sağlıklı beslenmeye çalışma günlüğüm

gardenofx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
1.154
935
25
Merhaba kk üyeleri bdvye kilomla ilgili soru açmıştım dertleşmek için. Şimdi de burda bir beslenme günlüğü oluşturmaya karar verdim Kilo sıkıntım yok kilolu biri değilim ama kilo alma sıkıntım var kilom sabitlenmiyor ve ciddi sağlık sıkıntıları yaşıyorum. Bu yüzden de beslenmeme dikkat ediyorum ve malesef ki yemeğe içmeye de çok düşkün biriyim ve yeme atakları yaşıyorum irade sorunum var merak etmeyin 12 marta kadar her şeyi yazacağım. 12 mart doğum günüm bu yüzden o güne kadar. yaşadığım sorunlar ilginizi çekmiyorsa burdan sonrasını okumanıza gerek yok çünkü sıkıntıları anlatacağım ilk mesajdan itibaren yediğimi içtiğimi yazacağım. Spor olarak ağır bir spor yapmıyorum artık. Sadece yürüyüş ve aletli pilates. şuan hedefim kilo vermek değil kilo korumaya çalışıyorum ve sağlığım için dikkat etmeye çalışıyorum. Herhangi bir kalori sayımı makro takibi gibi durum olmayacak bu arada.
fotoğrafları da sildim yaşadığım sorunları da. sadece beslenme günlüğü olsun. özelden öncesi sonrası isteyene fotoğraf atabilirim motivasyon amaçlı 🤣 inanın ben kilo vermişsem herkes verir.

Son düzenleme:
Dün yediklerimi yazıyorum.
Sabah doktora gittiğim için aç gittim. reglimin 2. günü hem kadın doğum hem de kardiyoloji randevum vardı. Yanımda yemek taşıyorum normalde ama o gün nedense almadım. Kan verdikten sonra bir sütlü filtre kahve aldım marketten de karışık kuruyemiş ve bitter çikolata aldım 1 avuç kuru yemiş ve 4 kare bitteri yedim. Şekerimi düzene soktuğum için artık baygınlık hissi yok yani 2 gün aç kalsam hiçbir şekilde ne baygınlık geçiririm ne gözüm kararır buna şükür ediyorum. Sonrasında yine psikiyatriste gittim konuştuk durumu. Orda yine çok ağladım hiçbir şey yapmak istemedi canım ama yine de son seans olduğu için aletli pilates dersime gittim. Aynı zamanda trafik kazası geçirdiğimden beri boynumda ciddi bir ağrı hissediyorum çünkü airbag darbesi yedim. Bu yüzden pilates gerçekten çok iyi geldi fizik tedavi de gördüm bu arada ama yine de zaman zaman çok ağrı çekiyorum artık bedenim resmen hurda araba gibi 23 yaşında :KK43: sanırım yaşlandığım zaman beni çok kötü bir hayat bekliyor. Pilatesten sonra hocam bana yaptığı protein shakeinden verdi protein tozu muz vs varmış içinde onu içtim. Bırakma kararı almıştım çünkü 1-2 ay sonra sevgilimin yanına gitmeyi düşünüyorum ama yine seans aldım bu sefer artık özel ders değil grup dersi aldım ama kararım değişebilir belki özel derse girerim.

akşam eve gelince de annemler sağolsun evde balık kızartmışlar babam geldiği için. Her yer kızartma kokuyor diye söylenmeme rahmen canım çekti 🤣 ve evet kalp krizinden öleceğim diye ağladıktan sonra utanmadan gittim kızarmış alabalık yedim 2 tane. peçete ile yağını almaya çalıştım annem az yağda kızarttım dedi ama inanmadım foştur foştur kızartmaz ama yine de kızartma. yanında da salata yedim salatada yağlıydı ve içinde mısır vardı olsun. Zaten bağırsaklarım için yağlı salata yememi diyetisyenim tavsiye vermişti. Diş tedavisi görmüştüm 1 gün önce o yüzden su dişime vuruyor gibi hissettiğim için 1 litre su anca içtim. vitaminlerimi de içmedim. bugünü de akşam yazarım tekrar

