Şehir dışından aile ziyaretine gidince?

Ben tavırlarının sebebini merak ettim

10 yaşındaki çocuk bile arkadaşımla oynayacağım seninle x yere gelmem diyor ve diretiyor

Yani iki gece giderdiniz anladım da 3 hafta aralıksız evde ne olacak

Eşi bize gönderdi orada burada gezmesin gibi bir fikirleri mi var yani klasik sahip çıkmak

Hoş ev oturmasından söz ediyorsunuz boğazda partiden değil

Ha ben olsam umursamazdım

Aileme gidince öyle oturmaya gidecek arkadaşım da yok ama gider çarşıda vs gezerim eski günleri anarım
Hiç o açıdan bakmamıştım hani yazmışsınızya eşi bize gönderdi sahip çıkalım gibi mi dusunuyorlar diye evet buda olabilir ama tamamen bu değil.ben içten içe kendilerinden başka hayatım olmasına da tahammül edemiyorlar,kıskanıyorlar gibi hissediyorum.yani beni paylaşamıyorlar.çocukca düşünce ama öyle.halbuki ben zaten senede birkez gidiyorum.çocukluk anılarımın olduğu arkadaşlarımı çok özlüyorum.sen evlisin artık arkadaş Faslı bitti gibi söyleniyorlar.evli olunca niye bitsinki,anlatamıyorum

Hiç o açıdan bakmamıştım hani yazmışsınızya eşi bize gönderdi sahip çıkalım gibi mi dusunuyorlar diye evet buda olabilir ama tamamen bu değil.ben içten içe kendilerinden başka hayatım olmasına da tahammül edemiyorlar,kıskanıyorlar gibi hissediyorum.yani beni paylaşamıyorlar.çocukca düşünce ama öyle.halbuki ben zaten senede birkez gidiyorum.çocukluk anılarımın olduğu arkadaşlarımı çok özlüyorum.sen evlisin artık arkadaş Faslı bitti gibi söyleniyorlar.evli olunca niye bitsinki,anlatamıyorum

bir de o sen evlisin söylemi varsa kesin sahip çıkalım gözümüzün önünde olsun zihniyetidir

yani arkadaşlar ile ev oturmasının evlilik ile ilgisi yok ki

sabaha kadar alemlere akalım demişsiniz gibi tavırları cidden ilginç

Babanızın sen buraya gezmeye mi geliyorsun lafı ne demek oluyor ya. Tabi ki gezmeye gidiyorsun izne niye gidilir. Evde oturacak olsam yanınıza gelmem töğbe estağfurullah. Artık siz evlisiniz. Aileniz sınırlarını aşmasın. Kocanla geldınız gittiğinize de bozuluyorlardır Allah bilir. Gerekirse kocanızşa dolaşmaya çıkın, ordan geçin arkadaşlarınızın yanına. Annenize her şeyi anlatmak zorunda değilsin sonuçta

ben cok sasirdim,
annenizin de babanizin da tavri cok ilginc,

ancak sizin icin plan yapmislar ve siz ekip arkadaslarinizla gorusuyorsaniz hak verilebilir,
planinizi onceden soyleseniz, onlar da sizin evde oldugunuz gunlere gore plan yapsalar belki biraz daha iyi olur mu?

ben memlekete gidecegim zaman, planimi cok onceden yaparim ve paylasirim, onlar da baska islerini benim isim olan gune ayarliyorlar, diger gunler birlikte vakit geciriyoruz.

Evlisin annenden izin mi alıyorsun

Ayrıca pandemi var yahu 40 bine dayandı

Takıl kafana göre olur mu öyle şey bekarken güven problemleri mi vardı size anlayamadım
İki sürat yaparlar normale dönerler
Ama sen arkadaşlarınla sana bı yıl yetecek enerji depolamış olursun

Takıl kafana göre olur mu öyle şey bekarken güven problemleri mi vardı size anlayamadım
İki sürat yaparlar normale dönerler
Ama sen arkadaşlarınla sana bı yıl yetecek enerji depolamış olursun
Aksine fazlasıyla güvenirler.Arkadaşlarımla ev oturması yapıyoruz.eski günlerden konuşup mutlu oluyoruz.zaten hepimizin çocukları var onlarda kaynaşıyor guzel oluyor.ortak noktalarımız çok fazla.paylaşamiyorlar kimseyle sorun o.ama üç haftanin bir iki günü fazla degilki gerçekten ayağımda pranga varmış gibi hissetmek çok bunaltiyor

Bu kez annenı dınle cunku malum korona var 😐
Geçen yıl gittim korona var sakin görüşme dedi annem.zaten şehir dışından geldiğim için çocuklarıda küçük diye kıyamadım.gorusmedim ama bu yıl çok özledim hepsini son hafta bir kez görüşmeyi planlıyorum.bu arada sadece biri hariç hepimiz koronayi atlattık:)

ben cok sasirdim,
annenizin de babanizin da tavri cok ilginc,

ancak sizin icin plan yapmislar ve siz ekip arkadaslarinizla gorusuyorsaniz hak verilebilir,
planinizi onceden soyleseniz, onlar da sizin evde oldugunuz gunlere gore plan yapsalar belki biraz daha iyi olur mu?

