Sakinleşmek için yazıyorum...

Bana Diyor Nau Nau

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
12.582
46.474
Merhaba kızlar

O kadar sinirliyim ki anlatamam, direkt buraya yazasım geldi.
3 ocak tarihinde arabamla seyir halindeyken gerizekalının biri aracıyla hızla gelerek aracıma arkadan çarptı. Sonra bir de yandan çarpıp beni savurdu.
Sonra da kaçıp gitti.
sonraki günde başkasının arabasına çarpıp yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.
Yani bu adamçarpa çarpa gidiyormuş trafikte.

bende sadece maddi hasar olduğu için polisler ifademi almadılar.
Savcılığa yönlendirdiler. Plakayı vererek suç duyurusunda bulundum.
10 gün sonra tebligat geldi, "trafiği tehlikeye atmadığı için şüpheli hakkında dava açılmamasına karar verilmiştir" diyor.

Neyse avukata vekalet verdik. Araçta maddi değer kaybı için sigortadan para alacaktık.
Çarpan adamın ifadesini almaya gittim dün
Adam ifadesinde benden hiç bahsetmemiş, sadece ileride çarptığı diğer kadından bahsetmiş.
Bir allahın kulu da beni sormamış adama.
Bu yüzden ifadeyi vermemişler babama.

Anlayacağınız değer kaybımızı da tazmin edemiyoruz.

Grçekten çok sinirliyim.

Buraya da sakinleşmek için yazdım kızlar..

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun.
Böyle şeyler gerçekten adalet duygusunu zedeliyor. Ama avukatınız bunu ispatlayamıyor mu anlamadım?
Çarpa çarpa ilerlediyse o tarihte aracınızın orada olduğunu tutanakla ispatlıyorsunuz zaten hukukçu değilim ama buna bir şey yapılabilmesi lazım sanki. Siz başka avukatlara da gösterin bence dosyayı

Çok geçmiş olsun.
Böyle şeyler gerçekten adalet duygusunu zedeliyor. Ama avukatınız bunu ispatlayamıyor mu anlamadım?
Çarpa çarpa ilerlediyse o tarihte aracınızın orada olduğunu tutanakla ispatlıyorsunuz zaten hukukçu değilim ama buna bir şey yapılabilmesi lazım sanki. Siz başka avukatlara da gösterin bence dosyayı
Şöyle ki değer kaybını tazmin etmek için avukata vekalet veriyorsun
O da noterden ihtarname çekiyor sigorta şirketine
Onlar da zararı ödüyorlar
Ama bunun için adamın da ifadesi lazım
Adamın ifadesinde benim olayımın o'su bile geçmediği için polisler vermiyor.

Vermedikleri için sigorta da parayı vermiyor.

Yoksa kamera görüntüleri bile var.
Ha bu arada kamera görüntülerine rağmen savcılık dava açmaya gerek görmedi.
Trafiği tehlikeye atmıyormuş adam.

Çarpıp öldürenler de 3 ay yatıp çıkıyor zaten... siz mobese falan araştırın. Avukatınızı da değiştirin mümkünse...

kamera görüntüleri bile var.

Bende dar yollarda sağdan soldan sürte sürte geçicem artık
Trafiğe tehlikeye atmak sayılmıyor bu

kamera görüntüleri bile var.

Bende dar yollarda sağdan soldan sürte sürte geçicem artık
Trafiğe tehlikeye atmak sayılmıyor bu
Sen o görüntüleri show tv ye yolla. Haber yaparlar belki işe yarar...

Cok geçmiş olsun. Artık diyecek yok. Çivisi çıktı herşeyin. Ülkeme karşı güvenim artık hiç kalmadı. Dua ediyoruz inşallah Allah yardım eder.

Allah gerektirmesin de hakkaten cezalar çok yetersiz
Bende haberlerde şunu öğrendim: cinayet işlenmiş üstünden 20 yıl geçmiş diye zaman aşımına uğradığı için ceza almadan çıkmışlar. Yazık değil mi ya, öldür ondan sonra elini kolunu sallaya sallaya gez , neymiş 20 yıl olmuş :KK62:

Şöyle ki değer kaybını tazmin etmek için avukata vekalet veriyorsun
O da noterden ihtarname çekiyor sigorta şirketine
Onlar da zararı ödüyorlar
Ama bunun için adamın da ifadesi lazım
Adamın ifadesinde benim olayımın o'su bile geçmediği için polisler vermiyor.