Bende takıntılıyım maalesef. O yüzden anlıyorum seni 🙈 kayısı çayı iyi geliyor bana. Denemediysen eğer

Bende takıntılıyım maalesef. O yüzden anlıyorum seni 🙈 kayısı çayı iyi geliyor bana. Denemediysen eğer
fotoğraflar görünüyor mu? evet denedim kayısı çayını da ama işte gerçekten nasıl bir bedenim varsa artık anneme sırtıma masaj yaptırarak tuvalete çıkıyorum resmen bebek gibi oldum :KK43: bir de evet kilo görünüş bunlar benim için önemli şeyler çünkü geçmişte kısa bir dönem 97 kiloyu görmüştüm. onun da fotoğrafını koyabilirim hatta 🤣

fotoğraflar görünüyor mu? evet denedim kayısı çayını da ama işte gerçekten nasıl bir bedenim varsa artık anneme sırtıma masaj yaptırarak tuvalete çıkıyorum resmen bebek gibi oldum :KK43: bir de evet kilo görünüş bunlar benim için önemli şeyler çünkü geçmişte kısa bir dönem 97 kiloyu görmüştüm. onun da fotoğrafını koyabilirim hatta 🤣
Fotoğraflar gözüküyor. Yürüyüş yine en iyisi. Hem adet olmaya hemde kiloya etkisi büyük.

Fotoğraflar gözüküyor. Yürüyüş yine en iyisi. Hem adet olmaya hemde kiloya etkisi büyük.
önceden bir dönem spor salonunda da çalıştım hatta kilolu olduğum dönem o dönemdi. yine bir ara tekrar denedim ama yok öyle spor yapmak benlik değil gerçekten değil. Bir de spor salonunda rahat hissetmiyorum sebepsizce. Doktorum da kalbimi yormamak için yürüyüş önerdi bakalım hava güzel olduğu sürece çıkıyorum hem temiz hava kafama da iyi geliyor

Bugünü anlatıyorum
sabah yine hiçbir şey yemeden diyetisyene gittim. Diyetisyen çıkışı da direkt eve geldim ve hava güzel olduğu için köpeğimi yürüyüşüye çıkardım ve 1 saat 34 dakika sürdü yürüyüşüm.
Eve gelince de kendime mantarlı kapya biberli ve lor peynir+ maydanoz karışımı ile 2 yumurtalı bir omlet yaptım. Yumurtalarım köy yumurtası organik bu aralar buna dikkat etmeye çalışıyorum loru da ben kendim yaptım. Yanında yine kendi yaptığım ekşi mayalı patatesli karışık unlu(tam buğday karabuğday çavdar) ekmekten yarım dilim yedim kek kalıbında yaptığım için dilim küçük normal tost ekmeği gibi.
ara olarak ceviz 5 fındık ve 2 tane kuru kayısı yedim.sonrasında babamla kahve içtik sanırım dibek kahvesi? baharatlı bir kahve kakule damla sakızı vs güzel bir lezzeti var ama sanırım içinde şeker var. çünkü tatlı bir kahveydi. Ona da biraz üzüldüm ama sonra dedim amaaan iç artık geçsin. Yanında da 4 tane sigara içtim. Sigara içmiyorum normalde ama karşımda biri içiyorsa ben de içmeye başladım. Aynı şekilde kahve elfbar gibi bir keyfim var.
Akşam yemeğinde de kendime uydurma bir salata yaptım. Buzlukta haşlanmış horoz eti vardı oldukça yağlı ve lezzetli bir et organik ilk bu yağlı olması beni itti ama sonra yine de yedim. O eti borcama koydum üstüne de domates sosu ve sarımsak koydum airfryerda tekrar lisirdim haşlanmış eti. Haşlanmış brokoli 4 kaşık yeşil mercimek 3 kaşık haşlanmış mısır 3 kornişon turşu ile sarımsaklı yoğurt karıştırdım. üstüne de o horoz etini koydum. Bu aralar yediğim içtiğim her şey bana zehir oluyor asla tat alamıyorum mutsuz oluyorum sağlıklı yesem de sağlıksız yesem de. 3 litre de su içtim. şimdi de ıhlamur içiyorum bir daha da yemek yemem muhtemelen.
Bugün dozunu düşürdüğümüz ilk gün ve kendimi çok kötü hissediyorum. Şuan bakıyorum mesela ellerim titriyor çok kötü baş ağrısı çekiyorum :KK43: Kendimi şartlandırmaya çalışıyorum ama bakalım. Yürüyüşte de ağladım. Kardeşim eve zurna dürüm söylemiş en sevdiğim şeydir. Yemedim ama sürekli aklım onu yemekteydi. yeseydim de bu sefer kendimi öldürüyorum diye üzülüyor olacaktım.