ben memlekete gidecegim zaman, planimi cok onceden yaparim ve paylasirim, onlar da baska islerini benim isim olan gune ayarliyorlar, diger gunler birlikte vakit geciriyoruz.
Yok yok bana göre plan yaptıkları gün mutlaka arkadaşlarımı erteliyorum.bazen piknik planı yada akraba ziyareti plani yapıyorlardı ailemin düzenine mutlaka uyuyorum.Arkadaşlarimda çok anlayışlı.anne şu gün arkadaşlarım beni davet ediyor onlara gideceğim deyince,okadar çok söyleniyorki.ne gerek varki,zaten gelince bırakmıyorlar hep görüşmek istiyorlar,ne vardı bilmeselerdi sanki diye devam ediyor.birde arkadaşlarım okadar hayırlıki beni evin önünden arabayla alıp öyle gidiyoruz.cocuklarla çıkamazsın taksiye binme biz alırız diyorlar.

Merhaba arkadaşlar.Baska şehirde evliyim.liseden çok samimi arkadaşlarım var.ortak noktamız çok fazla ve hiç iletisimi koparmadik.tek şehir dışında olan benim.benim memlekete gitmemi bekliyorlar.mutlaka bir iki kez görüşelim istiyorlar.Ailemin yanına gidince mutlaka birinin evinde toplanıyoruz çok güzel oluyor.Fakat bir sorun varki yıllardır bu durumu annem kabullenmiyor.Hem arkadaşlarımı çok seviyor hemde onlarla görüşmem gerekiyor deyince mutlaka sorun çıkarıyor.aglamakli konuşuyor gitmemi istemiyor.Anne onlar gelsin deyince asla olmaz hepsinin çocukları var ev dağılır hazırlık yapmak gerekir diyor kabul etmiyor,ailemin yanına daha gitmeden sakin arkadaşlarına söyleme geleceğinden haberleri olmasın diyor.3 hafta kalıyorum yanında ama hiç biryere gitmeyim istiyor.Annemi kırmayım diye bikac kez görüşmedim olan bana oldu çok üzüldüm.Arkadaslarimla görüşmek istediğimde bazen oda gelmek istiyor.Arkadaslarimda annesiz buluşalım istiyorlar.Annem neden böyle anlayamıyorum.Yaptigi bencillik degilmi? Hem ben yetişkin bir insanım, benim biryere gitmem konusunda neden psikolojik baskı uyguluyor? Hayir gitmeyip ne yapacağız yine rutin evisleri.kahvalti yemek.Babam bı taraftan sende her geldiğinde arkadaşlarına gidiyorsun buraya gezmeyemi geliyorsun diye laf söylüyor.Nezaman ailemin yanına gitsem evlendigime şükredip dönüyorum.

Evet buraya gezmeye geliyorum diyin babaniza.

Ama pandemide bilemedim bu isleri.

Geçen yıl gittim korona var sakin görüşme dedi annem.zaten şehir dışından geldiğim için çocuklarıda küçük diye kıyamadım.gorusmedim ama bu yıl çok özledim hepsini son hafta bir kez görüşmeyi planlıyorum.bu arada sadece biri hariç hepimiz koronayi atlattık:)
Bu yılda korona var hatta daha tehlikeli durumdayız. Aynı surecte olmama ragmen hıcbır arkadasımla gorusmedım şu sürecte gorusmeyıde dusunmem :/ annende haklı arkadaslarından bulasıp annenlerede bulastırabılırsın

Pandemi dışındaki süreç için konuşacağım. Yetişkin bir insansın, artık onların 10 yaşındaki kızları değilsin. Tabi ki arkadaşlarınla görüşeceksin. Tavırları çok garip , onların dediğini yaparsan hep aynı şekilde devam eder. Sen görüşeceksin onlar da alışacak

Bu yılda korona var hatta daha tehlikeli durumdayız. Aynı surecte olmama ragmen hıcbır arkadasımla gorusmedım şu sürecte gorusmeyıde dusunmem :/ annende haklı arkadaslarından bulasıp annenlerede bulastırabılırsın
Tabiiki haklısınız fakat benim sorunum koronadan bağımsız.Geçen yıl görüşmek istesem de arkadaslarımda görüşmek istermiydi bilmiyorum.korona annemin bahanesi.korona olmasada istemez.

Sizde tamam gitmem deyip oturuyor musunuz? Evli barkli kocaman kadinsiniz. Gidicem deyip cekip kapiyi cikin gorusun arkadaslarinizla. Ne yapabilirler yani

X