Sanki hirsizlik yapmisim gibi davranilmasi

Aurora90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
591
564
33
Bir arkadasim beni yilbasi programina davet etti (en yakin arkadasim falan degil ama onun grubuna ve programina katilmak istedim, degisiklik olsun sosyallesip yeni insanlar taniyayim diye, cok sevdigim biri idi). Birkac kisi once aksam yemegine gittik, sonra bulundugumuz yerdeki meydana havai fisek gosterisini izlemeye gittik. Bu arada toplam 5 kisiydik ve sadece biri benim arkadasimdi digerleri ile o gece tanistim. Havai fisekten sonra bir canli muzik yerine gitmek planin bir parcasiydi ve bende onden biletimi almistim. Yemekten sonra, hatta o meydandaki kaostan sonra o kadar yoruldum ki, canli muzik yerine gitmeyecegimi cok yorgun hissettigimi, eve gidecegimi soyledim.

O grupta birinin o mekana girmek icin bileti yoktu, sonra bana biletimi ona verip veremeyecegimi sordular, bende alelacele gozum biryandan taksi ariyordu ve bir tane musait taksi gordum, 'tabiki veririm ama suradaki taksiyi kosup yakalayayim, taksinin icindeyken biletin ekran goruntusunu atarim' dedim. Ve o kadar kosmama ragmen taksiyi yakalayamadim. Sonra yakindaki duraga otobus geldi ona kostum, ve bindim. Otobusun ici Hindistandaki otobusler gibiydi kipirdayabilecek alan yok!! Koltuk altimda cantamin icinde telefonumun titresimini hissettim ama ulasamadim. Eve giden yol 1 saat surdu. Otobusten inince bi baktim arkadasim bileti at diye 10 kez mesaj atmis. 13 kez aramis, ayni zamanda biletimi isteyen kizda defalarca arayip mesaj atmis... Sonra ikisinede ozur dolu bir ses kaydi attim. Ama sinirim bozuldu!!! Beni niye ozurlenecek duruma dusuruyorlar? Her ikiside daha bugune kadar bir cevap vermedi benim ozurlu mesajlarima.. O kisinin biletinin olmamasinin sebebi ben miyim? Bide ustune mesajlarima cevap vermedi sanki ben bileti caldimda kactim... Benim biletimdi zaten.. Sinir oldum

Bu arada yalnis anlasilma olmasin, o benim vazgecilmez arkadasim falan degil, helede o bileti olmayan kisi benim hicbirseyim olmuyor. Hepsinide silerim hicte gorusmem. Ama sadece kendimi kotu birsey yapmisim, insanlari yaniltmisim, yalnislikla zarar vermisim gibi ezik hissediyorum tavirlardan sonra

Amaan bazen böyle şeyler yaşayıp o insanlarla tekrar yüzleşmeyince insan içinden düşünüp duruyor. Kötü bir şey yapmadınız evinize ulaşmaya çalışıyordunuz böyle şeyler olabilir çok kafaya takmayın

Kaç paraydı ki bir bilet, gişeden bir tane alamamışlar mı🙄
Yani ben katilmaktan cayana kadar, o kiz ve diger herkes onun icin giseden alabileceklerini dusunuyordu zaten. Pozitif bir ortam vardi. Ben gidicem diyince o zaman sen senin bileti ver dediler. Tamam dedim ama cokta stres olmamistim yuz tane arama ve mesaj alana kadar. Belliki gisede vermediler yer olmayinca, sadece online onceden satis

Ya valla üslup her şeydir asla gelemem emrivaki konuşmalara karşı taraf haklı bile olsa konuşma tarzı kötü bir de özür dilemişsiniz cevap yok. Ne kabalık ama

Bu arada yalnis anlasilma olmasin, o benim vazgecilmez arkadasim falan degil, helede o bileti olmayan kisi benim hicbirseyim olmuyor. Hepsinide silerim hicte gorusmem. Ama sadece kendimi kotu birsey yapmisim, insanlari yaniltmisim, yalnislikla zarar vermisim gibi ezik hissediyorum tavirlardan sonra
Boşverin, takılmayın
Çok gitmek istiyorlardı madem bilet alsalarmış öncesinde
Program belliymiş
Bilet sizin sonuçta ister yakarsınız ister çöpe atarsınız, kullanmadınız diye onlara vermek zorunda değilsiniz
Tabii verseniz şık olurmuş ama şartlar uymamış, belki birdaha görüşmeyeceğiniz birileri için kendinizi kötü hissetmeye gerek yok.

Keşke söz vermeseydiniz. Verdiyseniz tutmanız gerekiyordu maalesef. Etkinliğin saati belli. Ayrıca belki bilet de alınmayan bir etkinlikmiş siz diyorsunuz. Anladım, zaten ben olmasam alamayacaklardı suç niye benim diyorsunuz ama maalesef sözünüzü tutmamış. Boş yere hem kendinizi hem insanları zor durumda bırakmışsınız. Büyük ihtimal tanımadığınız için pek sallamadınız. İnsanların da böyle ciddiye alacağını düşünmediniz, alınca da şaşırdınız. Zaten tanımıyormuşsunuz, özür de dilemişsiniz artık yapacak bir şey yok.

yani bi aksiliktir olmuş
ama gerçekten telefonu eline alamayacak kadar çok mu kalabalıktı otobüs ?
takındıkları tavır doğru değil
ama sende söz verdiğin için zor da olsa telefonunu çıkarıp ekran resmi atabilirdin bence
sanki ben önemsememişsin gibi hissettim ben
önemsemek zorunda değilsin bu arada .