Şuan çok kötü baş ağrısı çektiğim için evdekiler de içerken canım çektiği için irademe sahip çıkamadım ve yarım kadeh şarap içtim ama yarım kadeh gerçekten 3 yudum sadece yanında da yine sigara içtim 1 dal. normal zamanda oturup 1 şişe içtiğim için kendimi yine de kötü hissetmek istemiyorum. Onun dışında kullandığım vitaminler var. Bugün onları yazmayı unutmuşum ekleme yapıyorum şimdi gece yatmadan venatura demir ve c vitamini içeceğim. sabah da bee up propolis d3+k2 ve Solgar b12 kullanıyorum dil altı. nbl krill yağı içiyorum her gün bunun sabahı öğleni akşamı benim için fark etmiyor. Buna ek hamileler için olan takviyelerden kullandım bi ara iyi geliyordu yine magnezyum vs kullandım ara ara. ama şimdi kullandığım vitaminleri de min seviyede tutuyorum. Ama arayış içindeyim hala besin takviyesi.

sabah kalkınca yine yürüyüşe gittim ama bu sefer 43 dk yürüdüm. ayrıca her sabah yogaya başladım yine bugün düzenli yapmaya çalışıyorum bazen salıyorum.
kahvaltıda 2 tane karabuğday patlağı ve fıstık ezmesi yedim üstünde de muz. gram vs saymadım ama fıstık ezmesini az sürdüm. yanında da sade türk kahvesi içtim iştahım fazla yoktu ama canım cips çekirdek çekti ailem sürekli yediği için. yine de yemedim kahvaltı dememe bakmayın 2 gibi yediğim şey bu.
akşam da dün yaptığım salata üstüne közlenmiş biber ekledim ama azdı o. yanına da bamya yemeği vardı zeytinyağlı yaptım ama balık gibi kokuyordu :KK43: neden bilmiyorum midem almadı o yüzden 2 kaşık bile yemedim. baktım zeytinyağı cidden garip kokuyor. Doymadığım için 2 tane yumurta haşladım ve haşlanmış yumurta salatası yaptım zaten canım çekiyordu da. içinde mor soğan var yeşil soğan maydanoz var yumurta var baharat var. ama bu sefer de soğanları mideme dokunduğu için yiyemedim 🤣 sadece yumurtaları yedim. başka da bir şey yemedim şimdilik canım fazla çekmiyor da cips aşeriyorum sadece.
2 tane soda içtim baş ağrım için. çay içmedim hiç

Bugün yine malesef ipin ucunu kaçırdım. Ama abur cubur yemedim. Sabah kahvaltısı yapmayı canım istemedi bu yüzden hiçbir şey yemedim. sadece ballı ıhlamur içtim. Ardından mangal yaptık. Sucuk ekmek vs yenildiği halde ben irademe sahip çıktım 🤣 önceden kendime tavuk göğsü götürmüştüm AMA bir paket göğsü tek başıma yedim tüm gün boyunca 500 gram yani. yanında da 2 tane lavaş yedim yine tüm gün boyunca. üstüne ek olarak 7-8 bardak normal çay içtim. Bir de köz salata yedim yoğurtlu. bugün arkadaşlarımla vakit geçirdik ve onlar yine içtiler ben ağzıma bile sürmedim. bi ara aklım kaymadı değil ama. Sonra ilaç kullanmayı bırakmaya karar verdim ama hala kullandığım için içmedim çünkü bırakmamı etkileyebilir. Yine her yerde abur cubur olduğu halde yemedim elime alıyorum cipsi aman diyorum arkadaşımın ağzına atıyorum. Böyle bir irade dövüşü yaşadım kendimle. Yine de çok yemiş gibi hissediyorum???

