Seni komalık yaparım

Boyle bir adamdan ayrilirdim
Kendimi unutur, çocuklarimi korumak için herseyi yapardim
Birde çalisan ayaklarini uzerinde durabilen bir isem

bazı arkadaşlar namussuzluk dışında hiçbir kadın komalık edilmeyi hak etmez demiş ama ben katılmıyorum namussuzluk yapsa bile kimse böyle vahşi bir şiddeti hak etmez.

bir erkek arkasını dönüp kapıyı çekip gitmelidir. gücü kadına yeten kadını komalık ederim gibi korkunç bi cümleyle tehdit eden erkek de erkek değildir.

umarım konu sahibi boşanmıştır

Bence buradaki en önemli sorun seni komalık yaparım demesi değil, kızınıza olan hareketi. Bazen insanlar sinirlenince ağızlarından çıkanı kulakları duymayabilir. Bir şeyi söylemek başka yapmak başkadır bu sinirle söylenmiş bir şey de olabilir. Eğer olay bununla sınırlı kalsa çok büyütmeyin derim ama kızınızı itmesi kabul edilebilir gibi değil. Eğer çocuk eşinizin öz babası olduğunu bilmiyorsa iç dünyasında fırtınalar kopmuştur. Öz babanın bile yaptığı insana ağır geliyor ki burada bir de öz olmayan baba bunu yapıyor. Bence bu konuda çok ciddi olarak eşinizle konuşun. Çocuğunuzun zaten babasından ayrı olduğunu, psikolojinin çok önemli olduğunu ve ona bir daha böyle bir hareket yaparsa kesinlikle çocuğunuzu korumak adına gerekeni yapacağınızı söyleyin. Ayrıca ona senden ayrılsam başkası ile evlensem ve bu adam sinirlenip senin kızını itse, kızın ağlasa ne hissedersin diye de sorun belki bu durumu anlamasına yardım edebilir. Eğer bu davranışı tekrar ederse bence sağlıklı olarak kızınızın durumunu ve gelecekte sizi bu konuda nasıl suçlu görebileceğini de değerlendirerek karanınızı verin. İnşallah düzelir de huzurlu bir aile hayatınız olur.

Hakkatten bazı erkekler sinirlendiğinde ne dediğini bilmiyor..sanırım sizin eşinizde bunlardan biri..en dogru kararı siz verirsiniz..hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
öncelikle baştan yazayım.ne olursa olsun (namussuzluk dışında) hiç bir kadın komalık e dilmeyi hak etmez.hele bu lafı küçük çocukların yanında etmek daha da vahim.:1no2:

ablacım ne diyosun sen?! ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? sizin bu hastalıklı namus anlayışınız yüzünden dünyada her 3 saniyede bir 1 kadın öldürülüyor, biliyor musun?

erkeklerin kadınlara yaptığı zulmü, şiddeti, baskıyı bu kadar içselleştirdiğiniz için her şeyden önce size üzülüyorum.
namussuzluk nedir, onu da anlayamadım zaten... aldatmayı falan kastediyosun sanırım.
aldatırsam aldatırım, bu benim vicdani meselemdir, kim bana bu yüzden şiddet uygulayabilir?!
herifin tekine mi kaldı benim yaptığım şeyin cezasını vermek?! daha da önemlisi bu yaptığım şeyin cezası şiddet midir????!!!

yazık yahu, vallahi harcanan hayatlarınıza ve harcadığınız hayatlara yazık...

hemen kurtul gitsin bu tarz mahlukları adam etmek icin beklemek insan yerine koymak büyük hata

ayşe pasalı ve digerleri gibi ana haber bültenlerinde esleri tarafından magdur olmus,dayak yemis en kötüsü hayatını kaybetmis bir kadın haberi daha görmeye tahammülüm yok

niye biz kadınlar bir kaç evlilik yapınca kötü oluyor anlamıyorum artık devir değişti eskisi gibi kadınlar ezik değil hala aramızda ezik olanlar vardır onlarda işte toplum değerlerine takılmış durumda evliliğim istediğim gibi gitmiyorsa kim beni tutabilir ki bakın erkeklere olmadı hoooop boşa ahada ben eşimin 3. eşiyim içte kendinisini kınamıyorum demek ki diğer karıları istediği gibi değilmiş benimle çok mutlu bunu her defasında da söylüyor oldu ki benimle de kötü olsaydı bizde boşanırdık ben ne yapacaktım o zaman gidecem tekrar evlencem bu sefer ben mutlu değilsem bi daha boşancam zorla değil ya zaten hayat hep deneyimlerden oluşma değilmidir ki artık zamanın kadınları akıllı maddi özgürlüklerine kavuşmuş ve biz kadınların ellerinden bir çok iş gelebiliyorsa nemutsuz bir yuvada hala kalma ısrarlarını sürdürelim ki çocuk için mi al onu da yanına ALLAH kimseyi tek yaratmamış mutlak birgün dengimiz olan bir insanla bir araya gelebiliriz. yeterki sağlık olsun

Madem ki artık zamanın kadınları akıllı...maddi özgürlüklerine kavuşmuş ve ellerinden bir çok iş gelebiliyorsa...?
Neden gidip 3 çocuğu olan..ve işi de olmayan..bir adamla evlenir?