Vermedikleri için sigorta da parayı vermiyor.

Yoksa kamera görüntüleri bile var.
Yani yapılacak hiçbir şey yok mu?
E savcılığa falan da mı veremiyorsunuz?
Bimer'e yazsanız sonuç alınır mı acaba?
Kamera görüntüsü varken işlem yapmamak ne demek?
Hakikaten saçmalık yani görüntü varken dava açmamak.

Merhaba kızlar

O kadar sinirliyim ki anlatamam, direkt buraya yazasım geldi.
6 şubat tarihinde arabamla seyir halindeyken gerizekalının biri aracıyla hızla gelerek aracıma arkadan çarptı. Sonra bir de yandan çarpıp beni savurdu.
Sonra da kaçıp gitti.
500 m ileride de başka bir kadının arabasına çarpıp yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.
Yani bu şerefsiz çarpa çarpa gidiyormuş trafikte.

bende sadece maddi hasar olduğu için polisler ifademi almadılar.
Savcılığa yönlendirdiler. Plakayı vererek suç duyurusunda bulundum.
10 gün sonra tebligat geldi, "trafiği tehlikeye atmadığı için şüpheli hakkında dava açılmamasına karar verilmiştir" diyor. Nasıl tehlikeye atmaz?? Adam bildiğiniz çarpa çarpa ilerlemiş.

Neyse avukata vekalet verdik. Araçta maddi değer kaybı için sigortadan para alacaktık.
Çarpan adamın ifadesini almaya gitti babam bugün.
Adam ifadesinde benden hiç bahsetmemiş, sadece ileride çarptığı diğer kadından bahsetmiş.
Bir allahın kulu da beni sormamış adama.
Bu yüzden ifadeyi vermemişler babama.

Anlayacağınız değer kaybımızı da tazmin edemiyoruz.
Bu işler böyle midir ya?
Nerede adalet?
Yani ben A ve B diye iki ev soysam suç işlesem ifadem de sadece birinden bahsetsem o zaman B evinden ceza almayacağım öyle mi?

Grçekten çok sinirliyim.
Bundan sonra birine çarparsam hiç durmayacağım.
Ne gerek var kaskoydu tutanaktı polisti uğraşmaya
Nasılsa bir halt olduğu yok

Buraya da sakinleşmek için yazdım kızlar..

Olay ilk olduğunda polis çağrılmadı mı? Tutanak tutulmadı mı? Kadının numarası var mı sizde? O davacı olmadı mı? Ona çarpmışken nasıl trafiği tehlikeye atıyor olamaz?

Cok geçmiş olsun. Artık diyecek yok. Çivisi çıktı herşeyin. Ülkeme karşı güvenim artık hiç kalmadı. Dua ediyoruz inşallah Allah yardım eder.

Hayır ben anlamıyorum, adam suçunu yani bana çarptığını söylemedi diye etraftaki herkes "Haa tamam o zaman" diyip bıraktı mı yani? Polis sormadı mı hiç? Ben o gün 2 karakol gezdim, ertesi gün savcılığa gittim, her yerde ifadem var görüntüler var, şahitler var. Herkes adama mı itimat etmiş.

Hayır ben anlamıyorum, adam suçunu yani bana çarptığını söylemedi diye etraftaki herkes "Haa tamam o zaman" diyip bıraktı mı yani? Polis sormadı mı hiç? Ben o gün 2 karakol gezdim, ertesi gün savcılığa gittim, her yerde ifadem var görüntüler var, şahitler var. Herkes adama mı itimat etmiş.
Belli ki işlerine gelmiş. Dosya kapatmak daha mı kolay aceba? İnşallah güzel bir sonuç alırsın. Gerçekten üzücü bir olay.