Lavaş yemeyeydin iyiydi 😀 ama olsun yine iyi kapatmışsın
lavaş 2 tanesi 300 kalori ediyor 🤣 kalori saymak yok diye diyetisyenime söz vermiştim ama tutamadım malesef. Yine de yediğim lavaştan gerçekten keyif aldım sıfır pişmanlık duydum yerken. Normalde almam gereken kalori saha fazla muhtemelen çünkü listeye hiç uymuyorum ara öğün kahvaltı öğle akşam kültürü kalmadı :KK43: ama bugün çok hareketliydim. Hala aç hissetmiyorum normalde baygınlık geçiriyor olurdum kesin. Şükürshshsbe bakalım ne zaman patlama yaşayacağım

Evet yeme içme olayını kapatmış bulunuyorum bugün için.
Diyetisyenim duzensiz beslendiğimi söyledi bugün ona mesaj atmıştım protein tozuyla ilgili. Bu yüzden sabah kalktım erkenden önce bir yoga yaptım sonra gaza geldim ve evdeki ağırlıkla 10 kg kalça ve kol çalıştım yani kafama göre bir spor yaptım. Sonra da kardiyo yapayım dedim ama kalbimi zorlamak istemiyorum sanki kötü olur gibi geliyor bu nedenle yapmadım. güzel bir kahvaltı yaptım haşlanmış yumurta salatası (2 haşlanmış yumurta taze soğan maydanoz baharat limon karışımı) ve 2 dilim normal köy beyaz peyniri 2 dilim kendi yaptığım kızarmış karışık tahıllı patatesli ekmek 1 dilimi tost ekmeği gibi. 6 tane siyah 3 tane yeşil zeytin ve 2 tane cevizi yedim. kahvaltıyı 10 gibi yaptım.
Evde temizlik yaptım odamı topladım ve dyson süpürge ile süpürdüm tüm evi ki kendisi çok ağır kolum koptu diyebilirim bilen bilir ağırlığını. Normal vileda yaptım ortalığı topladım vs. Sonra da 3 gibi arkadaşımla buluştum duble sade türk kahvesi ve 3 dal sigara içtim. ardından sade sade içtim. 6da aletli pilates dersime gittim ama grup dersi olduğu için memnun kalmadım çünkü kadının biri modumu düşürdü saçma sapan şeyler söyledi.
Akşam yemeğinde közlenmiş biber patlıcan yoğurtlu bir salata yedim. yanında da galetasız yaptığım köftelerden 5 tane yedim annem köfteleri patates ve patlıcan ile pişirmiş ama yemedim canım istemedi annem yine unsuz mercimek çorbası yapmış içine ekstra olarak brokoli sapı kereviz ve kabak havuç vardı patates yerine 1 kepçe de bu çorbadan içtim üstüne bol limon kırmızı biber ve zeytinyağı döktüm 1 kaşık yağsız yapmış çorbayı. Sabahtan beri 1 litre su anca içtim şimdi 2.5 litreye tamamlamaya düşünüyorum yatmadan da kayısı çayı içeceğim çünkü malum tuvalete çıkamıyorum.
Takviye olarak ekstra sabahları 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içiyorum artık. onun dışında b12 d vitamini demir+c vitamini ve balık/kril yağı fix menü gibi bir şey hayatımda. Magnezyum takviyesi almayı düşünüyorum sadece. Saçım içim kullandığım 2 farklı vitamin var biri hair Forte biri de perfectil. şuan ara verdim ama baharda başlayacağım tekrar doktora gittikten sonra.

Bugün diş çekimi için doktora gittim benim icin çok kötü bir gündü ağladım korktum vs çocuk gibiydim yani. 2 çekilsin dediler sonra bie tane çekildi. bu yüzden hiçbir şey yemedim sabahtan beri sadece çekim öncesi son kez coca cola zero içtim yanında da tost. kahvaltı akşam öğle ara hepsi bu tüm gün:KK43: şimdi de sürekli ağzıma kan geliyor 😭 spor da yapamadım ama hastane arası gittim geldim diş doktoru kalp ve romatizma doktorumdan onay istediği için.

