Serum sonrası bebek emzirme

Serpil7906

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2022
10
9
35
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sıkıntımı anlatıp, kafama takılan şeyleri sormak istiyorum. Tecrübeli ya da bilgi sahibi annelerimiz cevap verebilirse çok sevinirim. Belki de bir doktorumuz görür cevap verir. 5,5 aylık bir bebeğim var. Yaz tatili dolayısıyla eşimin memleketi oAdanaya geldik. Kayınvalidemler köyde kalıyor ve gerçekten hava çok sıcak. Geldiğimiz ilk gün 01.30 gibi bebeğimi emzirmek için uyanmıştım. Elimi yıkadım ve kurulamak için havluyu elime aldığımda elime iğne gibi bir şeyin battığını hissettim ve havluyu hemen yere attım. Sonra eşim buz verdi ve biraz elimin üzerine koydum. Eşim akrep olduğunu söyledi ve onu öldürdü. O gürültüye bebeğim uyandı ve aç olduğu için ağlıyordu. Elim çok şişmedi acı hissetmiyordum. Soktuğu yer bile çok belli değildi ama ben emzirmemin sakıncalı olduğunu düşündüm. Saat 2.30 gibi sütümü sağıp attım, oğluma mama verdim ve hastaneye gittik. Acil doktoru bana tetanoz aşısı ve serum verdi. Elime bile bakmadı aslında. Alerjik reaksiyon göstermemesi için dedi. Serumdan 1-2 saat sonra emzirebilirsin dedi. Hemşireler ise en az 1 gün sütünü verme dediler. Saat 04.00 gibi serumu aldım, 05.30 gibi serum bitti. Eve gidip 06.30 gibi sütümü biraz sağdım ve bebeğimi emzirdim. Keşke emzirmeseydim diyorum. Yol yorgunuyduk ve normal düşünemiyordum sanki. Doktor bana çok güven vermedi nedense. E-nabızdan baktım, verilen serumun içeriğinde şunlar varmış:
- FENİRAMİN-PF İM/İV Enjeksiyonluk Çözelti 45.5 mg/2 ml 5x2 ml'lik ampul

- TURKFLEKS İZOTONİK SODYUM KLORÜR 100 ML SOLÜSYONU

-DEKSAMET 8 MG 2 ML 1 AMPUL
-POLİVİDON İYOT İÇEREN %10 (İSOSOL %10) ANTİSEPTİK SOLÜSYON 1000 ML ŞİŞE
Memlekette gidince çocuk doktoruna da soracağım fakat şu an içim hiç rahat değil. Psikolojim bozuldu resmen. ☹️☹️☹️ O yüzden sizlere sormak istedim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim. Allah herkese bebeğini sağlıkla büyütmeyi nasip eylesin. 🙏 🙏🙏

X