Saxenda kullanmaya başladım

cenedraa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
13
13
33
Merhaba herkese, üyeliğimi yeni açtım ve herkese deneyimimi paylaşmak istiyorum. 168 boy ve 107kg olarak saxenda iğne desteği ile zayıflamaya karar verdim. Bu arada yıllarını zayıflamaya adamış bir insanım her şeyi denemişimdir bugüne kadar. Sadece akapuntur ve zayıflama çay, hap vs hiç kullanmadım.
Saxenda yı da kuzenimin gitmesiyle keşfettiğim doktora giderek başladım. Son çare bu eylülde mide ameliyatı olmayı planlıyordum. Köprüden son çıkıştaydım yani. Mide ameliyatı gibi büyük bir operasyon öncesi bir de bunu deneyimlemek istedim. Her hafta güncelleme yapacağım. Güncel fiyatları da paylaşabilirim isterseniz. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun

1.HAFTA
Herkese merhaba, bir haftayı tamamladım. Bende mide bulantısı olmadı henüz. Ancak bunu kiloma bağlıyorum. Çünkü çok da etki ettiğini söyleyemem. Yemelerim büyük ölçüde azaldı. Mesela altı köftelik bir porsiyon da ben sadece üç köfte ve salata yiyebildim. Ancak canım sürekli tatlı çekti. Dolayısıyla bu beni aburcubur yemeye itti. Nitekim yedim de. Ancak sonrasında inanılmaz bir mide ağrısı yaşadım. Ve bir daha kendime bunu yapmayacağıma söz verdim. Psikolojik olarak hazır olmadığım için sanırım ilk 4-5 gün çok iyi gitti. Yani sağlıklı beslendim. Ama son iki gün benim için tam bir kabus oldu. Şu an için içimden tartılmak gelmiyor. O cesareti bulduğum zaman sizi güncelleyeceğim. Önümüzdeki haftalarda görüşmek üzere :olamaz:

4. HAFTA

Tam olarak 4. Haftamın içindeyim 2.4 kullanmaya başladım. Benimle bi hafta önce başlayan kuzenimde halsizlik yapmış ama bende öyle bir şey olmadı. Bir ayım dolunca kilo güncellememi yapacağım. Ama kıyafetlerimden artık belli oluyor. Böyle bir iştah kapanması yok arkadaşlar. İnanılmaz. Asla canım bir şey çekmiyor çoğu günü sadece kahvaltı ve ara öğünle kapatıyorum. Hiç açlık veya halsizlik yaşamadım. Bence bu sefer olucak. Bu arada beslenmeme büyük oranda dikkat ediyorum ve canım çok fazla meyve çekiyor. Sabah kahvaltılarımı da çoğunlukla meyve ile yapıyorum. ( örn: bir şeftali, iki y.k. Tahin,1 t.k. Hindistan cevizi tozu, 1 y.k. Ay çekirdeği içi) Sadece çok fazla spor yapmadığım için kilo verişim az olabilir. Görücez birlikte :KK49:

4 Temmuz 2022 güncellemesi:
Başlamayı düşünenlere ve bana motive olsun diye güncellemeye devam edeceğim. 1 ayın sonunda aşırı dikkat etmeden (zaten yiyemiyorsunuz) 7kg verdim. :dua:

Yarın da 2 ay güncellememi yapacağım.

Son düzenleme:
Merhaba herkese, üyeliğimi yeni açtım ve herkese deneyimimi paylaşmak istiyorum. 168 boy ve 107kg olarak saxenda iğne desteği ile zayıflamaya karar verdim. Bu arada yıllarını zayıflamaya adamış bir insanım her şeyi denemişimdir bugüne kadar. Sadece akapuntur ve zayıflama çay, hap vs hiç kullanmadım.
Saxenda yı da kuzenimin gitmesiyle keşfettiğim doktora giderek başladım. Son çare bu eylülde mide ameliyatı olmayı planlıyordum. Köprüden son çıkıştaydım yani. Mide ameliyatı gibi büyük bir operasyon öncesi bir de bunu deneyimlemek istedim. Her hafta güncelleme yapacağım. Güncel fiyatları da paylaşabilirim isterseniz. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun :halay:
Insallah mide ameliyati olmaniza gerek kalmadan istediginiz kiloya ulasicaksiniz Allah yardimciniz olsun gonlunuze gore olsun hersey🙏🙏

Herkese merhaba, bir haftayı tamamladım. Bende mide bulantısı olmadı henüz. Ancak bunu kiloma bağlıyorum. Çünkü çok da etki ettiğini söyleyemem. Yemelerim büyük ölçüde azaldı. Mesela altı köftelik bir porsiyon da ben sadece üç köfte ve salata yiyebildim. Ancak canım sürekli tatlı çekti. Dolayısıyla bu beni aburcubur yemeye itti. Nitekim yedim de. Ancak sonrasında inanılmaz bir mide ağrısı yaşadım. Ve bir daha kendime bunu yapmayacağıma söz verdim. Psikolojik olarak hazır olmadığım için sanırım ilk 4-5 gün çok iyi gitti. Yani sağlıklı beslendim. Ama son iki gün benim için tam bir kabus oldu. Şu an için içimden tartılmak gelmiyor. O cesareti bulduğum zaman sizi güncelleyeceğim. Önümüzdeki haftalarda görüşmek üzere:olamaz:

Tam olarak 4. Haftamın içindeyim 2.4 kullanmaya başladım. Benimle bi hafta önce başlayan kuzenimde halsizlik yapmış ama bende öyle bir şey olmadı. Bir ayım dolunca kilo güncellememi yapacağım. Ama kıyafetlerimden artık belli oluyor. Böyle bir iştah kapanması yok arkadaşlar. İnanılmaz. Asla canım bir şey çekmiyor çoğu günü sadece kahvaltı ve ara öğünle kapatıyorum. Hiç açlık veya halsizlik yaşamadım. Bence bu sefer olucak. Bu arada beslenmeme büyük oranda dikkat ediyorum ve canım çok fazla meyve çekiyor. Sabah kahvaltılarımı da çoğunlukla meyve ile yapıyorum. ( örn: bir şeftali, iki y.k. Tahin,1 t.k. Hindistan cevizi tozu, 1 y.k. Ay çekirdeği içi) Sadece çok fazla spor yapmadığım için kilo verişim az olabilir. Görücez birlikte :KK49:

Banada yardımcı olurmusunuz

Bu arada doktorunuza danışarak alıyorsunuz değil mi? Çünkü belli testler yapılarak uygun mu değil mi öğrenilmesi lazım. Belki doktorunuz sizi yönlendirir bir eczaneye

Yok kullanmayacağım ben sadece meraktan sordum.

X