Popüler Konu Sevdiğim sözler

Tarihin bazı korkunç kayıtlarını, tam uyanıklık ile hatırlatmayı faydalı buluyorum.

Bir millette, özellikle bir milletin yönetiminin başında bulunan kimselerde -tutkular ve kişisel tartışmalar, millî ve vatanî görevin gerektirdiği yüksek duygulara galip gelme derecesini bulduğu memleketlerde- dağılma ve yok olma, sakınılması mümkün olmayan bir sonuçtur.

M.Kemal Atatürk

Son düzenleme:
$10425067_746927598705393_1868340788490914510_n.jpg .............

-Hep geçer diyorlar ya olric.. Sence geçer mi ?
-Geçer elbet efendim; bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer. Ama mutlaka geçer ..

Düşün... Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
Herşey sende başlar, sende biter...
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
tükettirme içindeki yaşama sevgisini...
Hep hatırla: "Çaresizseniz, Çare "sizsiniz"...
Behçet NECATİGİL

Anladım ki gönül çuvalımda ki, kelimeler sana yetmez, Oysa gönlüm güzel olmazsa ...bahçemde bir ''GÜL'' dahi bitmez.. Ey Sevgili, Senin " AŞK'ın" daim olsun, Benim yaram olsa da fark etmez!

Ardına bakmadan çekip gidenlerin peşine düşmek için
yaratılmadık biz. Bir görünüp bir kaybolmak
ayın ve yıldızların işidir. Sen insansın..
Hatırladın mı?

Tarıf Tufan

''Bana hissettirdiklerini seviyorum,
Sanki her şey mümkünmüş gibi,
Sanki, yaşamaya değermiş gibi...''

Cahit Zarifoğlu

Aradığın şey o kitaplarda değil, aradığın şeyi okuyarak bulamazsın. Sende eksik olan şeyi gözlerinle tamamlayamazsın.
Aradığın şeyi Dünyada arayacaksın, aradığın şeyi yüreğinle bulacaksın.
Dünyadaki tüm kitaplar, tüm hesaplar, akıl oyunları, sayfalarca laflar, sevginin yerini tutmaz.
Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın.
Şems-i Tebrizi

[SUB]Savaşın en acı yanı, insanlığın en iyi amaçlarının -insanlığın en kötü isteklerini ortaya koyması için- kullanılmasıdır...[/SUB]

Can konağını aramadaysan, cansın. Bir lokma ekmek arıyorsan, ekmeksin. Bir damla su arıyorsan, susun. Zulmün peşindeysen, zalimsin. Aşkı arıyorsan, aşıksın. Gönlün neye kapılmışsa O'sun sen. Şu nükteyi biliyorsan, işi biliyorsun demektir...

Yarabbi ! Bildir de ben beni bileyim...

Beni bilen ben ile kendime geleyim.

Benim bensizliğim ile ben seni bileyim.

Seni bilmeyen beni ben neyleyim...

Seviyorum seni... Bana bunun için nasihat neye yarar? Zehir içmişim ben... Bana şeker ne eder?

Benim için: Onun ayağına zincir vurdunuz! diyorlar; Divane olan gönlümdür, ayağıma zincir vurmak niye?

X