Seks mitleri

hercai34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
210
1
47
Gelişen teknoloji, yaşamın her alanında olduğu gibi 'yatak odasında' da kulağa inanılması güç gelen yeniliklere yol açabilir. Alman sosyolog Klaus Fieseler'in bu konudaki görüşlerini anlattığı Seks Mitleri adlı kitabı bu öngörünün çarpıcı örnekleriyle dolu...

Fieseler kitabında, operasyonla yerleştirilecek olan ek cinsel organ, beyne takılan orgazm çipleri ve hatta erkeklerin de çocuk doğurabilecek olması gibi ilginç konulara değiniyor.

Sosyolog Fieseler, cinsellik uzmanları ve psikologların yanı sıra sıradan insanlarla da görüşerek hazırladığı kitabında cinsellik ile ilgili yaygın mitlerin temelini bulmaya çalışıyor.

Bu röportajlardan ortaya çıkan ve geleceğin cinselliğine ilişkin düşüncelerin en çarpıcısı gen teknolojisi sayesinde dileyene ek cinsel organ taktırabileceği. Tıpkı bugünün estetik cerrahi ya da organ nakli operasyonları gibi parasını veren herkes bir taneden fazla cinsel organa sahip olabilecek.

Fieseler'in kitabına göre, internet teknolojisinin gelişmesiyle yaygınlaşan sanal seks olanakları da gelişecek. Bilgisayardaki simülasyon sayesinde artık sanal seks ile gerçeği birbirinden pek de farklı olmayacak.

Fieseler'in kitabında değinilen konulardan biri de orgazm çipleri. Bu sayede insanoğlu cinsellikten, şu anda olduğundan daha fazla keyif alıp daha fazla orgazm olabilecek.

Seks Mitleri adlı kitaba göre 2020'li yıllarda erkekler de karın bölgelerine rahim yerleştirilerek hamile kalabilecek.
 
X