Seni çok özledim

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
'Seni çok özledim'


Sevgilisi uzakta yaşayanların kafasında ortak bir soru vardır: Birbirimizden fiziksel olarak uzakta olsak da duygusal bağımızı güçlendirmemizin bir yolu yok mu?

Bu yazımızda size sevgilinizle aranızdaki bağın uzak mesafeler arasında bile ne denli güçlü bir şekilde kurulabileceğini birkaç ipucuyla anlatmaya çalışacağız.

Ayrı şehirlerde yaşayan sevgililer ilişkilerinin ilk dönemlerinde bunu bir avantaj olarak görür ve az görüşmekten doğan özlemin ve tutkunun etkisinde kalır. Fakat zaman geçtikçe telefon konuşmaları ve e-mail ile sürdürülen iletişim iki taraf için de yetersiz olmaya başlar. Bu aşamada ilişkinin yürüyebilmesi için iki tarafın da öncelikle birbirine ve ilişkilerine güvenmesi gerekir. Güven unsuru sağlandıktan sonra yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Ortada buluşun

Sevgiliniz örneğin sizin oturduğunuz yerden iki saat uzaklıkta bir şehirde yaşıyor. Çok uzak sayılmayacak bu mesafeyi kısaltmak sizin elinizde. Görüşmek için haftasonunu beklemek istemiyorsanız bir akşam yemeği için iki şehrin ortasına denk gelen bir bölgede buluşun. Sevgilinizi görmek için bir saat yol gitmek o kadar da zorlayıcı bir şey olmasa gerek, öyle değil mi?

Internet üzerinden konuşun

Birbirinize e-mail atmaktansa günün belli bir saatinde internete girmek için sözleşin ve karşı tarafla anında iletişim sağlayan programlardan biri aracılığı ile onunla sanki karşınızdaymış gibi konuşmayı deneyin.

Hediye vermek için özel günleri beklemeyin

Karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi göstermek için yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri ona sürpriz bir hediye vermektir. Bu hediyenin küçük ya da büyük olması hiç önemli değildir. Bu, sevgilinize yazdığınız bir şiir, sevdiği bir kitap ya da sevdiği bir paket cips bile olabilir. Yeter ki içinizden gelerek alındığını bilsin.

İnancınızı kaybetmeyin

Eğer bu ilişkinin yürüyeceğine inanıyorsanız, o zaman aranızdaki uzak mesafeyi düşünerek hareket etmeyin. Aksine o uzaklığın sizi daha da yakın kıldığını düşünün ve her fırsatta ona olan sevginizi dile getirin.
 
X