Görüntüyü ellerimle teslim etmedim
Ama dava dilekçesinde bir kısım vardı şahitler diye
Oraya kamera görüntülerinin nerede olduğunu yazdım (Olduğuna eminim, adamlar söylediler)

Olay ilk olduğunda polis çağrılmadı mı? Tutanak tutulmadı mı? Kadının numarası var mı sizde? O davacı olmadı mı? Ona çarpmışken nasıl trafiği tehlikeye atıyor olamaz?

kadının numarası yok
Polis çağırdık, maddi zarar var diye tutanak tutmadı
Yönetmelik değişmiş
Eğer trafik kazası olduğunda sadece maddi zarar varsa, yaralanan vs yok ise polis bir işlem yapmıyor
savcılığa şu kişi aracıma zarar verdi diye suç duyurusunda bulunuyorsun

kadının numarası yok
Polis çağırdık, maddi zarar var diye tutanak tutmadı
Yönetmelik değişmiş
Eğer trafik kazası olduğunda sadece maddi zarar varsa, yaralanan vs yok ise polis bir işlem yapmıyor
savcılığa şu kişi aracıma zarar verdi diye suç duyurusunda bulunuyorsun
Anladım ama aynı adamın az ilerde bir kadına da çarptığının tutanağı da mı yok. Yani zaten bu ülkede hiç bir şeye şaşırmam da. Gene de sinir olmadan duramıyor insan.

Valla bırakmayacağım işin peşini

Avukatla bende konuştum, ifadesinde sizden bahsetmediyse olmaz dedi.
Bende dedim ki Savcılık almış mıdır ifadesini
Onlar da evet oradan alın dediler, ptesi gideceğim

Anladım ama aynı adamın az ilerde bir kadına da çarptığının tutanağı da mı yok. Yani zaten bu ülkede hiç bir şeye şaşırmam da. Gene de sinir olmadan duramıyor insan.

Adam 500 m ileride çarptı ama ilçe farkından dolayı (tam sınırda kalmışım ben) kadınla başka karakol benle başka karakol ilgilendi. Yoksa tek suç duyurusu tek ifade olacaktı, ama ona bakan polisler benimle ilgilenmedi bile

Adalet skandali bir olay.
Kizmakta haklisiniz.
Televizyonlarla paylasmak iyi fikir. "Bakin bu surucu trafigi tehlikeye atmadigi icin sikayet edildigi halde salindi, ceza almadi" diye ibretlik paylasip milleti ayaga kaldirmak lazim.

Üzücü bir olay yaşamasınız. Umarım zararınız karşılanır.
Ama adam serbert derken adamın hapis mi yatmasını istiyorsunuz ?

Ben kaza yapar yapmaz hemen polisi aradım. Beni ambulansla hastaneye götürdüler. Esim aracin yaninda bekledi. İki aracında kipirtatilmasina izin vermedi. Hemen tutanak tutuldu.
Benim hiç birşeyim yoktu . Ama ambulansa çevreden haber vermişler sanırım. Beni zorla hastaneye götürdüler. Ben gidemem bana çarpan kamyon kaçar dedim. Beni dinlemediler tabi. :KK70:O sırada eşim geldi.
Neyse ifadelerimize, çarpışma yeri , çarpışmadan sonra savrulma yeri, şeritler araçtaki hasar yerleri. Ölçüm yapıp ifadelerin doğruluğunu kontrol ediyorlar.
Mesela tir farklı ifade vermiş.
Ben de bana sag arka kapidan çarptı. Önüne savruldum. Bir de yandan çarptı. Orta refüje çarpıp yan kaldırıma savruldum dedim. Benim ifadelerim daha örtüşüyor. Çünkü sag arka kapida darp var yandan darp var.
Benim ifademi hastahanede aldılar. Ben hastaneden çıkana ve şikayetçi değilim diyene kadar da adamı bırakmadılar.
Kaza raporunda bana %100 suçsuz buldular. Arabam Pert olmuştu. Değerini verdiler. Kaskom yoktu sigorta ödedi. Biraz değer kaybı yaşadım
Ama amcamın oğlu Igdir Kagızman sehirler arasi yolda tarktörünün römorkuna ışıklandirma veya bir uyarı levhası asmadıgı için karanlıkta farkedilmeyen araca arkadan çarpmış. Traktör şoförü korkudan kaçmaya çalışırken 300-400 Metre amca oglunun aracini sürüklemis ve olay yerinde bırakıp kaçmişu. Bu Soföre amcamın oğlu 31 yaşında hayatını kaybettigi halde ceza verilmedi.

X