seker yuklemem yuksek cıktı

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
50grlık seker yuklemesi yaptırdık sonuç 188 cıktı :1no2:hemen dr gıttık tekrar 100gr yapılcak dedı cok korkuyorum yarın gun alacaz dıyet ıcın benneyaptımkibayagı yuksek cıkmıs dedi

ben de yaptırdım kızlar 2 hafta kadar önce 50 ml olan 140 çıktı. doktorum işi şansa bırakmıyalım dedi 100 ml lik yaptı gayet normal çıktı sonucum. ama öğlen tatlı yiyosan akşam yeme makarna pilavı aynı gün yeme falan die uyardı. yükleme işlemi de korkulcak bişi diil hafif mide bulandırıcı. şimdiden geçmiş olsun kızlar... umarım bişiciğiniz yoktur :)

ben de yaptırdım kızlar 2 hafta kadar önce 50 ml olan 140 çıktı. doktorum işi şansa bırakmıyalım dedi 100 ml lik yaptı gayet normal çıktı sonucum. ama öğlen tatlı yiyosan akşam yeme makarna pilavı aynı gün yeme falan die uyardı. yükleme işlemi de korkulcak bişi diil hafif mide bulandırıcı. şimdiden geçmiş olsun kızlar... umarım bişiciğiniz yoktur :)

benımkı bayagı yuksek cıkmış 100lukte yuksek cıkar sanırım dıyet yapcam ozaman bırebır uymak zorundaymışım benneyaptımki

50grlık seker yuklemesi yaptırdık sonuç 188 cıktı :1no2:hemen dr gıttık tekrar 100gr yapılcak dedı cok korkuyorum yarın gun alacaz dıyet ıcın benneyaptımkibayagı yuksek cıkmıs dedi

canım bu şeker yüklemesinde normal değerler kaç oluyor?benimde 138 çıktı ama doktorum normal dedi.an lamadım bu işi???

canım umarım diete gerek kalmaz 100 gr lık sonucunda.
kalırsa da üzülme ablamada sıkı bi diet vermişlerdi hamilelikte zor ama en azından kilo almıyorsun ve şekerin normale iniyor.üzülme hiç herşeyin normale dönmesine az kaldı inşallah..dua edelim de bebişlerimiz sağlıklı olsunlar..

kızlar seker yukleme testı kaçıncı haftaydı ??ben 21.ci haftayı bitirmek üzereyım 24 cu haftamıydı

canım umarım diete gerek kalmaz 100 gr lık sonucunda.
kalırsa da üzülme ablamada sıkı bi diet vermişlerdi hamilelikte zor ama en azından kilo almıyorsun ve şekerin normale iniyor.üzülme hiç herşeyin normale dönmesine az kaldı inşallah..dua edelim de bebişlerimiz sağlıklı olsunlar..[/QU

insallah canım benım sımdıden dıkkat edıyorum salı gunune gun verdıler yarın dan ıtıbaren 3gunluk verdıklerı dıyet lıstesıne uyacam saat 21 den sonra bırsey yemıcem sonra o sekerlı suları icicem hemde 100luk-tatlicadiarzu-cıkartmamak ıcın dırencem tam 4saatde 4kez orda kan alacalarmış benı korkutan cıkartıp herseyın tekrar yenıden baslaması ac karnına tekrar içmek bunların cektıkten sonra ınsallah sonuç ıyı cıkar allahım herkezın bebegını sorunsuz saglıkla kucagına almayı nasip etsin
evet benbilirim 24 ile 28 hafta arası yapılıyormuş seker yuklemesi

Kızlar şeker yüklemesi dediğiniz olay ilerki aylardamı oluyor? Bana şimdi diabetik ilaç olan Glukofaj kullandırıyor hoca. Kafam karıştı şimdi

sen dikkat et tabi canım ama iyi düşün iyi olsun.düzeltebilirsin bence buna inan.

Benim de ilk 50 gr 160 çıkmıştı. Sonra 1 hafta dikkat ettim biraz(şekersiz çay içtim ve pilav yemedim) 100 gr yüklemede ölçülen 4 değerden 1 tanesi sınırın üzerinde diğerleri sınırda çıktı. Doktor gebelik şekeri var diyemem ama dikkat etmen lazım dedi. Şu an 36.haftadayım , şekerli şeyler pek yememeye çalışıyorum ama ikram edilip ısrar edilince bazen mecbur yiyorum :) pilav yersem 1-2 kaşık. Ekmek de kepek ekmeği ya da tam buğday ekmeği yiyorum. Son 2 aydır sadece 2 kilo aldım. Az dişimizi sıkalım bebişlerimiz boş yere tombişleşmesin. Benim kızım şu an 3200 gr.Dikkat etmeseydim şu an 4000'i geçerdi dedi doktor.

100luk yuklememde yuksek cıktı malesef 210 cıktı yanı gebelıge baglı seker var persembe gunu endokrınden gıdıcem dıyet verecek moralım bozuk aksam 9dan sonra bısey yemedım içmedim sabah 8e kadar gıttık aclık kanı aldılar 1saat orda bekledık 100gr gılokoz ıctım 1saat bekledık tabı hala ac susuzuz tekrar kan aldılar 1saat 1saat sonra gene kan aldılar yanı 4kere kan aldılar fenalasanlar oldu aclıktan neysekı cok sukur ben dayana bıldım sonuc yuksek dıyet verecekler ayda zaten kılo almadım 1kıloda zayıflamısım bebegımı ıyce besleyemıcem :1no2: kuzuma bısey olmasında herseye dayanırımsenağlama

X