Sen olsan ne yapardın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam siz 9 aylık çocuğu toprağa koyup kardeşiniz gelmediğin de öyle yaparsiniz
Sızın diliniz karşı tarafa böyle yorum yapmak mı siz de cocugunuzu koyarsınız falan umarım herkes kendi gibi eltiyle görümceyle kaynanayla karsilar kendi gibi gelin alır hatta Aminn

Çok bencil insanlarsınız. Kadının taze acısında oyalandığı kafa dağıtmaya çalıştığı şeyler bile gözünüze dokunmuş. Size küsmeyi bırak sizi toptan silmeleri lazım şurda yazılanları da okusalar. Yazık yani böyle düşüncesiz nasıl olabiliyorsunuz nasıl hala utanmıyorsunuz?
Mesela ne yazdım onlara ithafen hakaret mi var suçlamami var kimisi

Valla istediğiniz kadar yazın ama sonuç değişmiyor.
Hadi siz doğum vs. derken iyi değildiniz. Eşiniz bir ay sonra, iki ay sonra gidebilirdi.
Cenazeye gitmemeniz önceki olanları silip süpürmüş, bayağı bayağı kötü olmuş.
Esim melek gibidir asla aileyi atmaz yeni evliyken bize yine kusup evden kovmuslardi esim yine baristi o ara ve her zaman bayramda yazan kandilde yazan da esimdir cocuklari hasta olsa giderdik

İnsan bilmediği acıyı anlamıyor işte hala uzaktan psikolojisi iyiydi diyorsunuz gittiniz mi gördünüz mü? Ne kdr paylaştınız? İlk msjimdan beri eşiniz gitmeliydi diyorum kırk türlü bahane
Sizin olayiniz acı paylaşmak değil ztn insanlar konuşmasın
Ama ben olsam yazın kapıdan sokmam geçti o vakit. Gerçekten insanı çileden çıkardınız el kadar bebek toprağa girmis yok esim tek oturdu yok abisi böyle dedi.
İşte birde insanlara teselli begendiremiyoruz bu şartlarda o zan gidebiluyorsam ve almıyorsa o da onun sorunu

Açıkçası hamileydim çok üzüldüm bebegini kaybetti destek oldum telefonlada olsa aramızda sorunda yoktu taki çocuğumu sunnet ettirdim güzel bir fotoğrafını paylaştım ve görmezden gelene kadar haberi de varken geçmiş olsun bekledim. Küsmem Allah rızası için şimdi gitsemmi taziyeye diye düşünüyorum havalar ısınıyor ama kalbimde kırık
ESiniz gitseymiş bari kardesinin yanında olsaymış. Benim ablam benim çocuğum doğumda ölcek ve gelmeyecek asiri üzülürdüm. Sizin gitmeniz sart değil ama esiniz gidebilirdi.

Mesela ne yazdım onlara ithafen hakaret mi var suçlamami var kimisi
Hakaret yok ama neymiş efendim bebeğini yeni kaybetmiş bir ay sonra size tv sormuş tatil planı yapmış kahve storysi atmış yani bunlar bu kadının acısı yok anlamına mı geliyor size ne ya? Bunları görüp eşiniz oh kardeşim atlatmış artık gitmeye gerek mu dedi? E tv istiyorsa demek ki gömdükleri bebeğin acısı kapandı taziyeye gerek yok. Ya sabır ya

Esim melek gibidir asla aileyi atmaz yeni evliyken bize yine kusup evden kovmuslardi esim yine baristi o ara ve her zaman bayramda yazan kandilde yazan da esimdir cocuklari hasta olsa giderdik
Şu saatten sonra olmaz zaten. Vakitlice eşiniz gidecekti siz gitmeseniz bile. Ölüm olmasa tavrım olurdu da insan aileden biri ölünce gider.
Üstünden geçmiş bir sene gidip ne diyecek zaten şu saatten sonra?
Ben yaşınız küçük sandım ama benden büyüksünüz. Ölüm olunca bizim burada ya ilk günü giderler ya ertesi. Ha hiç mi gidilemedi, perşembesi yapılırsa ona gidilir. Yapılmazsa yine gidilir. Eğer çok ekstrem bir şey oldu 1-2 ay gidilemedi diyelim, başın sağ olsuna gidilir bir akşam. Alırsın eline bir şeyler, gidersin kusura bakmayın cenazeye gelemedik der acısını paylaşırsın.
Yöreden yöreye bu işler o kadar da değişmez. Sizinki hele çok yakın, aynı soyadını taşıdığınız insanlar. Bence gidilmesi gerekirdi.

Hakaret yok ama neymiş efendim bebeğini yeni kaybetmiş bir ay sonra size tv sormuş tatil planı yapmış kahve storysi atmış yani bunlar bu kadının acısı yok anlamına mı geliyor size ne ya? Bunları görüp eşiniz oh kardeşim atlatmış artık gitmeye gerek mu dedi? E tv istiyorsa demek ki gömdükleri bebeğin acısı kapandı taziyeye gerek yok. Ya sabır ya
Gitmeme gerek yok diye değil efendim bana tepkisini o anda koymuyor anlayayım dimi üzerinden zaman gecmis bir anda bu sorun oluyor evet paylasimlarindan yola çıkarak bende paylaşım yaptım bebeğimi orda buna da değinmek istedim yani kendi başka cocuklari paylaşırken benim çocuğumu paylaşmam sorun olmaz diye dusundumbunlari açıklamak niyetim

Şu saatten sonra olmaz zaten. Vakitlice eşiniz gidecekti siz gitmeseniz bile. Ölüm olmasa tavrım olurdu da insan aileden biri ölünce gider.
Üstünden geçmiş bir sene gidip ne diyecek zaten şu saatten sonra?
Ben yaşınız küçük sandım ama benden büyüksünüz. Ölüm olunca bizim burada ya ilk günü giderler ya ertesi. Ha hiç mi gidilemedi, perşembesi yapılırsa ona gidilir. Yapılmazsa yine gidilir. Eğer çok ekstrem bir şey oldu 1-2 ay gidilemedi diyelim, başın sağ olsuna gidilir bir akşam. Alırsın eline bir şeyler, gidersin kusura bakmayın cenazeye gelemedik der acısını paylaşırsın.
Yöreden yöreye bu işler o kadar da değişmez. Sizinki hele çok yakın, aynı soyadını taşıdığınız insanlar. Bence gidilmesi gerekirdi.
Bir aksam alıp başını gidilecek yerde değiliz dogu sark gorevindeyiz

ESiniz gitseymiş bari kardesinin yanında olsaymış. Benim ablam benim çocuğum doğumda ölcek ve gelmeyecek asiri üzülürdüm. Sizin gitmeniz sart değil ama esiniz gidebilirdi.
Pes doğrusu. Aynisi sizin basiniza gelse? Allah kimseye yasatmasin birde annesiniz. Esinizde de ciddi problem var. Bende olsam gelmem sizin hicbirseyinize cenazeniz olsa kara kiş vardi gelemezdm derdim ne kadar bencilsiniz. Allahtandan korkun ölümün bahanesi olmaz.

Pes doğrusu. Aynisi sizin basiniza gelse? Allah kimseye yasatmasin birde annesiniz. Esinizde de ciddi problem var. Bende olsam gelmem sizin hicbirseyinize cenazeniz olsa kara kiş vardi gelemezdm derdim ne kadar bencilsiniz. Allahtandan korkun ölümün bahanesi olmaz.
Bende yeni dogum yaptim burda kimsemiz yok yanliz sadece esim benim destekcimdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X