şu son 10 gündür attı kendını ortalara:)
ilerde özlermıyım bılmıyorum ama bu süreç bi an önce bitsin istiyorum bebegımı saglıkla kucagıma alayım ve dıyetıme sporuma baslayayaım istiyorumm:)
diyet yapmayı bukadar özleyecegımı sanmazdım:)

evet sınem yaa dun ozellıkle negatftm ama bugun ıyıymm
sevıyorum karnımı ama bazen işte hakım olamıyorum düşüncelerıme
neyse bugun sakiniz mutluyuz:)
siz güzel yaptınız herseyi tamamlamakla şimdi benım gözümde büyümeye başladı valla
beyseki hala dolaşabilir durumdayım umarım böyle geçer bu ay,eylulde ekımde her işimi halledeyım kısmetse artık ekım sonu ve kasım komple hazırlıkla geçer:)

benımde bellı oluyor canım yaa devasa bişey oldum bırazda ondan psıkolojım bozuk heralde
hayatımda görmedıgım kıloyu görüyorum
volkanla dalaşıyorum oda bana gayet güzel cevap verıyo ben çıldırıp aglarsam anca ozaman susuyo
onun dışında dil papuç,sen anadolu kadınısın sana bişi olmaz diyo:)
hamıle tşörtü giyersem gayet belırgın ama sankı bol giyersemde cıkıyo yahu gecen ay yoktu şu son 10 gündür attı kendını ortalara:)
ilerde özlermıyım bılmıyorum ama bu süreç bi an önce bitsin istiyorum bebegımı saglıkla kucagıma alayım ve dıyetıme sporuma baslayayaım istiyorumm:)
diyet yapmayı bukadar özleyecegımı sanmazdım:)

evet sınem yaa dun ozellıkle negatftm ama bugun ıyıymm
sevıyorum karnımı ama bazen işte hakım olamıyorum düşüncelerıme
neyse bugun sakiniz mutluyuz:)
siz güzel yaptınız herseyi tamamlamakla şimdi benım gözümde büyümeye başladı valla
beyseki hala dolaşabilir durumdayım umarım böyle geçer bu ay,eylulde ekımde her işimi halledeyım kısmetse artık ekım sonu ve kasım komple hazırlıkla geçer:)

yok ben daha dukana başlamadan önceki kilomdan 8 kg eksiğim :) onuda doğuma kadar tamamlarım :KK5: bizimki eskisi gibi değil yumuşadı eee gelenler kız ya bazen dalaşacak oluyor kızlarıma söylerim onlar yapar senide ananın evine yollarız diyip duruyor...

benimde 1 aydır belirgin ama eski kilomu bilenler hiç görünmüyor diyip duruyor sevinsem mi üzülsem mi... mesela o kilomu bilmeyen bir arkadaşım vardı dün yanımızda eda abla çok büyümüş bunlar yaa filan dedi :KK49:

aynen bende dukanıma geri döneyim istiyorum insan meyvesiz bir hayatı nasıl ister bilmem ama gerçi emzirme dönemi filan var sonrasında yine dukana benzer ama onun gibi sıkı olmayan bir diyetle başlayacağım baktım gitmiyor emzirme bitsin direk atla dukana o nasıl bir zayıflıktı resmen hayal gibi geldi geçti :KK50:

doğursam da kurtulsam bile diyemiyorum hangisi daha iyi bilemiyorum ki 2 tane ağlak bebek her gün karşı karşıya acaba böylemi iyi bilemedim...

dün yine tatlı hayalleri gözlerimin önünden geçip durdu bugünüm de çok farklı değil. netten oturup tatlı resimleri bakıyorum :KK43: yarın doktora gideceğim onun tartısına göre hesapladığım 4 kg kesin aldım 1 ay 2 haftada yarına kadar 5 olmazsa iyi en iyisi ben resimlere bakayım belki biraz doyarım :KK56:

yok ben daha dukana başlamadan önceki kilomdan 8 kg eksiğim :) onuda doğuma kadar tamamlarım :KK5: bizimki eskisi gibi değil yumuşadı eee gelenler kız ya bazen dalaşacak oluyor kızlarıma söylerim onlar yapar senide ananın evine yollarız diyip duruyor...

