Şekersiz 14 Gün Var Mısınız??

pofu

Karma Astrolog
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2010
15.679
19.660
Şekersiz 90 GÜN Hodri Meydaann!!!

:KK50:
eğer yapabileceğine kesin gözüyle bakan yoksa bence başlamasın çünkü gerçekten uzun ve zor bi süreç bizi bekliyor, her zaman hayır demesini öğrenmemiz lazım bu da bir gerçek

öncellikle challenge için Samsonn Samsonn canım tşk ederim, aklıma gelmezdi büyük oynamak :)
tabiki uzun zamandır şekerle alakası olmayan Summer-girl Summer-girl

*kızlar uygulama 21 mart günü başlayıp 21 haziran gecesi son bulacak
*bu süreç içinde bal-pekmez-bitter bile olsa çikolata ve türevleri yasak!kendi sağlımız için
*maks 2 porsiyon meyve hakkımız var, ve akşama kalmadan bitecek
*1 taze meyve yerine 3 hurma/3 kuru erik/2 kaşık kuru dut/3 gün kurusu/3 kayısı..vs yenebilir, ilk sayfada paylaşımım mevcut bakabilirsiniz
*maks 2 porsiyon ekmek hakkımız var, istediğiniz öğünde yiyebilirsiniz sorun yok
1 dilim ekmek yerine isterseniz=3 kaşık bulgur=3 kaşık yulaf=3 kaşık tam tahıllı makarna ..ve türevleri ile değişebilirsiniz
*hazır olan, pakette olan her türlü gıda, bisküvi, meyve suyu (taze sıkılmış dahi olsa!!!!) dondurma, gofret, kek(ev yapımı dahi olsa!!!!) börek, şerbetli tatlılar, sütlü tatlılar...vs yasaaakkk!! alırken ürünlerin arkasında yazanları okumanızı rica ediyorum
*aralarda süt/sütlü kahve/tarçınlı süt/kefir/ayran/sade soda içilebilir
*tabiki de su bol bol için
*yeşil çay/bitki çayları içilebilir bunlarda sorun yok ama tabiki çok içmeyin toksin içeriyor hepsi maalsef
*şekersiz türk kahvesi/sade veya sütlü filtre kahve içilebilir (ama önemli not 1 fincan kahve içince 2 bardak su tüketin su tutmasın :KK70:)
*arada şekersiz olacak şekilde pratik tarifler paylaşabiliriz :)) benim muzlu pudingim gibi
*eğer ki başladınız ve o gün gidip bozdunuz, ertesi gün tekrar baştan başlayıp 1. gün sayacaksınız
*her akşam yeme içme spor ne yapıldıysa paylaşılmalı nacizane fikrim belki ben resim atarım :KK70:
*spor yapmak şart değil ama yaparsanız daha mükemmel sonuçlar alırsınız emin olun
*21 mart perşembe başlangıç kilomuzu alıp-sonraki haftalar cuma günleri tartı günümüz olucak
*22 mart cuma bime atlama ipi geliyormuş alıp ip atlama challange bile yapabiliriz :KK70:
*akşam 8 den sonra yemek yeme işi bitmiş olmalı
*salatalara yemeklere sızma zeytinyağı fındık yağı gibi kaliteli yağlar ekleyebilirsiniz ancak ve katiyen nar ekşisi gibi yapay ürünler eklemşiyorsunuz deli gibi şeker var
*limon kullanabilirsiniz
*yemeklere sos eklememeye gayret edin
*kızartmalar yasak, canınız çok kızartma isterse sebzeleri patatesleri az yağda yağlı kağıt ile fırına atın çok lezzetli sulu sulu oluyor
*çiğ sebzeler serbest kızlar, özellikle havuç tatlı isteğini bastırır ve açıkırsanız benim gibi maydonuzu sapıyla beraber yiyebilirsiniz he bi de salatalık bol bol yiyin (tabiki tuzsuz limonlu olabilir)
*kaya tuzu öneririm, daha sağlıklı

benim hatırladıklarım bunlar varsa kızlar aklınıza gelen ekleyelim..

