Selülit Selülitle Mücadele Formülü - Denedim Gördüm Herkese Öneririm

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

gully

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
101
0
39
arkadaşlar selülitler hakkında herkes çok dertli ve ben de zayıf olmama rağmen son zamanlarda beslenme düzensizliğimden dolayı selülitlerimle savaşıyorum..
bu konu hakkındaki forumların hepsini okudum nerdeyse ve kendim de dans hocası olduğum için aklıma yatan değikiş fikirlerden bir karma yapıp düzen oturttum ve uygulamaya başladım..daha ilk günden sonuç farkedilir derecede iyi olmuştu..sizlerle de paylaşmak istedim.a.s.

sabah:aç karnına lılık limonlu su içiyorum.sonra salatalıklı domatesli peynirli güzel bir kahvaltı ediyorum.beyaz ekmeği kesinlikle kesmedim mesela ben.(kepek ekmeği kansızlara göre değil zaten)

kahvaltıdan 1 sa. sonra Suna Dumankaya nın aspirinli tarifini bacaklarıma sürüp,iyice aşağıdan yukarı masaj yaparak yediriyorum ve streç film sarıyorum.aynı şekilde bel ve karın kısmıma da sürüp sarıyorum.ve müziği açıp 45dk tempolu salsa yapıyorum.(ben zaten latin dans hocasıyım ama salsa bilmeyenler de istedikleri gibi tempolu dans edebilirler ya da bildikleri aerobik hareketler varsa bunu hareketli müzikle uygulayabilrler)
streçleri çıkarınca atığınız tere ve teninizin yumuşaklığına inanamıycaksınız.

aspirinli tarif:20 aspirin
10 limon suyu
ve limon suyu kadar da susam yağı karıştırılıyor.

yalnız bana 10 limon suyu çok fazla gelmişti.çünkü limon suyu bayağı fazla çıkıyo ve aynı ölçüde susam yağı koymak daha masraflı oluyo.hem taze olması açısından da ben 10 aspirin,5 limon suyu ve iki şişe susam yağı koymuştum.yetmişti.

sporumu yaptıktan sonra banyoya girip lifle bacaklarıma masaj yapıyorum.sonra duş jelime karıştırdığım kahve telvesiyle de masaj yapmaya devam ediyorum.duştan çıkınca yine aspirinli karışımı sürüyorum.

inanın 1 günde bile sıkılaşmayı farkediceksiniz..hem teniniz pürüzsüz ve elastikiyet kazanıyor hem de sıkılaşıyor ve zaten selülit için en önemli şey de masaj ve hareket.

yalnız 1 saat full spor yapıp da yan gelip yatmak bir işe yaramaz..gün içersinde aktif olmak çok önemli..hareketliliğinizi gün içine yaymak lasım.ara öğünlerde de meyve çok önemli.metabolizma hızlanıyor ve yaptığımız hareketler daha çabuk etki ediyor.

bu arada ben haftada 2 gün elektrikli süpürgeyi çalıştırıp,salülitli kısımlarımı aşağidan yukarıya doğru çekiyorum vakum gibi.aynı güzellik merkezlerindeki vakum görevini görüyor.dozunu da ayarlayabilirsiniz hem.yalnız çıplak teninize yapmayın.eşofman altı,tayt falan olsun ayağınızda.

zaten öyle güzellik merkelerinde lpg uygulamalarına falan paralarınızı harcıycağınıza bence dans kursuna para yatırmanız hem ruhunuza hem de bedeninize öyle iyi gelecektir ki..sosyal çevrenizin gelişmesi açısından da birebir..çünkü dans vücudumuzu doğru orantıda şekillendiren en güzel spordur..eğlencesi de yanında kar..kaydirigubbakcemile2 tabi haftanın 2 günü tempolu yürüyüş de yapabiliyorsanız ne ala..

şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar...her türlü sorunuzu fikirlerinizi beklerim..yazılanların çok uzun olmasına bakmayın uygulamak son derece kolay bence.. ben halimden çok memnunum ve bu tempomu da değiştirmeye hiç niyetim yok artıkkaydirigubbakcemile2

çok teşekkülera.s. bence denebilecek masrafı az güzel öneriler..
elektrik süpürgesi çok hoş hiç aklıma gelmemişti.. :roflol:ama haklısın güzellik merkezlerinde kullanılan lpg cihazıda vakumlama sistemiyle çalışan bir alet..ve seansları ciddi rakamlar. söylediklerin denebilir bence

ehuhehe:dance: valla canım benim, napalım artık okadar çok paralar ödeniyo ki insanın canına tak ediyor..oyuzden de doğal olarak pratik ve alternatif çözümler üretmeye başlıyorsun...ama işe de yarıyor elektrik süpürgesi :içelim:

süpürgeyi mutlaka deniycem canım :roflol: ama seninde dediğin yaparken tayt filan giymekte fayda var.. birde biberiye yağı selülite çok iyi geliyormuş bütün aktarlarda olan bir yağ onu sürdükten sonrada süpürge yapılabilir:içelim:

ewt bence de..ben de zaten aspirinli karışımı sürüp de yapıodum..şimdi biraz önce annemle konuştuk,o da dedi biberiye yağı da olur diye..bi de bende hazr karışık selülit yağı vardı 8 ytl miydi neydi fiyatı onu da katmıştım.aslında sadece susam yağı yerine öyle hazır alıp da karıştırılabilir..ama gerçekten ben uygulamaya başladım ve daha ilk yapışımda çok sıkılaştı ve görüntüde düzelme oldu..mucize gibi resmen yaa:sm_cool:

ben de nefret ediyorum valla şu güzellik sorunlarımızdan..gerçekten lanet olsun..erkeklerin göbeği bile çıksa biz kızlar sevdik mi tam seviyoruz ya,hemen göbeğini bile seviyoruz...kas yapcam,ağırlık çalışcam deseler;"hayıırr hayatıımm...ben seni bu göbeğinle seviyoruumm..çook tatlııı..."diyoruz..sivilce çıksa bile onlarda batmıyo..bi sweatshirt bi t-shirt bi jean giyseler tamam oluyo...
yabiz?takılarımızın,çantamızın,bluzumuzun,ayakkabılarımızın,saçlarımızın,ojemizin,makyajımızın hep uyumlu ve hergün değişik değişik olması için uğraşıp duruyoruz..onların evden hazırlanıp çıkması ennnnn fazzllaaa 10dk. :kızgın:
ya bizim??ağdamızdı,kaşımızdı,manikürümüzdü derken 1 gün önceden başlar hazırlıklarımız...ooooff offff...bari pürüzsüz bi vücudumuz olsa,selülitler çatlaklar patlaklar olmasa,bıktım artık yaa bıktıııııımmmmmmmmsenağlama

kış dönemi başladı ya kendimi iyice saldım.:çok üzgünüm:
geçen gün şöyle aynada bir baktım kendime of selülitlerim azmış iyice eskiden sıkınca görünen basen bölgemde şimdi gözle görünür bir şekilde artmış.:çok üzgünüm:
dediğin tarif çok iyi ama ben sabah 6,30 da kalkıyorum kahvaltı hazırlanma saat 8 olmadan evden çıkıyorum. sabah aspirinli karışımı yapsam bile sarıp dans etmeye hiç zamanım yok. tek yapabildiğim işe hergün yarım saat yürümek. ve duşta hazır lif ie 1-2 dakika masaj yapmak. limonlu suyu bile unutuyorum.:çok üzgünüm:
akşam yapsam evi yemeği bırakmam lazım. keşke mucize bir formül olsa sadece krem gibi sürüp günlük hayatımıza devam etsek.
elektirik süpürgesini denemek istiyorum.
evlenmeden annemin evinde kendime ne bakardım ne kilo ne selülit of offf:çok üzgünüm:
umarım bir gün hepimiz kurtuluruz. :Saruboceq:

elektrik süpürgesi gercekten harika bi keşif, tebrikler gully a.s
bu geceden itibaren baslıyorum. ben haftada 3 yapıcam elektrik süpürgesini. ayrıca yine suna dumankaya her banyoda kese yapılmasını önermişti selülitler için.
eda taşpınar da vücut fırçasıyla fırçalıyormuş tüm vücudunu. bende aldım fırca hemen şimdi baslıcam :dance: çok yoğun olmasada beni rahatsız edici boyutta selülitlerim :çok üzgünüm: sonuç alırsam yazıcamm

ben bu selülitler gittikten spnra gelmesin diyorum şimdi bu uygulamalarıda sürekli yapmak çoook zor bırakınca tekrarlar mı acaba ne dersiniz?