benimde 1 aydır belirgin ama eski kilomu bilenler hiç görünmüyor diyip duruyor sevinsem mi üzülsem mi... mesela o kilomu bilmeyen bir arkadaşım vardı dün yanımızda eda abla çok büyümüş bunlar yaa filan dedi :KK49:

aynen bende dukanıma geri döneyim istiyorum insan meyvesiz bir hayatı nasıl ister bilmem ama gerçi emzirme dönemi filan var sonrasında yine dukana benzer ama onun gibi sıkı olmayan bir diyetle başlayacağım baktım gitmiyor emzirme bitsin direk atla dukana o nasıl bir zayıflıktı resmen hayal gibi geldi geçti :KK50:

doğursam da kurtulsam bile diyemiyorum hangisi daha iyi bilemiyorum ki 2 tane ağlak bebek her gün karşı karşıya acaba böylemi iyi bilemedim...

dün yine tatlı hayalleri gözlerimin önünden geçip durdu bugünüm de çok farklı değil. netten oturup tatlı resimleri bakıyorum :KK43: yarın doktora gideceğim onun tartısına göre hesapladığım 4 kg kesin aldım 1 ay 2 haftada yarına kadar 5 olmazsa iyi en iyisi ben resimlere bakayım belki biraz doyarım :KK56:

sen 2 bebişe kılo alıyosun ama normal bence ayda 3-4 kılo doktorun ne dyo bılmıorum
kaç kıloyla bitirelım dıyo?varmı bı hedefı?
bide sen dukanla kaç ayda kaç kılo vermiştin toplam??
şimdi bebişten sonra emzırme donemınde ben saglıklı beslenmeye baslıycam normal dıyetısyen lıstelerıyle o donemde yapılmaz dukan..
ama en azından bellı bı kılo verdıkten sonra bende yie vucudu şoklamak için başvurabılrım şok diyetlere:)

sen 2 bebişe kılo alıyosun ama normal bence ayda 3-4 kılo doktorun ne dyo bılmıorum
kaç kıloyla bitirelım dıyo?varmı bı hedefı?
bide sen dukanla kaç ayda kaç kılo vermiştin toplam??
şimdi bebişten sonra emzırme donemınde ben saglıklı beslenmeye baslıycam normal dıyetısyen lıstelerıyle o donemde yapılmaz dukan..
ama en azından bellı bı kılo verdıkten sonra bende yie vucudu şoklamak için başvurabılrım şok diyetlere:)

doktoruma göre çok alıyorum ama birden dukandan çıkıp tatlıların içine düştüğümden gereksiz yere 5 kg aldım onu almasaydım çok normaldi kilo alımım... ayda 3-4 normalde doktora göre ilk 3 ay sıfır olmalıydı ben ise 5-6 kg aldım... doktorum hedefinden bahsetmiyor protein ağırlıklı günde 2 porsiyon meyve 2 dilimde ekmek diyor şu kadar almalısın yada artık alma filan demedi ama kilo artışın çok olursa bir sonraki ay seni diyetisyene gönderebilirim dediydi geçen ay... diyetisyen lafından gıcık kapıyorum yaaa normalde tek bebiş için bile 6 aydan sonra ayda 2-3 kg normal tabi bu hesaba göre ilk 3 ay sıfır 3-6 ay 1-2 kg alınmalı ikiz içinde 2 katı desek ben yine max. sınırlardayım... :KK5:

ben dukanla 23 kilo verdim 7 ayda... hamile kalınca biliyorsun tüp bebekle de olunca mutluluktan daldım meyvelere tatlılara hemen bıraktım dukanı annem eşimde aman birşeyler zarar verir falan derken geçiş dönemi yapmadım yapsam iyiydi ama şu an öyle birşey olsa yine herhalde aynısını yapardım :KK53:

emzirme döneminde bende kendimce çakma dukan yapıcam protein ağırlıklı beslenicem kendiliğinden gitmeye başlarsa pekte dukana elim gitmiyor ama zayıflık çok farklı birşeymiş yine olmazsa hiç psikolojimi bozmaya gerek yok emzirme bittikten sonra direk katı dukana başlarım...