şimdi katılcakları etiketliyorum

kurallar belli, kaç gün yapacağımız belli
yok yapamam ben zor gelir, şekersiz tatlısız yaşayamam ben diyen varsa lütfen başlamadan çekilsin, sonra gerçekten daha zor olur
ama inanın ben 1 hafta deneyip sağlam sonuç aldım sonra dozuttum o ayrı:KK70::KK70:

Birbardakcay Birbardakcay sen zaten bizden öndesin :KK70:

Summer-girl Summer-girl
aypare ackerman aypare ackerman
Samsonn Samsonn
BenimKemiklerimiri BenimKemiklerimiri
hande_buse hande_buse
CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer

son bi şey daha ekliyorum kızlar, kimse kimseyle dalga geçme ya da aşağılama ya da buna benzer kalp kırma lüksüne sahip değil, herkesin bünyesi, hayat tarzı, ailesi yaşamı herşeyi farklı, kimimiz çok hızlı kilo verebiliriz, kimimiz daha yavaş amaç burda destek olup gülüp eğlenmek
iğneleyici kötü laflar edeni gruptan çıkartabilirim, kimse bni yanlış anlamasın
gerginlik istemiyorum
herkes yapacağı sporda yiyeceği meyvede ekmekte yemekte serbest
kurallar belli
kuralları çiğnemeden aşmadan istenen yapılabilir
hepinize güveniyorum
ve iyiki geldiniz diyorum
gazamız mübarek olsuunnnn :)

bu yazdıklarımı ilk sayfaya da ekliyorum... tekrar tekrar okuyabiliriz

dip not:90 günlük kumbara yapıp, canınız istediğinde yemeyip, o istediğiniz gıdanın (dondurma kek cips her ne olursa) fiyatı neyse o kadar kumbaraya bağış yapıyorsunuz :KK70:
90 gün sonrasında biriken parayla ne isterseniz alabilirsiniz :KK50:

İSİMBAŞLANGIÇKİLO
21.03.19
1. HAFTA KİLO
29.03.19
2.HAFTA KİLO
05.04.2019
3.HAFTA KİLO
12.04.2019
4.HAFTA KİLO
19.04.2019
POFU72,469,968.76971,2
SUMMER-GRIL51,850,851,451,350,9
MRSPARANOID68,367,467.468,266,9
SAMSONN6866,26665,665
FULIAS65,564,564.764,264,2
HANDE_BUSE62,360,56161,561
ORKİDEKARAMEL92,590,990.490,190,3
CKBEAUTYANDSHEER66,764,764.765,364,8
EKİLEM817270,87170,570,5

İSİM5. HAFTA KİLO
26.04.2019
POFU70,5
ORKİDEKARAMEL89,7
FULIAS64,4
SAMSONN65,3
HANDE_BUSE61
EKİLEM8170,5
CKBEAUTYANDSHEER65,9

1. HAFTA SONUÇLARI 29.03.2019İSİMBAŞLANGIÇ KİLO1. HAFTA KİLOFARK
KRALİÇE :sampiyon: pofu pofu 72,469,92,5
İKİNCİ CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer 66,764,72
ÜÇÜNCÜ hande_buse hande_buse 62,360,51,8

2.HAFTA SONUÇLARI 05.04.2019İSİM1.HAFTA KİLO2.HAFTA KİLOFARK
KRALİÇE :sampiyon:@pofu69.968.71,2
İKİNCİ@orkidekaramel90.990.40,5
ÜÇÜNCÜ Samsonn Samsonn 66.2660,2

3. HAFTA SONUÇLARI 12.04.2019İSİM2.HAFTA KİLO3.HAFTA KİLOFARK
KRALİÇE:sampiyon: BenimKemiklerimiri BenimKemiklerimiri 64,764,20,5
İKİNCİ E ekilem81 7170,50,5
ÜÇÜNCÜ Samsonn Samsonn 6665,60,4

1. AY SONUÇLARI 19.04.2019İSİM3.HAFTA KİLO4.HAFTA KİLOFARK
KRALİÇE:sampiyon: aypare ackerman aypare ackerman 68,266,91,3
İKİNCİ Samsonn Samsonn 65,665600
ÜÇÜNCÜ hande_buse hande_buse 61,561500

5.HAFTA SONUÇLAR 26.04.2019İSİM4.HAFTA KİLO5.HAFTA KİLOFARK
KRALİÇE :sampiyon: @pofu 71,270,5700
İKİNCİ@orkidekaramel 90,389,7600

