Serklaj olmuş ve olacak anneler. Yoruma bekliyorum.

Hamera19

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2024
18
9
29
Herkese merhaba. 21 haftalik serklaj oldum. Suanda 24 haftalik hamileyim. Bu durumu yaşayan cok var biliyorum. Insallah hepimize saglikla evlatlarımızı kucağımıza almak nasib olur. Doktora gittikçe insan unutuyor bazen ne soracağıni vs. Serklaj sonrasi kontrole gidenler doktorun söyledikleri dikkat edilmesi gerekenleri paylaşırsa sevinirim. Serklajli olmak insana cok stres yaptırıyor gercekten. 2. Dogumum olacak insallah ama ilk defa serklaj oldum. Kisisel temizliğini serklajli anneler nasil yapiyor ben kasilmaktan korkuyorum açıkçası istem dışı insan illaki kasıyor kendisini ozellikle ozel bölgede. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba bende ilk bebeğimde 16 haftalıkken olmuştum normal hayatına devam ediyosun ama ilk ameliyattan sonra 1 hafta kadar dikkat ediyorsun şimdi ikinciye hamileyim bundada serklaj olucam rahat ol fazla düşünme pozitif düşün iyi olsun canim

Merhaba bende ilk bebeğimde 16 haftalıkken olmuştum normal hayatına devam ediyosun ama ilk ameliyattan sonra 1 hafta kadar dikkat ediyorsun şimdi ikinciye hamileyim bundada serklaj olucam rahat ol fazla düşünme pozitif düşün iyi olsun canim
Cok tesekkur ederim guzel yorumun için. Saglikla kucağınıza almak nasib olsun insallah. Serklajli hastalar için havuç suyu önerisinde bulunmuşlar bugun 2 kez duydum. Doğruluğu nedir görevi nedir ki tam olarak havuç suyunun duydunuz mu hiç

Cok tesekkur ederim guzel yorumun için. Saglikla kucağınıza almak nasib olsun insallah. Serklajli hastalar için havuç suyu önerisinde bulunmuşlar bugun 2 kez duydum. Doğruluğu nedir görevi nedir ki tam olarak havuç suyunun duydunuz mu hiç
Havuç, havuc suyu sıvı azlığında daha cok tüketilmesi önerilir. Serklaj için diyeni ilk defa duydum. Doktorumunda önerileri arasında yok

Havuç, havuc suyu sıvı azlığında daha cok tüketilmesi önerilir. Serklaj için diyeni ilk defa duydum. Doktorumunda önerileri arasında yok
Bugun sordum doktoruma evet su azlığı içinmiş ama kanıtlanmış bir durum değilmiş. Fazla ve bilinçsiz tüketimi de diyabete yol acabiliyormus. Vitamin olsun diye tabiki alınabilir diyor.

Hiç duymadım ama bende senden duyunca arastiricam
Serklaj ile allakasi yokmus canm. Bugun kendi doktoruma da sordum 2 defa duyunca. Allakasi yokmus su azlığı için oneriliyormus. Ama kanıtlanmış bir gerçekliği yokmus. Vitamin olsun diye tabiki içilebilir diyor. Ama fazla ve bilinçsiz tuketimide diyabete yol açabilirmis. Vitamin amaçlı 200 ml 1 bardak yeterliymis.

Bugun sordum doktoruma evet su azlığı içinmiş ama kanıtlanmış bir durum değilmiş. Fazla ve bilinçsiz tüketimi de diyabete yol acabiliyormus. Vitamin olsun diye tabiki alınabilir diyor.
Kanıtlanmış bir durum mu değil mi bilemem ama çoğu doktor öneriyor. Arkadasımda vardı bu durum baya sıkıntılıydı su seviyesi havuc suyu tüketiminden sonra normal seviyeye gelmişti doktorunun önerisiyle yapmıştı hatta. Tabiki çoğu şeyde oldugu gibi cok tüketmek yararından cok zarar da verebilir

X