her elma yiyişimde seni hatırlıyorum geç bacım şok diyetlere favorin elmaya özellikle :)

doktoruma göre çok alıyorum ama birden dukandan çıkıp tatlıların içine düştüğümden gereksiz yere 5 kg aldım onu almasaydım çok normaldi kilo alımım... ayda 3-4 normalde doktora göre ilk 3 ay sıfır olmalıydı ben ise 5-6 kg aldım... doktorum hedefinden bahsetmiyor protein ağırlıklı günde 2 porsiyon meyve 2 dilimde ekmek diyor şu kadar almalısın yada artık alma filan demedi ama kilo artışın çok olursa bir sonraki ay seni diyetisyene gönderebilirim dediydi geçen ay... diyetisyen lafından gıcık kapıyorum yaaa normalde tek bebiş için bile 6 aydan sonra ayda 2-3 kg normal tabi bu hesaba göre ilk 3 ay sıfır 3-6 ay 1-2 kg alınmalı ikiz içinde 2 katı desek ben yine max. sınırlardayım... :KK5:

ben dukanla 23 kilo verdim 7 ayda... hamile kalınca biliyorsun tüp bebekle de olunca mutluluktan daldım meyvelere tatlılara hemen bıraktım dukanı annem eşimde aman birşeyler zarar verir falan derken geçiş dönemi yapmadım yapsam iyiydi ama şu an öyle birşey olsa yine herhalde aynısını yapardım :KK53:

emzirme döneminde bende kendimce çakma dukan yapıcam protein ağırlıklı beslenicem kendiliğinden gitmeye başlarsa pekte dukana elim gitmiyor ama zayıflık çok farklı birşeymiş yine olmazsa hiç psikolojimi bozmaya gerek yok emzirme bittikten sonra direk katı dukana başlarım...

her elma yiyişimde seni hatırlıyorum geç bacım şok diyetlere favorin elmaya özellikle :)

valla diş etlerim okadar kanıyoki özledim şöyle kütür kütür elma yemeyi..
:)ya bunlarda bi tecrübe işte bize,allah nasip ederse 2,bebişte kesınlıkle kılolu hamıle kalmam diyorum mesela artık..
bide sen yıne zayıfladında hamıle kaldın ve hala eskı kılonda degılsın ya 95le hamıle kalsaydın bide ıkız bebek düşünebılıyomusun:)
ben bu salaklıgı yaptım şte en cok kılolu halıme gelıp öyle hamıle kaldım resmen
neyse şu dogum olayı riske girmedıgı sürece sıkıntı yok dogsun bebiş gerisi kolay ınsallah vericemm
hep diyorum ben sigarayı bıraktım,kılomu veremıycem ayolll:KK53::KK53:

hamişler bi liste yaptım şimdi kendımce bi bakın bakayım
hiçbir hazırlıgı olmayan anne adayının eksıklerı varmı size göree....

benım için:hasta bezi,pedli külot,gögüs pedi,süt pompası,gögüs kremi,emzırme sutyenı,gecelık sabahlık takım,logusa terlık taç vs..

bebiş için:2 tkm hastane çıkışı,çıtçıtlı badyler ayaklı pijamalar vs. kısacası kılık kıyafet işte:)..bebek bakım seti,yenıdogan bez-ıslak mendıl,tırnak makası,burun pompası vs.,emzık biberon,battanıyeler,emzırme yastgı,uyku seti,bornoz takımı,küvet-filesi,corap patik ıvır zıvır,mont-önlük,sapka eldiven,
vücut derecesi,banyo termometresi,alt degıstırme örtüsü..

ev için:eek:da alınacak,yatak odasına oyun parkı,bebk arabası+puset,odasına halı+avize(belkı)
bide hastane için güzel bi çanta yada küçük bir bavul