Son düzenleme:
ŞEKERSİZ KURALLARIMIZ
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
her gün 2-2,5 litre su içiyoruz!
Her gün 30-45 dakika kadar spor yapıyoruz! (Yürüyüş, koşu, dans, yüzme yada başka bir egzersiz olabilir)
Yapay şeker içeren her türlü besinden ve paketli ürünlerden uzak duruyoruz! (Çikolata,bisküvi,cips,tatlı gibi)
Şeker ihtiyacımızı doğal kaynaklardan karşılıyoruz. Meyve, kuru meyve ve tam tahıllı ekmek tüketiyoruz.
Günde 2 adet meyve hakkımız var. (1 adet taze meyve yerine 3 adet kuru kayısı/kuru erik/hurma da kullanabiliriz.)
Günde 2 dilim tam tahıllı ekmek hakkımız var. (1 dilim ekmek yerine 3 yemek kaşığı kadar bulgur/buğday/karabuğday/kinoa/yulaf/tahıllı makarna kullanabiliriz.) (Eğer 90 kg üstündeyseniz günlük ekmek hakkınız 3-4 dilim olabilir.)
1 tatlı kaşığı kadar doğal olduğuna güvendiğimiz bal tüketebiliriz.

Kurallar çok önemlidir, hafife almayalım, ekmek sayısına , meyve sayısına dikkat!

Son düzenleme:
KULLANACAĞIMIZ KAHVALTI SEÇENEKLERİ
:halay::halay::halay::halay::kk77::kk77::kk77::kk77:
1.SEÇENEK: 1-2 adet yumurta (haşlanmış/omlet/menemen olabilir)+ 1-2 dilim peynir çeşitleri+ Sınırsız domates, salatalık, dereotu, maydanoz gibi yeşillikler+ 5-6 zeytin yada 2-3 tam ceviz+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ Çay/Bitki çayı
2.SEÇENEK: 2-3 dilim peynir çeşitleri+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ 1/2 avokado yada 6-7 adet zeytin+ Domates, salatalık ve yeşillikler sınırsız, Çay/Bitki çayı
3.SEÇENEK: 1 bardak (200 ml) süt/ yoğurt + 3 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi/ müsli/ granola+ Toz tarçın ve 1 adet meyve = Hepsini karıştırın!
4.SEÇENEK: 2 dilim tam tahıllı ekmek ile hazırlanmış peynirli ve bol yeşillikle sandviç+ Çay/ Bitki çayı (Gün içindeki ekmek haklarınızı kahvaltıda kullanmış oluyorsunuz)
5.SEÇENEK: 2 adet yumurta+ 2 dilim ananas+ 2 tam ceviz+ Yeşillikler+ Bitki çayı
6.SEÇENEK: 200 gr (1 kase yoğurt) + 1 avuç kadar taze meyve+ 10-12 adet çiğ badem/ fındık (Pratik bir seçenek)
7.SEÇENEK: 1 orta boy meyve (1 avuç kadar)+ 2 dilim peynir+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ Yeşillikler+ Çay/ Bitki çay
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
NOT: Miktarlar kişiye göre değişmektedir, arttırılabilir yada azaltılabilir.
Peynir ve zeytinleri mümkün olduğu kadar tuzsuz tercih edin, ödem şikayetlerinizi azaltmış oluruz
:duduk::duduk:

KULLANACAĞIMIZ ARA ÖĞÜN SEÇENEKLERİMİZ:

:nazar::nazar::nazar::nazar:
1.SEÇENEK: 1 bardak süt (200 ml) (tarçınlı yada kahveli de olabilir) + 1-2 adet hurma yada kuru kayısı yada kuru erik
2.SEÇENEK: 1 kase (200 gr) yoğurt (baharatlı yada tarçınlı olabilir, isterseniz sade)+ 6-7 çiğ badem/ fındık
3.SEÇENEK: 1 adet orta boy meyve (1 avuç içi kadar) + 2 tam ceviz
4.SEÇENEK: 10-12 adet çiğ fındık/ badem/ kaju+ 2 adet hurma/ kuru kayısı/ kuru erik+ 1 fincan bitki çayı
5.SEÇENEK: 1 bardak (200-250 ml) kefir+ 1 adet meyve (Dilerseniz karıştırıp meyveli kefir gibi de yapabilirsiniz)
6.SEÇENEK: 1 bardak ayran (naneli olabilir) + 2 adet salatalık
7.SEÇENEK: 1 kase yoğurt+ 1 adet meyve (meyveli yoğurt gibi kendiniz karıştırabilirsiniz, marketlerdeki meyveli yoğurtları tüketmiyoruz çünkü ilave şeker var✋️)

