Şeker hastası erkek arkadaş

Anneannem ve babannem şeker hastası, birinin 4 diğerinin 3 çocuğu var.Ailenizin yaklaşımı ne kadar saçma, ne kadar acımasızca. Adam cüzzamlı değil yahu, beslenmesine dikkat ettiği, kullanması gereken ilaçları kullandığı sürece ne gibi bir sıkıntı olabilir ben anlamıyorum.Yarın öbür gün sizin bu hastalığa yakalanmayacağınızın ne garantisi var acaba.2 senedir birlikte olduğunuz ve çok sevdiğiniz adamı bu saçma sapan düşünceler yüzünden bırakabilir misiniz? Bilemiyorum çok acımasızca.

Seker hastaliginin oyle bi etkisi olmadigini dusunuyorum enistem seker hastasiydi yediklerine dikkat ederek ilaclarini kullanarak atlatti 3 tanede cocugu var dedemde de vardi 6 tane cocugu var hicte sinirli ofke patlamalari yoktu bir cok akrabamda var ve sizin soylediginiz hicbir sey yok onlarda ayrica seker hastaligini bigunluk tedaviyle en az seviyeye indiren doktorlar var ama siz yinede ayrilin bence adamin yaptigi ve basina gelecek herseyi seker hastaligindan bilip adama hayati zindan etmeyin. Sizdede olabilir ilerleyen zamanlarda cagimizin hastaligi seker her 5 kisinin 3 de var bu aileniz bunu bilmiyormu da laf ediyorlar

Tüm anne tarafım şeker hastası ben değilim. Beslenme ile çok ilgisi var. Beslenmesine dikkat eder mi? İlaçlarını düzgün alır mı? Yarın bebek tedavisi olması gerekirse buna tavrı ne olur? Otur bunları açıkça konuş. Elbette düşüneceksin çünkü bu hastalık genetik bir hastalık yarın belki çocuğunuzda olacak. Ona göre kararını verirsin.
Evet genetik ama şöyle de bir durum var,yanlış anlamayın.Benim anneannem ve babannem de şeker hastası,annem ve babamda şeker yok.Doktora insilün direnci için gittiğimde yüksek olduğu için ve genetik olduğundan şekere döndürme ihtimali çok yüksek dedi.Şu an bütün beslenme düzenimi değiştirdim ve kilo vermeye başladım.Demek istediğim ilk kuşakta çıkmazsa da ikinci kuşakta da çıkabiliyor.Yani çocuğunda olmaz torunun da olur.Ama bu kadar da düşünerek de vazgeçme düşüncesi ne bileyim acayip.

Büyük dayım şeker hastası.
Beslenmesine çok dikkat ediyor ve
gayet sağlıklı.
İki oğlu var,birinden torunu bile var.
Öyle ani öfke parlaması da yok tam tersine sakin ve ılımlı biridir dayıcım.
Yengemle de yıllardır çok güzel geçiniyorlar.
Uzun lafın kısası,her şeker hastası aynı şeyleri yaşayacak diye bir şey sözkonusu değil.

45 yaşındayım,bu zamana kadar böyle sağlık sorunları nedeniyle evladının gönül ilişkisini bozan üç aileye Allah'ın benzer dertler verdiğini bizzat görüp,yaşadım.
Alma mazlumun ahını,
çıkar aheste aheste demiş büyüklerimiz.

Ayrıca tıp her geçen gün ilerliyor,
yeni ilaçlar ve tedavi yolları bulunuyor.
Yine de içinize sinmiyorsa genç adamı oyalamayın,yoluna baksın.
Bu akşam iftar sofrasında hiç tanımadığım
bu genç adam için dua edeceğim.
Allah şifasını versin inşallah.

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 26 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.
Öncelikle şuanda sizinde çocuğunuz olup olmayacağı belli değil yani sizden kaynaklı sorunda var olabilir. Şeker hastaları çocuk sahibi olamaz diye bişey yok yıllardır bunun tedavisini oluyorsa sorun yok tedavisini olsun siz de sağlıklı beslenme konusunda destek olursanız sorun olmaz ayrıca ilerleyen yaşlarda sizin şeker hastası olmama garantiniz mi var ya da farklı hastalıklar . Evlilik koşulsuz olur . Biz eşimle evlenmeden önce konuşurken bana demişti ki çocuğumuz olmasa bile ben senden vazgeçmem çünkü seni seviyorum başka yollara basvururuz tedavi oluruz olmadı evlatlık alırız .hem herkesin hayırlı evladı olmuyor çocuk düşündüğün kadar önemli değil demişti . Şükür şuan hamileyim eşim harika bi insan eklem sorunları yaşıyo yüksek stresli bir işi var stresi çoğu zaman sağlığını aşırı olumsuz etkiliyo buna rağmen ne sinirini bana yansıtır ne hastalığını .
Hayat evlilik inanın hiç düşündüğünüz gibi değil herkes evlenmeden önce farklı şeyler düşünüyor. Ancak asıl unsur ruh kalp ve beyin uyuşması . Eğer beslenmesine dikkat ederse tedavisini düzenli olursa sorun yaşamazsınız. Annenizin cinsel hayata vs dikkat çekmesi normal her aile evladının çok güzel yasamassini ister ama unutmayın kiminle evlenirseniz evlenin her iki tarafda kendinden belli sınırlar ölçüsünde feragat etmek durumunda evlilik bunu gerektirir siz kendi hayatınızı degistireceksiniz biraz ve biraz da o değiştirecek.