Hayat hep deneyimlerden oluşmuşken(senin sözün).....illaki bir erkeğin himayesi altında mı olmalı bu akıllı(!) kadınlar...?illaki...o olmadı...hadi bu olsun...o da olmadı...gelsin bi sonra ki.
Bu mu oluyor yani deneyim?

Bir çocuğu dünyaya getirirken keyfin için getirmiyorsun...o bir insan...o nun hayatının sorumluluğunu alıyorsun...ha alamıyorsan eğer...ve sadece kendini düşünmek istiyorsan...sadece kendin olarak mutlu mesut yaşarsın!

Bir masumun kaderi, bencil ana babaların insafına kalamaz...kalmamalı.

O çocuk,annesinin bilmem kaçıncı kocası...yada babasının bilmem kaçıncı mutluluk arayışlarının...mutsuz ortamlarında büyümek istermiydi..? kaldı ki...dünyaya gelmek bile kendi tercihi değildi....

.

Merak ettim simdi, konu 2009 senesinde acilmis...
Arkadastan baska mesaj yok, napmis acaba bosanmis mi?
Bosanmissa, kizlari ve kendi nasil acaba? Haber alan, bilgisi olan paylassin hanimlar..

bunu niye sordum.şöyle anlatayım.benim eşim ayakkabıları boyamanın evdeki kadının işi olduğunu düşünüyor.ben de erkek boyar diye düşünüyorum.mesela babam bi yere verip boyatmadıysak evdeki ayakkabıları önüne koyar boyardı.eşimin ailesinde ise kayınvaldem boyuyor.eşim de biraz düzensizdir hergün ütü yapsam yine takımları buruş kırış gelir işten.ayakkabıları desen öyle.sık kirlenir.ben boyamıyorum oda boyamıyor çok kötü oluyor ayakkabılar.diğer işlerde herşey üstüme kalmaz.bana yardımcı olduğu da olur aslında.ama bu aramızda inat haline geldi.ayakkabıları pis olunca kayınvaldemlere de rezil oluyorum.onlarda böyle olunca ben bakmıyormuşum durumu oluyor rahatsız oluyorum.sizce böylemidir.aykkabıları oturup kadınlar boyarmı siz boyuyor musunuz.

bunu niye sordum.şöyle anlatayım.benim eşim ayakkabıları boyamanın evdeki kadının işi olduğunu düşünüyor.ben de erkek boyar diye düşünüyorum.mesela babam bi yere verip boyatmadıysak evdeki ayakkabıları önüne koyar boyardı.eşimin ailesinde ise kayınvaldem boyuyor.eşim de biraz düzensizdir hergün ütü yapsam yine takımları buruş kırış gelir işten.ayakkabıları desen öyle.sık kirlenir.ben boyamıyorum oda boyamıyor çok kötü oluyor ayakkabılar.diğer işlerde herşey üstüme kalmaz.bana yardımcı olduğu da olur aslında.ama bu aramızda inat haline geldi.ayakkabıları pis olunca kayınvaldemlere de rezil oluyorum.onlarda böyle olunca ben bakmıyormuşum durumu oluyor rahatsız oluyorum.sizce böylemidir.aykkabıları oturup kadınlar boyarmı siz boyuyor musunuz.

ben boyuyorum canım, hatta geçen gün eşim sabahın köründe işe gidecekti benden önce, acelesi vardı. asker olduğu için de kocaman botları bağlamış ama boyasız boyasız giymiş. önemli de bi yere gidecekti. eğildim botları ayağındayken boyadım, gözümü daha uykudan açamamış haldeyken. ama zevkle yaptım. onun da hoşuna gitti sanırım. :KK1: eşimden kaynaklanıyor bu da, benim ihtiyacım olsa o da bana yardım ederdi çünkü. ben gocunmam yani.

pardon ya konu açacağıma buraya yazmışım alahım yaa

bizde rast gele valla.kendi ayakkabılarımı boyayacağım zaman,hazır elim değmişken çocuklarının ve eşiminkini de boyarım.eşimde de aynı düşünce vardır....

acelesi vardır vakti olmamaıştır vs.o zaman boyabiilrim ama sürekli boyamam.ev işi çoçuk bakımı yetmiyo bide ayakkabı mı boyayacağım.herkes evde görev ve sorumluluklarını bilmeli.erkek eşine yardımcı olmuyorsa en azında kendi işlerini kendi yapmalı ayakkabı boyamakta bunlardan bitanesi.

Son düzenleme:
X