Savaşlarda esrarengiz olaylar

daylight

Suna Keskin
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2008
2.455
46
Kıbrıs savaşında bir asker durup dururken birden selama durmuş biraz uzağında ki arkadaşları ne yapıyosun demişler asker biraz bekledikten sonra görmüyomusunuz, Atatürk arkasında da bizim askerler gidiyor. Bu asker daha sonra savaşta şehit düşecektir... Kurtuluş savaşında Afyon'da bir ormanlık alanın(günümüzde bu yer koruma altındadır)askerlere dönüşmesi...Yine Kurtuluş Savaşında sonra Bir ingiliz komutanla roportaj yapılır. Bu komutan çok ilginç bir şey söyler; Türk ordusunda ki o yeşil sarıklı cüpbeli askerleri çok güçlüydü, onları yenemiyorduk diye söylenir... 1. Dünya savaşında Çanakkale'yi deniz gücüyle geçemiyen düşman güçleri karaya çıkartma yapmaya karar verir. Düşman kuvvetleri hiç umulmadık yerlerden çıkartma yaparlar(tabi ki Atatürk için süpriz değildir)Atatürk Gelibolu'nun iç kesimindedir. Verilen emire göre(Padişah tarafından görevlendirilen,Alman general vermiştir) nereden çıkartma olursa oraya yönelecektir.Haberci hızı Atatürk ve ordusunun olduğu yere gider ama kimse yoktur. Çünkü Atatürk orduları çoktan çıkartmanın olduğu yerlere göndermiştir. Eğer zamanında mudahale edilmeseydi yeni bir cepe açılacaktı... Çanakkale'de ingiliz askerlerinin kaybolması olayı ise mevzileri ele gecirmek üzerelerken birden bir sis gelir öyle bir sistir ki gözgözü görmez, sis dağıldığı an bir çok ingiliz askeri kaybolmuştur. Zaten bu olayın sabahı İngiliz ve Fransız askerleri sessiz bir şekilde Çannakkle'den geri çekilirler... İngilizler daha sonra şöyle bir soru soracaklardır. ''Bizim askerlerimize ne yaptınız:uhm:''

Not;bencesi Allah, Atatürk'ün yanındayken hala bazıları bunu nasıl görmezden gelebiliyorlar anlamıyorum doğrusu...

Ben de okumuştum bu olayları. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Hatta bir ingiliz generali Çanakkale Savaşında kafası kopmuş bir Türk askerinin üzerlerine koştuğu yönünde konuşmuştu.....Türk gücünü tüm dünya bilir. Kıbrısın güney rum bölgesi, Türk askerleri askeri tatbikat yaptıklarında bile tırsıyorlar.
Türk gücünü de dünyaya Atamız göstermiştir. Bunları biliyorlar ama kuyruk acıları var canım. İster kabul etsinler ister etmesinler.....

X