Şeker hastası erkek arkadaş

Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da
Çocuk işi nasip Rabbim verirse olur.
Doguma 1 gün kala karnında bebeği ölen var, hamile kalıp düşüren var. Allah in kaderine ne yazdığını bilemezsin.
Ama hasta diye ayrılmayı düşünüyorsan bu yola hiç girme derim her fırsatta pişman olursun, her problemde artar bu pişmanlık

Annem şuan şeker hastasi. Babamla evlenirken yokmuş. Evlendiginde 50 kg şimdilerde 100 kg. Haa sadece kg almis olarak bakmayin hemen olaya. 3 cocugundan biri otizmli ve bu kadin otizmle savasmis bir kadin. Ama seker hastasi oldu iste..

Sizinde ailenizde varmis, senin ileride seker yada baska bi hastalikla savasmayacaginin garantisi var mi? İnsanlar kanserle savasiyor. Kucucuk bebekler ne hastaliklarla savasiyor. Senin dedigin problemler icin illa seker hastası olmaya gerek yok. Cok okuyoruz burada cinsel sikintilar yasayan insanlar, herkeste olabiliyor.

Hayatimda defalarca ilahi adaletin tecelli ettigine sahit oldum. Cok dikkat edin bu adami mumla ararsiniz sonra. Burda acilan cinsel isteksizlik konularinda kocalarimizda saglik problemi yok, terapiste yonlendiriliyoruz. Ya da asabi, hatta esine siddet uygulayan kac erkek seker hastasi? Cevremde cocugu olmayan pek cok aile var ve hic birinde seker hastaligi yok. Umarim dogru karar verirsiniz.

Annem şeker hastası,kardeşleride öyle hatta anne tarafımda birçok akrabada şeker rahatsızlığı var,annem de dahil olmak üzere hepsininde çocuğu var,%60 lık oranı kim verdi size anlamadım.

Büyük dayım şeker hastası.
Beslenmesine çok dikkat ediyor ve
gayet sağlıklı.
İki oğlu var,birinden torunu bile var.
Öyle ani öfke parlaması da yok tam tersine sakin ve ılımlı biridir dayıcım.
Yengemle de yıllardır çok güzel geçiniyorlar.
Uzun lafın kısası,her şeker hastası aynı şeyleri yaşayacak diye bir şey sözkonusu değil.

45 yaşındayım,bu zamana kadar böyle sağlık sorunları nedeniyle evladının gönül ilişkisini bozan üç aileye Allah'ın benzer dertler verdiğini bizzat görüp,yaşadım.
Alma mazlumun ahını,
çıkar aheste aheste demiş büyüklerimiz.

Ayrıca tıp her geçen gün ilerliyor,
yeni ilaçlar ve tedavi yolları bulunuyor.
Yine de içinize sinmiyorsa genç adamı oyalamayın,yoluna baksın.
Bu akşam iftar sofrasında hiç tanımadığım
bu genç adam için dua edeceğim.
Allah şifasını versin inşallah.

Çok duygulandım ne güzel yazmışsınız ❤

Varsayımlarla hareket ediyorsun. Bundan 5 yıl sonra senin de seker hastasi olmayacagin ne malum ? Burda etrafinin gazina gelip nişan atan sonra da pisman olan ama is isten gecip adamlari kaybeden kadin konulariyla dolu.
Sevdiğine sımsıkı sarıl ve etrafını bu kadar dinleme.

Ek: Evlenince de aileni ilişkinizden uzak tut bence mümkünse fikir beyan etmesinler. O adam ister miydi şeker hastası olmayı ? Bu sebepten insan soğutulur mu ?

21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 22 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor ne yapabilirim?
Sırf şeker hastası diye birini istememek gerçekten bencilce bir yaklaşım. Aileniz sizi korumaya çalışırken aşırıya kaçmış. Onlara bunun sizin kararınız olduğunu net biçimde anlatıp susturmanız gerek. He sizin de zihninizde bir acaba oluştuysa o ilişkiden bir şey çıkmaz bırakın hayatına baksın.

Diyelim ki sağlıklı evlendikten sonra şeker hastası oldu bosuyacakmisiniz yada siz hasta oldunuz ve dedi ki ben seni istemiyorum her sey iyi güzel hoş ama sen şeker hastası birisin dese ne kadar ağır dimi

Evlenmeden değilsede evlendikten sonra eş adayının sağlıklı kalmasına kim garanti verebilir ki. Bu gibi durumlara karşı çıkanları anlamıyorum. Bence ailenizi bilinçlendirmeye bakın, ve siz gerçekten seviyorsanız bu tür düşünce sahibi olmaktan koruyun kendinizi. Benim en yakın arkadaşım çocukluğundan beri şeker hastası. Gebeliği mesela zor geçti üstelik ikizlere hamileydi ve sağlıkla doğurdu. Eşinin hiç bu konu hakkında laf söylediğini bilmem halbuki eşinden önceki adaylar için büyük bir sorundu şeker hastası olması, veya o çekinerek söylüyordu. Bu konularda hastalık çekeni kırmaktan kaçının, gerçekten çok kalp kırıcı çünkü

Eski bir konuymuş, yorum yaptıktan sonra fark ettim..

Madem konu hortlamış. Bende yazayım kronik hastayım, hasta olduğum için bende kabul edilmedim. Umrumda olmadı ama ailemin, ablalarımın senin çocuğun olmaz sen hastasın nasıl yapacaksın demeleri kadar koymadı,elin adamının yaptığı.

Kocam şeker hastası değildi şimdi şeker hastası sonradan çıkarsa evlendigin kişi o zaman da boşayacak misin sor bakayim annene..bizim tanıdığımız bir akraba oğlanın sevgilisi hasta diye istemedi başka kızla evlendirdiler evlendirdigi kız oğlan yurt dışındaydı yanına giderken kalp kirizi geçirip öldü o yüzden kime ne olacak nasıl olacak Allah bilir zor olacak ama ailene birinin bunu öğretmesi lazım..

21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 22 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor ne yapabilirim?
insanoğlunun başına ne geleceği belli değildir, dolayısıyla rahatsızlıktan ötürü istenmemesi doğru değil bence. buna benzer bir olay çevremde yaşandı, istenmiyordu bi rahatsızlık yüzünden , aynısı başına geldi

X