Vereceğim deyip vermemişsiniz,bilet de bulamayınca siz de teli acmayinca kizmislardir doğal olarak...Yani otobüse binmeden halledebilirdiniz.İnsan iki eli kanda olsa verdiği sözü tutar.Söz tutma meselesi karşı tarafın arkadaş olması olmaması ,yabancı olması durumundan ziyade kişinin kendisiyle alakalıdır.Soz veren kişi kime söz verirse versin tutup tutmaması kendi karakterini gosterir...

Vereceğim deyip dönmeyince aramışlar. Siz de söz vermeseydiniz.
Valla ne bileyim. Meydanda nasil bir kaos vardi biliyor musunuz? Sifir taksi.. Ilk yesil isikli gordugume son gucumle kostum, onu yalakarim icindeykende bileti atarim diye dusundum ama olmadi. Otobus meseleside felaketti zaten, cidden, degil elimi cantama atip telefoni almak ayak parmagimi kipirtatacak yer yoktu

Ya valla üslup her şeydir asla gelemem emrivaki konuşmalara karşı taraf haklı bile olsa konuşma tarzı kötü bir de özür dilemişsiniz cevap yok. Ne kabalık ama
Aynen yani, bir dakikalik bir an oldu biz meydandayken, 'ben gidicem, suradaki taksiye atlicam hemen' dedim. O zaman biletini bana gonder dedi. E taksiyi kacirmayim ona once kosayim icindeyken atarim dedim. Ama kacirdim taksiyi ve isler oyle gitmedi. Ayrica kizin, o canli muzige katilmayi isteyiote onden bilet almamasi onun sorunu aslinda, benle ne alakasi var

Aynen yani, bir dakikalik bir an oldu biz meydandayken, 'ben gidicem, suradaki taksiye atlicam hemen' dedim. O zaman biletini bana gonder dedi. E taksiyi kacirmayim ona once kosayim icindeyken atarim dedim. Ama kacirdim taksiyi ve isler oyle gitmedi. Ayrica kizin, o canli muzige katilmayi isteyiote onden bilet almamasi onun sorunu aslinda, benle ne alakasi var
Bilet almaması onun sorunu ama siz atarım demeseydiniz ona göre hareket ederdi kız. Maalesef bu konuda haksızsızsınız. Takside niye atmadınız?

Bir arkadasim beni yilbasi programina davet etti (en yakin arkadasim falan degil ama onun grubuna ve programina katilmak istedim, degisiklik olsun sosyallesip yeni insanlar taniyayim diye, cok sevdigim biri idi). Birkac kisi once aksam yemegine gittik, sonra bulundugumuz yerdeki meydana havai fisek gosterisini izlemeye gittik. Bu arada toplam 5 kisiydik ve sadece biri benim arkadasimdi digerleri ile o gece tanistim. Havai fisekten sonra bir canli muzik yerine gitmek planin bir parcasiydi ve bende onden biletimi almistim. Yemekten sonra, hatta o meydandaki kaostan sonra o kadar yoruldum ki, canli muzik yerine gitmeyecegimi cok yorgun hissettigimi, eve gidecegimi soyledim.

O grupta birinin o mekana girmek icin bileti yoktu, sonra bana biletimi ona verip veremeyecegimi sordular, bende alelacele gozum biryandan taksi ariyordu ve bir tane musait taksi gordum, 'tabiki veririm ama suradaki taksiyi kosup yakalayayim, taksinin icindeyken biletin ekran goruntusunu atarim' dedim. Ve o kadar kosmama ragmen taksiyi yakalayamadim. Sonra yakindaki duraga otobus geldi ona kostum, ve bindim. Otobusun ici Hindistandaki otobusler gibiydi kipirdayabilecek alan yok!! Koltuk altimda cantamin icinde telefonumun titresimini hissettim ama ulasamadim. Eve giden yol 1 saat surdu. Otobusten inince bi baktim arkadasim bileti at diye 10 kez mesaj atmis. 13 kez aramis, ayni zamanda biletimi isteyen kizda defalarca arayip mesaj atmis... Sonra ikisinede ozur dolu bir ses kaydi attim. Ama sinirim bozuldu!!! Beni niye ozurlenecek duruma dusuruyorlar? Her ikiside daha bugune kadar bir cevap vermedi benim ozurlu mesajlarima.. O kisinin biletinin olmamasinin sebebi ben miyim? Bide ustune mesajlarima cevap vermedi sanki ben bileti caldimda kactim... Benim biletimdi zaten.. Sinir oldum

Baya ayıp etmişsin insanlara, belliki giderken düzgünce görüşürüz iyi seneler bile demeden koşarak kaçmışsın. Hiç mi giderken bu insanlarla öpüşüp, sarılıp görüşürüz demeye tenezzül etmedin. Ekran görüntüsü atmak saniyelik bir şey. Zaten hem otobüse binecek birisi, taksi için niye koşuyor kimseyle vedalaşmadan. Senin pek içinden gelmemiş bu bileti paylaşmak ben öyle anladım.

X