şimdilik liste bu kızlar nasıl sizce şöyle bi kaıp üstünden geçin bakem
eksik gedik neler var

valla diş etlerim okadar kanıyoki özledim şöyle kütür kütür elma yemeyi..
:)ya bunlarda bi tecrübe işte bize,allah nasip ederse 2,bebişte kesınlıkle kılolu hamıle kalmam diyorum mesela artık..
bide sen yıne zayıfladında hamıle kaldın ve hala eskı kılonda degılsın ya 95le hamıle kalsaydın bide ıkız bebek düşünebılıyomusun:)
ben bu salaklıgı yaptım şte en cok kılolu halıme gelıp öyle hamıle kaldım resmen
neyse şu dogum olayı riske girmedıgı sürece sıkıntı yok dogsun bebiş gerisi kolay ınsallah vericemm
hep diyorum ben sigarayı bıraktım,kılomu veremıycem ayolll:KK53::KK53:

aynen benimde dişlerim kanıyor... ben inatla yiyorum ama :)

evet yaaa eski kilomda hamile kalsam yanmıştım yinede açılmasaydım iyiydi :KK50:

eh hadi kaldın inşallah benim başta yaptığım hatayı yapmamışsındır 7 aylık sıkı diyetten çıkıp resmen çozuttum en azından sen normal yeme düzenindeydin...

yeni bıraktın daha güzelim alışır vücut doğurursun emzirirsin sigara bırakma etkileri tarihe karışır sende yeniden diyetlere girer verirsin...

hamişler bi liste yaptım şimdi kendımce bi bakın bakayım
hiçbir hazırlıgı olmayan anne adayının eksıklerı varmı size göree....

benım için:hasta bezi,pedli külot,gögüs pedi,süt pompası,gögüs kremi,emzırme sutyenı,gecelık sabahlık takım,logusa terlık taç vs..

bebiş için:2 tkm hastane çıkışı,çıtçıtlı badyler ayaklı pijamalar vs. kısacası kılık kıyafet işte:)..bebek bakım seti,yenıdogan bez-ıslak mendıl,tırnak makası,burun pompası vs.,emzık biberon,battanıyeler,emzırme yastgı,uyku seti,bornoz takımı,küvet-filesi,corap patik ıvır zıvır,mont-önlük,sapka eldiven,
vücut derecesi,banyo termometresi,alt degıstırme örtüsü..

ev için:eek:da alınacak,yatak odasına oyun parkı,bebk arabası+puset,odasına halı+avize(belkı)
bide hastane için güzel bi çanta yada küçük bir bavul

şimdilik liste bu kızlar nasıl sizce şöyle bi kaıp üstünden geçin bakem
eksik gedik neler var

göğüs pompası durumu biraz farklıymış çok araştırdım... doğumu yaptıktan sonra gerekli görüldüğü takdirde hastanede kiralayıp bebişe sağabiliyormuşsun... ayrıca sağma durumuna göre süt geliyorsa eğer kendinde alacaksan hemşireye danışıp almak en iyisiymiş... eğer süt çok gelirse manuel alman yeterli böylece biberona da alıştırmamış oluyorsun fazla sağmıyorsun... eğer gelmezse elektrikli alıp durmadan sağmak lazım. bazılarının 1 göğsünden sağılınca elektrikli ile diğer göğüste süt birikmesinden dolayı sertleşmeler ağrılar oluyormuş çift başlı almak gerekirmiş... çok yorum okudum bu konuda yazsam baya sürer velhasılı ben doğumdan sonra almaya karar verdim... ayrıca sütün hiç gelmez sezeryan olursa ne kadar kaliteli alırsan al hastaneden kiraladığın kadar hiç biri işe yaramıyormuş...