kaynım ve kayınvalıdem seker hastası
cok ani ofke patlamaları oluyor sekerı olan ınsanlar bılırler gozlerı dönüyor sık sık
kaynım sekerden kurtulmak ıcın amelıyat oldu turkıyede 2-3 uzman yapıyor bunu her sehırde her hastanede olan bırsey degıl
ınsulın ıgneden kurtulmak ıcın oldu amelıyata da uygun bır adaydı
sımdı ılac bıle kullanmıyor ama sık sık kontrollerı var sureklı takıpde

bır oglu var bu arada

yalnız cok ozur dıleyerek soyluyorum
seker hastalarının ereksıyon sorunu oluyor cocuk olmasında sorun ama karı koca ılıskısının sıkıntılı gectıgı dogru

kaynım ve kayınvalıdem seker hastası
cok ani ofke patlamaları oluyor sekerı olan ınsanlar bılırler gozlerı dönüyor sık sık
kaynım sekerden kurtulmak ıcın amelıyat oldu turkıyede 2-3 uzman yapıyor bunu her sehırde her hastanede olan bırsey degıl
ınsulın ıgneden kurtulmak ıcın oldu amelıyata da uygun bır adaydı
sımdı ılac bıle kullanmıyor ama sık sık kontrollerı var sureklı takıpde

bır oglu var bu arada

yalnız cok ozur dıleyerek soyluyorum
seker hastalarının ereksıyon sorunu oluyor cocuk olmasında sorun ama karı koca ılıskısının sıkıntılı gectıgı dogru
:KK43: evet çok duydum ereksiyon sorununu neyse ki kaynınız atlatmış buna şükür

Cok garipsiniz konu sahibi..

Yarin basimiza ne gelecegi belli mi ki..

Ilaclarini duzenli alip, beslenmeye dikkat edip sporu da eksik etnezse hayatinda etkilemez.

Ama siz evlenmeyin bu Adam ile. Adama yazik

E benim erkek kardeşim yaklaşık 2 yıl önce evlendi.Ocak ayında bir kızı oldu.Cocuk olduktan hemen sonra şeker hastası olduğunu öğrendi 30 yaşında.Bizim gelin terk mi etmeli acaba?O kadar hassasım ki bu konuda çok çok kızıyorum hastalık nedeniyle terkedenlere veya hastalığı sorgulayanlara.Hadi ayrıldın diyelim ilerde evleneceğin kişinin evlendikten sonra şeker hastası olmayacağını daha kötü bir hastalığı olmayacağını nerden biliyorsunuz bunun garantisi mi var.Bu durumu sorguladiginiza göre yeterince sevmiyorsunuz erkek arkadaşınızı ayrılın da adamın moralini bozmayın.SEKER hastalığında moral önemli zira.

Ayrıca rahmetli dedem şeker hastası idi babaannemin düşüklerini ölen bebeklerini sayarsak 14 tane çocukları olmuş evet yanlış okumadınız 14.Halam da şeker hastası 4 çocuğu var.Kardesim şeker hastası 1 çocuğu var.

Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da
Şeker hastalarının %60 ının çocuğu olmuyor muymuş???
Allah aşkına nerden öğrendin bu bilgiyi çok merak ettim, bilimsel bir dayanağı var mı yoksa aile büyükleri mi salladı öyle ortaya?

:KK43: evet çok duydum ereksiyon sorununu neyse ki kaynınız atlatmış buna şükür

Benim eski sevgilide sizin gibiydi kadın doğum dan ameliyat oldum ailesine söylemiş çocuğu olmaz demişler beni bıraktı ailesini tercih etti 10 yıl oldu ayrılalı ve hâlâ çocuk yapamadı allah kimseye yaşattiğinni yaşamadan öldürmezmiş mutlaka sizde yaşarsinız
Sonunda o ereksiyonda bir işinize yaramaz

Büyük dayım şeker hastası.
Beslenmesine çok dikkat ediyor ve
gayet sağlıklı.
İki oğlu var,birinden torunu bile var.
Öyle ani öfke parlaması da yok tam tersine sakin ve ılımlı biridir dayıcım.
Yengemle de yıllardır çok güzel geçiniyorlar.
Uzun lafın kısası,her şeker hastası aynı şeyleri yaşayacak diye bir şey sözkonusu değil.

45 yaşındayım,bu zamana kadar böyle sağlık sorunları nedeniyle evladının gönül ilişkisini bozan üç aileye Allah'ın benzer dertler verdiğini bizzat görüp,yaşadım.
Alma mazlumun ahını,
çıkar aheste aheste demiş büyüklerimiz.

Ayrıca tıp her geçen gün ilerliyor,
yeni ilaçlar ve tedavi yolları bulunuyor.
Yine de içinize sinmiyorsa genç adamı oyalamayın,yoluna baksın.
Bu akşam iftar sofrasında hiç tanımadığım
bu genç adam için dua edeceğim.
Allah şifasını versin inşallah.
Çok iyisiniz yazdıklarınız çok bilinçli ve aklı başında içimden geldi Söylemek :KK200:

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 26 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.
Sadece basini okudum yorum yapmak icin gerisini okumaya gerek gormedim.bundan bir kac yil sonra sizin seker hastasi olmayacaginiz ne malum ya da seker hastasi olmadigini bildiginiz biriyle evlenip onum seker hastasi olmayacagini nasil bilebilirsiniz ereksiyon sorunu demissiniz burda o kadar cok okuyoruzki saglikli erkeklerin bile esine yanasmadigi durumlari...siz sevginizi bi gozden geçirin bence gercekten sevseniz hastaliga takilmazdiniz malum evlenirken hastalikta saglikta diye soz veriliyor..

Ne kadar gaddar bir ailen var, hastalıktan bile sayılmaz bu devirde ilacı var bunun sana söylemese ruhun bile duymazdi emin ol.

X