Bugün tüm gün yattım dişim çekildiği için ağzıma sürekli kan tadı geliyor. spora gidecektim ama gitmedim hiçbir yemek yemedim Su bile icmedim en son pipetle 1 bardak suyu içmiştim sabah. Aç hissetmiyorum yapacak bir şey yok

Yarın diyetisyen randevum var ayda bie gidecektim ama seanslar bitene kadar devam ediyorum yine. Bugün yine hiçbir şey yemek istemedi canım. Öğleye doğru 1 muz yedim kahve içtim. akşam da 2 kase domates çorbası içtim. Spor vs yok 2 gündür yine kötü gidiyorum.

Bugün sabah diyetisyen randevum vardı. 300 gram yağdan kilo vermişim sadece. güncel kilom 68.700 oldu. diyetisyenden sonra bir tanıdığıma kahvaltıya gittim orda airfryerda kızarmış patates yedim saymadım ne kadar diye küçük bir kahvaltı tabağı doldurdum yanında 2 tane sosis yedim. çay içtim zeytin peynir domates vs saymadım başka ne yediğimi. öğle ara yapmadım. akşam yemeğinde de haşlanmış brokoli ve kaldirik yedim bir çeşit ot bilmeyen varsa. Yanında da sarımsaklı yoğurt. 3 litre suyu tamamladım. spor yapmadım:KK70: ama öyle yürüdüm yine hareket etmeye çalıştım. Hala tuvalete çıkmış değilim:KK43: kayısı çayı içiyorum ama nafile bıktım ya

Diyetisyenim yediklerimi az bulduğu için tamamen listeye uydum bugün.
sabah uyanır uyanmaz limonlu ve keten tohumlu su içtim.
kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta yedim 2 dilim beyaz peynir yedim. 2 dilim tam buğday ekmeği yedim. 5 tane zeytin yedim. yeşillik yedim. saat 10 gibi
1 gibi ara öğün yaptım 2 tane karabuğday patlağı üstüne şekersiz fıstık ezmesi üstüne 1 muz yanında da dibek kahvesi içtim.
4 gibi yine ara öğün yaptım kefir içtim sade vir çay bardağı yanında soda içtim. 15 tane de fındık yedim.
akşam yemeği olarak 6 kaşık bamya yemeği yedim. yanında da 5 köfte vardı köfteler ekmeksiz köfte. ekmeksiz köfte yapmak biraz zor biliyorum ben şu şekilde yapıyorum kıyma üstüne baharat soğan sarımsak yoğuruyorum içine de 1 yumurta kırıyorum bu şekilde fırına koyuyorum üstüne de salçalı su yapıyorum öyle pişirip dokunmayıp buzluğa girecek düz tabak içinde dondurup sonra buzluk saklama kapları var ya içine koyuyorum arasında yağlı kağıt koyarak böylece yemek için çıkarıyorum. bu şekilde dağılmıyo ama diyetisyenim yulafla yapabilirsin ya da ekmek kullan sıkıntı değil dedi ama benim içim rahat etmiyor öyle :KK43:. yanında da salata yaptım kış salatası marul havuç mor lahana turp ekstra olarak içine ben reyhan ve maydanoz roka koydum evde ne varsa artık. yine haşlanmış yeşil mercimek ve mısır ekledim hepsinden 2 kaşık bu diyetisyen önerisi. ben salataya 3 kaşık yağ katıyorum. bugün yemek sonrası şükür tuvalete çıktım. spor olarak yürüyüş yaptım yine 1 saatten fazla hafif tempolu.
takviye olarak yine demir +c, b12 ve d vitamini ve balık yağı kullandım bu sefer çörek otu yağı artık içmiyorum tadı ağır geliyor. magnezyum takviyesi sipariş verdim. saçım için vitamin var perfectil diye ona da başlamayı düşünüyorum. bugünlük bu kadar valla ilk defa bu kadar çok yedim ve yediklerim bana zehir olmadı. 3 litre su içtim şimdi de ihlamur içiyorum limonlu

X