ben burun aspiratörü ve termometresini almadım evde bir tane vardı termometrem onu bir bulayım çalışmıyorsa alacağım... kalın çoraplar almayı unutma sezeryan olursa gerçi normalde de çıkınca çok üşüyormuşsun... birde biberonlarını al benim tavsiyem. ben gaz şikayetlerini çok okudum netten dr. brown gaz kolik önleyici cam biberonlarını aldım. 125 ml. ince uçlu... olaki hastane de de sütü sağıp vermek gerekir çıkar çıkmaz gaz derdi olmasın... ayrıca doğar doğmaz emzikle tanıştırma yine bir ebe hemşirenin tavsiyesi yeni doğduğunda öyle yüksek volümde ağlayamaz katlanılır düzeydedir ona katlan emzik verme ilerde daha çok ihtiyacın olacak dedi bende duramazda veririz diye almadım :)

çoğu hemşire sadece ılık suyla pamukla silinmesinden yana yenidoğan havluları ve mendilleri kolay geliyor inşallah kendimi tutabilirim de pamukla en azından 3-5 gün geçiririz alerji olabiliyormuş :26:

hastane çantamı hazırladım ağır valiz gibi olmasın diye az koydum zaten ikiz 2 şer 3 er koysam ohooo ama içim rahat etsin diye gerekli olabilecekleri koyduğum 2. bir valiz yapacağım. gerekirse eşim getirir evden :KK49:

normal doğum olsa topu topu 1-2 gün kalıyorsun 1 er adet bile yeterdi kısmet artık...

yine stresli bir gün geçirdim... halbuki sabah içim içime sığmıyordu bugün pıtırcıklarımı renkli video olarak izleyecektim...

geçen ay sonuçlarımı tlfdan aldım randevu tarihimi de tlf ile verdiler. günüde özellikle sordum 6 sı çarşamba dedi neyse 10 daki randevumuza 9,40 da gittik ismimizi söyledik beklemeye başladık... bizden sonrakiler bile gelip gitti biz hala oturuyoruz saat 10.30 oldu gittim sakince hemşireye sordum bizden sonrakiler bile gitti ne zaman alacaksınız diye 1 kişi var size dedi umursamaz uzaklaştı hemen. saat 11.10 da eşim el koydu olaya ben bile sinirden ölmüştüm bağırdı çağırdı haklı olarak (ki en iyi yaptığı şey aylardır benle de kavga etmemiş tümden boşalttı içini) muayeneden vazgeçtik doktorla konuşup gideceğiz dedik neyse doktora girdik izah ettik sakinleştirdi falan ama o sinirle ne ben ultrasondan birşey anladım renkli videosunu izleyecektik renkli bir resim çekti verdi ikiz kızlarımın bir tanesinin yarım yüzü... sorularımı sorasım bile kalmadı... iyiki özel muayenesi ve hiç bir hastaneye bağlı değil saat 11 de doktorun bile sinirleri gerilmiş ayrı dertliydi çok yoğunmuş dinlesek anlatacak... şurda 7. ayıma ne kaldı 3 hafta sonra muayene de ciğerini geliştirecek iğnelere başlayacağım dedi 28. haftadan sonra evdesin dedi... sanki doğuracakmış gibi telaşlandım...

ayrıca doktorumuz bir hastaneye de bağlı değil uygun gördüğü bir özel hastanede doğum yaptıracak birde böyle olaylar yüzünden ilgisizleşirse yandım. zaten ikiz hem erken doğum riskimiz var hem sezeryan bekliyor... mal gibi ilk kez doğuma özele gidicem benim doktorumuda çağıracağız da gelecek iyice kafam karıştı direk özel hastaneye gitsem en azından bu kadar para da bayılmam benide doğuma kadar tanırlar kafam çok karıştı yaa

sineeeem doğurda bana akıl ver :44:

Edacım talihsi bi gün geçirmişsin aslında fikrimce tabi dogru yanlış olabılır bilmiyorum ama tedavini gördün hersey yolunda farklı bir özel hastaneye devam edebilirsin

Sıra beklemek sıkıcı gerçekten ve senınkıde özel muayene ,
Sinirlerini bozma bebişlerin hemen hisseder
Bende doğurmak istiyorum gerçekten hemen :) bu sıcaklarda cok zor ,dizlerimi kıramıyorum bile

Okudugum kadarıyla sen normal düşünüyosun vallahı takdır ettım seni allah kolaylıgıjı verir inşallah

X