Şansımız nedir ?

mimader

mimader
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
55
0
Meraba hocam. Ben 30 yaşında bir bayanım. 2.5 senelik evliyim. Geçtiğimiz yıl sonu ilk tüp bebek uygulamam gerçekleşti. Her şey çok iyi gitmişti, bir problemle karşılaşmamıştık, ama tutmadı gebelik. Kısa protokol uygulanmıştı bana. purogon ve orgalutran kullanmıştım.Eşimin sperm sayısı 200.000. Ama alınan sperm örneklerinin iyive canlı olduğu söylenmişti.
Bu ay 2. denememize başladık. Tedavimi eskişehirde görüyorum ben. Şimdi bana uzun protokol uygulayacaklar. Decapeptl ve menogon uygulanacak. Sizce aşns oranımız nasıl. Dikkat etmemiz gereken hususlar varmı. Ne yapmalıyız ya da yapmamalıyız

Meraba hocam. Ben 30 yaşında bir bayanım. 2.5 senelik evliyim. Geçtiğimiz yıl sonu ilk tüp bebek uygulamam gerçekleşti. Her şey çok iyi gitmişti, bir problemle karşılaşmamıştık, ama tutmadı gebelik. Kısa protokol uygulanmıştı bana. purogon ve orgalutran kullanmıştım.Eşimin sperm sayısı 200.000. Ama alınan sperm örneklerinin iyive canlı olduğu söylenmişti.
Bu ay 2. denememize başladık. Tedavimi eskişehirde görüyorum ben. Şimdi bana uzun protokol uygulayacaklar. Decapeptl ve menogon uygulanacak. Sizce aşns oranımız nasıl. Dikkat etmemiz gereken hususlar varmı. Ne yapmalıyız ya da yapmamalıyız

Merhaba mimader,

İnfertilite tedavilerinin nerede yapıldığı değil, nasıl planlandığı ve nasıl gerçekleştirildiği önemlidir. Bütün dünyada, her yerde aynı standartlarda tedavi planlaması ve yürütülmesi mümkün değildir elbette. Protokol seçiminden tutun, işlem için sperm seçme tekniğine ve hatta yerleştirilecek embriyo seçimine kadar pek çok noktalarda uygulama farklılıkları olabilir. Bunun için merkezlerden detaylı bilgiler alınız, sorgulayınız. Size başladığınız tedavide başarılı sonuçlar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X