tekrarlayabilir. spor yapmak lazım, ben sporu bıraktıktan sonra oluştu selülitler. bugün elektrik süpürgesini denedim. öncesinde duşta inceltici duş jeliyle asağıdan yukarı dogru fırcaladım vücudumu. cıkınca susam yagı sürüp süpürgeye gectim :1rolleyes: gercekten ilk seferden sonra etkisi görülüyor.. daha önce masaj yaptırmaıştım 10seans filan. masajdan sonra selülitler parça parça oluodu, bundada aynı görüntü oluştu. demek ki işe yarıcak hihoyyyt

valla aslında yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerekiyor en başta..güzel beslenme ve sporun olması şart..ayrıca daima masaj masaj masaj...valla kollarında derman kalmıyo insanın..inşallah bigün çok paralar kazanırız da evimize özel masörler çağırırızsırnaşık şey

buarada süpürgeyi mutlaka yapın kızlar ben çok faydasını görüyorum,okadar rahatlatıyo ki beni.özellikle de sırtüstü yatın..dizlerinizi kırın adır şeklinde ve ozmandizinizin arkasından popoya doğru süpürgeyle çektirin.hani herzaman masaj aşağıdan kalbe doğru yapılmalı ya..kan dolaşımınızı hızlandırıyo..hem de pratikk..

yaaa arkadslar bu dus jelımıze kahve telvesı koyuyoruzya bunun bı olcusu varmı acıklıga kavusturursan svınırım gully bu arada tavsıyen ıcınde cok saol

yaaa arkadslar bu dus jelımıze kahve telvesı koyuyoruzya bunun bı olcusu varmı acıklıga kavusturursan svınırım gully bu arada tavsıyen ıcınde cok saol

yok canım bi ölçüsü..yoğunlaşana kadar koy..ben bol bol koydum mesela:))

paylasimin icin tsklerrrrrrr ihtiyacim var ama bir yerlerim üsenmezde yaparmiyim bilmiyorum acikcasi :)))) ama aklimin ucunda bulunsun :))

aspirinli formülü bende geçen sene denemiştim gerçekten 2.sürüşte bile bacaklarınızda gerginlik ve sıkılk hissediyosunuz devam ettiremeyip bırakmıştım bir haftadan sonra şimdi susam yağını yine aldım bu günlerde başlarım ayrıca biberiye ve yeşil çay içiyorum hergün bu uygulamalardan sonuç alacağımı umud ediyorum sonuçları paylaşırım sizlerle herkese kolay gelsin

süpürgeyi 3 4 seferdir yapıyorum ama ben bacaklarımda kılcal damar çatlakları var hep torkuyorum dahada ilermi acaba fikri olan varmı

canım zaten bildiğim kadarıyla kılcal damarlar da dolaşım bozukluğundan çıkıo,bende de biraz var..zaten çok yüksek çekimle uygulama,en düşük seviyede yap..kalın bi tayt gibi bişey giy,bence bişey olmaz..ama yine de bir bilene danış istersen

süpürgeyi 3 4 seferdir yapıyorum ama ben bacaklarımda kılcal damar çatlakları var hep korkuyorum dahada ilermi acaba fikri olan varmı

tabiki canım zararı olacak benimde bacaklarımda var bende kese ile masaj yağlarıyla çok uğraştım uyguladım az olan kılcal damarları bilinçsizce çoğaltmışım kesinlikle yapma zaten yaptığında sızlayacaktır seni rahatsız edecektir

X