NOT: Öğün saatleri kişiden kişiye göre değişse bile, öğünlerinizin arasında 2-2,5 saat fark bırakarak beslenebilirsiniz❤️Örneğin; 8:30 kahvaltı ise, 10:30 gibi ara öğün, 12:30-13:30 arası öğle yemeği, 15:30-16:30 ara öğün, 18:30-19:30 arası akşam yemeği ve yatmadan 2 saat öncesine kadar da (21:00-22:00 arasında) son ara öğününüzü yapabilirsiniz
Acıkmadığınızda, ara öğün tüketmek zorunlu değildir☺️
Miktarlar kişiye özgüdür, örnek olarak verilmiştir. Kuruyemiş ve meyve ölçüsü ortalama 1 küçük avuç kadar uygun ölçüdür.

KULLANACAĞIMIZ ARA ÖĞÜN SEÇENEKLERİMİZ:

:nazar::nazar::nazar::nazar:
1.SEÇENEK: 1 bardak süt (200 ml) (tarçınlı yada kahveli de olabilir) + 1-2 adet hurma yada kuru kayısı yada kuru erik
2.SEÇENEK: 1 kase (200 gr) yoğurt (baharatlı yada tarçınlı olabilir, isterseniz sade)+ 6-7 çiğ badem/ fındık
3.SEÇENEK: 1 adet orta boy meyve (1 avuç içi kadar) + 2 tam ceviz
4.SEÇENEK: 10-12 adet çiğ fındık/ badem/ kaju+ 2 adet hurma/ kuru kayısı/ kuru erik+ 1 fincan bitki çayı
5.SEÇENEK: 1 bardak (200-250 ml) kefir+ 1 adet meyve (Dilerseniz karıştırıp meyveli kefir gibi de yapabilirsiniz)
6.SEÇENEK: 1 bardak ayran (naneli olabilir) + 2 adet salatalık
7.SEÇENEK: 1 kase yoğurt+ 1 adet meyve (meyveli yoğurt gibi kendiniz karıştırabilirsiniz, marketlerdeki meyveli yoğurtları tüketmiyoruz çünkü ilave şeker var✋️)

NOT: Öğün saatleri kişiden kişiye göre değişse bile, öğünlerinizin arasında 2-2,5 saat fark bırakarak beslenebilirsiniz❤️Örneğin; 8:30 kahvaltı ise, 10:30 gibi ara öğün, 12:30-13:30 arası öğle yemeği, 15:30-16:30 ara öğün, 18:30-19:30 arası akşam yemeği ve yatmadan 2 saat öncesine kadar da (21:00-22:00 arasında) son ara öğününüzü yapabilirsiniz
Acıkmadığınızda, ara öğün tüketmek zorunlu değildir☺️
Miktarlar kişiye özgüdür, örnek olarak verilmiştir. Kuruyemiş ve meyve ölçüsü ortalama 1 küçük avuç kadar uygun ölçüdür.
ayy harika bir liste olmuş buuu

KULLANACAĞIMIZ ÖĞLE ve AKŞAM YEMEĞİ SEÇENEKLERİMİZ

:nazar::nazar:
1.SEÇENEK: 4-5 köfte kadar kırmızı et (köfte de olabilir) + 1 kase salata (çok az zeytinyağı, bol limon ve sirke) +1 kase yoğurt(200 gr)
2.SEÇENEK: 1 porsiyon (7-8 yemek kaşığı) zeytinyağlı sebze yemeği (taze fasulye/kabak/patlıcan/brokoli/karnabahar/ıspanak/pırasa gibi)+ Salata+ 1 kase yoğurt+ İhtiyaç olursa 1 dilim tahıllı ekmek
3.SEÇENEK: Doyana kadar çorba (unsuz ve kremasız olmalı) (etli ve sebzeli çorbalar, mercimek çorbası, yoğurtlu çorbalar olabilir) (Soğuk ayran aşı çorbası da olabilir) + Salata ve 1 kase yoğurt
4.SEÇENEK: 1 porsiyon ızgara yada fırında tavuk + Salata+ Yoğurt/Ayran
5.SEÇENEK: 1 porsiyon balık yada ton balığı (ortalama 150-200 gram) + Salata+ İhtiyaç olursa; 1 dilim tam tahıllı ekmek
6.SEÇENEK: 6-7 yemek kaşığı kadar yeşil mercimek/ nohut/ kuru fasulye+ Salata+ 1 kase yoğurt
7.SEÇENEK: 4-5 yemek kaşığı kadar haşlanmış kinoa yada karabuğday yada bulgur yada tahıllı makarna + Salata+ 1 kase yoğurt

