"Sakınılan göze çöp batar" sizce de böyle mi?

_laylaylom_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
5.851
26
B]bu deyimdeki gibi sakınılan şeyler daha çabuk zarar görüyor mu?....çok sevdiğiniz paylaşamadığınız herhangi bi eşyanıza çok değer verip aman başına bişey gelmesin diye sakınırmısınız... veya
sevdiğiniz kişilerin üzerine aşırı sevginizden dolayı çok düşermisiniz onları herşeyden herkesden kıskanırmısınız ve zarar gelecek endişesiyle yaşarmısınız...ve üzerine
titirediğiniz şeylerin daha çok çabuk etkilendiğini ve zarar gördüğünü düşünürmüsünüz...
....ben artık böyle olduğuna inanıyorum yaşadıklarımdan... bir şeyi ne kadar çok
sahiplenirseniz onu hiç kaybetmiycekmiş gibi düşünürseniz....o kadar çok sorunla
karşılaşıyorsunuz...sanırım bazen herşeyi biraz gevşek bırakmak akışına bırakmak
en güzeli....[/B]

Kesinlikle "sakınılan göze çöp batar" sözü çok çok doğru...
hayatımızın her alanında,neyin üstüne titrersek,özen gösterirsek,
belki genelleme yapmamak lazım ama çoğunlukla zarar görüyor...
Zarar gelecek diye endişeylemi yaşıyorsunuz? demişsiniz,
kesinlikle hayır,mesela kızım hasta olmasın diye üstüne titrerim ama
olacağın önüne de geçilmiyor ki,
kısacası fazla sakınmamak lazım ...
sevgiler...

evet sakına göze göze gerçekten de çöp batıyorr
örn: yeni aldığım cep tlf çok beğenerek almıştım ilk günlerin verdiği heveslee sakınırdım aman çizilmesin bişey olmasın diyeee ama elimden kütttttttttt diye düştüüü:KK43:(
genelde herşeyde böle oluyor neyi sahiplenir benimsersem sorunlar bitmiyor aksilikler üst üste geliyor
dediğin gibi biraz gevşek bırakmak lazım herşeyiiiiiiiii

evet sakına göze göze gerçekten de çöp batıyorr
örn: yeni aldığım cep tlf çok beğenerek almıştım ilk günlerin verdiği heveslee sakınırdım aman çizilmesin bişey olmasın diyeee ama elimden kütttttttttt diye düştüüü:KK43:(
genelde herşeyde böle oluyor neyi sahiplenir benimsersem sorunlar bitmiyor aksilikler üst üste geliyor
dediğin gibi biraz gevşek bırakmak lazım herşeyiiiiiiiii

bende aynen bi cep telefonu vakası yaşadım...yeni aldım...ve bi müddet kullanıp tatile
gittim oradada ne kadar özen gösterdim..yok kum kaçacak yok deniz suyu bulaşcak diye
ama ne oldu bozuldu bi andaakannehir ...yaklaşık 1 aydırda servisdeydi...nihayet aldım ....ama
bu gene bana bi ders oldu...
:1ninca:

Kesinlikle "sakınılan göze çöp batar" sözü çok çok doğru...
hayatımızın her alanında,neyin üstüne titrersek,özen gösterirsek,
belki genelleme yapmamak lazım ama çoğunlukla zarar görüyor...
Zarar gelecek diye endişeylemi yaşıyorsunuz? demişsiniz,
kesinlikle hayır,mesela kızım hasta olmasın diye üstüne titrerim ama
olacağın önüne de geçilmiyor ki,
kısacası fazla sakınmamak lazım ...
sevgiler...

haklısın songül...bazende olacağın önüne geçilmiyor malesef...ne kadar çok sakınırsak o kadar çok üzülebiliyoruz...

klasik çekim yasası, ne zaman yeni bi giysi alsam, içimden, inşallah üstüne bişey dökülmez diye geçririm, tam da o gün bişey dökülür yada başka şekilde bi kir toz olur

çok haklısınız alkisalkisalkis
bişeyin üzerine ne zaman titresem yada üzerine düşsem çabucak zarar geliyor mafoldumben
bu duruma eşim de dahil
:kahve:

Aaah ahh :çok üzgünüm: Bu konuda çok dertliyim benneyaptımki Hep sakınıyorum ama hepte çöp batıyo mafoldumben

yazdıklarınız çok doğru kızlar hep böyle malesef bende artık usandım:çok üzgünüm: o yüzden rahat olalım akışına
bırakalım olacağı varsa da oluyor zaten ....

evet çok sevdiğim korumaya çalıştığım eşyalarımı eşim genelde kırar. sakarlıkta üstüne tanımam sırnaşık şey

bende bu söze katılıyorum..
benımde aklıma soyle bişey gelıyor.. çok sakınıyoruzya sımdı herhangı bişeyı gozumuzde nazarımız mı oluyor acaba da..birsekılde zarar goruyor bılemıyorum acıkcası.

Bence çok doğru bir söz alkisalkisalkis
Yaşadığım bir olaydan somut bir örnek
Cep telefonumu yeni aldığımda çok çok iyi bakıyordum, parmak izinden bile korkuyordum o derece.. :kedi: Sonra bir gece annem geldi ve telefonun nerde biliyor musun dedi? Buralarda olması lazım dedim. Arkasında telefonum vardı tutuyordu. Öğrendim ki çamaşır makinesinde yıkanmış, hem de pijamamın cebinde:1no2: Daha ödemesi bile bitmemişti o kadar yeniydi yani kafamçokkarıştı

sositososito

X