Oftalmoloji - Göz Hastalıkları şaşılık tedavisi. doktor tavsiyesi

5 hafta kullanin gözlükle gelisme oluyor mu ona bakalim once dedi. sonra diğer tedavileri konusacagiz dedi. kapama hic konusulmadi. botoks ve cerrahi islemden soz etti.
sizin ameliyat gerekti mi. kac yasinda ortaya cikti.

ameliyat çok ilerlemişse yada genetikse oluyor.
kapama yapmadan gözün gelişme sağlayıp sağlamadığı sadece gözlükle belli olmaz. kapama yapıp gözü çalıştırmanız gerekir kapama esnasında.
doktorunuzu değiştirin.
3/4 yaşlarındaydı.

oglumun gozunde kayma var. artik cok belirgin. doktor 5 hafta kesintisiz gözlük takmasıni söyledi. 2 yas dönemi. kabul etmiyor. takiyoruz cikariyor. takiyoruz cikariyor. oyunla vs 5-10 dakika takiyor cikariyor. en son ayni gozlukten abisine de aldim. o takinca biraz takiyor yine cikariyor.

tekrar ayni doktorumuza randevu aldim ama baska doktora da goturmek istiyorum. gerçi tedavi sekli belli. once gozluk olmazsa botoks ve cerrahi. botoksun cok da onerilmedigi ile ilgili bir yazi okudum.

neyse iste cevrenizde var mi bunun icin tedavi olan. doktor tavsiyesi verebilecek olan var mi. ameliyat gerekirse vs iyi bir doktora goturmek istiyorum.
Geçmiş olsun, oğlunuzun gözündeki kayma genetikse (düşme, çarpma vb bir olay sonrası olmadıysa) gözlüğü sürekli takması gerekiyor, 5 hafta gözlük takınca düzelmiyor maalesef, gözlük yanısıra göz kapama, gözleri belli noktaya odaklama gibi göz kaslarını çalıştıracak egzersizlerde yapılması gerekiyor.

Genetik göz kası tembelliği yani göz kayması olan kişiler gözlüğü ömür boyu kullanmak zorunda, kızım 15 aylıktı göz kayması başladığında, o zamandan bu yana gözlük kullanıyor ameliyat olmadı çünkü gittiğimiz tüm doktorlar ameliyat olsa dahi kaymanın tekrarlama olasılığının yüksek olduğundan, birkaç ameliyat olması gerekebileceğinden ve bu ameliyatlar sonrası gözlükten tümüyle kurtulmasının mümkün olmadığından bahsettiler, kızım 22-23 yıldır gözlüklü ve kendi de ameliyat istemiyor.

İlk zamanlar alışması zor oluyor. Pes etmeyin .oğlumda iki yaşında farkettik goLuk artı kapama tedavisi verdi takmadı istemedi uğraştım didindim gene olmadı başka Dr a gittik alanında uzman prof. Dereceyi değiştirdi ilk muayenede ölçüm zar zor yapıldığından dereceyide yanlış vermişler tekrar ölçüm yapıldı derece değişti . Çok rahat taktı kapama tedavisi çok zorlayiciydi onuda hallettik.. ilk ölçümde kayma derecesi 270 deyken şuan 80 e ulaştı 90 olunca kayma duzellmis olacak şuan dortbucuk yaşında gayet güzel takıyor kayma tamamen geçene kadar gözlüğe devam ..pes etmeyin çok stresli bir dönem ama inanın alisacaktir. Ve tek Dr ve olcumle kalmayin

bize kayma derecesini belirtmrdiler. 2. bir hastaneye gittik. orda çok yok dedi hatt ilk muayrne eden. sonra şaşılık birimine sevk etti. onun randevusu çok ileri bir tarihte. eski doktorumuza gittik. ilk muayenesinde yine o da görmedi. damla damlatildi. damla da çok belirgin kaymaları gördü. gözlükle de kaydığını gördü. ilk aşama gözlük olduğu için bjnu takmadan diğer aşamalara gecemeyiz dedi. günde yarım saat kapama tedavisi verdi. bir şekilde taktırın diyor.

aynı gozkukten abisine de aldık.en fazla 5-10 dakika takiyor. aşırı inatçı. gaz problemi var o yüzden çorap giydirmek istiyorum. onla bile inat ediyor. asla giydiremiyoruz. elinden gelse çıplak gezecek. yani kendine darlık veren hicbirseyi istemiyor. doktor gerekirse gözlüğü değiştirin dedi. hafif bir camla hissetmez belki dedi. ama gezdigimiz optikciler de hep benzer çerçeveler vardı.

siz hangi doktora gittiniz. göz numarası çok düşük bizimkinin.

Geçmiş olsun, oğlunuzun gözündeki kayma genetikse (düşme, çarpma vb bir olay sonrası olmadıysa) gözlüğü sürekli takması gerekiyor, 5 hafta gözlük takınca düzelmiyor maalesef, gözlük yanısıra göz kapama, gözleri belli noktaya odaklama gibi göz kaslarını çalıştıracak egzersizlerde yapılması gerekiyor.

Genetik göz kası tembelliği yani göz kayması olan kişiler gözlüğü ömür boyu kullanmak zorunda, kızım 15 aylıktı göz kayması başladığında, o zamandan bu yana gözlük kullanıyor ameliyat olmadı çünkü gittiğimiz tüm doktorlar ameliyat olsa dahi kaymanın tekrarlama olasılığının yüksek olduğundan, birkaç ameliyat olması gerekebileceğinden ve bu ameliyatlar sonrası gözlükten tümüyle kurtulmasının mümkün olmadığından bahsettiler, kızım 22-23 yıldır gözlüklü ve kendi de ameliyat istemiyor.

5 haftyi kontrol için söyledi. ilerleme var mi görmek için herhalde. çok ilgili bir doktor ama sanirim başka doktora gitmeniz gerekiyor.

doğumda birşey oldumu düşme oldu mu vs çok sordu. 7 ile 21 günlük arasindayken başka bir hastalığı için tedavi olurken o doktor farketmisti götürün demişti. demekki doğduğundan beri var diye düşünüyorum. düşme falan olmadı. gerçi şimdi yazarken hatirladim. ama ayını hatırlamıyorum. haraket edemeyeceği kadar küçüktü. koltuğa yaptırmıştım. ayağında alçı olduğu için onun verdiği ağırlıkla kendini kaydırma gece düşmüştü. geceleri uyumadigi için esimle bakıyorduk. o almış diğer koltukta uyuyakaldigi sırada olmuş. ilk farkettigimiz andan önce mi sonra mı bilmiyorum. ailede teyzem de var. hatta doktor sorduğunda o hiç aklıma gelmemişti ailede yok demiştim.

araştırdıkça gördüm.evet ameliyat olsa bile gözlük takmak lazımmış mutlaka.

şu an ne kinusarak ikna edebileceğim bir yaşta ne de zorlayacagim bir yaşta. teşvikle vs de çok kısa süreli takıyor. bir kisinin sürekli onun peşinde gezmesi ve gözlüğü takip etmesi gerekiyor aslında. :/

X