Servikal yetmezlik

Bir sus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2019
11
10
Merhabalar.25 yaşında ilk hamileliğim 15.haftada sonlandı.kurtaj oldum.Uterus septum saptandı ve ameliyat oldum.Ameliyattan 2 ay sonra tekrar normal yolla hamile kaldım.Hersey iyi gidiyordu fakat ara ara enfeksiyon olmaya başladı.Rahim yolu uzunluğum normaldi.Doktorum rahim agzi dikisine ihtiyaç yok dedi,progestan kapsül kullandım ve proluton depot vuruluyordum.Fakat 22. haftada sancim oldu ve artık geç olduğu söylendi,yine de doktorum acil serklaj uyguladı akabinde 7 gün hastanede yattım.7.gün suyum geldi hemen sezaryen oldum,fakat bebeğim 3 saat yaşayabildi,şimdi bir sonraki gebeligimde 11.hafta serklaj uygulanması gerektiğini,servikal yetmezligim oldugunu söyledi doktorum.Bu durumu yaşayıp başarıya ulaşan var mı? Psikolojim alt üst oldu.

Canım buraya bi bak
Allah yardımcın olsun
Bende 1 ay önce 22 haftalık bebeğimi suyumun erken gelmesi ile kaybettim 😔
aynı haftalarda aynı nedenden dolayı bebeğini kaybeden o kadar kişi varki yalnız değilsin

Bide buraya bak

Canım benim başın sağolsun, okudum sağol, ama sende üzme kendini, sorunum olmasaydı bugün kucağımda olacaktı, bugün dua ettim biryerlerde mutlu olduğunu hissediyorum.Senin ilk hamileliğin miydi ?

Bende 7 aylık olacaktım bayram tatilinde odasını kıyafetlerini alacaktım 😔
İlk hamileliğim idi benim

Bende 7 aylık olacaktım bayram tatilinde odasını kıyafetlerini alacaktım 😔
İlk hamileliğim idi benim
Üzme kendini, o biryerlerde mutludur şuan,dua et.Bir sonraki hamileliğine odaklan canım.Eminim seninde benimde gunu geldiği zaman kucagimiz dolu olacak.

Merhabalar.25 yaşında ilk hamileliğim 15.haftada sonlandı.kurtaj oldum.Uterus septum saptandı ve ameliyat oldum.Ameliyattan 2 ay sonra tekrar normal yolla hamile kaldım.Hersey iyi gidiyordu fakat ara ara enfeksiyon olmaya başladı.Rahim yolu uzunluğum normaldi.Doktorum rahim agzi dikisine ihtiyaç yok dedi,progestan kapsül kullandım ve proluton depot vuruluyordum.Fakat 22. haftada sancim oldu ve artık geç olduğu söylendi,yine de doktorum acil serklaj uyguladı akabinde 7 gün hastanede yattım.7.gün suyum geldi hemen sezaryen oldum,fakat bebeğim 3 saat yaşayabildi,şimdi bir sonraki gebeligimde 11.hafta serklaj uygulanması gerektiğini,servikal yetmezligim oldugunu söyledi doktorum.Bu durumu yaşayıp başarıya ulaşan var mı? Psikolojim alt üst oldu.
Merhaba bende aynı şeyi yaşadım 2 ay önce benim 21. Haftaydı çok zordu ben normal doğum yaptım. Ama tabi yaşamadı şimdi korkularım çok Dr a gittim rahimde perde olabilir dedi o da engel olur dedi bilemiyorum

Ben 16.hagtdayim servikal uzunluk 3.5 civarı ölçüldü geven hafta 4.1di azalma var 2.5 olmadan atmıyorlar özel bile bu şekilde bir tane doktor buldum perinatolog degl kadın dogumcu ben aticam serklaj gel dedi ama emin olamyrm becereblrmi e bi yandan attırmak istyrm dikiş kafam çok karışık ya bebeği kaybedersem dye korkyrm

X