NOT: Öğle-akşamı yer değiştirerek kullanabilirsiniz. Her iki öğün de aynı yada farklı olabilir. Aynı günde hem öğle hem akşamda kırmızı et tüketmezseniz daha iyi olur☺️
NOT: Genellikle öğle yemeği et ağırlıklı oluyorsa, akşam yemeğinde sebze olmasında fayda var. Örnek olarak miktarları belirttim ancak miktarlar kişiye göre değişmektedir.:nazar::nazar:

ÖZGE BEZİRCİ'DEN ALINTIDIR....

ben yarın başlıyorum, öncesi sonrası için fotolarım da hazır olacak :) umarım katılan olur :dua::dua::dua: tek başına gerçekten olmuyor:110::110:

sorucağınız sorular da olursa seve seve yardımcı olurummm

img_7475.jpg

Ben de geldimm :) 1 haftadir intermittent fasting yapiyorum ancak bu hafta sifir kacamak yapmak istiyorum o yuzden ben de varim 21 gun sekersiz

Ben de geldimm :) 1 haftadir intermittent fasting yapiyorum ancak bu hafta sifir kacamak yapmak istiyorum o yuzden ben de varim 21 gun sekersiz
hoş geldiinnn :KK15::KK15::KK15:

if bana zor geldi nedense, senin nasıl gidiyor?

kuralları ve öğünlerde neler yenir örnek liste olarak paylaştım, sporumdan suyuma kadar herşeyi , parça pinçik olmasın diye akşam toplu yazacağım

hoş geldiinnn :KK15::KK15::KK15:

if bana zor geldi nedense, senin nasıl gidiyor?

kuralları ve öğünlerde neler yenir örnek liste olarak paylaştım, sporumdan suyuma kadar herşeyi , parça pinçik olmasın diye akşam toplu yazacağım
Hos buldum.ben yedikce yiyesi gelenlerdenim o yuzden benim icin ideal bi diyet oldu bol bol bitki caylariyla desteklemeye calisiyorum bu hafta biraz kacamak oldu onumuzdeki hafta o da olmayacak insallah

Hos buldum.ben yedikce yiyesi gelenlerdenim o yuzden benim icin ideal bi diyet oldu bol bol bitki caylariyla desteklemeye calisiyorum bu hafta biraz kacamak oldu onumuzdeki hafta o da olmayacak insallah
yapabiliyorsan süper, ben çok zorlandım :KK70: o yüzden 5-6 öğün ideall benim için..ben bugün sabah başladım, zaten diyet serüvenim vardı 12 kilo verdim ama sapıttım bu geçen hafta spor da yapamadım düzgün +2 hatta +3 olarak dönmüş kilo :KK70: bi yerinden tutmak lazım artık

Son düzenleme:
yapabiliyorsan süper, ben çok zorlandım :KK70: o yüzden 5-6 öğün ideall benim için..ben bugün sabah başladım, zaten diyet serüvenim vardı 12 kilo verdim ama sapıttım bu geçen hafta spor da yapamadım düzgün +2 hatta +3 olarak dönmüş kilo :KK70: bi yerinden tutmak lazım artık
basladiysan birakma ben de zamaninda cok kilolar verdim ama hepsini geri aldim cok pismanim simsi verilecek 15-20 kilom vae yolum coook uzun senin kac kilo vermen gerekiyor

basladiysan birakma ben de zamaninda cok kilolar verdim ama hepsini geri aldim cok pismanim simsi verilecek 15-20 kilom vae yolum coook uzun senin kac kilo vermen gerekiyor
benim aldığım 2 kilo hariç, 5 kilo vermem lazım, çoğunu geçen seneden beri verdim bitti şükür..

X