Şeker bağımlılığım için yardım :(

Nileylul16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
203
17
34
Merhaba arkadaşlar . Ben her gün yüksek oranda şeker alıyorum ve bırakamıyorum . Direnemiyorum. Şeker, çikolata,buskivi bunları yemedigim.bir gün bile yok. Bırakmak istiyorum kilo almaya da başladım ama bırakamıyorum bir türlü . Bir yöntem var mı bildiginiz ?

Merhaba arkadaşlar . Ben her gün yüksek oranda şeker alıyorum ve bırakamıyorum . Direnemiyorum. Şeker, çikolata,buskivi bunları yemedigim.bir gün bile yok. Bırakmak istiyorum kilo almaya da başladım ama bırakamıyorum bir türlü . Bir yöntem var mı bildiginiz ?
Merhaba, ben de böyleydim, bırakmayı denedim hep sonuç hüsrandı. İki gün durabiliyordum en fazla.

Öncelikle hayatında abur cuburu ve beyaz şekeri cikar. Şimdi onların yerine çok yesen dahi faydali tatlıları koy.
Orjinal bitter çikolata al. Bir parça yesen keser zaten seni. Orjinal bal, hurma al. Hayatına meyveyi sok. Meyve yedikçe canının tatlı çekmediğini fark edeceksin. Ben çok zorlanarak bıraktıp fakat başardım. Şimdi önüme 4 dilim baklava gelse off bunu ne yerim falan diyorum ama bir dilimini zor bitiyorum. Vücut alışınca artık istemiyor ve kendimi o dilimi bitirmek için gereksiz çabaya girmedigimden vücudum tekrar alışma imkanini da bulmamış oluyor.

Benim böyle abur cubur isteklerim olduğunda su içiyorum. Sanki susadığımı anlayamıyor da bunu sağlıksız beslenmeyle gideriyorum gibi geliyor. Su içiyorum kesmezse kuru üzüm, kuru erik gibi kuru meyveler ve yanında ceviz yiyorum. Yine üzerine su içiyorum. Bir de çayda şekeri bırakınca şekeri bayağı azaltmış oldum.

Canınız şekerli şeyler istediğinde tarçınlı süt için. Veya bitter çikolata bulundurun elinizin altında canınız tatlı istediğinde günde 1 veya 2 parça yiyin bastırır isteğinizi.
Çaya şeker attığınızda her gün biraz daha az atarak için çayınızı böyle böyle azaltın.

Şekerli yoğurt fikri çık aklımdan :KK70: :KK70:

merhaba, kan değerlerine baktırdın mı cnm?
kan şekerin,kansızlığın vs

Canınız şekerli şeyler istediğinde tarçınlı süt için. Veya bitter çikolata bulundurun elinizin altında canınız tatlı istediğinde günde 1 veya 2 parça yiyin bastırır isteğinizi.
Çaya şeker attığınızda her gün biraz daha az atarak için çayınızı böyle böyle azaltın.

Şekerli yoğurt fikri çık aklımdan :KK70: :KK70:
Bitter çikolata aldım ,paket bitene kadar yiyorum bir gün içinde yani acı falan kesmiyor beni o paket bitmeden rahat edemiyorum 😀 ama tarçınlı sütü deneyecegim

Tiroid hastalığım var hashimato . Kansızlık vs yoktu üç dört ay önce bakıldı aslında ama tekrar baktirmayi düşünüyorum
ama ilacını alıyorsundur o kontroldedir cnm , istersen bi diyet grubuna katıl, bu arada doktoruna başvurursun testler vs yenilenir ,vitamin de baktırmak istersen
sonuçlar çıkana kadar menülerini yorumlamış oluruz :KK66:

Tiroid hastalığım var hashimato . Kansızlık vs yoktu üç dört ay önce bakıldı aslında ama tekrar baktirmayi düşünüyorum
İnsülin direnci olabilir bence buna batırın bende de aynı krizler var daha önce glifor kullanmıştım şimdi emzirdiğim için gitmeye çekiniyorum biraz ilaç kullanamam çünkü

Öncelikle evden şekeri kaldırarak başlayın. Şeker ihtiyacınızı meyve kuruyemiş gibi şeylere yönelerek azaltmayı deneyin. Özellikle tarçın şekeri bırakmanızda çok yardımcı olacaktır :)

Ben de 21 gün şekersiz beslenme programına başladım. Bence ilk adım evde hiçbir sekilde abur cubur bulundurmamak.

Günlük tavsiye edilen maksimım şeker miktarı 50 g. Buna dikkat edin, hem şekersiz kalmazsınız hem de abartmamış olursunuz.

X