seçme hakkımız yok mu?

kızlar jinokolojik muayenenin olmazsa olmazı elle muayenedir, ultrasondan daha iyi sonuçlar verir bu muayene dr elle yaptığı muayenede ultrasonda göremeyeceği bir çok şeyi görür bu nedenle bu mecburidir. Acının nedeni ise bizim kendimizi kasmamızdır. Benim dr çok gırgır biri ve karanlıkta muayene ediyor bu beni biraz daha rahatlatıyor ve kimseyide sokmuyor muayene odasına, genede ben kendimi kasınca bana akşama kadar onlarcasını görüyom artık göz, kulak gibi sıkma kendini zaten çokta meraklı değilim diyor şaka yollu, kadınız ve malesef bu muayeneyi çekmek zorundayız.

canım bana da dr lar söylemişti.spekulumla muayene olmadan iltihap var mı yok mu tam anlaşılmaz demişti.ama elimde değil.şimdiki dr.bakmıyor.sadece ultrasonla bakıyor.ve o incecik şey bile can yakıyor.ama ona dayanabiliyorum.

arkadaslar bahsettiginiz aletin adı spekulummu? ınce uzun uc kısmı hafıf yuvarlak kameralı mı o aletle yumurtlalıklarıma bakıyor bılgısayarda..her muayenede onunl abakıyor.

canım hayır metal birşeyi yerleştirip sonra genişletiyorlar.rahat görebilmek için.yani ben öyle tahmin ediyorum.sadece acı çektiğimi biliyorum ve tahminen bu yüzden:)ultrason o senin dediğin canım:)

enteresan ben spekulumun aci verdigini hic tahmin etmemistim..biraz urkutucu gelmisti ilk baslarda bana ama ..benm doktorum erkek ve hic sorun yasamadim .bilakis istanbuldayken bir bayan doktora gitmistim kadin o kadar kotu muayene ediyordu ki sinir olmustum.

eet benim dr.da erkek.benim için bir yabancı olması utanmam için yeterli.kadın erkek farketmez.bana da kadın dr.lar pek psikolojimizden anlamıyormuş gibi geliyor.ve herkes erkek, kadın doğumcuların daha başarılı olduğunu söylüyor.şimdiki dr. hiçbakmadan sadece ekrana bakarak muayene ediyor ve memnunum.ama yine de kafamda bir soru işareti var.acaba spekulumla muayene etmemesi bende var olabilcek problemleri görememesi anlamına gelir mi?acaba bir kere bakmak yeterli mi?diğer dr.lar neden her muayenede ısrarla spekulumu tercih ediyorlardı.?

Arkadaslar Bilgisayar ekraninda görüntü veren ultrason olur. Kötü can yakici olarak tanimlanan spekulum asagiya resmini ekledigim metal yigini görüntü tuaf ama ben aci cekmiyorum. kafamçokkarıştı sadece birazcik soguk oluyor. :Roflol:

1554_00_ma_instrument.jpg

Arkadaslar Bilgisayar ekraninda görüntü veren ultrason olur. Kötü can yakici olarak tanimlanan spekulum asagiya resmini ekledigim metal yigini görüntü tuaf ama ben aci cekmiyorum. kafamçokkarıştı sadece birazcik soguk oluyor. :Roflol:

ay canım ya inan resmi bile strese sokuyor beni:1shok:.ama teşekkür ederim.biraz inceleyeyim.canımı yakan bu aleti.sağol.a.s.

resmini bile görmek rahatsız ediyor beni.eylulde asılama olucam bu aletle acılıp enjekte edılıyor galıba.

helal olsun sana.hayran kalıyorum.acı duymadan rahat rahat muayene olanlara.ben doktora gıderken bır heyecan hıc sorma.tebrikler canım

[/QUOTE]

Merhaba arkadaşlar,
İlk kez Jinekoloğ'a gitmem hamile kaldığımda oldu.Beni de bu aletle muayene etmek istedi.Ben de ilk kez olduğunu korktuğumu söyledim ve ondan ultrasonda bakmasını istedim.Doktor'um isteğimi kabul etti.Fakat'' doğumdan sonra bana çok geleceksin kendini alıştırmalısın''dedi.
Doğumum sezeryan'la oldu.İlk 1 senenin sonun da ailemin ısrarıyla doktora kontrole gittim.Aslında spiral de takdırmak istiyordum ama kontrolde acıyacak diye okadar korkuyordum ki spiral taktırmak nerde....
Çok korktuğumdan bana önce muayenede kullanacagı aletleri tanıttı.Sonra muayene koltuğuna uzandım.Bütün vucudum titriyordu.Bacaklarımı V olan yere koydu.Sonra Doktorumla birlikte uzun uzun nefes alıp vermeye başladık.Nefes işinden sonra sohbet etmeye başladı.Bebeğimi,ailemi,eşimi, bir yılı nasıl geçirdiğimi sorarken dedi ki''büyük tuvaletini yapıyormuş gibi kocaman bir ıkın'' Ben konuşurken bu arada da koca bir ıkınırken o malum aleti koydu.İnanın hiç bir şey hissetmedim sadece çok soğuktu.
O günden sonra hiç korkmadan doktoruma gittim.Bu yıla kadar 3 kere spiral taktırdım,rahim ağzında yara vardı onu tedavi ettirdim ve o kadar rahat muayene oluyorum ki....
Bütün iş koca bir ıkınmada...
Hepinize sevgiler.
Bu arada Lilizcim resim için teşekkürler.

canım çok teşekkürler ama ıkınırken yanlışlıkla birşey olur diye de geriliyor insan:)):eek::eek:

Canım ya,hiç gerilme(gaz dan bahsediyorsun galiba)öyle bir şey olmuyor.Hem olsa ne olacak ki onlar alışkınlar,bazı insanlar doğum da ıkınırken çocukla birlikte büyük tuvaletini bile yapıyor.Doktorum söylemişti.

Canım ya,hiç gerilme(gaz dan bahsediyorsun galiba)öyle bir şey olmuyor.Hem olsa ne olacak ki onlar alışkınlar,bazı insanlar doğum da ıkınırken çocukla birlikte büyük tuvaletini bile yapıyor.Doktorum söylemişti.

çok sağol canım benim.biraz olsun rahatladım inan.:1hug:a.s.

teşekkürler arkadaslar verdiginiz bilgi icin.bende klomen ıle tedavı gorurken hergun doktora gıdıp muayene olmaktan huzursuz oluyordum.ben muayene masasında oluyorum v seklındekı alette degıl canım (catal denılıyor galıba) pko oldugu ıcın 5 ay boyunda doktora gıtmek zorunda kaldım sımdıden sıkıldım gıt gıt gıt 1 kerede olmuyorkı gun aralıklarıyla muayene cagırıyor.allahım sen bızlere yardım et.

teşekkürler arkadaslar verdiginiz bilgi icin.bende klomen ıle tedavı gorurken hergun doktora gıdıp muayene olmaktan huzursuz oluyordum.ben muayene masasında oluyorum v seklındekı alette degıl canım (catal denılıyor galıba) pko oldugu ıcın 5 ay boyunda doktora gıtmek zorunda kaldım sımdıden sıkıldım gıt gıt gıt 1 kerede olmuyorkı gun aralıklarıyla muayene cagırıyor.allahım sen bızlere yardım et.

Merhaba Sarıcivciv,seninki de ne iş ya hergün hergün:bbo: geçmiş olsun.Biranönce şifa bulursun.:teselli:

canım benim kadın olmak ne zor şey.geçmiş olsun .

X